نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: یه روش برای جلوگیری از هک شدن در ASP .NET

Unhappy یه روش برای جلوگیری از هک شدن در ASP .NET

با سلام

من یه فرم دارم که کاربر اطلاعات رو توش وارد می کنه و بعد بوسیله یه دکمه ای این اطلاعات رو به پایگاه داده ارسال می کنه

حالا می خوام وقتی کاربر دکمه رو زد و اطلاعات به پایگاه داده رفت تا 15 یا تا هر ثانیه یا دقیقه ای نتونه Submit کنه

اگه کسی می دونه لطفا کمک کنه

با تشکر

این کار با جاوااسکریپت به راحتی انجام میشه کافیه بعد از زدن دکمه submit دکمه رو disable بکنی و یک تایمر هم بسازی با setTimeOut که بعد از 15 ثانیه مثلا دوباره Enable بکنه دکمه رو.
    اما تو این روش اگر یکنفر یک ریکوست مستقیم بفرسته با Aspت دیگه فایده ای نداره ، برای این کار دیگه باید قبل از فرستادن ریسپانس چک کنی که LastAccess این Session بیشتر از 15 ثانیه پیش بوده باشه.

LastAccess رو از کجا پیدا کنم

HttpContext.Current.Timestamp

که باید در Sessionذخیره بشه.
    آخرین ویرایش به وسیله ghabil : یک شنبه 19 فروردین 1386 در 10:45 صبح دلیل: اصلاح

این کار با جاوااسکریپت به راحتی انجام میشه کافیه بعد از زدن دکمه submit دکمه رو disable بکنی و یک تایمر هم بسازی با setTimeOut که بعد از 15 ثانیه مثلا دوباره Enable بکنه دکمه رو.
    اما تو این روش اگر یکنفر یک ریکوست مستقیم بفرسته با Aspت دیگه فایده ای نداره ، برای این کار دیگه باید قبل از فرستادن ریسپانس چک کنی که LastAccess این Session بیشتر از 15 ثانیه پیش بوده باشه.
    دز صورت ایجاد Session جدید باز امکان ارسال مجدد اطلاعات وجود دارد؛ اگر روش های فوق با استفاده از خاصیت Expires کوکی و همچنین با در نظر گرفتن IP فرد Submit ترکیب بشه میتونی از این کار تا حدی جلوگیری کنی !! و اگر این امر ضروریت بیشتری دارد در صورتی که عملیات Authentication و Authorization انجام مبشه راه کارهای های مناسب تری میشه ارائه داد.

با سلام

مساله دقیقا همین جاست که کاربر هویت ناشناس داره ( یعنی ثبت شده نیست)

اگه کاربر ثبت شده بود تمام مشکلات حل بود

اگه کاربر ثبت شده بود تمام مشکلات حل بود
    از خاصیت های Cokie , Session و همچنین آدرس IP به صورت همزمان استفاده کن

میشه یه مثال کوچیک واسم بزنید

نقل قول نوشته شده توسط Identifier مشاهده تاپیک
    از خاصیت های Cokie , Session و همچنین آدرس IP به صورت همزمان استفاده کن
    در صورتی که Authontication وجود نداره همونطور که آقای ذولقدری گفتند راه 100% وجود نداره! اما پس دیگه این داستان هک شدن چیه؟!

ضمنا حساب کردن روی IP هم گاهی اوقات دردسرزا میشه ،البته کاملا بستگی به مخاطبینت داره ، مثلا اگر از برنامت توی یک شبکه داخلی استفاده میشه مناسب هست ؛ اما توی اینترنت بعضا مشکل درست میکنه و فکر میکنم کوکی میتونه پیشنهاد خیلی خوبی باشه.
    یعنی با هر ریکوست یک متغییر از نوع HttpCookie درست میکنی به Response.Cookies اضافه میکنی یا تو Valueش زمان الان رو بزن، یا Expiresh رو بزار 15 ثانیه بعد و همیشه قبل از Request هم Cookie رو میخونی...

همین کارو کردن

هم از Session استفاده کردم و هم از Cookie ولی باز هم احتمال نفوذ هست

هم از Session استفاده کردم و هم از Cookie ولی باز هم احتمال نفوذ هست
    ضمنا حساب کردن روی IP هم گاهی اوقات دردسرزا میشه ،البته کاملا بستگی به مخاطبینت داره ، مثلا اگر از برنامت توی یک شبکه داخلی استفاده میشه مناسب هست ؛ اما توی اینترنت بعضا مشکل درست میکن

اگر توجه کنید من موارد فوق را به صورت همروند توصیه کردم در صورت بررسی این سه مورد به صورت همروند امکان انجام چنین عملی به حداقل می رسد نه 100%.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •