مشاهده دست آورد نظرسنجی: کدام موضوع را انتخاب میکنید؟

رای دهنده
137. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • برنامه برای شهرداری های کل کشور

28 20.44%
  • برنامه حسابداری آنلای

15 10.95%
  • CRM - Customer Relationship Managment

9 6.57%
  • فروم WinApp

7 5.11%
  • دانشگاه مجازی

19 13.87%
  • Instace Messaging Service

3 2.19%
  • ERP

13 9.49%
  • مدیریت کامل فروشگاه

17 12.41%
  • پروژه موتور جستجو

17 12.41%
  • مجتمع تجاری مجازی

9 6.57%
صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 107

نام تاپیک: Open Source Project شروع یک پروژه کد باز

Smile Open Source Project شروع یک پروژه کد باز

بنظرم اومد یک پروژه سورس باز با کمک دوستان شروع کنیم.
    حالا از دوستان میخوام که نظر و ایده اشون در این مورد اینجا بنویسند.
    درمورد موضوع (اولین تجربه) این کار گروهی بنظرم یک برنامه ساده Win Application که با بانک اکسس کار کنه خوب باشه. از اول شروع میکنیم و هر نوع فرمی که بنظرمون میرسه ممکنه تو یک برنامه کاربرد داشته باشه درست میکنیم. بالطبع ممکنه جدولها و فیلدهایی به بانک اضافه بشه
    از یک فرم ساده گرفتن اطلاعات اولیه یک شخص یا کالا گرفته تا یک فرم محاسبه و نمایش اطلاعات
    تو نگاه اول ممکنه مدیریت کردن این برنامه با سلیقه های مختلف سخت باشه اما فکر کنم شروع که بشه به جای خوبی برسه.
    هدف از شروع اینکار اینه که یک برنامه نویسی حرفه ای و درست (بر اساس اونچه که دات نت برای اون ساخته شده ) انجام بدیم و هربار بهینه تر بشه.
    درمورد محل انجامش هم به دلیل اینکه یکسری امکانات برای راحت بودن درنظرم هست یکجای دیگه قرار میدیم بدون محدودیت ثبت نام . ولی سوالها و صحبتها همینجا انجام میدیم.
    1. موضوع پروژه
    2. نحوه برگذاریش
    3. و هرچیز دیگه ای که به ذهنتون میاد

ممنون

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تبريز
    به نظر من موضوع پروژه برنامه ای باشه که از طریق اینترنت به دیتا بیس وصل بشه و عملیاتی رو انجام بده.
    مثلا نوشتن برنامه برای شهرداری های کل کشور که فکر کنم هر نوع اطلاعاتی توش هست از مسکن و نقشه و ...... گرفته الی آخر. سنگین هست ولی خوب دیگه هر اطلاعاتی بخوای توش هست

به نظر من موضوع پروژه برنامه ای باشه که از طریق اینترنت به دیتا بیس وصل بشه و عملیاتی رو انجام بده.
    دقیقا این میتونه تو امکانات مختلف برنامه که اضافه میکنیم قرار بگیره.
    آقا نظر منم این هست که یک مجموعه کمپاننت گزارشگیری بسازیم البته می دانم که کریستال ریپورت هست اما خوب به نظرم رسید چیزی بسازیم که هم کاربردی باشه هم اینکه تجربه هامون را زیاد کنه.
    این موضوع خیلی تخصصی هست. بنظرم از پایه شروع کنیم بهتر باشه.

ممنون

کاربر دائمی آواتار merlin_vista
    محل زندگی
    نصف جهان
    به نظر من بیاید یه برنامه حسابداری آنلاین بنویسیم ! که طرف با ثبت نام در آن یک نسخه از برنامه را برای خود داشته باشد و بتونه حساب های خود را ذخیره کنه . یعنی مثل این که شما با ثبت نام در ایمیل یاهو ساحب یک اکانت میشود و میتوانید از آن سرویس استفاده کنید !! در اینجا هم با ثبت نام بتوانید یک برنامه حسابداری آنلاین داشته باشید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

امیدوارم منظورم را فهمیده باشید !

کاربر دائمی آواتار mahtab_18
    محل زندگی
    مشهد
    به نظر من حالا که می خواهیم برای پروژه وقت بذاریم ، بهتره که از اول با بانکهای اطلاعاتی روز دنیا همچون sql server 2005 کار کنیم .

کاربر دائمی آواتار hmm
    محل زندگی
    ایران - یزد
    به نظر من بیاید یه برنامه حسابداری آنلاین بنویسیم ! که طرف با ثبت نام در آن یک نسخه از برنامه را برای خود داشته باشد و بتونه حساب های خود را ذخیره کنه . یعنی مثل این که شما با ثبت نام در ایمیل یاهو ساحب یک اکانت میشود و میتوانید از آن سرویس استفاده کنید !! در اینجا هم با ثبت نام بتوانید یک برنامه حسابداری آنلاین داشته باشید
    اگه WinApp بخواهید بنویسید که اصلاً جالب نیست اگه هم WebApp بخواهید بنویسید که موضوع این تاپیک نمیشه

دوستان لطفا اگر تمایلی به همکاری تو این زمینه دارند هم اعلام کنند که ببینیم اصلا آمادگی شروع یک همچین کار گروهی اونم کدباز (با فرهنگی که فعلا ما داریم) وجود داره یا نه
    - این کار اگه شروع بشه برای تمام شرکت کننده هاش و تمام افرادی که به اینجا سر بزنند 100% آموزنده خواهد بود.
    - مطمئنا خیلی زمان میبره و بررسیهاشون زمانگیر هست
    - برنامه نویسی اصولی و بر اساس منطق

1. موضوع پروژه که از ابتدای کار بهتر هست ساده و کلی باشه و بعدها هرقسمتی از آن تخصصی میشه (مثلا گزارش گیریها و ...)
    2. موضوع یک پروژه ویندوزی (چند لایه ) هست که بعدا قابلیت اجرا توی web هم به اون اضافه میشه (با تغیر لایه های خارجیش)

لطفا مشکلتون برای همکاری اینجا بنویسید چون این میتونه یک حرکت فرهنگی هم باشه و احتیاج به فرهنگ کار گروهی داره
    ممنون

کاربر دائمی آواتار ARA
    محل زندگی
    Bad Sector
    من دوست دارم باشم
    فقط تا حالا تجربه گروهی نداشتم و شاغلم کمتر وقت میکنم ولی هستم

به نظر من هم ایده خوبی است فقط پروژه که میخوایم شروع کنیم چیه باشه
    شما خودتون 3 تا پروژه انتخاب کنید و بعد با اکثریت یکیشو انتخاب میکنیم

کاربر دائمی آواتار Sorenaa_s
    پیشنهاد من اینه که روی یه CRM - Customer Relationship Managment کار کنیم

با سلام
    نظر من اینه که بیایید 2 تا Class Library ایجاد کنیم برای ارتباط با SQL و اکسس تا کاربر به راحتی با متدهای این دو کلاس دستورات SQL را انجام بده توضیحاتی را در این فرم گزاشتم بد نیست شما هم یک نگاهی بیندازید و شروع کنیم :
    http://www.developercenter.ir/Forum/...ead.php?t=7435

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Iran-tehran
    من یه نظر دارم.
    به نظر من برنامه های حسابداری خیلی سخت و سنگین باشه و بدرد هیچکی نمی خوره .
    بیاین یه نرم افزار بنویسین که اطلاعات سایت رو به صورت offilen به کاربرا بده و مدیران و غیره بتونن اطلاعات رو به صورت Offilen داخل اون بنویسن و بعد از اولین اتصال به اینترنت اطلاعات بروز رسانی بشه . اینجوری هم همه می تونن خیلی چیزا یاد بگیرن هم بدرد خیلی ها می خوره.

سلام

یه برنامه بنویسیم که اطلاعات یک سایت رو از روی Local به روی سرور انتفال بده .

اما فقط اطلاعاتی رو که تغییر کردن . (از روی Modify Date)

این کار رو با یک وب سرویس انجام بدیم . به صورت زیر

1 - یک درخواست به وب سرویس میفرستیم .

2 - وب سرویس اطلاعات مربوط به سایت از قبیل نام فایل و اندازه و تاریخ مدیریت رو به صورت XML برای local ارسال کنه

3 - اطلاعات گرفته شده با اطلاعات local مقایسه شده و یک لیست از فایل هایی که تغییر کرده اند یا اضافه شده اند یا حذف شده اند یا تغییر کرده اند تهیه می شود .(لیست گزارش)

4 - فایلهایی که تازه ایجاد شده اند یا تغییر کرده اند را به صورت zip در آورده همراه با لیست گزارش برای وب سرویس می فرستیم

5 - وب سرویس لیست گزارش را گرفته و فایلهایی را که باید حذف شوند حذف میکند - فایل هایی را که تغییر کرده اند یا اضافه شده اند تغییر داده یا اضافه می کند(از روی فایل zip)

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تبريز
    من پایم هر وقت بگین شروع کنیم

به نظر من حالا که می خواهیم برای پروژه وقت بذاریم ، بهتره که از اول با بانکهای اطلاعاتی روز دنیا همچون sql server 2005 کار کنیم .
    فکر کردم شاید بعضی ها نداشته باشند. اما اگه همه موافقند که عالیه.
    من دوست دارم باشم
    فقط تا حالا تجربه گروهی نداشتم و شاغلم کمتر وقت میکنم ولی هستم
    خیلی خوبه . این میشه تجربه خوب
    پیشنهاد من اینه که روی یه CRM - Customer Relationship Managment کار کنی
    اینکه میگم تخصصی نباشه منظورم اینه که کاری باشه که بیشترین موضوعات (و عمومی ترین) رو درگیر کنه و وارد یک قشمت خاص نشه.
    نظر من اینه که بیایید 2 تا Class Library ایجاد کنیم برای ارتباط با SQL و اکسس تا کاربر به راحتی با متدهای این دو کلاس دستورات SQL را انجام بده
    لینکی که دادی خوندم و این هم یک موضوع خاص میشه. مگه نه؟;)
    پس چی شد چرا شروع نمی کنیم.
    چون کار تازه و خوبی هست, حیف میشه اگه فکر همه قسمتهاشو نکرده باشیم و کامل به مشکلاتی که ممکنه پیدا کنه راه حلی پیدا نکنیم.
    من پایم هر وقت بگین شروع کنیم
    انشالله خوب شروع میکنیم.
    ----
    خوب تاحالا بیشترین موضوع مربوط به یک سیستمی بود که بصورت offline کار کنه و مواقعی که کاربر خواست. اونو به روز کنه داخل بانکی که تو نت وجود داره به روز میشه و این قابلیت تو نت باشه که از نت بشه گزارشگیری کرد
    این پروژه کامل و بزرگی هست. چون بخشهای زیادی توش درگیر هست . دوستان نظرشون چیه؟
    امیدوارم گروه خوبی بشیم و خوب شروع کنیم.
    ممنون
    (من هر روز چندبار میام اینجا اما چون نمیخوام صفحه ها زیاد بشه پس هربار نمینویسم. )

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تبريز
    خوبه من هم موافقم برنامه خوبی میشه فقط اگه دسترسی به اینترنت با سرعت بالا بخواد باید adsl بگیریم من که DialUp استفاده میکنم فکر نکنم سرعتش کفاف ارسال اطلاعات رو بده.

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران
    به نظر من هم اگه با sql server کار کنیم بهتره.
    من چند تا پروژه دانشجویی انجام دادم و می دم و اطلاعاتم زیاد نیست اما خیلی دوست دارم همکاری کنم.

سلام
    من هم هستم با با ذیق وقت!!
    به نظر من هم sql خوبه اما برای کاربران 2000 و برای سرور 2005 رو پیشنهاد می کنم و اما نمی دونم آیا اصلا این روش، روش درستی هست یا نه و.. چون 2005 برای کاربران معمولی سنگینه نمی شه اونو به راحتی برای هر کاربری انتخاب کرد و..
    من هم با پروژه های که به صورت offlineو online باشه موافقم به نظر من با توجه به سرعت پایین اینترنت تو ایران این بهترین گزینه برای برنامه های کاربردی که باید سراسری و به روز باشند است و...
    مثل اطلاعات پزشکی بیماران و...
    به هر حال هر پروژه ای که شرو ع کنید اگه تیم تان جا داشت من هم هستم (یه نکته من با وی بی کار می کنم!)
    موفق باشید.
    در ضمن زیاد هم سعی نکنید از الفبا شروع کنید همیشه می شه الفبا رو به راحتی یاد گرفت و...

کاربر تازه وارد آواتار mrsh_1988
    محل زندگی
    تهران

Thumbs up

سلام
    به نظر من هم بهتره با sql server 2005 شروع کنیم.

شما هنوز نمی دونید می خواهید روی چه پروژه ای کار کنید دارید روی data Base بحث می کنید
    مطمئنا این تاپیک بی محتوا به پایان می رسه
    بابا وقتی می گن پروژه باز یعنی پروژه ای که موضوع ان تعیین شده و تا یک جائی پیش رفته باشه حالا دیگران بیان و تکمیلش کنند.
    لطفا فکر نکنید دارم ساز نا امیدی می زنم من فقط اصول و گفتم

خوبه من هم موافقم برنامه خوبی میشه فقط اگه دسترسی به اینترنت با سرعت بالا بخواد باید adsl بگیریم من که DialUp استفاده میکنم فکر نکنم سرعتش کفاف ارسال اطلاعات رو بده.
    چون اطلاعات معمولا یک سری کاراکتر هستند پس به سرعت زیادی احتیاج پیدا نمیکنه مگر اینکه مجموعه اطلاعات زیادی در لحظه جمع بشه که فعلا برای این کار پروژه ای اینطور نمیشه
    آیا اصلا این روش، روش درستی هست یا نه و.. چون 2005 برای کاربران معمولی سنگینه نمی شه اونو به راحتی برای هر کاربری انتخاب کرد و..
    من هم برای همین گفتم اکسس. اما اگه تمام اعضا با sql موافق باشند پس مشکلی پیش نمیاد.
    به هر حال هر پروژه ای که شرو ع کنید اگه تیم تان جا داشت من هم هستم (یه نکته من با وی بی کار می کنم!)
    قسمتهایی هست که مشترک باشه (حتی در طراحی) به هر حال خود شما بیشتر میدونید چجور همکاریی میتونید داشته باشید ;)
    در ضمن زیاد هم سعی نکنید از الفبا شروع کنید همیشه می شه الفبا رو به راحتی یاد گرفت و...
    شما هنوز نمی دونید می خواهید روی چه پروژه ای کار کنید دارید روی data Base بحث می کنید
    مطمئنا این تاپیک بی محتوا به پایان می رسه
    بابا وقتی می گن پروژه باز یعنی پروژه ای که موضوع ان تعیین شده و تا یک جائی پیش رفته باشه حالا دیگران بیان و تکمیلش کنند.
    لطفا فکر نکنید دارم ساز نا امیدی می زنم من فقط اصول و گفتم
    فعلا این تاپیک تو مسیر جمع آوری نیروهایی است که قبول میکنند مسئولیت همکاری در این کار و مشخص کردن یک عنوان واحد که بالطبع باید همه موافق باشند.
    بعد از اینکه این مرحله انجام شد. من یا یکی از دوستان یک برنامه پایه (که از الفبا یکم جلوتر باشه) داخل سایت میذاریم و شروع میکنیم به ویرایش و ارتقا اون.
    قرار نیست این پروژه فردا شروع بشه. احتمالا تو ماه بعد ...
    چیزی که مهم هست و یکی از نکته های پروژه های کد باز هست اینه که تداوم داشته باشه به سمت تکمیل شدن هرچند زمان زیادی بگیره که فکر کنم تو این مرحله اش به یجایی داریم میرسیم. نه؟
    واقعا خوبه که به همه مسائلش دقت می کنیم و اینجا بیان می کنیم تا با کمک هم هیچوقت این تاپیک بی محتوا و بی نتیجه به پایان نرسه :)
    ممنون

در کل من نظرم گفتم و دوست دارم دوستان بیشتر روی آن فکر کنند.
    البته اگر هم خواستید این روش رو ادامه بدید بگم بونید پروژه های باز تعریف خاصی دارند و عموما برای کار های عمومی اند نه مثلا برنامه شهر داری ...
    دوست دارم با تحقیق بیشتری شروع کنید در ضمن من دوست ندارم کسی به هر دلیلی فکر کنه که دارم منصرفش می کنم

من هم موافقم .البته امیدوارم که یک کا ر حرفه ای و اصولی و کامل انجام بدیم.

با سلام
    شاید من عجله داشته باشم!
    ولی خوب همه هی میگن من موافقم بعضا دو سه تا پست می دهند و همش گفتند من موافقم. درسته باید نظر تمام اعضا را گرفت ولی خواهش می کنم برای شلوغ نشدن این تاپیک (مفید خالص) از نوشتن من موافقم و منو تو گروه راه بدینو منم هستمو ... پبرهیزید و اگر ایده یا نظر جدید دارید یا می خواهید شروع کنید پست دهید.
    با تشکر از همه اعضا

Smile

سلام
    این یه فکر عالیه این برنامه باید از پایه شروع بشه چون همینطور که میدونید اطلاعات ما در یک حد نیست باید طوری باشه که یه برنامه نویس تازه کار با اون مشکلی نداشته باشه
    و بعد کمکم حرفه ای بشه در اصل باید چند بخش باشه (ساده-متوسط-حرفه ای )
    در ضمن حالا که data bas انتخاب کرداید بهتره زبان برنامه نویسیشو انتخاب کنید که به نظر من با C#‎ یا vb از .net2005 که هردوش از بهترینها هستند استفاده کنیم
    راستی من هم هستم

Smile

البته اگر هم خواستید این روش رو ادامه بدید بگم بونید پروژه های باز تعریف خاصی دارند و عموما برای کار های عمومی اند نه مثلا برنامه شهر داری ...
    گرچه عموما اینجوری نیستند و برای هر موضوعی بکار میروند ولی اگر به پست اول نگاه بیاندازید متوجه میشید که قرار نیست به موضوع خاص یک صنف یا سازمان پرداخته بشه. موضوع خاصی نیست و هرکس نسبت به دیدی که داره یک امکان یا فرمی به سیستم اضافه میکنه که قبلا وجود نداشته. تا مجموعه ای از تمام حالتها بوجود بیاد.
    تا امروز بیشتر فکرم درمورد 1. نحوه اجرا و طراحی سایتی هست که بتونیم اینکارو مدیریت کنیم 2. غیر تجاری بودن پروژه- یعنی اینکه این پروژه استانداردهارو نمایش بده و اعضا نگران سوء استفاده نباشند و فقط هرکس با مطلاعه سیستم و توضیحاتش به روشهای اصولی طراحی و اجرای یک پروژه به خوبی آشنا بشه
    بخاطر بند 2 یک پیشنهاد دارم که میخوام دوستان نظرشون بگن
    پیشنهاد میکنم پروژه به زبان انگلیسی اجرا بشه
    -حتما لازم نیست جملات انگلیسی درست بکار بره تا بعضی ها نفهمند یا نتوانند بنویسند. در هرصورت متن از اهمیت کمتری نسبت به خود برنامه برخورداره پس از این بابت نگران نباشند
    - بعضی ها یک سری کنترلهای خاص برای زبان فارسی استفاده میکنند که ممکنه جزء قرارداد شرکتشون باشه و اجازه استفاده نداشته باشند. اما با این پیشنهاد دست گروه برای کار بازتر هست
    - فوکوس بیشتر روی نوع برنامه نویسی
    - و مهمتر از همه اینکه هرگز این سیستم یا قسمتی از آن بطور مستقیم مورد استفاده تجاری پیدا نمیکنه و فقط مصرف آموزشی (یعنی هدف ما) خواهد داشت.
    از دوستان میخوام خوب فکر کنند و راههای خوبی پیشنهاد بدن تا خوب شروع بشه و تداوم داشته باشه.
    ممنون
    ......
    اگر اعتراضی نسبت به زمان یا نحوه اجرا تاحالا دارید لطفا پیغام خصوصی بدید تا اینجا شلوغ نشه و اگه خیلی لازم بود اینجا بنویسید حتما.
    درضمن به زودی اسم اعضایی که اعلام آمادگی کردن در پست اول قرار میگیره پس یک پیغام خصوصی کفایت میکنه

منم با رم افزار حسابداری تحت وب موافقم طرح تاپی میشه راجع به سرعتش هم خدا بیامرزه پدر جاوا اسکریپت و ajax رو

چه هدف جالبی...! بهتر نیست زودتر دست به کار بشید... مشتاقانه منتظر تجربیات جدیدم

با سلام
    طرح جالبی هست که اگه عملی بشه جالبتر هم میشه اما امیدوارم که این طرح عملی بشه و در حد یک حرف نباشه با توجه به اینکه این سایت جنبه آموزشی داره این عیده میتونه مشوق خوبی برای اعضایی این سایت باشه . من هم حمایت خود را در مورد این طرح اعلام میکنم و منتظر اجرایی شدن آن هستم
    از دوستان هم خواهش میکنم از ایجاد تایپیک هایی نا امید کننده خوداری کنند!!!!!!

به درود.

Thumbs up پیشنهاد برتر

من به عنوان یه برنامه نویس قدیمی نظرم اینه که مهم نیست موضوع چی باشه مهم اینه که یه کار گروهی آنلاین شروع بشه و ادامه پیدا کنه -- که اگر این اتفاق بیفته یه سنت شکنی در ایران به حساب می آد . برای موضوع هم می تونیم هر نفر 1 موضوع بگه و رای بگیریم .
    مطمئناً هدف از این کار در شروع کسب نتیجه مالی نیست بلکه راه اندازی یک گروه قابل اعتماد در پیش برد یک پروژه نرم افزاری است که افراد با شناخت خودشون و دیگران بهترین روش رو برای حل ماژول های مختلف در یک برنامه پیدا کنند . من خودم برنامه نویس هستم و می دونم که این ایده بسیار بسیار با ارزشه چون این بهترین روش برای کار گروهیه که سالها توی هند و ... اجرا میشه و جواب هم داده .

من پاکارم .

من به عنوان یه برنامه نویس قدیمی نظرم اینه که مهم نیست موضوع چی باشه مهم اینه که یه کار گروهی آنلاین شروع بشه و ادامه پیدا کنه -- که اگر این اتفاق بیفته یه سنت شکنی در ایران به حساب می آد . برای موضوع هم می تونیم هر نفر 1 موضوع بگه و رای بگیریم .
    مطمئناً هدف از این کار در شروع کسب نتیجه مالی نیست بلکه راه اندازی یک گروه قابل اعتماد در پیش برد یک پروژه نرم افزاری است که افراد با شناخت خودشون و دیگران بهترین روش رو برای حل ماژول های مختلف در یک برنامه پیدا کنند . من خودم برنامه نویس هستم و می دونم که این ایده بسیار بسیار با ارزشه چون این بهترین روش برای کار گروهیه که سالها توی هند و ... اجرا میشه و جواب هم داده .

من پاکارم .

کاربر تازه وارد آواتار meysamrt
    محل زندگی
    تهران
    من هم هستم. امیدوارم بتونم هم تیمی خوبی باشم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا خونه بابام
    سلام به همه دوستان یک دانشگاه مجازی چطوره یا یک کتابخانه انلاین اگر خوب نوشته شه توی ایران فکر کنم خیلی بدرد بخوره تازه داره جا می افته

من تازه اینجا عضو شدم و هنوز خیلی مطالب هست که نخوندم، اتفاقا داشتم فکر میکردم که همچین پیشنهادی بدم که به این تاپیک برخوردم. اما برای موضوع پروژه ایده دیگه ای داشتم، نمیدونم اینجا چند نفر اهل دل به دریا زدن هستن اما اگه به میزان لازم علاقمند داشته باشیم یه پروژه بزرگ رو میشه انجام داد. تا کی قراره بترسیم؟ تا کی Hello World بنویسیم؟ تا کی کاری انجام بدیم که صدها بار پیش از این در هر کتاب خودآموز، دوره آموزشی و کارگروههای عمومی سطح پایین آمریکایی و اروپایی نمونه هاش ریخته؟ تا کی به خودمون بگیم برنامه نویس درحالیکه به تعداد حرفای این عبارت هم محارت طراحی و پیاده سازی نداریم؟ چرا بجای اینکه کاری قد دانسته های روز شروع پروژه انجام بدیم کاری در حد پیشرفت چندین ماه بعد در روز نتیجه دادن پروژه رو شروع نکنیم؟ بذارید بعدها بگن: یه روز تو یه forum یه عده جوون این تصمیم رو گرفتن و این عضمت به همین سادگی شروع شد...

پیشنهاد میکنم روی یک سیستم Instace Messaging Service کارکنیم و در مدت چندین ماه اونو برسونیم به جایی که YahooMessenger و GoogleTalk الآن هستن و حتی بسیار خلاقانه تر و کاربر دوستتر.دلایلم برای این پیشنهاد عبارتند از:

1. جامعیت: انجام این پروژه نیاز به سرک کشیدن در بسیاری از حوزه های برنامه نویسی داره. طراحی WinApp، کار با ADO.NET و بانک اطلاعاتی، کار با دیتا استریم و آدرس دهی های سیستم، کار با کتابخانه های چند رسانه ای مثل OpenGL و DirectXبرای گرفتن صدا و تصویر از ورودی و نیز باز پخش آنها، کار با استاندارد های فشرده سازی صدا برای انتقال آن در شبکه، اصول طراحی نرم افزار تحت شبکه و کار با TCP/IP، طراحی و اجرای Web Service، طراحی و اجرای WebApp، کار با XML و AJAX و... البته قرار نیست در ورژن 1 تمام اینها باشند اما این یک افق میان مدت برای این پروژست! نوشتن یه حداقل که فقط قابلیت متنی داشته باشه برای من 3 هفته هم وقت نبرد و الآن موجوده!
    2. تنوع: تمام زمینه هایی که در بالا گفتم که تازه کامل هم نبود، هرکدوم علاقمندان خاص خودش رو داره. اینو به یاد داشته باشید که توی همچین پروژه ای هیچوقت کسی وارد همه حوزه ها نمیشه. و متنوع بودن زمینه های فعالیت حق انتخاب رو بالا میبره و در نتیجه نیروی علاقمند بیشتری رو جذب میکنه.
    3. آموزش گروهی در محیط یک WorkShop جدی و پر ارزش که میتونه بهترین تجربه کاری برای خیلی هامون باشه.
    4. ارتقاع تا حد طراحی های روز دنیا: این پروژه به عبارت "برنامه نویسان جوان ایرانی" هویت و اعتبار میده.
    امیدوارم یک عده انسان با طیف متنوع دانش فنی ولی با اراده بالا و میل به پیشرفت یا علی رو بگن و از زمین بلند بشیم...

آقا ما کچیک همه اساتیدم هستیم.ما خیلی مبتدیم ولی مایل به همکاری در هر پروژه ای به صورت فول پروتکل می باشیم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا خونه بابام
    من هم حاضرم ولی از راه دور نمی شود گروهی کار کرد نمی توانیم پیشرفت کنیم
    اگر قرار های حضوری بزاریم و مراحل تعریف پروژه و طراحی پروژه را انجام بدهیم بعد میتوانیم
    راه دور کار کنیم فعلا نمی شود
    ولی پیشنهاد شما چند اشکال دارد
    گرچه کاری بسیار عالی است ولی مورد نیاز کشور نیست
    تمام کسانی که پیشرفت کردند کار مورد نیاز را انجام دادند مهم نیست چه کاری مهم این است نیاز باشد تمام پیشرفت گوگل به زمان انجام کار ان است اگر الان شروع می کرد دیگر فایده ای به ان صورت نداشت کشور ما به جای نرم افزار چت بیشتر به دانشگاه مجازی و
    کتابخانه دیجیتال نیاز مند است هستند الان که به این پروژه ها رقم های بسیار کلان برای انجام
    ان بدهند روی پیشنهاد من فکر کن

کاربر تازه وارد آواتار meysamrt
    محل زندگی
    تهران

آنتی ویروس

به نظر من بیاید یه آنتی ویروس بنویسیم. یه آنتی ویروس مستقل از ویروس. یعنی نیاز به آپدیت پایگاه داده ویروس ها نباشه و هر ویروسی رو بتونه تشخیص بده.

مزایا:
    1- کار با بانک اطلاعاتی
    2- کار با فایلها
    3- کار با پورتها و سوکتها
    4- آشنایی با اصول امنیتی
    5- آشنایی با اصول جستجو و بهینه سازی آن
    6- و...

درضمن لطفا حرفهای نا امید کننده نزنید

سلام آنتی ویروس مستقل از ویروس دیگه چی هستش ؟ فکر کنم با توجه به شناخت نسبی که از ویروس ها و انتی ویروس ها دارم این کار عملی نباشه اگر هم بشه یه چیزی نوشت نهایت 40 ،50 درصد درست کار خواهد کرد چون حفره ها همیشه وجود دارند و.. تازه اگر هم نیاز به بروز رسنای پایگاه داده نباشه نیاز به بروزرسانی نرم افزار داره !
    اما فکر کنم زمان آن رسیده باشه که دیگه یم پروژه رو شروع کنیم ؤاین بنویسیم اونو بنویسیم فایده نداره باید یکی رو شروع کنیم مهم هم نیست چی چون ما نمی خواین از اون پروژه استفاده کنیم ما می خوایم از تکنیک های برتر مطلع بشیم و تجربه کار گروهی رو از راه دور بدست بیاریم و...

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه
    اگر روند بخواد همینطور ادامه پیدا کنه، فکر نمیکنم تا 3 سال دیگر این تاپیک به نتیجه برسه (هر 1 ماه، 1 نفر یک پیشنهاد میده و تمام!)

بهتر نیست که نوع پروژه رو بصورت "نظر سنجی" مشخص کنید؟ (انتخاب از چند گزینه محدود)
    بعد از مشخص شدن نوع پروژه، افرادی که شرایط لازم رو دارا بودند، اعلام همکاری کنند.
    و پس از مشخص شدن افراد، باید کار بین اونها تقسیم بشه.
    و کارهای صورت گرفته در کنار هم قرار میگیره تا پروژه ای (نه چندان کامل) بوجود بیاد.
    پس از اون شروع به تکمیل پروژه ...! (تکمیل کردن پروژه میتونه توسط افرادی که اعلام وجود نکرده بودند هم صورت بگیره).

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. معرفی ERP Open Source فارسی
    نوشته شده توسط In_Chan_Nafar در بخش Java EE : نگارش سازمانی جاوا
    پاسخ: 16
    آخرین پست: چهارشنبه 12 آبان 1395, 10:14 صبح
  2. Pocket Kelk Installer - Open Project
    نوشته شده توسط Anti_Evil در بخش پروژه‌های Open Source
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 14 مهر 1386, 14:08 عصر
  3. پروژه open source کار با کلاس ها و css ها به C#‎
    نوشته شده توسط abadanboy در بخش ASP.NET Web Forms