نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: مشکل در طراحی دیتابیس

کاربر دائمی آواتار DataMaster
    محل زندگی
    مشهد الرضا

مشکل در طراحی دیتابیس

سلام
    من در طراحی دیتابیس به یه مشکل برخوردم . اینه که در دیتابیس Cycle به وجود میاد و این موضوع مانع استفاده از امکانات casecade update و Cascade Delete میشه. من یه توضیح مختصر در مورد موضوع میدم لطفا کمک کنید.
    در یک سازمان طبقه بندی شغلی بدین صورت است که : به هر جایگاه شغلی "عنوان پست شغلی" یاد میشود و هر "عنوان پست شغلی" می تواند دارای چند "شماره پست" باشد.
    مثلا عنوان پست رئیس با شماره های 100 و 101و 102 هستند
    افراد در سازمان به دو دسته هستند: افرادی که فقط دارای عنوان پست هستند( که کارمندان موقتی و پیمانکارهستند) و افرادی که دارای عنوان و شماره پست هستند.
    لطفا در این قسمت کمک کنید چند روزه که بدجوری گیر کردم

ممنون

کاربر دائمی آواتار Kamyar.Kimiyabeigi
    محل زندگی
    تهران
    خوب شما یک جدول عنوان پست دارین و یک جدول شماره پست هم دارین که pk هر دوی این جداول fk هستند در جدول افراد (اگر درست متوجه شده باشم) و به راحتی میتونین بین این سه جدول Relation برقرار کنین بدون اینکه cycle بوجود بیاد

محل زندگی
    مشهد الرضا
    نقل قول نوشته شده توسط Kamyar.Kimiyabeigi مشاهده تاپیک
    خوب شما یک جدول عنوان پست دارین و یک جدول شماره پست هم دارین که pk هر دوی این جداول fk هستند در جدول افراد (اگر درست متوجه شده باشم) و به راحتی میتونین بین این سه جدول Relation برقرار کنین بدون اینکه cycle بوجود بیاد
    فکر میکنم یه رابطه هم بین جداول عنوان پست و شماره پست لازم باشه که این خودش باعث به وجود آمدن Cycle میشه

محل زندگی
    تهران
    اگر این امکان وجود داشته باشه که عنوان پستی دارای شماره پست نباشه میشه relation بین افراد و شماره پست را بداشت بجاش بین عنوان پست و شماره پست ارتباط برقرار کرد

محل زندگی
    مشهد الرضا
    بعضی عنوان پستها شماره ندارن , ولی اونوقت نمیشه ارتباط بین پست و شماره پست رو نادیده گرفت
    مثلا بخواهیم بفهمیم یک عنوان چه شماره پستهایی داره نمی تونیم؟
    اخه تمام شماره پستها توسط پرسنل گرفته نمی شن, ممکنه بعضی عنوان پستها و شماره پستها به کسی داده نشه

محل زندگی
    تهران
    اگر از جدول واسط استفاده کنین درست بشه به این صورت که بین جداول عنوان پست و شماره پست که relation برقرار هست بعد یک جدول میگیریم که در اون کد پرسنل و کد عنوان پست قرار بگیره که به این جدول ، جدول واسط میگیم. حالا میشه به راحتی بین جدول واسط و جدول پرسنلی یک relation و بین جدول واسط و عنوان پست هم یک relation دیگه براقرار کرد بدون اینکه حلقه ایی بوجود بیاد و از طریق عنوان پست هم میتونین به شماره پست دسترسی داشته باشین. فکر کنم درست شد

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •