صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 90

نام تاپیک: استفاده از پرینت لیزری در برنامه های Foxpro تحت Dos

نقل قول نوشته شده توسط BPROD_ASLANI مشاهده تاپیک
    من یک برنامه تولید تحت Dos دارم و در صورتی که نیاز به پرینت داشته باشم مجبورم به محیط Dos بروم زیرا کدپیج های Dos درwindows شناخته شده نیست چکار کنم که بتوانم در همان محیط WIndows از پرینترهای سوزنی یا لیزری استفاده نمایم.
    با تشکر
    سلام
    شما از چه نوع ویندوزی استفاده میکنید؟
    تا انجایی که حقیر اطلاع دارم در محیطهای ویندوز xp و 98 نباید چنین مشکلی وجود داشته باشه زیرا کار کردم مگر اینکه از برنامه های غیر استاندارد برای فارسی کردن چاپگر استفاده کرده باشید در هر صورت اگر برنامه مربوطه رو خود شما طراحی نکرده اید که هیچ در غیر اینصورت با کمی دست کاری میشه مشکل رو حل کرد.

سلام دوست عزیز
    چاپ با برنامه های تحت داس از طریق ویندوز ارتباطی به تفاوت کد پیج نداره
    احتمالا برنامه شما به دلایل مختلف که میتونه به نوع برنامه نویسی کار شما و یا نوع سیستمتون مربوط باشه
    فارسی کردن چاپگر قبل از چاپ دچار اشکال میشه
    به همین دلیل شما نمی تونید چیزی که میخواین چاپ کنید
    اگه برنامه رو خوتون نوشتین روش فارسی شدن چاپگر رو که استفاده کردین بگین تا بهتر بتونیم روی این مشکل کار کنیم .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran mashad
    سلام عزیزم
    می تونی با استفاده از نرم افزار dosprn با همان جابکر لیزری ار محیط windows جاب بکیری

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا اصفهان
    سلام دوست عزیز فارسی سازها در داس شامل ایران سیستم سایه پانیذ وغیره می باشد حال باید دید برنامه ای که شما استفاده میکنید از کدام موارد فوق است در مواردی که چاپگر برای ویندوز تعریف شده باشد یا اینکه تعداد فایلها در سیستم کم تعریف شده باشد این مشکل پیش می آید اگر بیشتر راهنمایی کنید شاید به توانم به شما کمک کنم

کاربر دائمی آواتار mrtzxxx
    محل زندگی
    ایران من

Post طریقه نصب چاپگر لیزری در داس برای foxpro

سلام
    من برنامه ای نوشتم با foxpro که برای چاپ فاکتور ها باید چاپگر رو نصب کنم ولی یادم رفته لطفا یکی بهم بگه چطور باید چاپگر رو تو داس هم نصب کنم و هم فارسی ممنون می شم .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا اصفهان
    در داس نصب چاپگر مانند ویندوز معنی نداره باید بدانی از چه فارسی سازی استفاده میکنی (ایران سیستم - سایه - پانیذ .......) میتوانی از برنامه laserf استفاده نمایید درصورتی موجود ندارید اطلاع دهید تا برای شما ارسال نمایم
    آخرین ویرایش به وسیله rezaTavak : چهارشنبه 14 شهریور 1386 در 07:48 صبح دلیل: اشتباه تایپی داشت.

در داس معمولا برنامه فارسی ساز چاپگر را که یک فایل اجرایی است را اجرا نموده از آن به بعد میتوانید گزارشات خود را پرینت کنید . البته چنانچه فارسی ساز شما سوئچهای خاصی
    دارد باید از آنها در طراحی گزارش استفاده کنید. ویا در موقع اجرای فارسی ساز از آنها استفاده کنید .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا اصفهان
    برنامه فارسی ساز برای چاپگرهای لیزری درداس برای فارسی سازهای ایران سیستم -سایه

پارس .......
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

رمز

سلام
    عزیز این فایل که گذاشتی رمز میخواد
    اگه رمز و بدی ممنون میشم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا اصفهان

password

دوست عزیز رمز نداره لطفا enterکنید

چاپ لیزری تحت داس با قابلیت چاپ عکس

من فارسی ساز پرینتر لیزر تحت داس دارم ولی عکس چاپ نمیکنه . بدنبال برنامه ای هستم
    جهت چاپ عکس در محیط داس البته همراه متن فارسی . مانند چاپ یک فرم با داشتم آرم.
    لطفا اگر کسی داره کمک کنه

سلام
    برای چاپ گرافیکی تو محیط داس میشه برنامه گیر آورد منتهی در حد چاپ آرم و با کیفیت خیلی محدود خواهد بود (اگه خواستین بفرمایید تا بفرستم)

اما برای چاپ گرافیکی که بشه اسمش رو گرافیک گزاشت من تاحالا برنامه قوی ندیدم
    و توصیه میکنم فرم تون رو از قبل با کیفیت بالا (حتی در صورت نیاز رنگی) به تعداد زیاد چاپ کنید و گزارش رو داخل این فرمهای آماده و زیبا پرینت بگیرید
    مثله بلیط شرکتهای مسافر بری یا هوا پیمایی
    این کار هم مقرون به صرفه است هم سرعت و کیفیت بالاتری داره

نقل قول نوشته شده توسط سعید حمیدیانفر مشاهده تاپیک
    سلام
    توصیه میکنم فرم تون رو از قبل با کیفیت بالا (حتی در صورت نیاز رنگی) به تعداد زیاد چاپ کنید و گزارش رو داخل این فرمهای آماده و زیبا پرینت بگیرید
    مثله بلیط شرکتهای مسافر بری یا هوا پیمایی
    این کار هم مقرون به صرفه است هم سرعت و کیفیت بالاتری داره

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران
    سلام
    من از روش آقای حمیدیانفر استفاده میکنم اما یک راه دیگه اینه که فرم را روی صفحه مانیتور رسم کنید (روی صفحه میتوان از طریق کاراکتر ست، آرم و نوشته را همزمان داشت ) و بعد صفحه را پیکسل به پیکسل چاپ کرد
    در ضمن اگر ممکنه این برنامه فارسی ساز لیزری را که دارید برای من ارسال کنید
    naderi99@yahoo.com
    موفق باشید

جناب حمیدیانفر با تشکر از راهنماییتون .
    فکر میکنم برنامه شما کارمو راه بندازه . درضمن کیفیتش زیاذ مهم نیست چون سیاه وسفید
    و بصورت bitmap دو رنگ بوده و ابعاد آن کوچک است مثل امضاء یا آرم شرکت .
    اگر ممکنه برنامه رو آپولود کنید . باز هم ممنون

اگر ممکن است نحوه دستور تعویض فونت در چاپگر لیزری را با laserf.exe یا setlaser.com بنویسید با تشکر فراوان و دعای خیر در ماه رمضان

کاربر دائمی آواتار mrtzxxx
    محل زندگی
    ایران من
    بابت جواب دادن به سوالم ممنون حالا یکی بهم بگه من چی کار کنم که اپراتور کاری با چاپگر نداشته باشه یعنی فقط بگه چاپ کن اونم چاپ کنه فرض کنید اپراتور مبتدی هست و از منوهای نرم افزار چاپ چیزی نمی دونه یعنی فرمانی چیزی هست که من در برنامم جاسازی کنم یعنی اینکه اپراتور هیچ دغدغه ای برای چاپ نداشته باشه

Wink

میشه بگید که چه جوری میشه از این برنامه استفاده کرد.
    من در این زمینه مبتدی هستم.
    ممنون.

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران
    سلام
    بهتره که اپراتور رو مجاب کنی یاد بگیره چون اجرا کردن فایل پرینتر موقع لود شدن یا چندبار داخل برنامه خیلی مشکل زاست.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا اصفهان
    دوست عزیز از دستور laserf font ! یا run laserf font

از کلیه اساتیدی که در این زمینه تجربه ای دارند خواهش میکنم که راهنمایی کنند .
    متاسفانه از آقای حمیدیانفر هم خبری نشد!

سلام این فایل شما هنگام extract شدن پسورد می خواد در ضمن اصلا اینتر نمی گیره.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا اصفهان
    ازNC استفاده کن

آیا نرم افزاری سراغ دارید که بشه با اون همزمان هم متن و هم عکس رو پرینت کرد ؟

نقل قول نوشته شده توسط IC_prog مشاهده تاپیک
    آیا نرم افزاری سراغ دارید که بشه با اون همزمان هم متن و هم عکس رو پرینت کرد ؟
    "گرافیک در فاکس پرو"
    foxgeraph
    این کتاب اثر حسین جردکانیست . یک سری دیسکت هم به همراش داره یه نگاه بینداز ببین کارت رو راه می اندازه . البته تحت داسه.!!!!

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/
    سادست اگر فایل هاتو در Autoexec بذاری دیگه نیازی نیست که کاربر بیاد و اجرا کنه دیگه.

موفق باشی

نقل قول نوشته شده توسط rahro مشاهده تاپیک
    "گرافیک در فاکس پرو"
    foxgeraph
    این کتاب اثر حسین جردکانیست . یک سری دیسکت هم به همراش داره یه نگاه بینداز ببین کارت رو راه می اندازه . البته تحت داسه.!!!!
    چند سال قبل با این کتاب و توابع گرافیکش کارکردم ولی جوابگو ی کار من نیست .
    در ضمن foxgraph نرم افزار دیگریست که جهت رسم نمودار است .که بر روی فاکس نصب میشود.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا اصفهان

فونت لیزری برای چاپ در داس

باتوجه به تماس مکرر دوستان مبنی بررمز داشتن فایل زیپ مجددا فایل قبل را برای استفاده دوستان ارسال می نمایم

موفق باشید

هر کس با پرینت لیزر تحت داس مشکل داره یک پیشنهاد جالب دارم براشون!
    برنامه فارس پرو از محصولات شرکت اندیشه سیستمی این مشکل اونها رو حل میکنه
    دارای چند لایبرلیه که به خوبی این ضعف رو حل کرده
    متاسفانه من جایی رو برای آپلود ندارم که براتون آپلود کنم
    جا رو مشخص کنین ببینم میتونم تمامی توابع اون رو به همراه مثال غیر وذالک رو براتون بزارم یا خیر

من که واقعا متوجه نشدم این همه درخواست بخاطر چیه !! همه میگن بفرست بابا شما چی چیزی رو درخواست دارین ؟

نقل قول نوشته شده توسط rahro مشاهده تاپیک
    هر کس با پرینت لیزر تحت داس مشکل داره یک پیشنهاد جالب دارم براشون!
    برنامه فارس پرو از محصولات شرکت اندیشه سیستمی این مشکل اونها رو حل میکنه
    دارای چند لایبرلیه که به خوبی این ضعف رو حل کرده
    متاسفانه من جایی رو برای آپلود ندارم که براتون آپلود کنم
    جا رو مشخص کنین ببینم میتونم تمامی توابع اون رو به همراه مثال غیر وذالک رو براتون بزارم یا خیر
    جناب رهرو قبلا آقای کیا سایتی رو برای آپلود معرفی کرده بودن . تو اون نمیشه (منتظریم)

ببینید این به دردتون می خوره ؟

اینهم دستور اجرا

run p1 <نام فایل متنی> /menu

قبل از چاپ یک منو برای تنظیمات کامل به کاربر نشون میده تا خصوصیات چاپ رو تنظیم کنه

واقعا که ...
    ظاهر 31 نفر از دوستان این برنامه رو دانلود کردن
    اما یه با انصاف پیدا نشد
    لااقل یه نظر پیشنهادی حرفی سخنی فحشی !!! چیزی بده .

رفقا اینجوری پیشرفت نمی کنیم ها !!!

نقل قول نوشته شده توسط سعید حمیدیانفر مشاهده تاپیک
    ببینید این به دردتون می خوره ؟

اینهم دستور اجرا

run p1 <نام فایل متنی> /menu

قبل از چاپ یک منو برای تنظیمات کامل به کاربر نشون میده تا خصوصیات چاپ رو تنظیم کنه
    با تشکر
    اگر ممکنه در مورد سویچهاش هم توضیح بدید چون ضاهرا یک فایل کانفیگ هم باهاش هست
    در ضمن آیا این فونتها قابل ویرایش هم هستند . اگر جواب مثبته با چه نرم افزاری

سلام
    من در یک شرکت خصوصی کار میکنم و برنامه ای داریم که برای گرفتن پرینت از برنامه باید به محیط Dos برویم لطفا اگه ممکنه برنامه ای معرفی کنید که امکان پرینت از داخل XP با چاپگرهای سوزنی را داشته باشد .
    آخرین ویرایش به وسیله M007_NEGHAB : یک شنبه 11 فروردین 1387 در 09:38 صبح

نقل قول نوشته شده توسط RESMAILY مشاهده تاپیک
    در داس نصب چاپگر مانند ویندوز معنی نداره باید بدانی از چه فارسی سازی استفاده میکنی (ایران سیستم - سایه - پانیذ .......) میتوانی از برنامه laserf استفاده نمایید درصورتی موجود ندارید اطلاع دهید تا برای شما ارسال نمایم
    با سلام خدمت شما
    من از فارسی ساز سایه استفاده می کنم
    لطفا جهت فارسی سازی پرینترهای لیزری سازگار با اچ پی (میتا) من را راهنمایی کنید.
    با تشکر

نقل قول نوشته شده توسط دلفی آی آر مشاهده تاپیک
    من برنامه ای در اختیار دارم که به صورت مولتی فونت و با قابلیت تغییر جهت صفحه و حتی یک عبارت ! می تواند متون شما را در یک پرینتر لیزر مانند hp چاپ کند!
    اگه کسی بدردش می خوره بگه براش بذارم!!! :wink:
    با سلام مشکل فارسی سازی آن چگونه است ؟منظورم فارسی های متفاوت است مانند سایه وغیرو

با تشکر

دوستان عزيز
    من بدنبال فونت هاي لازم براي فارسي سازي چاپگرهاي hp با نرم افزار فاكس پورو foxpro2.6 مي باشم فونت هاي من ايران سيستم هست ممنون ميشوم كمكم كنيد متشكر از همه شما mohali1386@yahoo.com
    آخرین ویرایش به وسیله rezaTavak : یک شنبه 15 اردیبهشت 1387 در 07:13 صبح

از لطف شما بينهايت ممنونم

دوستان عزيز
    خسته نباشيد
    سئوال دارم كه ايا با فاكس پرو 2.6 تحت داس ميتوان با چاپگرهايي كه با پورت usb كار مي كنند
    مثل hp1010 يا hp1020 فارسي چاپ كرد
    يعني ايا صلا فاكس پرو تحت داس usb port را ساپورت مي كند يا خير؟ ممنون خواهم شد اگر پاسخ دهيد

دوستان عزيز
    خسته نباشيد
    سئوال دارم كه ايا با فاكس پرو 2.6 تحت داس ميتوان با چاپگرهايي كه با پورت usb كار مي كنند
    مثل hp1010 يا hp1020 فارسي چاپ كرد
    يعني ايا صلا فاكس پرو تحت داس usb port را ساپورت مي كند يا خير؟ ممنون خواهم شد اگر پاسخ دهيد
    جواب به : mohali1386@yahoo.com

من پورت مودم را با دستور fopen('Com3') اما دستورات خواندن و نوشتن در فایل کار نمیکنند

من پورت مودم را با دستور fopen('Com3') باز میکنم اما دستورات خواندن و نوشتن در فایل کار نمیکنند
    یعنی چیزی از اون خونده نمیشه و چیزی هم در اون نوشته نمیشه اگه ممکنه یک توضیح کامل بدید
    آخرین ویرایش به وسیله rezaTavak : پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387 در 09:16 صبح

ببین این فایل بدردت میخوره یا نه یک فایل اجراییه که با اجرای اون یک فلاپی بوت درست میکنه که usb را تو داس فعال میکنه! البته تو سایتش اینو گفته بود.

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. تبدیل Foxpro به Ms-Sql
    نوشته شده توسط Pioneers در بخش SQL Server
    پاسخ: 10
    آخرین پست: شنبه 08 تیر 1387, 09:08 صبح
  2. الطفا کمک کنید : برنامه ای در foxpro
    نوشته شده توسط ali4328 در بخش Foxpro
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 20 فروردین 1386, 01:02 صبح
  3. اتصال کریستال ریپورت به بانک اطلاعاتی foxpro 2.6