نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: مشکل در وارد کردن جملات فارسی همراه با عبارات انگلیسی

Question مشکل در وارد کردن جملات فارسی همراه با عبارات انگلیسی

سلام به همه
    سوال من اینه که من یه دیتابیس در SQL Server 2005 زیرمجموعه Visual Studio.NET برای وب سایتم طراحی کردم. مسئله من اینه که در داخل دیتابیس میخوام جملات ترکیبی فارسی و انگلیسی وارد کنم که در این صورت ساختار جملات به هم میریزه ، در واقع فکر می کنم همه شما این مورد رو در ورد دیده باشید؛
    مثلاً اگر بخوام وارد کنم :

این برنامه با Visual Basic نوشته شده

نتیجه میشه

نوشته شده Visual Basic این برنامه با .

فیلد رو چه از نوع Varchar یا nVarchar یا text یا nText معرفی کنم این اتفاق میفته.
    Collation رو هم اگر default یا Arabic-> windows هم که باشه درست نمیشه؟
    ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنید.
    آخرین ویرایش به وسیله M-Gheibi : پنج شنبه 28 دی 1385 در 10:05 صبح دلیل: Phinglish-->Persian

سلام
    کسی نیست به من کمک کنه !
    من بشدت گیر کردم

دوست عزیزم،
    ورود اطلاعات از چه طریقی انجام میشه؟ Web App یا Win App؟

سلام

شما اصلا به نحوه ثبت این گونه اطلاعات در سلولهای جدول دیتابیس توجهی نکن. به نوع فیلد هم ربطی نداره!
    توسط همون برنامه ای که این اطلاعات رو ثبت کردید، دوباره اطلاعات رو باز کرده و مشاهده کنید.
    در برنامه ای که طراحی کردید TextBox یا Label مربوطه رو به RighToLeft تنظیم کن.

اگر هم لازم هست در سلولهای جدول در خود SQL Server (یا هر جدول دیگه) اطلاعات رو درست مشاهده کنید کافی روی یکی از سلولها کلیدهای کنترل+شیفت سمت راست کیبورد را همزمان فشار دهید. اونوقت سلولها در هنگامی که کلیک میکنید خودبخود راست به چپ میشوند و میتونید عبارات بالا را بدون مشکل ببینید یا ویرایش کنید.. ولی این تنظیم با بسته شدن جدول از بین میره.
    کنترل+شیفت سمت چپ کیبورد دوباره به حالت چپ به راست نمایش میده.

توجه داشته باشید اطلاعات برعکس ذخیره نمیشوند. بلکه فقط جهت نمایش اونا چپ به راست هست. و توسط یک کنترل که قابلیت نمایش راست به چپ داره درست مشاهده و ثبت میشوند.
    موفق باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایرانشهر
    با این راه حل فقط نمایش داده ها درست می شه ولی در هنگام گزارش گیری مشکل پا برجاست. مثلا "پژو GLX "در هر صورتی که شما تنظیم کنید" GLX پژو " چاپ میشه و جالبه که حتی در خود اسکیوال هم به همین صورت ذخیره شده.

نقل قول نوشته شده توسط master13111 مشاهده تاپیک
    با این راه حل فقط نمایش داده ها درست می شه ولی در هنگام گزارش گیری مشکل پا برجاست. مثلا "پژو GLX "در هر صورتی که شما تنظیم کنید" GLX پژو " چاپ میشه و جالبه که حتی در خود اسکیوال هم به همین صورت ذخیره شده.
    بازم تاکید میکنم که شما کاری به نحوی ثبت یک جمله مختلط در یک سلول از جدول نداشته باشید.
    شما فقط از ابزارهایی در برنامه (تحت ویندوز یا وب) استفاده کنید که امکان نمایش راست به چپ اطلاعات رو داشته باشه.
    همینطور در ریپورت. اگر از کریستال استفاده میکنید در تنظیمات پاراگراف هر فیلد در گزارش خصوصیت راست به چپ اونو رو فعال کنید.
    مطمئن باشید در SQL هر طور که نوشتید همانطور هم دریافت میکنید و در اصل چیزی بر عکس ذخیره نمیشه.

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار linux
    محل زندگی
    تهران
    نقل قول نوشته شده توسط Neeloofar مشاهده تاپیک
    بازم تاکید میکنم که شما کاری به نحوی ثبت یک جمله مختلط در یک سلول از جدول نداشته باشید.
    شما فقط از ابزارهایی در برنامه (تحت ویندوز یا وب) استفاده کنید که امکان نمایش راست به چپ اطلاعات رو داشته باشه.
    همینطور در ریپورت. اگر از کریستال استفاده میکنید در تنظیمات پاراگراف هر فیلد در گزارش خصوصیت راست به چپ اونو رو فعال کنید.
    مطمئن باشید در SQL هر طور که نوشتید همانطور هم دریافت میکنید و در اصل چیزی بر عکس ذخیره نمیشه.

موفق باشید
    حرف شما کاملا درست هست.در ویندوز و ذخیره کردن اطلاعات بصورت یونیکد یا codepage 1256 برای هر حرف یک نشانه ذخیره می شود و این وظیفه ویندوز هست که درست اطلاعات ذخیره شده را نمایش دهد. مثلا برای این جمله "پژو" به صورت " پ‌ژو" ذخیره می شود این وظیفه ویندوز هست که با توجه به جای قرار گرفتن حرف و نوع حرف شکل درست حرف را نمایش دهد.چون اطلاعات در نوشته های لاتین از چپ به راست نمایش داده می شود اگر کلمه "پژو GLX" را در یک فایل تکتس ذخیره کنید و با یک ویرایشگر hex نگاه کنید اینجور ذخیره شده است "GLX وژ‌پ" نمایش آن بصورت "GLX پژو" شاید منطقی باشد. شاید هم یک ایراد!
    با تنظیم کردن تکتس باکس بصورت RTL بصورت دلخواه شما نمایش داده خواهد شد اگر هنوز هم این مشکل شما را بر آورده نمی کند پس از اتمام قسمت فارسی از کارکتر RLE (U+202B RIGHT-TO-LEFT EMBEDDING) استفاده کنید ولی به هر حال این باعث می شود که در جستجو به مشکل برخورد کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایرانشهر
    من با کریستال کار نکردم ولی quickreport و rave report خصوصیت راست به چپ ندارند. و فقط نوع چیدمانشون تنظیم میشه. اما اگه کریستال این امکان رو داره باید خطمو عوض کنم.

کاربر دائمی آواتار linux
    محل زندگی
    تهران
    برای گزارش گیری ابزار موجود در خود .نت یکی از بهترین گزینه هاست

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •