نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: پردازش کنترل ها در ASP.NET - مقایسه روش قدیم (HTML Embeded) با جدید

پردازش کنترل ها در ASP.NET - مقایسه روش قدیم (HTML Embeded) با جدید

-----------------------------------
    با سلام خدمت تمام دوستان
    -----------------------------------
    (تمام این مطالب فقط در مورد ASP.NET 2 هستش)
    شاید پرسیدن این سوال در این موقع جایز نباشه اما من مدتی با این سوال در گیرم .
    با یک مثال شروع می کنم .
    1. اگر شما برای نمایش داده ها و مرتب سازی و نمایش صفحه به صفحه از یک کنترل گرید استفاده کنید و بعد همین مثال رو به
    صورت کلاسیک انجام بدید یعنی خودتون کد رو تولید کنید سرعت به روش کلاسیک بیشتره من اینو تست کردم . شما چطور ؟ البته منظورم HTML Embeded هستش نظر شما چیه ؟ آیا قابلیتی که دات نت میده این ارزش و داره ؟ خیلی وقتا ما فقط برای نمایش از این کنترل ها استفاده می کنیم .شما چقدر از این کنترل برای کار با داده ها استفاده می کنید . این در حالی که برای Paging باید خودتون دست به کار بشید و از اونجایی که در دات نت 2 دیگه custom paging در Gridview وجود نداره یا باید از منو استفاده کنید یا Object data source .
    یه چیز دیگه : یک بار از منو استفاده کنید و در موقع نمایش CPU رو ببینید !!!
    2. برای تغییر در کنترل ها چقدر مهارت داریم مثلا یه چیزی **شبیه** میل باکس گوگل یا یه چیز ساده تر می خواستم که وقتی سرچ کردم دیدم تو سایت Microsoft یه مثال ساده وجود داره که اصلا شبیه اون نیست و صد خط کد نوشته که اصلا معلوم نیست چیه و اصلا به درد نمی خوره چون خودش از کلاس گرید استفاده کرده و کلی کد ها رو بازنویسی کرده که اصلا تا به حال ندیده بودم و این که چند نفر تخصص دارن با این کد ها کار کنند ؟؟؟
    البته منظورم تمام خواص اون نیست و نمی گم این قابلیت رو نمیشه از کنترل ها ساخت اما با چه مهارتی ؟ در صورتی که با
    کمی جاوا اسکریپت به روش سنتی نتیجه بهتری می گیریم . و اگه بخوهیم از روش سنتی اسفاده کنیم کلی مزیت های دیگه
    رو از دست می دیم اولیش viewstate .
    حالا از شما اساتید می پرسم بهترین روش برای
    -- نمایش داده ها--مرتب سازی--فیلتر کردن--انتخاب رکورد برای ویرایش در جای دیگه یا لینک به جای دیگه و از همه مهمتر Paging چیه ؟
    البته من منظورم همه آیتم ها با هم هستش.
    من اصلا از dataset استفاده نمی کنم و فقط DataReader .
    و ***چرا این کنترل ها اینقدر پردازش زیادی مصرف می کنن** و استفاده از روش کلاسیک از نظر شما چطوره ؟
    آیا نوشتن یه کلاس ساده تر برای این کار به روش کلاسیک بهتر نیست ؟
    *********************************** شما برای کار با داده ها چطور عمل می کنید ؟************************
    من برای گرفتن داده ها از بانک برای Paging مشکلی ندارم(با یه select حله) و موضوع فقط نمایشه به همون صورتی که گفتم .
    آیا با این Gridview که در دات نت 2 هستش و با استفاده از datareader می تونید تمام این کار ها رو انجام بدید ؟؟؟
    Paging خیلی مهمه چطور این کار رو در Gridview 2 انجام میدید ؟

شما به میل باکس یاهو مراجعه کنید و بعد ببینید که چقدر از منابع سیستم شما را اشغال خواهد کرد ( ورژن جدید میل باکس یاهو ) !!

جواب بقیه سوال ها چی ؟
    فقط datareader و یک کنترل پنل شما چطور در یک صفحه قابلیت های ذکر شده رو قرار می دید ؟
    من اکثر دستورات asp.net و ado.net رو می دونم اما شیوه قرار گیری داده ها در کنار هم و انجام عملیات روی اون ها به یک چیدمان اصولی نیاز داره .
    من با اکثر زبان ها برنامه های کاملی نوشتم اما هیچ وقت راضی نبودم به خاطر این خواستم نظر دوستان رو هم بدونم .
    تشکر از دقت شما

من به شخصه در اکثر موارد از کنترل های ساخت خودم استفاده می کنم. و اعتقاد چندانی به کنترل های ASP.NET ندارم. (به جز برخی مثل button ;-) )

به هر حال این بستگی به پروژه ه ای که کار می کنیم. یعنی برای پروژه ای که حجیم است و وقت زیادی رو خواهد برد حتما از کنترل های خودم استفاده خواهم کرد چون ارزشش رو داره.

ولی پروژه های کوچک تر به خاطر کمی وقت و کمی بودجه سراغ کنترل های asp.net می رم و مشکلاتشون رو با دوز و کلک حل می کنیم.

در نتیجه می شه گفت که ASP.NET بهینه عمل نمی کند و منابع زیادی رو هدر می ده. نمونه سادش ایجاد فضاهای خالی white space در کد های Html است که روش ساده و صریحی برای حل مشکلش وجود نداره. و عدم راه حل صریح و بهینه برای paging در GridView.

اما در مورد بازگشت به گذشته! چرا به گذشته، چرا به آینده نه! اینترنت داره کم کم برای حرکت به سوی WEB 2 آماده میشه. که AJAX زاده این حرکت است.

البته نظرات اساتید کاملا درسته
    ولی در نظر داشته باشید که الان وب داره بطرف حجیم بودن وسنگین بودن پیش میره.
    همه جای دنیا مثل ایران که نیست اونا اینترنت پر سرعت دارن با سرورهای قوی
    مع الذالک در هر صورت استفاده از کنترلهای آماده سرعت رو میاره پایین اینم خیلی طبیعی چون این کنترلها مقادیر بسیاری را برای اینکه انعطاف پذیر باشن نگه داری میکنند.
    شما یه نگاهی به خواص GridView بندازید! آیا کنترلهای ساخت شما هم این همه خصوصیت داره.
    بقول قدیمیا هر چیزی یه هزینه ای داره اینم هزینه کنترلهای دات نته
    موفق باشید

تاپیک های مشابه

1. include فایل html در یک فایل html
    نوشته شده توسط nargesi در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 25 آذر 1385, 16:08 عصر
  2. Embeded Linux چیست ؟!!!
    نوشته شده توسط mehranFX در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 8
    آخرین پست: دوشنبه 08 اسفند 1384, 14:22 عصر
  3. سوال دزباره Embeded Build برای Dll ها
    نوشته شده توسط C#‎Programmer در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 19 مرداد 1384, 08:53 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید