نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: کندی لینک سرور

کاربر دائمی آواتار hmm
    محل زندگی
    ایران - یزد

کندی لینک سرور

سلام
    من با sqlserver 2000 یه لینک سرور به اوراکل دادم ولی query ها در sql plus خیلی سریع اجرا میشن ولی از طریق QA خیلی کندن آیا تنظیم خاصی لازمه؟

دریافتم که : برای دستیابی به جداول لینک سرور باید اسامی لینک سرور ، owner ، table و فیلدها تماماً با حروف بزرگ نوشته بشن
    مثلاً
    select REQ_ID from ORCL..SCOTT.REQUEST
    امیدوارم در وقت شخصی جهت کار با لینک سرور صرفه جویی بشه

نکته جالبی بود حمید جان! این یافته شما بر اثر سعی و خطا بود یا بصورت Document شده در جایی برخورد کردید؟

کاربر دائمی آواتار hmm
    محل زندگی
    ایران - یزد
    راهنمای همیشگی من BOL

Use these rules when referencing tables in an Oracle linked server:
    • If the table and column names were created in Oracle without quoted identifiers, use all uppercase names.
    • If the table and column names were created in Oracle with quoted identifiers, use the same case for all letters of the names as was used when the names were created in Oracle.
    • INSERT statements should supply values for all columns in a table even if certain columns in the table can be NULL or have default values.
    در مورد سوال اصلی نظری ندارین ؟
    اصولا لینک سرور میتونه خروجی رو cache کنه؟

صورت مسئله:
    بنده در حال توسعه نرم افزاری هستم (با #C)که اطلاعات پایه رو از یه دیتابیس اوراکل میگیره جهت اینکه تمامی کاربران هم بتونن از این برنامه استفاده کنند لازمه درایورهای ارتباط با اوراکل هم روی تمام client ها نصب بشه (که البته دردسر زیادی داره و بعد مسافت همچین اجازه ای رو به من نمیده)
    تنها چاره ای که به ذهن من رسید این بود که درایورها را روی سرور sqlserver نصب کنم و یه liked server بسازم .
    این روش خوبه ولی سرعت تنها مشکل منه

بله Linked Server از سرعت بالایی برخوردار نیست، اما راه بهتری هم نمیتونم پیشنهاد کنم. منطقا چون وقتی از طریق LS اقدام به Query میکنید، اطلاعات از جای دیگه ای خارج از SQL Server خود شما داره تامین میشه، پس Cache کردن منتفیه، ولی در Target،قائدتا این Caching صورت میگیره چون Query براش Local محسوب میشه. البته باز هم به Target بستگی داره، مثلا Access چنین کاری نمیکنه.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •