صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 90

نام تاپیک: استفاده از پرینت لیزری در برنامه های Foxpro تحت Dos

چاپ گرافیکی با پرینتر لیزر در داس!

من برنامه ای در اختیار دارم که به صورت مولتی فونت و با قابلیت تغییر جهت صفحه و حتی یک عبارت ! می تواند متون شما را در یک پرینتر لیزر مانند hp چاپ کند!
    اگه کسی بدردش می خوره بگه براش بذارم!!! :wink:

ممنون می شیم

سلام
    من هم همینطور , ممنون میشم بذارین :موفق:

براتون فرستادم-یکی تون ایمیلش غیرفعال بود فکر کنم جواد حسینی
    کس دیگه ای می خواد بگه براش بفرستم
    راستی تا دو هفته دیگه سایت من راه میفته ، اونجا هرچی مقاله بخواین پیدا می کنین.
    فقط واسه دامنش موندم چی بذارم. راستی اگه قالب زیبا واسه سایت دارید بگید ممنون میشم. :embr: :embr:

قالب زیبا داریم ولی چه جوری نشون شما بدیم؟

اگه بخواید می تونی همراه ایمیل به من بفرستید.
    اگر هم خواستید می تونید به سایتی مثل سایت 50megs.com برید و یه اکانت مجانی ایجاد کنید و بعد از آپلود فایلها اینجا آدرسش رو بنویسید.
    راستی اگر هم می خواید از راه پست به من بفرستید میل کنید آدرس بدم.
    قربان شما --- دلفی آی آر :D :D

منظور از غیرفعال بودن ایمیل چی بود؟ من با این ایمیل دارم کار می کنم (جهت اطمینان بیشتر به ایمیل دیگرم در یاهو را هم لطفا بفرستید m_javad_hosseiny@yahoo.com )

دلفی جون . اندازه فایل فشرده شده 36 مگ هست. ادرس بده برات بفرستم.
    تمپلت هایی که دارم مال آدرس http://www.1t3.com/freetemplates.html هست. نگاهشون کن اگه دوست داشتی آدرست رو بده برات پست میکنم. البته من چون یه هاست از اینجا خریدم تونستم اینها رو بگیرم.
    موفق باشید.

ایمیلهایی که در خواست کرده بودند فرستاده شده و پاک شدند.
    آخرین ویرایش به وسیله rezaTavak : دوشنبه 13 خرداد 1387 در 08:30 صبح

کاربر دائمی آواتار ali_kolahdoozan
    محل زندگی
    اون سر دنیا
    من cryxstal report رو به فاکس تحت dos وصل کرم البته دیگه فقط برنامه توی ویندوز کار می کنه البته شاید احمقانه به نظر بیاد ولی خوب مشتری خواست منم درست کردم دیگه از این بهتر نمیشه برای چاپ گرفتن از برنامه تحت dos فقط یه مشگل داره هر بار که کار بر بیچاره میخواد پرینت بگیره صفحه برنامه minimize میشه crystal report میاد بالا ولی خوب دیگه چاره ای نبود

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    کار جالبیه. برای مشکل فارسی کردن پرینتر این کار رو کردی؟
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

محل زندگی
    اون سر دنیا
    نه یک سری اسناد رو شرکت مورد نظر باید خیلی درشت و با فونتهای ویندوز تحویل می داد . مجبور شدیم این کار رو انجام بدیم چون برنامه رو 6-5 سال پیش ازم خریده بود و حاضر به استفاده از برنامه تحت ویندوز هم نبود ( یعنی حاضر نبود پول بده براش تحت ویندوز بنویسیم )

سلام

کار جالبی است و در نوع خودش یک نو آوری است!

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    آقای کلاهدوزان اگر لطف کنید مراحل کار رو به صورت یک مقاله کوچک و جموجور به من بدید بزارم در سایتم این مشکل خیلی هاست مخصوصا برای فارسی کردن چاپگرها
    اگر مقدور هست!
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

محل زندگی
    اون سر دنیا
    خوب اول از همه باید یه table جدید بسازید و یه تابع که فونتهای dos رو تبدیل به ویندوز بکنه اگه تا اینجا مشگلی هست بگید تا بعدش رو بگم . چون به خدا وقت یه جزوه درست کردن رو ندارم همین سایت رو هم که میام سر می زنم بهش معتاد شدم اگه میشد ترکش کنم بد نبود ( نه پشیمون شدم یه کاریش می کنم فقط یه کم بهم وقت بدید )

سلام

چطوری میشه فونت داس را به ویندوز تبدیل کرد؟

منظور تبدیل کدپیج است؟

البته اگر تکه تکه هم بگید کم کم خودش جزوه میشه.

محل زندگی
    اون سر دنیا
    من به صورت ساده بگم . یه تابع نوشتم یک یک حرفهای یک رشته رو می خواند و به معادل آن در ویندوز تبدیل می کرد . یعنی توی جدول جدید من اطلاعات به فرم ویندوز داشتم . بعد هم پستش می کردم توی crystal report همین خیلی هم سادس اتفاقا

خب حالا چطوری میشه توی CristalReportفرستاد؟

محل زندگی
    اون سر دنیا
    در crystal میشه فایل exe تولید کرد . خوب شما وقتی یک فایل از access دارید چکار می کنید .
    exe رو اجرا می کنید و رکوردها در crystal نشان داده می شوند . جدول ما در fox فقط حاوی یکسری رکورد است که باید چاپ شود چون در دفعه بعدی باید جدول خالی شده و دوباره پر شود خوب در اثر اجرای exe اطلاعات رکوردها به درون محیط چاپ می رود . دارم سعی میکنک یه قسمت از برنامه رو جدا کنم براتون بفرستم

مشکل در چاپ گزارش با پرینتر لیزری

در یک برنامه قدیمی تحت داس وقتی در ویندوز 98 چاپ می کرد, درست کار می کرد
    ولیکن در ویندوز xp مشکل دارد ولی به صورت عجیب
    معمولا در ویندوز xp به علت فارسی کردن چاپگر در برنامه های تحت داس مشکل داشت و بدین صورت بود که باید چاپگر را حذف می کردیم (در کنترل پنل چاپگر) و سپس دستور فارسی سازی و چاپ را انجام می دادیم (تا ویندوز مدیریت چاپ را دست نگرفته و مشکل فارسی سازی ایجاد نشود)
    ولیکن در این سیستم با وجود نصب درایور چاپگر , فارسی سازی انجام می شود ولی گزارش به صورت کامل چاپ نمی شود یعنی بدین صورت که گزارش 50 خط است با اینکه کاغذ جا دارد ولیکن بیشتر از 48/5 (یک خط بصورت نصفه) چاپ نمی کند
    تمامی تنظیمات مربوط به چاپ در محیط فاکس (متغیرها و ...) را تست کردم حتی نوع فارسی ساز را نیز تغییر دادم ولیکن باز مشکل بود؟
    (البته حتی وقتی درایور چاپگر را نیز حذف کردم باز مشکل بود و حتی در حالاتهای مختلف نیز با این مشکل (چاپ نصفه و نیم) بود.

دوستان برای رفع این مشکل چه راه حلی پیشنهاد می کنند.

من احتیاج دارم

یک مشکل در فاکس تحت داس با چاپگر لیزری دارم

در صورت استفاده از فارسی ساز های Laserf.com , setlaser.com , lmenu,lchap بعد ازاینکه می خواهم فایل را فشرده کنم 16.66 فارسی چاپ نمیشود اگر برای این مشکل من راه حلی دارید ممنون میشم . و اگر فارسی ساز لیزری مناسب تری دارید مرحمت کنید .

محل زندگی
    اون سر دنیا
    باز یه چیز دیگه . من برای کار با چایگر لیزری ابتدا آن را print to file می کردم بعد با یه فایل که ساختم با c اون رو چاپ می کردم . هم سرعتش خوبه . هم فارسی است . اگه حاضری منطق برنامت رو اون ریختی کنی تا برات بفرستم

یک مشکل با چاپگر لیزری دارم در داس
    و اینست که در زمانی که فارسی ساز را اجرا میکنم درست چاپ میشود ولی وقتی اندازه را می خواهم فشرده کنم فارسی چاپ نمی کند
    می خواهم بدانم از چه فارسی سازی استفاده کنم
    laserf,setlaser,lmenu,lchap را امتحان کردم و نشد اگر دوستان فایل فارسی ساز لیزری خوبی دارند مرحمت کنند ممنون میشم .

منم میخوام

سلام،
    من یک پرینتر hp 1010 دارم ، با پورت USB. با این برنامه شما میشه توی DOS باهاش پرینت گرفت ؟ برای پرینت از اسناد حسابداری در برنامه Novin میخوام . سیستم عاملم هم Windows XP هست .
    اگه امکانش هست لطف کنید و برای منم یفرستید ...
    آخرین ویرایش به وسیله amoosibil : پنج شنبه 28 اردیبهشت 1385 در 10:54 صبح

محل زندگی
    اون سر دنیا
    من هر وقت در قسمت فاکس فایل فرستادم حذفش کردن . این بار یکی از مدیران رو خبر کنید تا بفرستم . این دفعه 10 است که تاپیکهایی که فایل دارن رو حذف کردن

جناب کلاهدوزان فایلتان برای بنده میل کنید در همین قسمت بنام شما قرار خواهم داد
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

محل زندگی
    اون سر دنیا
    من این فایلو دارم فقط برای امنیت در برنامم . فونتهای من با فونتهای عادی فرق می کنه یعنی مثلا پ برای من جای س برای شماست یکم تغییرش دادم و بعد با تابع از درون برنامه درستش میکنم . البته حالا که فکر می کنم می بینم زحمت بیخودی کشیدم ولی خوب داستان مال الان نیست . اگر می خواهید همین رو بفرستم . یا درستش کنم که یکم زمان بر است .
    آخرین ویرایش به وسیله ali_kolahdoozan : شنبه 30 اردیبهشت 1385 در 08:44 صبح

هر طور که مایلید عمل کنید.به هر حال هر وقت که خواستید به من اطلاع دهید
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************

کاربر دائمی
    محل زندگی
    mashhad

سرعت در چاپ با انواع پرینتر لیزری

بفرمائید که چرا هنگام ارسال ریپورت به چاپگر در بعضی از پرینترها زمان زیادی طول میکشد که چاپ شود در صورتی که با همان پرینتر فایلهای word یا ..... بلافاصله چاپ میگردد

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت
    به دلیل عمق پیکسل هایت
    شما اگه 180 * 180 تنظیم کنید حله

کاربر دائمی
    محل زندگی
    mashhad
    منظورتان را متوجه نشدم بیشتر توضیح دهید

محل زندگی
    رشت
    در کنترل پنل گزینه چاپگر را انتخاب کنید
    سپس راست کلیک کرده و properties را انتخاب کنید
    در برگه general گزینه printing perefence را انتخاب کنید
    سپس advenced را انتخاب کنید
    در بخش print quality تعداد پیکسلب در هر اینچ را نوشته البته این مقدار برای چاپگر های مختلف متفاوت می باشد
    مثلا برای سوزنی نوشته 300 * 300 و اگر گزینه اش را باز کنید می توانید 180*180 هم ببینید که منظور این است که عمق پیکسل ها کمتر باشد در اینصورتا افت کیفیت دارد اما سرعت بالاتر می رود(همانند رزولیشن در کارهای گرافیکی)
    حالا باید ببینی برای پرینتر شما چه عمقهایی دارد کمترین را انتخاب کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    mashhad
    اقا بسیار ممنون
    منظور بنده سرعت پرینتر در گزارشات فاکس کند است در صورتی که در سایر نرم افزارها مثل ورد اکسل و .... سرعت خوب است و مشکلی ندارد
    و پرینتر نیز hp1300 است و فاکس نیز vfp9 میباشد

محل زندگی
    رشت
    عزیز من !
    روضه ای که برات خوندم مربوط میشه به رفع مشکل در فاکس.
    منم منظورم همین بود دیگه. این مراحل را باید طی کنی تا در فاکس مشکلت حل شود

کاربر جدید
    محل زندگی
    ایران

چاپ تصویر در محیط فاکسپرو با پرینتر Hp

چگونه می توانم در محیط Foxpro تحت داس یک عکس در سایز پرسنلی در یک نقطه خاص از صفحه با چاپگر لیزری چاپ کنم .

میدونم سوالم خیلی سخته !

ولی خواهش میکنم کمکم کنید .

چاپ با پرینتر لیزری

با سلام و خسته نباشید.
    من برنامه ای در فاکس تحت داس دارم که فایلی با کد پیج ایران سیستم را باید با پرینتر لیزری چاپ کند. پرینت من با پرینتر HP 1100 جواب داده اما چون این مدل تو بازار کمه می خوام از یه پرینتر جدیدتر استفاده کنم. hp 1200 جواب نداد. کسی می دونه مثلا" با hp 1300 جواب میده یا پرینتر دیگه ای؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اراک
    با hp1320 هم جواب میدهد.

https://barnamenevis.org/showthread.php?t=55934

اوصیکم به الجستجو قبل ان تسائلو
    آخرین ویرایش به وسیله kia1349 : یک شنبه 23 اردیبهشت 1386 در 11:47 صبح دلیل: خسته شدم از بس که دلیل ویرایش رو توضیح دادم

استفاده از پرینت لیزری در برنامه های Foxpro تحت Dos

من یک برنامه تولید تحت Dos دارم و در صورتی که نیاز به پرینت داشته باشم مجبورم به محیط Dos بروم زیرا کدپیج های Dos درwindows شناخته شده نیست چکار کنم که بتوانم در همان محیط WIndows از پرینترهای سوزنی یا لیزری استفاده نمایم.
    با تشکر

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. تبدیل Foxpro به Ms-Sql
    نوشته شده توسط Pioneers در بخش SQL Server
    پاسخ: 10
    آخرین پست: شنبه 08 تیر 1387, 09:08 صبح
  2. الطفا کمک کنید : برنامه ای در foxpro
    نوشته شده توسط ali4328 در بخش Foxpro
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 20 فروردین 1386, 01:02 صبح
  3. اتصال کریستال ریپورت به بانک اطلاعاتی foxpro 2.6