نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: مشکل در ناپدید شدن کنترلهای روی فرم در سی شارپ

مشکل در ناپدید شدن کنترلهای روی فرم در سی شارپ

سلام دوستان
    من گاهی اوقات که در حال برنامه نویسی در سی شارپ هستم وقتی بعضی از فرمهای برنامه رو می خوام باز کنم می بینم که همه ی کنترلهای فرم در محیط طراحی ازبین رفته و ناپدید شده اند ولی درکد designer فرم تعریف شده هستند می خواستم اگر یکی از دوستان راه حل این مشکل رو می دونه از کمکش استفاده کنم

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه
    این مشکل برای من خیلی زیاد پیش اومده، اگر به کدهای designer نگاه کنید، همانطور که خودتون هم متوجه شدید، کنترلها تعریف شده اند، اما کنترلها به فرم اضافه نشده اند! بعبارتی آن قسمت از کدی که کنترلها را به فرم اضافه میکند، پاک شده است (!) پس یعنی خودتون باید کنترلها رو به فرم اضافه کنید، مثلا برای دکمه button1 به شکل زیر اونرو به فرم اضافه کنید:

this.Controls.Add(button1);

البته کد فوق رو بعد از comment زیر بگذارید بهتر است.

//
    // Form1
    //

و کدی که کنترلها را به فرم اضافه میکند، بهتر است قبل از کد زیر نوشته شود:

this.ResumeLayout(false);

برای منم زیاد اتفاق افتاده. البته در زمان نوشتن کد به راحتی قابل دسترس هستند. حتی توی لیستproperties وجود دارن.

کاربر دائمی آواتار mohammad272005
    محل زندگی
    تهران
    واسه منم زیاد اتفاق افتاده ولی یه بار واسه این بود که سازنده فرم رو دستی private کرده بودم.

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه
    برای من هم وقتی این اتفاق می افتاد که Resource های پروژه را بطور نادرست دستکاری میکردم!

عزیزان این مطمئنا یک باگ در دیزاینر C#‎ است نمی دونم تا حالا توجه کردید که در کریستال ریپورت وقتی چند تا آیتم رو انتخاب می کنی و می خواید جا به جا کنید بعضی ها جا می مونند
    من اول شک کردم به خاطر نسخه کرک شده ای که دارم ولی وقتی تریال رو نصب کردم هنوزم همون مشکل داشت البته برای دلخوشی می تونیم بگیم این باگ برای اینکه vS کرک شده ....

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد
    با سلام
    تو کریستال ریپورت وقتی هم چند تا شی رو می خوای کپی بکنی نمیشه
    بعبارتی آن قسمت از کدی که کنترلها را به فرم اضافه میکند، پاک شده است
    دلیل پاک شدنش چه

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه
    دلیل پاک شدنش چه
    تا جائی که یادم میاد، بعضی مواقع بخاطر دستکاری بی مورد Resource های متصل شده به کنترل ها بود (مثلا یک آیکون رو از Resource برای یک منو آیتم انتخاب میکردم، بعدا اون Resource رو تغییر نام میدادم به امید اینکه VS.NET کدها رو آپدیت کنه ولی...!) و بعضی مواقع بخاطر دستکاری در متد InitializeComponent بود (چون مثلا لازم داشتم از ارایه ای از کنترلها استفاده کنم که نمیشد چون محیط Design از VS.NET ساپورت نمیکنه و مجبور بودم در Runtime این کار رو بکنم) یکبار دیگه هم یک دلیل دیگه ای داشت که متاسفانه الان به خاطر ندارم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد
    با سلام
    من هم چند بار این مشکل برام پیش اومد . عموما وقتی از یک فرم کپی میگرفتم و نام اون رو در قسمت پروپرتی عوض می کردم این مشکل بروز می کرد . دفعات بعدی که نام اون رو از داخل پنجره کد در قسمت
    public partial class msub : Form
    تغییر دادم این مکل بر طرف شد .

VIP آواتار رضا عربلو
    محل زندگی
    تهران
    برای من عموماً وقثتی اتفاثق می افتد که از کامپاننت های غیر مایکروسافتی استفاده می کنم
    اگر Net. نمی دانید وارد نشوید.

از راهنمایی های همه ی اساتید ممنونم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •