مشاهده دست آورد نظرسنجی: در دنیای Net. کدامیک را پیشنهاد می کنید . چرا ؟

رای دهنده
700. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • VB.Net

180 25.71%
  • C#‎.Net

482 68.86%
  • Delphi Prism

25 3.57%
  • موارد دیگر

13 1.86%
صفحه 2 از 6 اولاول 1234 ... آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 212

نام تاپیک: در دنیای Net. کدامیک را پیشنهاد می کنید . چرا ؟

نقل قول نوشته شده توسط omid_Ahmadi مشاهده تاپیک
    اگر بحث در مقایسه قابلیتهای این دو زبانه، باید مواردی مطرح بشه که در یک زبان وجود داشته باشه و در زبان دیگه نه اون قابلیت و نه روشی برای پیاده سازی اون به هر نحوی وجود نداشته باشه. مثل Operator Overloading که در نسخه قبلی VB وجود نداشت، و راهی هم برای پیاده سازی اون قابل ارائه نبود.
    اما نیاز به استفاده از پارامترهای اختیاری در C#‎ با سولوشنهای مشابهی مرتفع میشه (نه دقیقا با منطقی که VB برای این کار ارائه می ده)
    سلام دوست عزیز
    بنده با فرمایشات شما موافق هستم اما پارامتر های اختیاری قبلاً در وی بی وجود داشتند و هم اکنون فقط برای حفظ سازگاری نحوی با نسخه های پیشین پشتیبانی می شوند.
    این امکان یک مزیت برای وی بی دات نت به شمار نمی آید و مایکروسافت استفاده از Routines Overloading را به دلیل مدیریت صحیح تر در پارامتر های گوناگون و همچنین توانایی دریافت انواع مختلفی از پارامتر ها به برنامه نویسان وی بی توصیه می کند.

کاربر دائمی آواتار __H2__
    محل زندگی
    یک جایی بین Framework و نارمک!
    سلام
    به نظر من در فضای عظیم فریم ورک هیچ فرقی نداره با چی کار میکنید! (البته من هم VB.Net و #C را به بقیه ترجیح میدم)

- امکانات این دو زبان و حتی در برخی موارد Syntax ها بسیار مشابه هستند.
    - دیگر برنامه نویسان VB.Net و #C که میتوانند خیلی راحت با هم تبادل اطلاعات کنند (در بسیاری از فروم های دیگر یک تالار واحد برای اعضای فریم ورک وجود دارد، و مثلاَ برنامه نویس VB.Net مشکلش را مطرح میکند و یک #C کار به آن جواب میدهد و شاید برعکس، این یعنی کد این دو زبان کاملاَ قابل تبدیل به هم است.) این مضیت خیلی بزرگی است، قبلاَ برنامه نویسان VB و VC اصلا حرف هم را نمی فهمیدند!
    - در سرعت هم چون هر دو به IL ترجمه میشوند، یکسان عمل میکنند.
    - در آینده هم هر دو زبان باز وجود خواهند داشت، خیالتان جمع! آنقدر قدرت یافته اند و طرفدار دارند که بدون داداش بیل هم زنده بمانند!

در تایید حرف یکی از دوستان هم میگویم که این بدبینی نسبت به VB.Net صرفا نشأت گرفته از ورژن های قبلی است (چون Basic با هدف آموزش ساخته شد و نه برنامه نویسی حرفه ای) ولی این مسئله بشدت در VB.Net تغییر کرده! و آن را زبانی فوق العاده قدرت مند ساخته (مثل سایر اعضای فریم ورک)

ضمنا هم بحث پارامتر های Optional در VB و هم کدهای مدیریت نشده در #C (البته VC++‎.Net را مطمئن هستم ولی در #C نمیدانم که بدون شک کد مدیریت نشده داریم؟) هر دو جزء موارد توسیه نشده توسط Microsoft هستند و صرفاَ برای هماهنگی با نسخه های قبل و Upgrade راحت تر کدهای نسخه قبل اضافه شده اند و بهتر است از هیچ یک استفاده نشود. (تازه این به آن در!!!!)

البته من خودم با هر دو زبان کار کردم ولی بالاخره VB.Net انتخاب کردم و الان فقط با آن کار میکنم (ولی نه به دلیل برتری یا راحتی بیشتر نصبت به #C) و دلیلش فقط آن بود که اولین زبان برنامه نویسی که با آن کار کردم TuroBasic بود! و با آن انص بیشتری داشتم گرچه فوراَ ++C و Asm را هم شروع کردم و هنوز هم برای تفریح هم که شده با آنها کد نویسی میکنم.

بحرحال به جای مشاجره بهتر است روی جنبه های مثبت این اشتراک متمرکز شوید. (همان مسئله ای که گفتم، ما دیگر کدها و حرف یکدیگر را متوجه میشویم!)
    آقا در آخر: دوستی، صفا، صمیمیت، محبت! یک کم از این ادبیاتی ها یاد بگیرید! همش از گل و بلبل و پروانه و... صحبت میکنند!

نقل قول نوشته شده توسط omid_Ahmadi مشاهده تاپیک
    Unsafe Code هیچ ربطی به Unmanaged Code نداره

آفرین .

Unmanaged code یک کد native است و به MSIL کامپایل نمیشود .

اما کد Unsafe کدی است که فقط در سی شارپ قابل استفاده است و امکان استفاده از برخی API هایی که نیاز به اشاره گر دارند را فراهم میکند. اما در نهایت به همان MSIL تبدیل میشود.

محل زندگی
    نقل قول نوشته شده توسط ar.shirazi مشاهده تاپیک
    اما کد Unsafe کدی است که فقط در سی شارپ قابل استفاده است.
    سلام
    در VB.Net هم با کمک چهار کلاسس Attribute یعنی:
    SuppressUnmanagedCodeSecurityAttribute
    UnmanagedFunctionPointerAttribute
    UnsafeValueTypeAttribute
    UnverifiableCodeAttribute

میشد تا حدودی از کدهای غیر امن استفاده کرد.

خیلی جالب بود ، ممنون
    البته اگر نمنه کدش را هم بگذارید ممنون میشوم

محل زندگی
    سلام
    متاسفانه خودم هم اطلاع دقیقی ندارم!
    ولی حدود یک سال قبل یک DLL با ++C طراحی کرده بودم (به صورت کتابخانه API جدید) که یک چیز خاص را با سرعت فوق العاده ای جستجو میکرد و لازم بود به محض یافتن مورد جدید آن را به برنامه فراخوان اطلاع دهد.
    و برنامه اصلی با VB.Net بودم، توانستم اشاره گر تابعی را در VB.Net بدست آورم و آن را به عنوان پارامتر به API مورد نظر پاس دادم تا در بدنه C هر کجا جواب جدیدی پیدا شد با این فراخانی این اشاره گر و ارسال مقادیر مورد نظر خبر دهد.
    ولی به محض اینکه تابع مدیریت شده VB.Net از خارج از محیط Net. و به صورت بومی با اشاره گر آن از ++C فراخانی میشد فورا یک بخش امنیتی گیر میداد و خطا خفن میداد و همه چیز متوقف میشد و پس از جستجو در کلاسس های فریم وروک اینها را یافتم و نمیدانم بالاخره با کدامشان مشکلم بکل حل شد و در آن پروژه توانستم کدهای سه زبان VB.Net و ++C و ASM را با هم مخلوط کنم. البته همه را میشد با VB.Net انجام داد ولی مشکل سر الگوریتم سنگین و زمان پاسخ بود.

بحرحال باید به این ترتیب از این کلاسها استفاده کنید.
    (البته توابع و کلاس های دیگری هم یافتم ولی الان یادم نیست)

<System.Runtime.InteropServices.UnmanagedFunctionP ointer(System.Runtime.InteropServices.CallingConve ntion.StdCall)> _
    Public Delegate Sub UnmanagedSub()

<System.Runtime.CompilerServices.UnsafeValueType() > _
    Public Structure Unsafe
    Public Value As Integer
    End Structure

<System.Security.SuppressUnmanagedCodeSecurity() > _
    Public Shared Function ddd() As Long
    End Function

این کدها هر کدام موضوع مورد نظر را برای استفاده در محیط های غیر امن آماده میکند.
    اگر وقت کردید سری به MSDN بزنید، بدون شک اطلاعات خوبی پیدا میکنید.
    اگر دوستان دیگر هم به نتایج جالبی رسیدند، ما هم بدمان نمی آید!!!

اونایی که C یا ++C کار میکردن میتونستن به VB کارها بخندن و احساس کنن از اونا خفن ترن.
    ولی شک نکنید که #C غیر از سینتکسش هیچ ربطی به ++C نداره. دلیل قاطع این حرف هم اینه که قل و زنجیر سنگینی به نام Net. به پای #C بسته شده...
    اما من خودم با #C کار میکنم و اونو به VB.Net ترجیح میدم. واین فقط به خاطر سینتکسشه که کاملا هم سلیقه ایه (یعنی یه برتری نیست).
    #C کارها (از جمله خودم) نمیتونن به VB.Net کارها بخندن و احساس کنن از اونا خفن ترن.
    شک نکنید...

من سی شارپ را به دلیل نزدیکی به جاوا و همچنین ابزارهای فراوان در دات نت و همچنین بهره گیری ازنقاط مثبت سی و پشتیبانی مایکروسافت از آن انتخاب کرده ام

به نظر من سی شارپ برای کسایی که با دنیای شی گرا حال می کنن خیلی بهتره چون زبونیه که نطفه اش رو با شی گرایی بسته اند . ضمنا چون از لحاظ سینتکس شبیه جاوا است و بیشتر کتابهای نوشته شده در حوزه شی گرایی مبتنی بر جاوا هستند کسانی که با سی شارپ کار می کنند با این کتابها راحت تر هستند

با اینکه علاقه ی بسیار زیادی به دلفی دارم ولی بنظرم سی شارپ از همه بهتره.
    چرا؟ چون بهتره دیگه.

محل زندگی
    نقل قول نوشته شده توسط signals4change مشاهده تاپیک
    به نظر من سی شارپ برای کسایی که با دنیای شی گرا حال می کنن خیلی بهتره چون زبونیه که نطفه اش رو با شی گرایی بسته اند
    سلام
    دوست عزیز!
    همانطور که #C زبان جدیدی است و با جدش ++C فرق دارد و به قول شما نطفه اش را با شی گرایی بسته اند،
    VB.Net نیز زبانی جدید است و با جدش VB6 فرق دارد و نطفه اش را هم با شی گرایی بسته اند! و مثل #C از تمام جوانب OOP استفاده میکند و آنها را در اختیار کاربرش نیز قرار میدهد.

خب مثل اینکه برگشتیم به نقطه اول!
    من سی شارپ را به دلیل نزدیکی به جاوا و همچنین ابزارهای فراوان در دات نت و همچنین بهره گیری ازنقاط مثبت سی و پشتیبانی مایکروسافت از آن انتخاب کرده ام
    کدام یک از این ابزار ها در وی بی دات نت موجود نیستند؟
    اگر C#‎ با جاوا نزدیکی داشته باشه VB.NET هم حتماً داره؛ لطفاً قید بفرمایید چه نوع نزدیکی شما دیدید یا مد نظرتون هست؟؟

@ Amir64 :
    خب شما به دلفی علاقه داری دست.
    اما علاقه یه نظر سمج گونه شما دلیلی بر برتری یک زبان (بهتر بگیم سینتکس) برنامه نویسی بر دیگری نیست!

مجدداً تکرار می کنم تفاوت بین این دو فقط سینتکس اونهاست که مواردی رو از بزرگانشون به ارث بردند که در دیگری موجود نیست اما با چهارچوب دات نت قابل پیاده سازی هست؛ که البته توصیه مایکروسافت هم همین هست. یک نمونه از این تفاوت سینتکس رو ر پست پیش ذکر کردم

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه
    همانطور که #C زبان جدیدی است و با جدش ++C فرق دارد و به قول شما نطفه اش را با شی گرایی بسته اند، VB.Net نیز زبانی جدید است و با جدش VB6 فرق دارد و نطفه اش را هم با شی گرایی بسته اند!

سی شارپ با جدش سی ++ فرق داره ولی syntax اش شبیه اونه.
    بیسیک دات نت با بیسیک 6 هم فرق داره ولی syntax اش شبیه به اونه.
    (همونطور که یک بچه شبیه به والدین اش هست!)
    چیزی که میتونه زیبائی برنامه نویسی شی گرا رو به تصویر بکشه، syntax است.

اگر C#‎ با جاوا نزدیکی داشته باشه VB.NET هم حتماً داره؛ لطفاً قید بفرمایید چه نوع نزدیکی شما دیدید یا مد نظرتون هست؟؟
    هم سی شارپ هم بیسیک (تحت دات نت) هم جی شارپ، همشون شئ گرا هستند، اما لطفا کارهای زیر رو انجام بدید:
    1. یک پروژه با سی شارپ باز کنید و یک پروژه هم با جی شارپ و یک پروژه هم با بیسیک دات نت...
    2. در قسمت Solution Explorer هر یک از این پروژه ها یک نگاه بندازید.
    3. خواهید دید که سی شارپ و جی شارپ شباهت بیشتری به هم دارند تا بیسیک دات نت.

انتخاب یک زبان برنامه نویسی برحسب شرایط یا سلیقه میتونه باشه و به انتخاب خود برنامه نویس برمیگرده...
    ممکنه کسی از یک زبان برنامه نویسی خوشش بیاد ولی یکی دیگه از اون حالش بهم بخوره.
    اگر در غیر اینصورت بود، همه مردم دنیا تا حالا باید مثل هم فکر میکردن، مثل هم میخوابیدن و مثل هم راه میرفتن!
    یا همه عاشق ماکارونی و چیبس بودن! ;)

چیزی که میتونه زیبائی برنامه نویسی شی گرا رو به تصویر بکشه، syntax است.
    به نظر شما سینتکس الف زیباست و به نظر بنده سینتکس ب

هم سی شارپ هم بیسیک (تحت دات نت) هم جی شارپ، همشون شئ گرا هستند، اما لطفا کارهای زیر رو انجام بدید:
    1. یک پروژه با سی شارپ باز کنید و یک پروژه هم با جی شارپ و یک پروژه هم با بیسیک دات نت...
    2. در قسمت Solution Explorer هر یک از این پروژه ها یک نگاه بندازید.
    3. خواهید دید که سی شارپ و جی شارپ شباهت بیشتری به هم دارند تا بیسیک دات نت.
    واقعا به نظر شما اینکه در یکی My Project وجود داره و در دیگری Properties یک مزیت محسوب میشه (یا حتی تفاوت)؟؟؟
    این تفاوت های جزئی و بی اثر فقط برای راحتی برنامه نویسان نسخه پیشین این زبان ها هستند و بس.
    حالا شما مراحل زیر را انجام دهید:
    در همه این پروژه ها یک برنامه ساده Hello World بنویسید و Build شون بکنید.
    بعد از آنالیز کردن فایل های اجرایی ساخته شده خواهید دید که تفاوت ساختاری یا مزیتی ندارند

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه
    این تفاوت های جزئی و بی اثر فقط برای راحتی برنامه نویسان نسخه پیشین این زبان ها هستند و بس.
    دقیقا... :)

واقعا به نظر شما اینکه در یکی My Project وجود داره و در دیگری Properties یک مزیت محسوب میشه (یا حتی تفاوت)؟؟؟
    مزیت محسوب نمیشه ولی تفاوت محسوب میشه!
    همانطور که میدونی سی شارپ و جاوا syntax خودشون رو از سی ++ گرفتند (شباهت شماره 1) همچنین به نسبت سی ++ راحت تر هستند و ساده سازی هائی روی اونها صورت گرفته (شباهت 2) که البته بیسیک دات نت ساده سازیهای بیشتری در خودش داره. پس سی شارپ به جاوا نزدیکتر هست تا بیسیک (دات نت).

یک نمونه از ساده سازی در بیسیک دات نت رو مثال میزنم:
    در بیسیک دات نت، ایندکسر و متد را مثل هم و با پرانتز مشخص میکنیم ولی در سی شارپ ایندکسر را با [] و متد را با () مشخص میکنیم، پس در هنگام خواندن کدهای نوشته شده به سی شارپ، راحت تر میشه متدها و ایندکسرها را از هم تشخیص داد. بهمین خاطر، از لحاظ syntax سی شارپ بیشتر به مفاهیم شی گرائی پای بند است تا بیسیک دات نت (از لحاظ syntax). تازه سی ++ از این هم فراتر بوده و (تا اونجائی که یادمه) بایستی فضاهای نام را با :: و اعضای داخل کلاسها و ساختارها را با -> مشخص کرد!

اما با این حال قدرت سی شارپ و بیسیک دات نت در یک حد است.

محل زندگی
    سلام
    قربان آدم چیز فهم ....
    همانطور که قبلاَ هم دوستان گفتند، سینتکس به هیچ وجه معیار حساب نمیشود و کاملاَ صلیقه ای است.

نقل قول نوشته شده توسط PC2st.ir مشاهده تاپیک
    دقیقا... :)
    در بیسیک دات نت، ایندکسر و متد را مثل هم و با پرانتز مشخص میکنیم ولی در سی شارپ ایندکسر را با [] و متد را با () مشخص میکنیم، پس در هنگام خواندن کدهای نوشته شده به سی شارپ، راحت تر میشه متدها و ایندکسرها را از هم تشخیص داد. بهمین خاطر، از لحاظ syntax سی شارپ بیشتر به مفاهیم شی گرائی پای بند است تا بیسیک دات نت (از لحاظ syntax). تازه سی ++ از این هم فراتر بوده و (تا اونجائی که یادمه) بایستی فضاهای نام را با :: و اعضای داخل کلاسها و ساختارها را با -> مشخص کرد!
    عزیزجان این هم مثالی از سینتکس است و اینکه برای هر کاری دستوری جدا وجود داشته باشد هم خوب نیست ولی بحرحال اگر هم این معیار باشد نمونه برعکس آن نیز موجود است...

مثلاَ اضافه کردن یک Handler به رویداد که VB دستور خاص AddHandler و RemoveHandler را دارد ولی #C از اپراتورهای کلی =+ و =- استفاده میکند.
    یا در کلاس هایی و متدهای انتزایی که VB برای کلاس انتزاعی دستور MustInherit و برای متدهای انتزاعی دستور MustOverride را دارد ولی #C برای هردو یک دستور را دارد (که هجی دقیق آن الاَن یادم نیست).
    و...
    و...

پس اگر این طور باشد VB به شی گرایی نزدیک تر است !!!!!!!!!!!
    بازهم میگویم سوء تفاهم نشود، این فقط مثالی بود که دستورات و سینتکس های متفاوت برای کارهای متفاوت ملاک نیست و باز به سلیقه باز میگردد.

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه
    سینتکس به هیچ وجه معیار حساب نمیشود و کاملاَ صلیقه ای است.
    سینتکس سلیقه ای هست ولی یک معیار میتونه باشه.

مثلاَ اضافه کردن یک Handler به رویداد که VB دستور خاص AddHandler و RemoveHandler را دارد ولی #C از اپراتورهای کلی =+ و =- استفاده میکند.
    من این مورد رو که عرض کردید، دقیقا متوجه نشدم! اگر منظورتون این بود که سینتکس بیسیک دات نت با استفاده از AddHandler به جای =+ بهتر میتونه شی گرائی رو به تصویر بکشه، مخالفم! با اینکار میتونه زبان برنامه نویسی رو به زبان انسانی نزدیکتر کنه (البته مقدار کد نویسی رو هم بیشتر) (مثل زبانهای سطح بالائی همچون پاسکال)

یا در کلاس هایی و متدهای انتزایی که VB برای کلاس انتزاعی دستور MustInherit و برای متدهای انتزاعی دستور MustOverride را دارد ولی #C برای هردو یک دستور را دارد (که هجی دقیق آن الاَن یادم نیست).
    هجی آن abstract هست... کلمه abstract در فرهنگ لغت به معنای مجرد، مطلق، انتزاعی و ... است. در سی شارپ، یک کلاس مجرد (انتزاعی یا ...) رو با کلمه کلیدی abstarct بکار می برند.
    یک دلیلی که بیسیک دات نت کلاسهای مجرد (abstract) رو با کلمه کلیدی MustInherit بکار میبره، اینه که میخواسته راحت تر باشه (یعنی برنامه نویس بفهمه که این نوع کلاس فقط باید به ارث برسه) و همچنین است برای کلمه کلیدی MustOverride.
    این مورد که یک کلاس مجرد رو در سی شارپ با abstract و متد یا خاصیت داخلش رو که احتیاج به پیاده سازی داره رو با abstract مشخص میکنند، ممکنه تا حدی دلچسب نباشه ولی مسلما یک برنامه نویس، میتونه یک کلاس abstract رو با متد یا خاصیتی که abstract هست، از هم تشخیص بده و هیچ تداخلی برای این مورد پیش نخواهد آمد.
    از اینکه در داخل کلاس abstract، متدها و خاصیتهائی که باید پیاده سازی شوند رو با کلمه کلیدی abstract بکار میبرند، شاید به این دلیل بوده که برنامه نویس کلمات کلیدی زیادی رو حفظ نکنه و بتونه براحتی در داخل کلاسهای مجرد (abstract) با اضافه کردن کلمه abstract به یک متد یا خاصیت کاری کنه که اون متد یا خاصیت در حین ارث بری، حتما پیاده سازی بشه.

بازهم میگویم سوء تفاهم نشود، این فقط مثالی بود که دستورات و سینتکس های متفاوت برای کارهای متفاوت ملاک نیست و باز به سلیقه باز میگردد.
    بله... و با توجه به اینکه سینتکس سی شارپ برای من و سینتکس بیسیک دات نت برای شما، زیباتر است، دلیل بر برتری یا ملاک بر برتری سینتکس یک زبان بر دیگری نمیباشد. پس این مواردی هم که گفتم (چه در این پست و چه قبلا) فقط میخواستم که دیدگاه خودم رو بعنوان یک فرد آشنای به سی شارپ گفته باشم تا شاید مشخص کنه که کسی که با سی شارپ آشنائی داره، چرا فکر میکنه که برای برنامه نویسی شی گرا، سینتکس سی شارپ تا حدودی جالب تر از بیسیک دات نت است.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    برای شروع کار با vb ساده ترهستش

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    سلام
    به نظر من #C چون وقتی .NET ایجاد شد مایکروسافت این زبان رو مختص اون ایجاد کرد. البته این یه نظر کاملا شخصیه و من خودم اصلا نه .net کارم نه vb کار نه #c.

محل زندگی
    سلام
    نقل قول نوشته شده توسط saeid5977 مشاهده تاپیک
    سلام
    به نظر من #C چون وقتی .NET ایجاد شد مایکروسافت این زبان رو مختص اون ایجاد کرد. البته این یه نظر کاملا شخصیه و من خودم اصلا نه .net کارم نه vb کار نه #c.
    همانطور که #C که در ظاهر یک # بیشتر از C دارد ولی زبان جدید است و مخصوص دات نت درست شده و صرفاً سینتکس C را به ارث برده،
    VB.Net هم در ظاهر یک Net. اضافه تر از VB دارد ولی زبان جدیدی است و مخصوص دات نت درست شده و صرفاً سینتکس Basic را به ارث برده.

من الان نزدیک به 10 سال هست که VB کار می کنم و برادرم ++C و #C ... همیشه هم سر این موضوع بحث داشتیم ولی تجربه نشون داده که برتری برنامه نویسی به الگوریتم نویسیه. تو بعضی از جاها با VB میشه کوتاهترین برنامه رو نوشت بعضی جاها هم #C ولی به طور کلی Net. شیوه برنامه نویسی رو خیلی ساده کرده.

تفاوت زبان های دات نت بیشتر در گرامر اونهاست و مسلما هر کدوم از این گرامر ها برای منظور خاصی طراحی شدن. برنامه نویس باید با توجه به نوع برنامه ای که می نویسه یکی از اونهارو انتخاب کنه.(این یک مهارت در برنامه نویسیه) . با تمام اینها به نظر من #C گرامر ساختیافته تری نسبت بقیه زبان های تحت دات نت داره و از امکانات دات نت به بهترین نحو استفاده می کنه چون اساسا برای دات نت طراحی شده.

محل زندگی
    سلام
    نقل قول نوشته شده توسط aliyeh مشاهده تاپیک
    با تمام اینها به نظر من #C گرامر ساختیافته تری نسبت بقیه زبان های تحت دات نت داره و از امکانات دات نت به بهترین نحو استفاده می کنه چون اساسا برای دات نت طراحی شده.
    همین مسئله در پست 59 مطرح شده بود من جواب دادم، مجدداً تکرارش میکنم.

همانطور که #C که در ظاهر یک # بیشتر از C دارد ولی زبان جدید است و مخصوص دات نت درست شده و صرفاً سینتکس C را به ارث برده،
    VB.Net هم در ظاهر یک Net. اضافه تر از VB دارد ولی زبان جدیدی است و مخصوص دات نت درست شده و صرفاً سینتکس Basic را به ارث برده.

من دشمن C#‎.Net نستم و خیلی جاها هم در فروم های دیگر دفاع کردم ولی همانطور که ضعف #C در کتم نمیره، ضعف VB.Net را هم نمیپذیرم!

کاربر تازه وارد آواتار ramin2nt2
    محل زندگی
    Teh
    به نظر من هیچ زبونی به گرد پای ++C نمیرسه
    چه کلاسیکش چه NET.

کاربر جدید آواتار MCSD.Net2007
    محل زندگی
    تهران
    سلام
    در مورد سوال شما باید این مطلب گفته بشه که زبانهای مورد استفاده در دات نت هیچ و هیچ و هیچ فرقس باهم ندارن. از دوستانی که به این تاپیک نظر میدن خواهش میکنم متعصبانه بحث نکنند . در MSDN دات نت توسط خود شرکت ماکروسافت به وضوح بیان شده که تمامی زبانهای مورد استفاده به یک میزان دارای قدرت هستند. اما من با VB.Net کار میکنم چون علاقه دارم به زبان VB. در ضمن باید گفته بشه که کد نویسی در VB ساده تر#C است . پس چرا وقتی دو تا زبان از قدرت یکسان برخوردارند برنامه نویس زبانی رو انتخاب کنه که کار و کد نویسی باهاش سنگین تر باشه .
    دوستان و سروران من تعصب بیجا از پیشرفت جلوگیری میکنه .
    با تشکر

محل زندگی
    تهران
    سلام
    در مورد سوال شما باید این مطلب گفته بشه که زبانهای مورد استفاده در دات نت هیچ و هیچ و هیچ فرقی باهم ندارن. از دوستانی که به این تاپیک نظر میدن خواهش میکنم متعصبانه بحث نکنند . در MSDN دات نت توسط خود شرکت ماکروسافت به وضوح بیان شده که تمامی زبانهای مورد استفاده به یک میزان دارای قدرت هستند. اما من با VB.Net کار میکنم چون علاقه دارم به زبان VB. در ضمن باید گفته بشه که کد نویسی در
    VB.Net ساده تر از#C است . پس چرا وقتی دو تا زبان از قدرت یکسان برخوردارند برنامه نویس زبانی رو انتخاب کنه که کار و کد نویسی باهاش سنگین تر باشه .
    با تشکر

محل زندگی
    تهران
    سلام
    در مورد سوال شما باید این مطلب گفته بشه که زبانهای مورد استفاده در دات نت هیچ و هیچ و هیچ فرقس باهم ندارن. از دوستانی که به این تاپیک نظر میدن خواهش میکنم متعصبانه بحث نکنند . در MSDN دات نت توسط خود شرکت ماکروسافت به وضوح بیان شده که تمامی زبانهای مورد استفاده به یک میزان دارای قدرت هستند. اما من با VB.Net کار میکنم چون علاقه دارم به زبان VB. در ضمن باید گفته بشه که کد نویسی در VB ساده تر#C است . پس چرا وقتی دو تا زبان از قدرت یکسان برخوردارند برنامه نویس زبانی رو انتخاب کنه که کار و کد نویسی باهاش سنگین تر باشه .
    با تشکر

کاربر دائمی آواتار reza.palang
    محل زندگی
    میون یهک جفت کروشه
    نقل قول نوشته شده توسط MCSD.Net2007 مشاهده تاپیک
    از دوستانی که به این تاپیک نظر میدن خواهش میکنم متعصبانه بحث نکنند .
    اما من با VB.Net کار میکنم چون علاقه دارم به زبان VB.
    در ضمن باید گفته بشه که کد نویسی در VB ساده تر#C است . پس چرا وقتی دو تا زبان از قدرت یکسان برخوردارند برنامه نویس زبانی رو انتخاب کنه که کار و کد نویسی باهاش سنگین تر باشه .
    [جالب بود. اما بهتره که خود شما هم از تعصب دوری کنی. من با #C کار میکم ولی به دلیل اینکه فکر میکنم #Cبهتره نباید بدون استناد به جایی بگم #C بهتره.
    ببینید
    به نظر من هیچ زبونی به گرد پای ++C نمیرسه
    چه کلاسیکش چه NET.
    اگر مثل این دوستمون از عبارت "به نظر من ..." استفاده میکردی بهتره.

------------------------------------------
    در ضمن یک پست کافی بود.

محل زندگی
    سلام
    اولاً که عجب تاپیکی شد!!!!! فکر کنم تا عصر نمیدانم چی چی ادامه پیدا کند!!!
    دوماً بیشتر به خاطر تعریف کاربر ramin2nt2 از ++C پست زدم، قبلاً میخواستم بزنم، گفتم تاپیک را الکی بالا نیارم، ولی حالا که دوباره بالای جدول اومد و فعال شد، میگم آقا، ما مخلص ++VC هم هستیم!!! هنوز هم شیرینی کار کردن با 6++VC بد جوری زیر دندانمان گیر کرده!!!!!! ولی چه کنیم که این #C و VB.Net مادر مرده ساده تر و هلو تر هستند!!!!!!!

در مورد سینتکس هم، گر چه خودم از VB بیشتر خوشم می آید ولی با نظر کاربر reza.palang موافقم! یک چیز تو مایه های رنگ میمونه! من از یه رنگ بیشتر خوشم می آید و بقل دستیم شاید از اون متنفر باشه! حساب کتاب نداره دیگه! علوم روانشناسی میشه و بی دروپیکری!
    همه دوستان خوش باشند و فعلاً بای!

محل زندگی
    تهران
    سلام Reza Palang
    اولاً تمامی حرفهایی که دوستان در Comment خودشون میذارن جنبه نظر شخصی داره و لزومی نداره که این جمله به کرات بخواد تکرار بشه
    اما من صحبتم به دوتا قسمت تقسیم شد . یکیش نقل قول از MSDN دات نت و دیگری نظر شخصی خودم . فکر نکنم تو پستم توهین به دوستان و سروران کرده باشم و فقط سعی کردم اون چیزی رو که میدونم برای دوستانم پست کنم
    اما اگه شما برداشت بدی از گفته های بنده داشتین من معذرت میخوام
    با امید موفقیت همه عزیزان

کاربر دائمی آواتار reza.palang
    محل زندگی
    میون یهک جفت کروشه
    اما باید بین مطلبی که به صورت مطلق گفته میشه و نظر شخصی تفاوتی باشه؟؟؟

من با این نظر که سینتکس و کدنویسی در VB از #C ساده تره مخالفم. و میدونم H2 این حرفو قبول داره(ساده تر بودن VB). اما داستان همون داستان رنگها هست که H2 گفت. بحث اینه که اینها همه محله های یک شهر هستن. پس بحث در مورد اینکه کدام یک بهتر هست کار عبثی هست.
    نه جانم. توی پست شما توهینی نبود. من اینو نگفتم.

کاربر دائمی آواتار saeed_rezaei
    محل زندگی
    ایلام
    سلام. می دونم از تاریخ اخرین پست خیلی گذشته اما این لینک رو می زام واسه اونهایی که بعدا میان تانظر بدن.
    بحث سر این قضیه که کدام زبان بهتره. سالهاست که توی این سایت به راه بوده. یه روز بر حسب تصادف یکیشون رو خوندم، خیلی جالب بود. یه بحث داغ. این تاپیک رو می تونید آدرس زیر ببیند:
    https://barnamenevis.org/showth...net+delphi.net
    پست 66 توی صفحه 7 بیش از سایر پستها، منو جذب کرد.

میبخشید
    چرا کسی در مورد C++‎.net صحبت نمیکنه یعنی اینقدر سخته که کسی اسمشا هم نمی اورد

محل زندگی
    سلام
    خوب تقریباً از VB.Net و C#‎.Net سخت تر است و البته قدرت بیشتری هم دارد ولی افراد وقتی میبینند که با VB.Net و C#‎.Net و در سایه Framework.Net مشکلاتشان حل میشود و به روانی و راحتی و سرعت کد نویسی میکنند دیگر ترجیح میدهند که خودشان را با زبان پیچیده تر VC++‎.Net یا ++VC درگیر نکنند.

ولی به آن حد هم که شما فکر میکنید مشکل نیست (مخصوصاً در کدهای مدیریت شده) ولی بحث راحت و راحت تر است!

با سلام
    به دلیل اینکه زبان های Visual Stadio.NET همگی هنگام کامپایل به کدی به نام MSIL
    (Microsoft intermediate Language) تبدیل می شوند نمی توان گفت کدام زبان .NET قوی تره! می شه گفت این زبانها فقط در Syntax با هم متفاوتند نه از لحاظ قدرت!

باسلام
    به نظر شما من که C++‎.net را شروع کرده ام ادامه دهم با این که VB را بلد هستم البته ++C را زیاد کار کرده ام

محل زندگی
    سلام
    نقل قول نوشته شده توسط hbi مشاهده تاپیک
    باسلام
    به نظر شما من که C++‎.net را شروع کرده ام ادامه دهم با این که VB را بلد هستم البته ++C را زیاد کار کرده ام
    اینطور که شما میگویید هم ++C کار کرده اید و هم VB پس زیاد فرقی نمیکند چی را انتخاتب کنید.
    مجدداً حرف قبلی ام را تکرار میکنم که VC++‎.Net یک کم سخت تر است و البته قوی تر است (و در محیط دات نت و برای برنامه های معمول، معمولاً نیازی به این قدرت بیشتر احساس نمیشود)
    VB.Net و C#‎.Net راحت تر هستند ولی قدرت VC++‎2005 را ندارند و صد البته کارخودشان را انجام میدهند و لنگتان نمیگذارند!

انتخاب با خودتان است، اول ببینید اصلاً قدرت را به راحتی کمتر ترجیح میدهد؟
    و اگر راحتی را انتخاب کردید، ببینید که با سینتکس C#‎.Net راحت تر هستید یا VB.Net?
    دو سوال ساده که بیشتر به خودتان بستگی دارد!

کاربر دائمی آواتار hector2000
    محل زندگی
    پرشین ساینس
    من که نه در vb.net انچنان واردم و نه در C#‎.net چون تو دبیرستان ما را با خانواده Basic اشنا کردند فکر می کنم وی بی را بیشتر بدانم ولی آرزو می کردم که بتونم vC++‎.net راحرفه ای یاد بگیرم.استاد درس C مایک نصیحتی داشت و اونم این بود که می گفت "هرزبانی را که یاد می گیرید سعی کنید از سی قافل نشوید" و البته منظورش این بود که سینتکس و دستورات سی فراموشتون نشه.
    من ارزو می کنم که ای کاش در دوره دبیرستان به ما سی یاد می دادند که ما در ادامه اش بتونیم vc ودر نهایت بتونیم vc.net را یاد بگیریم.افسوس....
    موفق باشید

محل زندگی
    سلام
    اتفاقاً من هم جدیداً کمی VC++‎.Net کار کردم البته نه به این دلیل که VB.Net و C#‎.Net کارم را راه نمی انداختند بلکه به دلیل علاقه قدیمی ام به ++C شیرین!
    باید بگویم واقعاً کد نویسی اش لذت بخش است و همه دوستان VB.Net کار و C#‎.Net کار که به یکی از این دو زبان مسلط باشند با کمی صرف وقت میتوانند کد نویسی در VC++‎.Net (کدنویسی مدیریت شده) را یاد بگیرند و اصلاً سخت نیست. (آن جنبه کمی مشکل ++VC بیشتر در بخش مدیریت نشده و کدهای بومی است.)

یعنی هر کس مایل است میتوانید با پشتوانه دانش دات نتی خود کدنویسی مدیریت شده ++VC را فرا بگیرد، شاید فتح البابی باشد بر یادگیری و گسترش به بخش کد نویسی بومی و غیر مدیریت شده VC++‎.Net که آنهم مزایای اص خودش را دارد.

کاربر تازه وارد آواتار amin joon
    محل زندگی
    Shiraz-Iran
    با سلام

به نظر من این دو زبان نباید با هم فرق اساسی داشته باشند. ولی من #C رو ترجیه میدم به چند دلیل:
    1- این زبان درسته که اسمش با C شروع میشه ولی تنها شکل حلقه ها و تعریف متغیر و ساختار شرط ها و ... شبیه به C هست در حالی که کلی مفهوم جدید را در برنامه نویسی مطرح کرده(که البته بسیاری از این مفاهیم در C به کمک اشارگرها بیان میشد) و این زبان اصلا پیچیدگی C رو نداره.
    2- این زبان یک زبان مدرن هست و تمام مفاهیم برنامه نویسی به شکل زیبایی داخلش پیاده شده.
    3- طراحی این زبان قبل از پیاده سازیش انجام شده و بنابر این نواقص اجدادش رو به ارث نبرده
    4- در این زبان هیچ متد بی پدر و مادری پیدا نمیشه یعنی هر متد متعلق به یک کلاس هست. مثلا برای انجام عملیات تغییر نوع شما میتونید از کلاس convert استفاده کنید در حالی که مثلا داخل delphi.net متدهای اضافی زیادی مثل intToStr یا strToInt و ... از نسخه های قبلی به ارث برده شده و این با مفاهیم شی گرایی تناقض داره.
    در vb.net هم فکر میکنم همین طور باشه چون برای راحتی کاربر سعی شده بسیاری از مفاهیم وی بی رو حفظ کنه.

به امید ایرانی دور از تحدید . . .

صفحه 2 از 6 اولاول 1234 ... آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •