نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: دیباگ یک وب سایت بزرگ چه جوریه؟

دیباگ یک وب سایت بزرگ چه جوریه؟

سلام
    من میخوام یه وب سایت خیلی بزرگ رو Debug کنم ولی نمیدونم باید از کجا شروع کنم که راحت تر باشم.اولا اینکه این سایت چند سال پیش توسط یه شرکت نوشته شده و ثانیا گروهی که سایت رو نوشته در دسترس نیست.نکته قابل توجه اینجاس که هیچ documentation ی رو هم نداره!.بنابر این منم و یه دست خالی و یه عالمه صفحه Asp!

ولی برای اینکه سایت رو به حدی برسونم که قابل استفاده باشه و هک هم نشه این مراحل رو پیش گرفتم:
    1- هرجا آبجکتی ایجاد شد بسته شود و از بین برود
    2- ورودی و خروجی های جداول بانک کنترل شوند (اینکه از کجا و کدام صفحه و فرم میان)
    3- تمام textbox ها دارای maxlenght بشن
    4- تمام فرمها کنترل شوند (replace)

اگر دوستان نظری ، پیشنهادی یا انتقادی! دارن ممنون میشم.

موفق باشید

نقل قول: دیباگ یک وب سایت بزرگ چه جوریه؟

سلام دوست عزیز

معمولا دیباگ کردن یک برنامه سخت تر از نوشتن اون برنامه هستش چه برسه به اینکه یک وب سایت بزرگ باشه ، برنامه نویس ها ترجیح میدن یه برنامه رو از اول بنویسن تا اینکه بخوان برنامه شخص دیگه رو دیباگ کنند ولیکن راه سیستمی حل مسئله شما به این صورته که :
    1- ابتدا فرمی رو در قالب یک چک لیست تهیه کنید
    2- با یک نگاه اجمالی به کل سایت و با ماژول بندی قسمت های مختلف نسبت به دیباگ یا تغییر ماژول های مختلف اقدام کنید (منظور از ماژول هریک از آیتم های ورود اطلاعات ، گزارشات ، صفحات توضیح و ... می تونه باشه )
    3- تست و آزمایش از طریق کاربران مختلف با Browser های مختلف
    - همه آیتم های 2و3 بایستی در چک لیست ثبت و نگهداری بشه تا چیزی از قلم نیوفته .
    البته در فرایند فوق همونطور که گفته شد سختی بسیاری وجود داره که شما بایستی از کار شخص برنامه نویس قبلی سر در بیارید ولیکن هزینه و زمان روش دیباگ گاها کمتر از روش دوباره نویسی هستش

امیدوارم مفید فایده باشه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •