صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 56

نام تاپیک: پروژه mono چیست؟

پروژه mono چیست؟

Mono provides the necessary software to develop and run .NET client and server applications on Linux, Solaris, Mac OS X, Windows, and Unix. Sponsored by Novell (http://www.novell.com), the Mono open source project has an active and enthusiastic contributing community and is positioned to become the leading choice for development of Linux applications. Mono allows your existing binaries to run on Linux with copy-deployment
    هر که بر مرکب باطل نشیند ، در سراى پیشمانى فرودش مى‏آورند

این امکان هستش که تو مونو برنامه هم نوشت ؟
    شنیدم ابزار قویتری نسبت به مونو وجود داره درسته ؟

تا اونجایی که من میدونم تنها IDE ی مونو mono develop هست که اسکرین شاتش رو روی مک توی تصویر قبلی می بینید:
    www.monodevelop.com

نقل قول نوشته شده توسط tux-world مشاهده تاپیک
    این امکان هستش که تو مونو برنامه هم نوشت ؟
    شنیدم ابزار قویتری نسبت به مونو وجود داره درسته ؟

سلام
    خب دوست عزیزم مونو برای برنامه نویسی طراحی شده منظورتون چیه که میشه برنامه نوشت؟
    در هر صورت شما با نصب دپندنسی های develop و همچنین محیط monodevelop می تونید به برنامه نویسی با این تکنولوژی و سینتکس مورد علاقه خودتون بپردازید

اما در مورد ابزار های قویتر باز هم سوال مبهم پرسیدید.
    منظورتون ابزار های قویتر در مورد دات نت در لینوکس هست یا ابزار های قویتر برنامه نویسی تحت گنو/لینوکس؟؟
    در مورد اول باید به عرض برسونم که پروژه هایی مانند gnu.net به تدریج محو شدند و مونو در حال حاضر تنها شبیه ساز دات نت هست که با پشتیبانی از سینتکس های فراوان در حال نفس کشیدنه!
    اما در مورد قوی بودن در میان ابزار های برنامه نویسی تحت لینوکس باید بگم که مونو هرگز به عنوان یک تکنولوژی توسع نرم افزار تحت سیستم عامل های گنو/لینوکس جایگاه آنچنانی نداشته.
    و فقط به برنامه نویسان دات نت که قصد فراگیری یک زبان تحت لینوکس رو دارند توصیه میشه.

سلام منظورم این بود که میشه تو محیطش برنامه نویسی کرد یا نه که جواب رو دادین .
    منظور دیگم این بود که اگه بخواییم با خود دات نت تو لینوکس برنامه نویسی کنیم چی کار باید کرد ( بدون استفاده از مونو که میگین شبیه ساز هستش )
    دات نت تو لینوکس تا چه حد از اهمیت برخوردار هستش ؟ چقدر روش کار شده ؟ چقدر طرفدار داره ؟ چه قدر محبوبه و غیره
    و اینکه زیانهای برنامه نویسی دات نت تو لینوکس کودومن ؟

سلام
    خود دات نت یا محیط توسعه اون یا برنامه های نوشته شده با اون رو نمیشه روی گنو/لینوکس اجرا کرد!
    غیر از مونو شبیه ساز هایی مثل gnu.net هم وجود دارند که همونطوری که گفتم در حال حاضر فقط مونو مورد توجه هست.
    قبلاً هم گفتم دات نت در گنو/لینوکس اهمیت چندانی نداره!
    در مورد زبان های دات نت تحت لینوکس هم می تونید لینک زیر رو ببینید
    سینتکس هایی که مونو پشتیبانی می کند

کاربر دائمی آواتار CodeMasterX
    محل زندگی
    Iran, Shiraz
    یه سوال.
    شاید من بی دقتی کردم و جواب رو نگرفتم،ولی میخواستم بدونم پروژه مونو از تمام کلاس های دات نت فریم ورک پشتیبانی میکنه ؟ یعنی از همون کلاس ها استفاده میکنه یا خودش چیزهایی جدیدی رو ساخته و به کاربر میده ؟
    چون من خودم هنوز فرصت تست مونو روی لینوکس رو پیدا نکردم.

چرا دات نت تو لینوکس از اهمیت زیادی برخوردار نیست برام عجیبه

کاربر دائمی
    برای اینه که در سیستم های *nix چندان علاقه ای به این چیزی که micro$oft داره ندارند !

اگه بخواهیم برنامه ای که با Net. در ویندوز نوشته شده رو به سیستم عامل موبایل منتقل کنیم باید از mono استفاده کنیم؟ممنون میشم یکم اطلاعات در این مورد در اختیارم قرار بدین

میخواستم بدونم پروژه مونو از تمام کلاس های دات نت فریم ورک پشتیبانی میکنه ؟ یعنی از همون کلاس ها استفاده میکنه یا خودش چیزهایی جدیدی رو ساخته و به کاربر میده ؟
    کلاسهای FCL که توسط mono پیاده سازی شده اند رو می تونید از اینجا ببینید.

برای اینه که در سیستم های *nix چندان علاقه ای به این چیزی که micro$oft داره ندارند !
    لطفا بحث رو به بی راهه نکشونید.

اگه بخواهیم برنامه ای که با Net. در ویندوز نوشته شده رو به سیستم عامل موبایل منتقل کنیم باید از mono استفاده کنیم؟
    منظورتون چه سیستم عاملی هست؟ اگر منظورتون Windows CE و یا Windows Mobile هست که نه، به Mono نیازی نیست و سوالتون هم به این قسمت مربوط نمی شه، می تونید از بخش مربوطه استفاده کنید.
    اگر هم منظورتون سیستم عاملهای مبتنی بر لینوکس هست که برای Handheld Device ها استفاده میشه، فکر نکنم مونو محیطی برای این مورد داشته باشه.

سوال من اینه اگه بخواهیم برنامه ای که با Net. در ویندوز نوشته شده رو به سیستم عامل
    1-linux
    2-unix
    3-apple
    4-mobileموبایل منتقل کنیم
    باید چه کار کنیم
    لینوکس . یونیکس که معلومه با mono میشه فقط موبایل رو نمی دونم، استاد هم راجع به موبایل به چیز دیگه ای اشاره نکرد..گفتم شاید چون اونا با mono انجام میشه موبایل هم...

موارد 1 تا 3 همه با استفاده از مونو قابل انجامه، اما مورد آخر با استفاده از مونو قابل پیاده سازی نیست، برنامه نویسی برای Compact .NET Framework رو شاید مونو ساپورت کنه، اما باز هم نمی تونی یه برنامه ای طراحی کنی که هم روی PC اجرا بشه و هم روی موبایل، اون هم با یه اینترفیس

کاربر دائمی آواتار reza.palang
    محل زندگی
    میون یهک جفت کروشه
    همون طور که میدونید ماکروسافت سورس Net. رو آزاد کرده. تحت یه لیسانس خاص که اجازه استفاده از کد رو میده ولی نباید کد رو عینا کپی کرد. راستش اسم این لیسانس رو یادم نمیاد.
    حالا این چطوری باید تفسیر بشه، نمیدونم؟؟؟
    یعنی از همون کلاس ها استفاده میکنه یا خودش چیزهایی جدیدی رو ساخته و به کاربر میده ؟
    ... مونو خود فریم ورک رو به اجرا در میاره

اشکال ازمنه ولی
    ما آخرش نفهمیدیم میشه تو لینوکس با C#‎.Net و PHP و دلفی برنامه بنویسیم یا نه
    راه حلی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر بخوای با C#‎.NET برنامه بنویسی می تونی از مونو استفاده کنی.
    برای دلفی باید بری سراغ کاسلیکس که البته توسعه اون متوقف شده.
    PHP هم که پرسیدن نداره! مهد PHP سیستم های مبتنی بر یونیکس (مخصوصاٌ گنو/لینوکس) هستند.

محل زندگی
    میون یهک جفت کروشه
    لیسانسی که ماکروسافت تحت اون کد های Net. رو ازاد کرده Shared Source هست.
    حالا یه سوال
    آیا این حقیقت داره برنامه هایی که با Net. نوشته میشه بدون کامپایل مجدد توی ویندوز و لینوکس اجرا میشه؟
    خب با پسوند های فایل خا مشکلی پیش نمیاد؟

کاربر دائمی
    نقل قول نوشته شده توسط reza.palang مشاهده تاپیک
    لیسانسی که ماکروسافت تحت اون کد های Net. رو ازاد کرده Shared Source هست.
    حالا یه سوال
    آیا این حقیقت داره برنامه هایی که با Net. نوشته میشه بدون کامپایل مجدد توی ویندوز و لینوکس اجرا میشه؟
    خب با پسوند های فایل خا مشکلی پیش نمیاد؟
    دروغه ! به احتمال ۹۰٪
    باینری لینوکس زمین تا هوا با باینری ویندوز فرق می کنه !!!

می تونید با python برنامه بنویسید بچه به این ماه ای !!!!

این موضوع حقیقت نداره.
    خروجی دات نت درنهایت یک فایل PE ویندوز است.

بله . هر برنامه ای بر اساس دات نت بدون نیاز به کامپایل مجدد مادامیکه در محدودهء مورد حمایت مونو باشه توسط مونو اجرا میشه . یعنی میتونی برنامه های دات نت ات رو تا وقتیکه در محدوده حمایت مونو هستند روی هر پلت فرمی که مونو ارائه میکنه اجرا کنی . نه تنها این ، که حتی میتونی باینری های مونو رو هم بدون کامپایل مجدد روی ویندوز اجرا کنی . راهنمای مونو رو بخون .

خروجی دات نت درنهایت یک فایل PE ویندوز است
    خروجیهای دات نت PE32/PE64 هستن اما معنی اش این نیست که مونو نمیتونه اونها رو اجرا کنه . مونو غیر از یک کامپایلر ، یک محیط زمان اجرا هم داره که ترجمه IL و اجرا باینری رو انجام میده ؛ البته در نهایت این باینری لینوکس هست که اجرا میشه نه Windows Executable اما بهر حال بدون نیاز به کامپایل مجدد برای مونو . راهنمای مونو رو ببین .
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

کاربر دائمی
    نقل قول نوشته شده توسط Inprise مشاهده تاپیک
    بله . هر برنامه ای بر اساس دات نت بدون نیاز به کامپایل مجدد مادامیکه در محدودهء مورد حمایت مونو باشه توسط مونو اجرا میشه . یعنی میتونی برنامه های دات نت ات رو تا وقتیکه در محدوده حمایت مونو هستند روی هر پلت فرمی که مونو ارائه میکنه اجرا کنی . نه تنها این ، که حتی میتونی باینری های مونو رو هم بدون کامپایل مجدد روی ویندوز اجرا کنی . راهنمای مونو رو بخون .

خروجیهای دات نت PE32/PE64 هستن اما معنی اش این نیست که مونو نمیتونه اونها رو اجرا کنه . مونو غیر از یک کامپایلر ، یک محیط زمان اجرا هم داره که ترجمه IL و اجرا باینری رو انجام میده ؛ البته در نهایت این باینری لینوکس هست که اجرا میشه نه Windows Executable اما بهر حال بدون نیاز به کامپایل مجدد برای مونو . راهنمای مونو رو ببین .
    اگر منظورت به این گفته است :
    Yes, Mono is binary compatible with Windows. Which means that you can run binaries produced by .NET compilers from Microsoft and other vendors.
    http://www.mono-project.com/FAQ:_Technical
    منظورشون نسخه تحت ویندوزی بوده یعنی وقتی باینری windows درست بشه می شه با فریم ورک .NET هم اجراش کرد

کاربر دائمی
    نقل قول نوشته شده توسط Milad مشاهده تاپیک
    اگر منظورت به این گفته است :
    Yes, Mono is binary compatible with Windows. Which means that you can run binaries produced by .NET compilers from Microsoft and other vendors.
    http://www.mono-project.com/FAQ:_Technical
    منظورشون نسخه تحت ویندوزی بوده یعنی وقتی باینری windows درست بشه می شه با فریم ورک .NET هم اجراش کرد
    مثل اینکه می شه !!!
    http://www.linux.com/articles/53582

جلالخالق !!!!

بله همونطور که گفتم تا وقتی مونو از اسمبلی های مورد استفاده حمایت کنه باینری-اجرائی قابل انتقال هست . من حتی چند تا از نمونه برنامه های همراه دلفی دات نت رو بسادگی روی لینوکس اجرا کردم . کافی بود که اسمبلی های بورلند _ که جزو بستهء استاندارد دات نت نیستن _ هم کنار خود برنامه به لینوکس منتقل بشن ، و قاعدتا بالعکس
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

آیا برنامه های منو با زبان فارسی مشکل ندارن ؟

دوستان[/url] یک خبر خوش برای شما دارم تا دو هفته اینده یک مقاله کامل در مورد مونو تو سایتم www.gtk.ir قرار می دم که از سیر تا پیاز مونو رو توش توضیح دادم الان در دست ویرایش هست مطمئن هستم با ارائه اون مقاله تمامی سوالات دوستان در مورد مونو جواب داده میشه فقط امیدوارم اینطوری برداشت نکنید که دارم تبلیغ سایتم رو می کنم که به هیچ وجه این نیست ...

اقا[/url] دو مقاله فعلا در مورد مونو نوشتم که فکر کنم برای بعضی ها جالب باشه www.gtk.ir...

کاربر دائمی
    به من ربطی نداره ها !!!
    ولی اپن سورس بازها معمولا خودشون رو در سطح تبلیغات پایین نمیارند !

اون هم در سطح یانگوم !!!!

موفق باشی

کاربر جدید آواتار matrix_h85
    محل زندگی
    تهران

یه سوال حیاتی!

فرض کنید که یه نرم افزاری روی سیتمای یه شرکت نصب شده data base شم روی به sql serverکه روی سرور ما نصب شده اتچ شده ... همه چیز بر وقف مراد که مدیر تصمیم میگیره سرور لینوکسی بشه ... حالا میخوام بدونم که من به واسطه ی مونو میتونم هر نرم افزار تحت ویندوزی رو رو ی لینوکس نصب کنم ... تو مثال بالا آیا میشه sql server رو مثلا نصب کرد؟ یا نه اصلا هر نرم افزار وندوزی که با net . نوشته نشده باشه ... فرض کنید photo shop یا اصلا یه نرم افزار مالی که من با vb 6 نوشته باشم!!!! ینی میشه؟؟

کاربر دائمی
    خب سرور که Database ات هست رو بزار روی Windows !
    حالا سرور رو عوض نکنید
    بعد دیگه اینجا بحث .net هست نه vb6
    vb6 هم می شه اجرا کرد اونجا, ولی به درد کار واقعی نمی خوره به نظر من !

محل زندگی
    میون یهک جفت کروشه
    نقل قول نوشته شده توسط hamid206 مشاهده تاپیک
    اقا[/url] دو مقاله فعلا در مورد مونو نوشتم که فکر کنم برای بعضی ها جالب باشه www.gtk.ir...
    مطمئن هستی این ها رو خودت نوشتی؟
    بهتر بود مینوشتی که "این مطالب رو ترجمه کردم."
    به نظرم اینها FAQهای www.mono-project.com هست.

یه جایی هم دیدم که Passport رو پسورد ترجمه کردی.
    ------------------------------------------------------------------------
    کار جالبی کردی . خسته نباشی

محل زندگی
    تهران
    فکر نمی کنم اینجا ینی این سایت جای جدل باشه ... واسه همین لطفا فقط به سوال جواب بدین به جای ... سوال من واضحه می خوام بدونم هر نرم افزاری که ما تحت ویندوز نصب می کنیم رو میشه به واسطه ی مونو تو لینوکس هم نصب کنیم ... تاکید میکنم که هر نرم افزاری... لطفا کسانی که واقعا می دونن جواب بدن.. ممنون

محل زندگی
    میون یهک جفت کروشه
    فکر نمی کنم اینجا ینی این سایت جای جدل باشه ... واسه همین لطفا فقط به سوال جواب بدین به جای ... سوال من واضحه می خوام بدونم هر نرم افزاری که ما تحت ویندوز نصب می کنیم رو میشه به واسطه ی مونو تو لینوکس هم نصب کنیم ... تاکید میکنم که هر نرم افزاری... لطفا کسانی که واقعا می دونن جواب بدن.. ممنون
    کدوم جدل؟ ((:
    این تاپیک مال مونو هست نه فقط سوال شما.
    پروژه مونو فقط برای اجرایه کدهای Net. هست. نه چیز دایگه ای. نه فتوشاپ نه برنامه های VB6 فقط net. .
    اونها رو میتونید با wine نسب کنید که ربطی به این تاپیک نداره.
    قبل از سوال لطفا جستجو. FAQ های خود مونو این سوالات شما رو جواب میده

محل زندگی
    تهران
    شما بهتر می دونید که اگر نرم افزاری با دات نت نوشته بشه و نیاز به دیتا بیس داشته باشه بهترین گزینه برای دیتا بیس sql servere ... حالا اگه مونو دنبال ورود دات نت به لینوکس به نظرتون تکلیف دیتا بیسش چی میشه ؟ ینی دیگه باید با ابزار دیگه ای کار دیتا یی انجام داد ؟

محل زندگی
    میون یهک جفت کروشه
    شما میخوای( SQL server رو بوسیله مونو توی لینوکس) نسب کنی یه میخوای بدونی که (مونو با SQL server مستونه ارتباط داشته باشه یا نه) ؟؟؟؟
    اینا با هم خیلی فرق داره.
    در مورد اول که گفته شد. نه نمیشه.
    در مورد دوم باید بگم که امکانش هست. (http://www.mono-project.com/SQLClient)
    احتمالا فقط در محیط ویندوز ممکنه (اینو درست نمیدونم).

شما بهتر می دونید که اگر نرم افزاری با دات نت نوشته بشه و نیاز به دیتا بیس داشته باشه بهترین گزینه برای دیتا بیس sql servere ... حالا اگه مونو دنبال ورود دات نت به لینوکس به نظرتون تکلیف دیتا بیسش چی میشه ؟ ینی دیگه باید با ابزار دیگه ای کار دیتا یی انجام داد ؟
    http://www.mono-project.com/Database_Access
    با Net. بهترین گزینه sQL server هست. اما با مونو کدوم گزینه هست. مونو برای استفاده از قدرت Net. توی محیطهای دیگه هست. پس خودشو با هر محیطی وفق میده

کاربر دائمی
    من دارم می گم که !
    خب چه دلیلی داره همه برنامه هاتون رو برید روی linux !
    یک سکوی ویندوزی داشته باشید و روش SQLServer نصب کنید
    و دیتا های برنامه ها رو از اون سرور بگیرید

محل زندگی
    میون یهک جفت کروشه
    نقل قول نوشته شده توسط Milad مشاهده تاپیک
    من دارم می گم که !
    خب چه دلیلی داره همه برنامه هاتون رو برید روی linux !
    یک سکوی ویندوزی داشته باشید و روش SQLServer نصب کنید
    و دیتا های برنامه ها رو از اون سرور بگیرید
    خدا خیرت بده.
    --------------------------------
    چه دلیلی داره که از تمام برنامه های ویندوزی استفاده بشه تو لینوکس؟؟؟

نظرتون در مورد #GTK چیه همون سینتکس های #C هست و در کنارش از GTK+ برا ساخت اینترفیس داره استفاده می کنه یه نگاه به لینک زیر بندازید من که انتخابم همین #GTK هست
    http://www.gtk.ir/index.php?option=c...id=37&Itemid=1

آیا هیچ انحصاری روی دات نت وجود ندارد؟
    یعنی میتوان براحتی برنامهء دات نت روی لینوکس نوشت و اجرا کرد و حتی یک وب سرور کاملا آزاد که سرویس دات نت ارایه میدهد راه انداخت؟
    آیا قابلیت دست بردن در این Framework و اصلاح و تغییر و حذف و اضافه در آن وجود دارد؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 7
    آخرین پست: یک شنبه 23 آبان 1389, 23:53 عصر
  2. Mono.Design
    نوشته شده توسط Inprise در بخش پروژه Mono
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 25 مهر 1389, 22:38 عصر
  3. روش نصب mono
    نوشته شده توسط kia1349 در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 07 مرداد 1383, 09:22 صبح