سینتکس به هیچ وجه معیار حساب نمیشود و کاملاَ صلیقه ای است.
سینتکس سلیقه ای هست ولی یک معیار میتونه باشه.

مثلاَ اضافه کردن یک Handler به رویداد که VB دستور خاص AddHandler و RemoveHandler را دارد ولی #C از اپراتورهای کلی =+ و =- استفاده میکند.
من این مورد رو که عرض کردید، دقیقا متوجه نشدم! اگر منظورتون این بود که سینتکس بیسیک دات نت با استفاده از AddHandler به جای =+ بهتر میتونه شی گرائی رو به تصویر بکشه، مخالفم! با اینکار میتونه زبان برنامه نویسی رو به زبان انسانی نزدیکتر کنه (البته مقدار کد نویسی رو هم بیشتر) (مثل زبانهای سطح بالائی همچون پاسکال)

یا در کلاس هایی و متدهای انتزایی که VB برای کلاس انتزاعی دستور MustInherit و برای متدهای انتزاعی دستور MustOverride را دارد ولی #C برای هردو یک دستور را دارد (که هجی دقیق آن الاَن یادم نیست).
هجی آن abstract هست... کلمه abstract در فرهنگ لغت به معنای مجرد، مطلق، انتزاعی و ... است. در سی شارپ، یک کلاس مجرد (انتزاعی یا ...) رو با کلمه کلیدی abstarct بکار می برند.
یک دلیلی که بیسیک دات نت کلاسهای مجرد (abstract) رو با کلمه کلیدی MustInherit بکار میبره، اینه که میخواسته راحت تر باشه (یعنی برنامه نویس بفهمه که این نوع کلاس فقط باید به ارث برسه) و همچنین است برای کلمه کلیدی MustOverride.
این مورد که یک کلاس مجرد رو در سی شارپ با abstract و متد یا خاصیت داخلش رو که احتیاج به پیاده سازی داره رو با abstract مشخص میکنند، ممکنه تا حدی دلچسب نباشه ولی مسلما یک برنامه نویس، میتونه یک کلاس abstract رو با متد یا خاصیتی که abstract هست، از هم تشخیص بده و هیچ تداخلی برای این مورد پیش نخواهد آمد.
از اینکه در داخل کلاس abstract، متدها و خاصیتهائی که باید پیاده سازی شوند رو با کلمه کلیدی abstract بکار میبرند، شاید به این دلیل بوده که برنامه نویس کلمات کلیدی زیادی رو حفظ نکنه و بتونه براحتی در داخل کلاسهای مجرد (abstract) با اضافه کردن کلمه abstract به یک متد یا خاصیت کاری کنه که اون متد یا خاصیت در حین ارث بری، حتما پیاده سازی بشه.

بازهم میگویم سوء تفاهم نشود، این فقط مثالی بود که دستورات و سینتکس های متفاوت برای کارهای متفاوت ملاک نیست و باز به سلیقه باز میگردد.
بله... و با توجه به اینکه سینتکس سی شارپ برای من و سینتکس بیسیک دات نت برای شما، زیباتر است، دلیل بر برتری یا ملاک بر برتری سینتکس یک زبان بر دیگری نمیباشد. پس این مواردی هم که گفتم (چه در این پست و چه قبلا) فقط میخواستم که دیدگاه خودم رو بعنوان یک فرد آشنای به سی شارپ گفته باشم تا شاید مشخص کنه که کسی که با سی شارپ آشنائی داره، چرا فکر میکنه که برای برنامه نویسی شی گرا، سینتکس سی شارپ تا حدودی جالب تر از بیسیک دات نت است.