نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: مشکل در طراحی دیتابیس

مشکل در طراحی دیتابیس

با سلام
    در حال نوشتن برنامه ای برای یک آموزشگاه زبان با vb 6 هستم . اما در طراحی دیتابیس این برنامه به مشکل برخوردم . قضیه از این قراره که این آموزشگاه دانش آموزان رو سطح به سطح ارتقا میده . مثلا اگه دانشجو در ترم بهار نمره را کسب کرد و سطح اون tiny talk1 بود با زدن یک دکمه کاربر بدون اینکه دوباره ثبت نام بشه به سطح tiny talk 2 بره . و از هر سطح ممکنه در ترم چند کلاس تشکیل بشه . حالا میخاستم ببینم آیا برای هر سال که چهار ترمه یک دیتابیس تشکیل بدم . یا اینکه برای هر ترم یک دیتابیس و یا کلا یک دیتابیس داشه باشم ؟

کاربر دائمی آواتار perfeshnal
    محل زندگی
    ایران
    سلام

این کار شما بستگی داره به تعداد اعضا و پیچیدگی کار در اون آموزشگاه که اگر زیاد باشه بهتره از چند تا دیتابیس استفاده کنید.

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار aidinwashere
    محل زندگی
    پشته سرت
    برای قدم اول فکر میکنم منظور شما از Database, جدول یا Table باشه.
    به نظر من میتونین برای دانش آموزان یک جدول داشته باشین و یک فیلد "عددی" به نام TermCode یا همچین چیزی, بعد یک جدول دیگه بسازین به اسمه Terms و توی اون اسمه هر ترم مثله Tiny Talk 1 رو همراه با کدش مثلا 1 نگه دارین. حالا برای دانش آموز 1 که تو ترم Tiny Talk1 هست تو جدول دانش آموز, اسمش رو قرار بدین و اون کد ترمش, که اینجا 1 هست.
    برای نوشتن SELECT هم باید روی جدول ها Join بزنین, شما جداول رو طراحی بفرمایین, بعد در مورد نوشتن Query باهم بحث میکنیم (اگه عمری بود).
    : )

ویرایش: اینم بگم که وقتی ترم یک دانش آموز تغییر میکنه, شما فقط اون فیلد عددی رو تغییر میدین و نه هیچ چیز دیگه ای. مثلا اگه رفت به Tiny Talk 2 اون 1 میشه 2.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •