نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: ریختن مقدار در FastReport از روی یک فرم؟

کاربر دائمی آواتار SYNDROME
    محل زندگی
    تهران

ریختن مقدار در FastReport از روی یک فرم؟

با سلام
    دوستان بنده یک Memo بر روی صفحه FastReport قرار دادم.حالا می خواهم در آن مقدار Caption فرم اصلی برنامه را قرار دهم.
    بنده می خواهم کاربری که Exeبرنامه من را دارد و فرم گزارش گیری خود را با FastReport طراحی می کند بتواند Caption فرم اصلی من را در Memoبریزد.(البته نام فرم اصلی را به کاربر داده ام)
    در سایت جستجو کردم ولی هر چه که دوستان نوشته بودند بر عکس این کار بود(یعنی از خود دلفی این کار را کرده بودند)
    با تشکر

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/
    frvariables

موفق باشید

محل زندگی
    تهران
    با سلام
    نقل قول نوشته شده توسط vahidAM مشاهده تاپیک
    frvariables
    موفق باشید
    کوتاهترین پاسخ دنیا را دادی.
    دمت گرم یک کمی بیشتر توضیح بده و نحوه استفاده در برنامه را.
    با تشکر

محل زندگی
    تهران
    با سلام
    آیا کسی نیست که این روش را قبلاً تست کرده باشد.
    من منتظر پاسخ شما دوستان هستم.
    با تشکر فراوان

سلام
    شاید منظورتون رو دقیق نفهمیده باشم !! ، ولی اگه میخواید که یک مثلا Memo در صفحه نمایش Fast Report ، مقدار Caption فرم رو داشته باشه ، میتونید از روشهایی که در این تاپیک گفته شده استفاده کنید ...

موفق باشید ...

محل زندگی
    تهران
    با سلام
    نقل قول نوشته شده توسط Mahmood_N مشاهده تاپیک
    سلام
    شاید منظورتون رو دقیق نفهمیده باشم !! ، ولی اگه میخواید که یک مثلا Memo در صفحه نمایش Fast Report ، مقدار Caption فرم رو داشته باشه ، میتونید از روشهایی که در این تاپیک گفته شده استفاده کنید ...

موفق باشید ...
    آقا محمود دقیقا منظورم این است ولی این ریختم مقدار باید کد آن در FastReport نوشته شود نه در دلفی(چون می خواهم خود کاربر در هنگام طراحی این کار را بکند و پون سورس ندارد باید در FastReport این کار انجام شود)
    شرمنده ولی انگاری لینک را قرار ندادید.اگر امکان دارد لینک را دوباره قرار بدهید.
    با تشکر

کاربر دائمی آواتار babak869
    محل زندگی
    کرمانشاه
    نقل قول نوشته شده توسط SYNDROME مشاهده تاپیک
    با سلام

آقا محمود دقیقا منظورم این است ولی این ریختم مقدار باید کد آن در FastReport نوشته شود نه در دلفی(چون می خواهم خود کاربر در هنگام طراحی این کار را بکند و پون سورس ندارد باید در FastReport این کار انجام شود)
    شرمنده ولی انگاری لینک را قرار ندادید.اگر امکان دارد لینک را دوباره قرار بدهید.
    با تشکر
    سلام
    برای مشاهده لینک مورد نظر لطفا روی جمله (این تاپیک ) در پست بالا کلیک نمایید
    شما میتونید از روش ارسال پارامتر به فست ریپورت استفاده نمایید که قبلا در این مورد بحث شده و مثالهایی هم در این زمینه وجود داره.

موفق باشید

محل زندگی
    تهران
    با سلام
    نقل قول نوشته شده توسط babak869 مشاهده تاپیک
    سلام
    برای مشاهده لینک مورد نظر لطفا روی جمله (این تاپیک ) در پست بالا کلیک نمایید
    شما میتونید از روش ارسال پارامتر به فست ریپورت استفاده نمایید که قبلا در این مورد بحث شده و مثالهایی هم در این زمینه وجود داره.
    موفق باشید
    با تشکر از آقا بابک گل.
    من دقیقا برعکس این کار را می خواهم بکنم.
    یعنی می خواهم در خود FastReport کدی را بنویسم تا مقدار Caption یکی از فرمهایم را برایم نمایش دهد.(اگز بنده اشتباه می کنم من را راهنمایی کنید)
    در همه مثالهایی که در سایت بنده دیدم کدها در خود دلفی نوشته می شد.
    آیا کسی این راه حل را بلد است که بنده را راهنمایی کند.
    با تشکر فراوان

کاربر دائمی آواتار Batman
    محل زندگی
    ناكجاآباد
    آقای احدی دست گلت درد نکنه
    مشکله تاریخ روز من هم حل شد
    یه تشکر هم برات زدم
    mer30

محل زندگی
    تهران
    با سلام
    دوستان واقعا هیچ روشی برای اینکه از طریق FastReportبه فرمهای خود دلفی دسترسی پیدا کرد.
    اگر کسی است ما را راهنمایی کند.
    واقعا ممنون و متشکر می شوم.

سلام

دوست عزیز من قبلاً براتون گفتم یک جست و جو در رابطه با افزودن امکانات به فست ریپورت بکیند می بینید که افزودن توابع به فست ریپورد برای کد نویسی شرح داده شده.تابعی بنویسید و ان را به فست ریپورت متصل کنید همین

سلام

قبلاً یک مثال داشتم در رابطه با تاریخ شمسی اینم یه تیکه دیگه براش که با اون می تونید هر مشخصه ای از مشخصه های هر فرمی از برنامه که در داخل ریپورت نباشه را بگیرید یا تنظیم کنید یا حتی نوع آن را به دست بیاورید.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

با سلام مجدد

این یک دمو از این کمپاننت
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

از نظر من دلیلی نداره که یک Report بخواد Caption یک فرم را در داخل خودش تغییر بده. در هر حال...
    دوستان واقعا هیچ روشی برای اینکه از طریق FastReportبه فرمهای خود دلفی دسترسی پیدا کرد.
    اول از همه، در FastReport می تونید با استفاده از Fast Script به کلاس های مهم دلفی مثل TControl, TGraphic, TForm, TAdoConnection,TStringList و خیلی کلاس های دیگه دسترسی داشته باشید. این کلاس ها از قبل برای FastScript معرفی شدند و می تونید در Script هاتون ازشون استفاده کنید. اگر نیاز دارید که کلاسی که خودتون ایجاد کردید از طریق Script نویسی هم در دسترس باشه، باید خودتون اون کلاس را برای FastScript معرفی کنید.

اما جواب شما، برای این مسئله نیازی نیست یک کلاس تعریف بشه، ولی باید یک تابع جدید برای FastScript تعریف بشه که بتونید در داخل اون تابع عملیات مورد نظر خودتون را بر روی فرم مربوطه انجام بدید. برای این کار باید ابتدا تابع خود را در یکی از unit های برنامه بوجود بیارید، و سپس یک تابع هندلر بنویسید که بتونه تابع مورد نظر شما را اجرا کنه و مقدارش را برگردونه، در نهایت باید با استفاده از تابع AddMethod در یونیت fsGlobalUnit تابع خودتون را به FastScript معرفی کنید. با انجام این کار، می تونید در Script ایی که برای Report خودتون می نویسید، تابع معرفی شده خودتون را اجرا کنید و از نتیجه اش استفاده کنید.

برای آشنایی بیشتر در این زمینه به Developer's Manual از مجموعه Manual های FastReport و همچنین راهنمای FastScript مراجعه کنید.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

جناب آقای کشاورز فکر کنم اگر رو دو سه تا مثال قبل یک نگاه هر چند خیلی کوچک می کردید دیگر اینها را نمی گفتید چون من دقیقاً در کمپاننت همین کار را کردم.

تاپیک های مشابه

1. اضافه کردن تابع و یونیت به محیط FastReport
    نوشته شده توسط Mahdi_S_T در بخش ابزارهای گزارش سازی در دلفی
    پاسخ: 31
    آخرین پست: شنبه 17 اسفند 1387, 20:12 عصر
  2. ایجاد گروه در Fastreport
    نوشته شده توسط sardar_ahmadi در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 9
    آخرین پست: دوشنبه 13 شهریور 1385, 10:59 صبح
  3. fastreport
    نوشته شده توسط Bahmany در بخش ابزارهای گزارش سازی در دلفی
    پاسخ: 5