نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: انتقال مقادیر بین دو فرم

انتقال مقادیر بین دو فرم

چطوری میشه مقداری که از نتیجه جستجو در دیتابیس بدست آمده را از فرمی که داخلش هستیم به فرم دیگری منتقل کرد

کاربر دائمی آواتار saeed_rezaei
    محل زندگی
    ایلام
    سلام
    من توی برنامه هام ، یک ماژول درست می کنم و برنامه رو از طریق sub main اجرا می کنم. بدین ترتیب روی همین ماژول هم متغییرهای سراسری رو تعریف می کنم که هنگامی که دو فرم نیاز به تبادل اطلاعات دارن، فرم اول اطلاعات رو در اون متغییرها ذخیره می کنه و فرم دوم این اطلاعات رو می خونه. استفاده از متغیرهای سراسری روش درستی نیست اما من همین روش بلدم. اگه کسی بلده بگه، ممنون می شم.

برای فرمتون یک Property از نوع DataSet یا DataTable تعریف کنید و قبل از نمایش فرم دوم آن را مقدار دهی کنید و در فرم دوم از این Property استفاده کنید.

کاربر تازه وارد آواتار Mehdi6052
    محل زندگی
    تبریز
    1) از طریق یک متغیر Public که در یک ماژول سراسری قرار دارد.
    2) می توانید اطلاعات را برای مثال در یک DataGrid قرار دهید و سپس برای دسترسی به مقادیر آن به روش زیر عمل کنید :
    Dim x as string = Form1.DataGridView(0,0).value
    3) تمام کارهای خود را با نوشتن Function در یک ماژول انجام دهید و مقادیر را با این
    فانکشن ها به ماژول پاس کنید.

برای مثال : اگر فرمی که الان توشی اسمش Form2 هستش . فرمی که دیتابیس بهش وصل شده ( بجای دیتابیس از Textbox1 استفاده می کنم ) From1 هستش . کدش اینجوری میشه : ( این کد رو تو Form2 بنویس )
    me.textbox1.text = form1.textbox1.text

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •