صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 49 از 49

نام تاپیک: تشخیص آنی رکورد جدید در جدول

کاربر دائمی آواتار asilverisis
    محل زندگی
    اهواز
    سلام
    اگه امکانش هست در مورد ارسال Notification بیشتر توضیح بدین.
    من هم به نظر خودم این راه بهتریه چون باعث کم شدن ترافیک شبکه هم میشه.
    ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

Notification service

نقل قول نوشته شده توسط DonetKarvb مشاهده تاپیک
    ابتدای همین بحث توضیح داهد شده بود که نمیشه. به این دلیل که این سرویس فقط در SQL Server 2005 وجود دارد و از طرفی ADo.Net 2.0 هست که میتواند از این سرویس استفاده کند.
    برای SQL 2000 راه هایی وجود دارد. مثل سوکت پروگرمینگ که کار دشوار و سختیه همچنین استفاده از notification Service که باید آنرا به صورت یک بسته جدا گرفت و نصب کرد. در مجموع عرض کنم که این کار در SQL 2000 به سختی قابل انجامه.
    میشه توضیح مختصری بدین که حالا اگه این Notification رو نصب کردیم چطوری ازش استفاده باید کرد؟

محل زندگی
    اهواز
    سلام
    من از کدی که در همین تاپیک گذاشته شده بود استفاده کردم و کاملا جواب گرفتم ولی حالا من فرمی دارم که نیاز ندارم هیچگونه Load اطلاعات توی اون صورت بگیره، فقط باید از تغییرات دیتابیس مطلع بشه و پیغام بده و در صورت نیاز کاربر فرمی باز بشه که اطلاعات مورد نظر رو load کنه.
    حالا من دقیقا از همون کد فقط قسمت load یا Fill رو حذف کردم ولی جواب نمی ده و MychangeEvent اجرا نمیشه.
    مشکل دومی که با گذاشتن یک Msgbox متوجه شدم اینه که به ازای هر تغییر 2 بار رویداد MychangeEvent رخ میده و اجرا میشه.
    با تشکر

این هم کدی که من استفاده می کنم (پست 16)
    https://barnamenevis.org/showth...725#post386725

محل زندگی
    اهواز
    سلام
    کسی راه حلی برای این کار نداره؟
    بدون load کردن اطلاعات نمی شه متوجه تغییرات شد؟؟
    لطفا...
    با تشکر

Smile پایان نیافتن دستور SET ENABLE_BROKER

با سلام و احترام
    من برای فعال کردن Service Broker این Query را اجرا می کنم:
    USE master ;
    GO

ALTER DATABASE Northwind SET ENABLE_BROKER ;
    GO
    رو دستگاه خودم جواب داد ولی بروی دستگاه دیگری که اجراش می کنم،هیچ وقت خاتمه پیدا نمی کنه.یعنی وقتی دکمه Execute را می زنم اجرای دستور شروع میشه و پایین صفحه هم کنتور می ندازه میره به امان خدا.یک بار تا 6 یا 7 دقیقه صبر کردم ولی کاسه صبرم لبریز شد و این topic را فرستادم.
    این دستور را برای تشخیص آنی رکورد جدید در جدول استفاده می کنم

نقل قول نوشته شده توسط Neeloofar مشاهده تاپیک
    سلام

خودم یک راه به ذهنم میرسه که برنامه‌ی هر کاربر توسط یک تایمر به صورت مداوم (هر 5 ثانیه) وجود رکورد جدید رو چک کنه. ولی در این روش ترافیک شبکه بالا میره و برنامه تقریبا مشغول هست. و ممکنه در هر بار چک کردن، برنامه برای باز کردن جدول یک ایست کوتاه داشته باشه.

از چه ورژنی از sqlserver استفاده می کنی؟؟؟ اگه از 2005 استفاده میکنی که قابلیت notification اگه درست گفته باشم توی اون هست ,و اگه از 2000 استفاده میکنی یه نگاه به شاهکار اقای راد بنداز البته این تو بخش asp هست اما ماهیت کار فرقی نداره:

https://barnamenevis.org/showthread.php?t=77847

با سلام

من یک برنامه نوشتم و از این کدها استفاده کردم ولی مشکلی که دارم اینه که در شبکه وقتی این برنامه را روی دو کامپیوتری که به یک اس کیو ال سرور وصل هستند امتحان کردم هر برنامه جداگانه واکنش نشان داد یعنی هر دو کامپیوتر با هم واکنش نشان ندادند یعنی تک تک واکنش نشان میدهند و با توجه به اینکه کامند رو در هر برنامه جداگانه تعریف می کنیم به نظرم باید همین اتفاق بیافته؟ راه حل چیه؟
    با تشکر

کاربر جدید
    محل زندگی
    Tehran
    برای رسیده به این هدف دوست عزیز راهی های زیادی هست دو ستان راهنمایی های خوبی کردن همون سوکت خوبه و جواب هم می ده
    اما شما سعی کنید مثل سیستم عامل عمل کنید یعنی یه اطاقی بسازید که هر کسی از استاد سوال داشت دستشو بالا بگیره و بپرسه نه این که استاد از تک تک دانشجویان سوال کنه که ایا سوالی دارند یا نه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    فکر کنم متوجه منظورم شدید منظورم <<< وقفه >>> بود
    در اسکیوال سرور می تونید برای هر جدول یک یا چند تریگر بنویسید که بعد فلان تغییرات یه کاری رو انجام بده همین برای شما کافیه
    یعنی یک تریگر بنویسید که بعر از اظافه شده یک نامه به جدول برای کاربر مربوطه یک وقفه ارسال بشه که متوجه بشه یک نامه جدید امده
    به نظرم بهترین روش اینه در 2000 اما در 2005 که دیگه خیلی تغییرات داریم و قدرت بیشتر شده

کاربر دائمی آواتار arman_Delta2002
    محل زندگی
    بابلسر

نقل قول: تشخیص آنی رکورد جدید در جدول

سلام من هم با این که کد

USE master ;
    GO

ALTER DATABASE Northwind SET ENABLE_BROKER ;
    GO

واسه بانک اطلاعاتیم زدم و یک StoredProcedure تعریف کردم و فقط در سورس prj_QueryNotification.rar‏ نام دیتا بیس و به نام دیتا بیس خودم تقییر دادم ولی کار نکرد ؟!
    (نام استرینگ کامند هم نام بود با StoredProcedure مثال )
    روی اس کیو ال 2014 دارم تست میکنم مثال کار مکینه ولی برنامه تغییر داده شده من بار اول رکورد ها رو میاره ولی ایونت رو تشخیص نمیده !
    یک مثال تصویری از notification برای یک پایگاه داده تعریف سرویس و تنظیم اون بزارین لطفا
    با این دستور هم صحت فعال بودن بروکر رو تست کردم

SELECT NAME, IS_BROKER_ENABLED FROM SYS.DATABASES

چالب اینجاست تابع فرا خانی میشه ولی داده ها توی queues گیر میکنه و ایونت اجرا نمیشه
    11-14-2014 01-11-46 ق-ظ.jpg
    آخرین ویرایش به وسیله arman_Delta2002 : جمعه 23 آبان 1393 در 00:40 صبح

صفحه 2 از 2 اولاول 12

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •