نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: از چه کنترلی برای نمایش اطلاعات به صورت جدول می توان استفاده کرد؟

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران

از چه کنترلی برای نمایش اطلاعات به صورت جدول می توان استفاده کرد؟

من می خواهم یک win apllication حسابداری بنویسم منتها نمی دونم از چی برای نمایش اطلاعات توی فرم ها استفاده کنم , ضمنا باید داخل سلول های جدول مطالبی رو نوشت و این مطالب داخل Data base ذخیره شوند. Grid View برای این کار مناسبه؟
    لطفا اگر کسی تو این زمینه اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه.

اگه می خوای اطلاعات رو به صورت جدولی نشون بدی grid view کنرل مناسبیه به نظر من ....
    هر سئوال دیگه ای داشتی بپرس ... بتونم جواب می دم ....

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران
    ممنون از راهنمایی تون
    من خودم از dataGridView استفاده کردم اگر میشه راهنمایی کنید چطور خاصیت هاشو ست کنم تا بهترین کارآیی رو برای یه برنامه حسابداری داشته باشه.

می شه واضح تر بگید که چی رو بگم ....

کاربر دائمی آواتار hdv212
    محل زندگی
    قم
    بسته به نوع کارتون داره که چطور میخواهید استفاده کنید، مثلا در حالت کلی فقط باید DataSource رو به دیتاست، بایند کنید، لطفا در مورد خواسته تون بیشتر توضیح بدید

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران
    من از grid view تو web application استفاده کردم تونستم update ,delete,edit رو توش پیاده سازی کنم اما برای اون کارها از asp.net و java script هم استفاده کردم حالاهمون کارها رو می خوام انجام بدم منتها برای یه win application . برای مثال این یه تصویر از تنظیم فاکتور فروش الان می خوام تو ستون جمع مقدار دو ستون قیمت هر واحد ضرب در تعداد رو خود سیستم محاسبه کنه و نمایش بده یا مثلا کاربر سطر های دیگه ای رو اضافه کنه و ....
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: jpg pic.JPG‏ (18.5 کیلوبایت, 40 دیدار)

کاربر دائمی آواتار __H2__
    محل زندگی
    یک جایی بین Framework و نارمک!
    نقل قول نوشته شده توسط fabdolkarimi مشاهده تاپیک
    ممنون از راهنمایی تون
    من خودم از dataGridView استفاده کردم اگر میشه راهنمایی کنید چطور خاصیت هاشو ست کنم تا بهترین کارآیی رو برای یه برنامه حسابداری داشته باشه.
    سلام
    راحت است.
    برای لود داده ها از یک DataAdapter و دستور Fill استفاده میکنید.
    داده ها نمایش داده شده قابلیت ویرایش و اضافه کردن اطلاعات هم دارند و کار خاصی لازم نیست.
    در مورد نمایش هم که چندین نوع فیلد در اختیار دارید،
    معمولی
    کامبو باکس
    چک باکس

و البته با روش های پیشرفته و وراثتی میتوانید به این نوع ها چیز جدیدی اضافه کرد که شما نیازی ندارید.

در آخر هم با همان DataAdapter ولی این بار با دستور یا تابع Update داده ها را ذخیره میکنید.

برای جزییات بیشتر خودتان با Property هایش کمی کلنجار بروید متوجه میشوید.
    میتوانید رنگ هر ستون و فونت و.. را مشخص کنیدو نیز سطرهای زوج و فرد را به طور جداگانه و تایین متن عنوان و...

کاربر دائمی آواتار سار
    محل زندگی
    تورین-ایتالیا
    نقل قول نوشته شده توسط fabdolkarimi مشاهده تاپیک
    من از grid view تو web application استفاده کردم تونستم update ,delete,edit رو توش پیاده سازی کنم اما برای اون کارها از asp.net و java script هم استفاده کردم حالاهمون کارها رو می خوام انجام بدم منتها برای یه win application . برای مثال این یه تصویر از تنظیم فاکتور فروش الان می خوام تو ستون جمع مقدار دو ستون قیمت هر واحد ضرب در تعداد رو خود سیستم محاسبه کنه و نمایش بده یا مثلا کاربر سطر های دیگه ای رو اضافه کنه و ....
    به روش زیر به همه ی سطر و ستونهای Grid دسترسی داری.
    ObjectdataGridView[ColId or ColName,RowId].Value = YourValue;

سلام دوست عزیز :
    سار عزیز که جواب رو داد ...
    اما شما یه راه دیگه هم دارید ، همه اطلاعات مورد نیاز رو تو یک Datatable بریزید و بعد Gridview رو با داده های این Datatable پر کنید ...

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران
    همه اطلاعات مورد نیاز رو تو یک Datatable بریزید و بعد Gridview رو با داده های این Datatable پر کنید
    ببخشید ممکنه که بیشتر راهنمایی کنید ، اگر ممکنه کدشو برام بذارید یا بیشتر توضیح بدین

کاربر دائمی آواتار __H2__
    محل زندگی
    یک جایی بین Framework و نارمک!
    سلام
    آقا یکی بیاد در این تاپیک ایثار بکنه و بگه بالاخره بحث سر GridView است یا DataGridView ?????

چون کاربر fabdolkarimi در عنوان تاپیک گفتند WinApplication ولی ....

کاربر دائمی آواتار iman_s52
    محل زندگی
    اصفهان
    فکر کنم منظورشون ویندوزی باشه چون قبلا گفتن که وبی طراحی کردن حالا میخوان ویندوزی کار کنن.

محل زندگی
    اصفهان

یه نمونه فاکتور فروش

این عکس یه نمونه فاکتور فروش برنامه ماست
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار hdv212
    محل زندگی
    قم
    برای نمایش اطلاعات DataGridView بهترینه ولی برای اضافه و ویرایش به نظر من اگه بتونی مقادیر رو در کنترلهای جداگانه مثل textBox نمایش بدی بهتره، یکی از دلایلش اینه که کنترل بیشتری روی اطلاعات ورودی کاربر و .. داره.
    دلیل دیگه اینکه مدیریت بهتری میتونی روی استثناها داشته باشی.

محل زندگی
    اصفهان
    منم واسه ویرایش داده از گرید استفاده نکردم که واسه اینکار یه Panel باز میشه و رکورد انتخابی کاربر رو بهش نشون میده بعد هر تغییری داست تویه اون میده

متاسفم برای دوستانی که در وب از دیتا ست و data adapter استفاده میکنند . البته اگر به سرعت و بازدهی و ... اعتقاد نداشته باشیم استفاده از آنها مشکلی ندارد

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •