نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: مقایسه دو تصویر با هم

مقایسه دو تصویر با هم

با سلام و آرزوی روز خوش برای دوستان گرامی.

فرض کنید یک سند داشتیم که با دو اسکنر متفاوت اسکن شدن، یکی 100dpi و یکی 600dpi اسکن شدن و ممکنه که یکی کج تر از اون یکی اسکن شده باشه و موارد دیگری که توی اسکن پیش میاد. حالا من یه ابزاری میخام که بتونم تشخیص بدم این دو تا عکس مربوط به یک سند میباشن. البته میدونم کار خیلی سختی باید باشه ولی اگه دوستان لینکی، مقاله ای دارن یا کامپوننتی برای این کار دارن یه جوابی بدن.

کاربر دائمی آواتار Touska
    محل زندگی
    ایران زمین
    اگر می خواهید این کار بصورت اتوماتیک پیش بیاد و موارد مشابه اون که در Document Imaging پیش می یاد

از ابزار های Image EN استفاده نمایید. برای اطلاعات بیشتر در سایت جستجو کنید.

البته مبحث مقایسه عکسها بر می گرده به پردازش تصویر که اون یک معقوله دیگه هست.

فکر می کنم بهترین راه استفاده از شبکه های عصبی باشه . ولی من توی Matlab کار کردم. نمی دونم آیا توی دلفی هم از این مدل کارها انجام شده که بتونید استفاده کنید یا نه.

من هم با matlab پروژه داشتم . از بردار ها هم در matlab میتونی استفاده کنی.پیشنهاد : یک کتاب آموزشی مطلب تهیه نمایید

کاربر دائمی آواتار مصطفی ساتکی
    محل زندگی
    www.7khatcode.com
    ابتدا بوسیله یکی از روش های درون یابی dpi تصویری که 600 است را به 100 تبدیل می کنید سپس بایستی الگوریتم تشخیص زاویه را بنویسید که تصویر مورد نظر را نسبت به سطح افق ،عمود نماید که این کار از طریق زاویه میانگین توکن های بزرگ و زوایه راستای توکن های کوچک بدست می آید که هر دو کار با را می توانید توسط کامپوننت image en انجام دهید و در نهایت بدست آوردند بزرگترین توکن صفحه یافته و در تصویر مقصد آن را جستجو نماید سپس x,y شروع آن را با x,y تصویر مبدا یکی کنید سپس با توجه به این تغییر مبدا کل توکن های مبدا و مقصد را با هم مقایسه نماید اگر از نظر ابعاد توکن 100 درصد و حجم توکنی 90 درصد همگرا شدید تصویر مقصد به تصویر مبدا شباهت دارد البته تابع مقایسه تصویر نیز در imageen وجود دارد . عملیات فیلتر در هر دو تصویر بایستی یکی و بعد از تغییر dpi باشد(کلیه مطالب گفته شده تحت اصول پردازش تصویر در اکثر کتاب های پردازش تصویر از جمله گنزالس موجود می باشد )

کاربر دائمی آواتار ali_abbasi22145
    محل زندگی
    يك جايي در پايتخت
    سلام
    1-می توانی با ImageEN سند 600DPI را به 100DPI تبدیل کنی بعد چک کنی.
    2- با ImageEN یشفرض اسکن کردن را مثلا 100DPI و این مشکل از ابتدا حل می شود.

کاربر دائمی آواتار Hadizadeh
    محل زندگی
    World of Machine
    این یه کار روتین و البته بسیار مورد توجه در مبحث پردازش تصویر هست و اسم کلیش Image Registration هست. حالا با این کلمه کلیدی سرچ کنی خیلی زود به جواب می رسی!

نقل قول: مقایسه دو تصویر با هم

سلام من درمورد این توابع یکمی مطلب میخوام ممنون میشم هرکی واسم بفرسته درحد1پاراگراف درمورد هرکدوم کافیه فقط سریع چون واسه پایان نامم میخوام-توروخدا کمک کنید
    clip
    rgb2gray
    (ضریب همبستگیcorr2 ) -
    im2bw-
    islogical

هرکسی مطلبی داشت برام ایمیل بزنه ممنوووووووووووووووونم
    sedayebaroon_mgh66

کاربر دائمی آواتار yashar666
    محل زندگی
    طهران

شما باید از کامپوننت های که در زمینه FFT هستند کمک بگیرید سرچ کنید تو گوگل پیدا می کنید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •