نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: سرعت خواندن از پورت موازی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

سرعت خواندن از پورت موازی

با سلام
    اول سال نو را به همه شما خوبان تبریک میگم و...

مشکل من سرعت خواندن از پورت موازیه
    من بخاطر طراحی یک سخت افزار مجبور شدم یکسری داده را از 8051 به پورت موازی بفرستم و داده ها را در دلفی بگیرم و نمایش بدم ولی سرعت کار میکرو 12 مگا هرتز است برای خوندن از 2 روش استفاده کردم
    اول یک ttimer که مشکلش اینه که حداکثر در میلی ثانیه یک کار را انجام میده نه در میلیونیوم ثانیه
    دوم یک حلقه while بینهایت که عملکرد اون بهتره ولی باز هم بسیاری از داده ها را نمیرسه بخونه و در نتیجه گم میشن

حالا شما چه راهی را به من پیشنهاد میکنید
    mer30

سلام

اگه کلاک کریستال 12 مگاهرتز باشه هر سیکل کاری میکروکنترولر شما میشه 12/1 کلاک یعنی یک میکروثانیه و هر دستورالعمل یک یا چند سیکل طول میکشه. یک لوپ خیلی سریع که هیچ پردازشی نداره دست کم 10 میکروثانیه طول میکشه که خروجی روی پورت میکرو میشه 100 کیلو بایت در ثانیه.

من سرعت پورت موازی نمیدونم. ولی مشکل شما با دونستن سرعت پورت حل نمیشه. بهتره در هر ارتباط بین دو سخت افزار از handshake استفاده بشه. سرعت یه خورده کم میشه ولی قطعا اطلاعات از دست نمیره. در ارتباط بدون handshake حتی اگه سرعتها یکی باشند باز هم ممکنه اطلاعات از دست بره. مثلا به دلیل فاز نامناسب سیکلهای خواندن و نوشتن دو دستگاه.

آیا شما واقعا به چنین سرعتی نیاز داری؟ اگر نه، کار کردن با پورت سریال خیلی راحته.

فعلا با تغییرات کمی در سخت افزار، میتونی دوتا سیگنال جدید علاوه بر 8 خط داده درگیر کنی و با منطقی مشابه سیگنالهی RTS و CTS از اونها استفاده کنی.

موفق باشی 8)

سلام
    با عرض معذرت جوابی نیست بلکه ممنون میشم if روش کار با parallel port رو برام بفرستی
    shojaeddini@hotmail.com

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    خوشحال میشم اگه بتونم کمکی کنم
    ولی من خودم از PDF های که در سایت http://www.beyondlogic.org بود (در قسمت Parallel Port Interfacing) استفاده کردم و به غیر از سئوال بالا این PDF ها به همه سوالاتم جواب دادند

نقل قول نوشته شده توسط aliasghar مشاهده تاپیک
    با سلام
    اول سال نو را به همه شما خوبان تبریک میگم و...

مشکل من سرعت خواندن از پورت موازیه
    من بخاطر طراحی یک سخت افزار مجبور شدم یکسری داده را از 8051 به پورت موازی بفرستم و داده ها را در دلفی بگیرم و نمایش بدم ولی سرعت کار میکرو 12 مگا هرتز است برای خوندن از 2 روش استفاده کردم
    اول یک ttimer که مشکلش اینه که حداکثر در میلی ثانیه یک کار را انجام میده نه در میلیونیوم ثانیه
    دوم یک حلقه while بینهایت که عملکرد اون بهتره ولی باز هم بسیاری از داده ها را نمیرسه بخونه و در نتیجه گم میشن

حالا شما چه راهی را به من پیشنهاد میکنید
    mer30
    بهتره کل کارتو توضیح بدی تا راحت تر بشه راهنمائی کرد
    موفق باشی

کاربر دائمی آواتار DAMAVAND
    محل زندگی
    همين اطراف
    سلام
    به تاریخ پست توجه کردید???????
    فکر کنم تا الان دیگه......

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید