صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 55

نام تاپیک: وب سایت آماده بر اساس معماری چند لایه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

وب سایت آماده بر اساس معماری چند لایه

سلام
    دوستان من روی یک پروژه وب سایت یک براساس معماری چند لایه و asp.net 2 , sql server2000به دو زبان فارسی و انگلیسی کار کردم و با C#‎.net نوشته ام قصد دارم اگر دوستان خواهان قرار داده اند source کامل هستند در اینجا پیام بگذارند
    البته من اینکار برای آموزش برای کسانی که به دنیای وب وارد شدند خواهم گذاشت

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    سلام ببخشید که یکم دیر شد
    من کل پروژه را داخل یک Host قرار دادم
    در ابتدا لازم است در مورد پروژه و اینکه این پروژه چه امکانات داره مقداری صحبت کنم از مشخصات فنی این پروژه عبارتند از:
    1-به زبان C#‎.net نوشته شده
    2-Sql Server2000
    3-با معماری چند لایه نوشته شده عبارتند از
    الف- لایه داده که یه اسم DAL من استفاده کردم
    ب- لایه Business که به اسم BLL می باشد
    ج- لایه نمایشی که همان WebForm ها می باشند
    البته این نکته قابل ذکر می باشد من لایه Model که همان لایه Dataset ها می باشد رو حذف کردم و از DataSet دات نت استفاده کردم

به عنوان مثال اگر بخواهم در مورد عملیات درج در یک WebForm توضیح بدم من به این صورت در پروژه استفاده کردم
    1- در ابتدا من Stored Procedure جدول مورد نظر را با یک ساختار اسمی مشخصی که می تونید در بانک بینید ایجاد می کنم
    2-در لایه داده متد مورد نظر رو برای درج می نویسم که این متد نیاز به کد نویسی فوق العاده کمی می باشد زیرا متدها آماده برای ارتباط با بانک و اجرا کردن عملیات موجود است من فقط نیاز از پارامترها را ایجاد کنم و پاس بدم
    3-در لایه Business که یک لایه میانه است من متدی با همان نام در لایه داده ایجاد و متد موچود درلایه داده را فراخوانی می کنم البته شما می توانید در این لایه عمل اعتبارسنجی داده را نیز انجام دهید
    4-در نهایت در لایه Webform که شما ها با آن آشنا هستید تمامی کنترل ها قرار داده و فقط متد موجود در لایه Business را فراخوانی می کنم

حال نیز در مورد امکانات موجود در پروژه نیز صحبتی کنم که عبارتند از:

1. امکان تعریف سطوح دسترسی برای کاربران
    2. امکان اعمال محدودیت در تعداد دفعات اشتباه وارد کردن کلمه عبور و در صورتی که تعداد دفعات پایان یافت نام کاربری برای 3 ساعت غیر فعال گردد و همچنین اگر کاربر آنلاین بود هیچ کاربری دیگری با همان کلمه کاربری وارد نشود
    3. امکان تعریف کاربران جهت عضویت در سایت
    4. امکان کنترل و نگه داری سایت توسط کاربر
    5. امکان تعریف اخبار و خبر رسانی توسط سایت به صورت پویا
    6. امکان معرفی محصولات و کالای شرکت در سایت به صورت تصویر و متن
    7. امکان تعریف کارگزینی و استخدام کارمندان از طریق سایت
    8. امکان گروه بندی کالاها جهت نمایش و سفارش
    9. امکان جستجو توسط کاربر در تمامی محصولات
    10. امکان گرفتن سفارش از مشتری
    11. امکان بررسی و کنترل سفارش مشتری
    12. امکان برقراری محدودیت در میزان سفارش و فروش کالا به مشتری
    13. امکان صدور فاکتور و فروش کالا به مشتری
    14. امکان تعریف نمایندگی فروش محصولات
    15. امکان برقراری سیستم کنترل و پیگیری توسط سایت
    16. امکان ارتباط مشتری با مدیریت جهت انتقال پیشنهادات و انتقادات
    17. امکان برقراری ارتباط با سایتهای مطرح و مرتبط با فعالیت شرکت
    18. امکان کرفتن آگهی در سایت
    19. امکان ثبت پرداخت پول به 3 روش نقدی ، حواله و چک
    20. امکان upload , download فایل
    21. امکان معرفی به دوستان
    22 امکان ارسال خبرنامه
    23. امکان طراحی صفحات داینامیکی
    24. امکان نمایش نظرات کاربران به صورت نموداری و عددی
    25. امکان گرفتن نظرات کاربران در مورد خبرها و محصولات ارائه شده در سایت
    26. امکان نمایش آمار وب سایت(کاربران آنلاین و ...)

البته ذکر این نکته مهم است در قسمت هایی از پروژه هم کارهای خوبی انجام دادم که در این مطلب نمی گنجد در موردشان صحبت کنم

در آخر نیز آدرس فایل پروژه:
    http://rapidshare.com/files/14654802...bsite.zip.html

من یکبار طریقه اجرا کردن برنامه رو میگم:
    1-در ابتدا بهتر است کل پروژه درwwwroot کپی بشه
    2-عمل ساخت Virtual Diretory در IIS که برای این کار نیاز است که شما برید IIS باز کنید و روی فولدر Ecom راست کلیک کنید و گزینه Property رو انتخاب کنید و سپس دکمه Create رو کلیک کنید حتما هم روی Asp.net2.0 قرار دهید
    3-باز کردن پروژه ای به Ecom
    4-اضافه کردن پروژهای DAL و BLL به پروژه Ecom
    5-اضافه کردن Refrence های مربوطه در داخل هر پروژه که حتما نیاز است تمامی refrence ها رو در تمامی پروژه ها چک کنید

با آرزوی موفقیت تمام دوستان
    ابوذر عسگری
    آخرین ویرایش به وسیله Behrouz_Rad : جمعه 29 شهریور 1387 در 14:24 عصر دلیل: درست کردن لینک

بسیار عالی...
    من که تا به حال چنین پروژه ی Open Source ای با این مشخصات و به این جامعی و کاملی ندیده بودم!
    البته شاید کمی غیر معمول باشه که پروژه هایی در چنین سطحی به صورت Open Source ارائه بشن.
    در هر حال، بسیار تبریک میگم. کار بسیار حرفه ای انجام دادید.

موفق باشید.

ممنون آقای عسگری خیلی خوب هست حیفیم اومد فقط دکمه تشکر رو بزنم
    کار شما بیشتر از این حرفها ارزش داره

واقعا جای تحسین داره :chap:

من این پیغام رو میگیرم ! ویرچوال هم ساختم !

It is an error to use a section registered as allowDefinition='MachineToApplication' beyond application level.  This error can be caused by a virtual directory not being configured as an application in IIS

کاربر دائمی آواتار manager
    محل زندگی
    Z
    دوست عزیز می تونید مستندات این پروژه رو هم در اختیار ما بذارید. بدون مستندات که فایده نداره.

کاربر دائمی آواتار golihaghighi
    محل زندگی
    شيراز
    ممنون پروژه خیلی کامل و جالبی بود.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    متاسفانه Doument پروژه از کامپیوتر من پاک شده و من هیچ Backup ازش ندارم

اون مشکل حل شد ولی من چند تا error میگریم ! راهنمایی کنید !!

- این 2 تا scope رو نمیشناسه !!

using System.Web.UI;

using System.Web.SessionState;

- بقیه پیغام ها هم ایناس !

Partial declarations of 'English_login' must not specify different base classes

Type 'English_login' already defines a member called 'Page_Load' with the same parameter types

توضیح اینکه :
    من یه solution جدید ایجاد کردم وتو اون 3 تا پروژه که یکیش وب سایته ایجاد کردم و فایلهای شما رو تو اون کپی کردم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    اولی مربوط به این است که شما باید توی لایه داده Refrence مربوط به وب رو اضافه کنید من توی این لایه با Sessionکار کردم پس نیاز است که DLL اون اضافه بشه
    حال نمی دونم چرا شما این کار رو انجام دادید نیازی به ساخت پروژه نیست

Wink

نقل قول نوشته شده توسط asgari2005 مشاهده تاپیک
    اولی مربوط به این است که شما باید توی لایه داده Refrence مربوط به وب رو اضافه کنید من توی این لایه با Sessionکار کردم پس نیاز است که DLL اون اضافه بشه
    حال نمی دونم چرا شما این کار رو انجام دادید نیازی به ساخت پروژه نیست
    مشکل اول حل شد ممنون !

راجع به 2 تا error دیگه فکر میکنید مشکل از کجاست ؟؟

خیلی شبیه به دات نت نیوک هست . ایده رو فکر کنم از اون گرفتی
    من بدون مشکل اجرا می کنم

الان دیگه تکمیل تر میشه. ایرادات اینجکشن هم توش هست.
    روی امنیتش کار نکردی؟

کاربر دائمی آواتار golihaghighi
    محل زندگی
    شيراز
    چرا پسوردها تو دیتا بیس اینکریپت نمیشه؟
    مدیر سایت چه امکاناتی داره و چطور باید اخبار و بقیه مطالب داینامیکو تغییر بده؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    خوب تمامی ایرادات وارده درست می باشد ولی خودتون می تونید با توجه به دانش خودت و اطلاعات موجود در وب سایت برنامه رو Develope کنید.
    مدیر تمامی امکانات رو دارد فقط نیاز است وارد قسمت WebAdmin بشوید از این محل می توان تمامی کارهای مدیریتی را انجام داد با مرور کردن گزینه های منو شما می توانید ببیند چه امکاناتی دارد

کاربر دائمی آواتار abadanboy
    محل زندگی
    شاهین شهر - اصفهان

Smile

اقا دمت گرم خیلی آقایی خیلی بزرگی

کارت درسته

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    من سعی می کنم در این پروژه نکات برنامه نویسی که من بکار بردم را برایتان توضیح دهم
    اولین نکته در مورد اعلام آخرین بروزرسانی در سایت
    من برای این کار فقط تعدادی Trigger نوشته ام که زمانی که بر روی جداولی مثل اخبار یا محصولات تغییراتی از جمله درج یا ویرایش انجام دهد تاریخ و ساعت تغییرات را در جدول دیگر ثبت می کند و در صفحه اول سایت در واقع همین تاریخ و ساعت را بکار نشان می دهم

Question

من سعی می کنم در این پروژه نکات برنامه نویسی که من بکار بردم را برایتان توضیح دهم
    من برای این کار فقط تعدادی Trigger نوشته ام که زمانی که بر روی جداولی مثل اخبار یا محصولات تغییراتی از جمله درج یا ویرایش انجام دهد تاریخ و ساعت تغییرات را در جدول دیگر ثبت می کند و در صفحه اول سایت در واقع همین تاریخ و ساعت را بکار نشان می دهم
    برادر نمیتونی بگی او error هایی که گفتم از کجاست چطور میشه رفعش کرد ؟؟

خیلی خیلی عالی .منم تا به حال همچین سورسی ندیدم
    خدا خیرت بده

ایده جالبیه
    میشد زیر خبر ها بنویسی که در چه تاریخ و ساعتی پست شده . دیگه خود کاربر میبینه که تاریخ خبر مربوط به کی هست.

درمورد پیامهای خطای دوستمون اگه ممکنه بگید که چطور اجراش می کنی ( مرحله به مرحله)

با سلام و عرض خسته نباشد جدی خدمت شما
    یه سوال داشتم و می خواستم بدونم آیا میتونیم از این پروژه بصورت رایگان استفاده کنیم و برای مردم سایت ران کنیم ؟
    بهتر بگم : آیا استفاده از این پروژه بر روی اینترنت رایگان هست ؟
    چون اصولا هر OpenSource ی مجانی نیست .

یعنی میخوام بدونم شما اجازه نشر آن را هم میدهید و یا فقط جنبه آموزشی دارد ؟

اگر سوالم مشکلی داره خواهشا بفرمایید . شاید سوال بی موردی باشه

باز هم از شما کمال تشکر را دارم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    من روی پروژه نزدیک به 3 ماه زمان صرف کردم و نیت از ارائه اون در وب سایت فقط جنبه آموزشی داشته ولی می دونم به خاطره ساختار مشخصی که دارد با کمی تغییرات می توان یک وب سایت سفارشی از روی درست کرد از دید خودم هر نوع استفاده ای هیچ اشکالی ندارد اگر مورد زیر رعایت شود:
    استفاده از مطالب این مقاله منوط به ذکر نام منبع است.

آقای عسگری این کامپوننت FreeTextBox که گذاشتین کرک شده؟
    ممنون میشم اگه فایل لایسنس یا کرک برای این کامپوننت دارین آپلود کنید.

با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    دوست گرامی در مورد کامپوننت FreeTextBox نیازی به کرک ندارد بدلیل اینکه من از نسخه Free استفاده کردم شما می تونید برای اطلاعات بیشتر در مورد این کامپوننت به آدرس فوق مراجعه کنید
    http://freetextbox.com/default.aspx
    البته از این مدل Editor های به صورت Free شما می تونید در جاهای مختلف پیدا کنید

free نیست.
    بعضی امکاناتش وقتی روی لوکال نباشه کار نمی کنه

روی لوکال هاست دقیقا مثل نسخه pro هست. مشکل جایی هست که آپلود میشه و از امکانات بیشتری که در فایل readme.txt استفاده کنیم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    من نمی دونم شما از چه امکاناتی می خواهید استفاده کنید ولی هر امکانی که در local بتونه نشون بده مطمنئن باشید روی سایت هم می تونه مشکل احتمالا از جایی دیگه می باشه

من روی ویندوز سرور 2003 + SP2 این خطا رو میگیرم:

Security Exception
    Description: The application attempted to perform an operation not allowed by the security policy. To grant this application the required permission please contact your system administrator or change the application's trust level in the configuration file.

Exception Details: System.Security.SecurityException: Requested registry access is not allowed.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    دوست گرامی من فکر کنم خطا فوق برای نداشتنPermission کاربر ASPNET باشد شما باید به کاربر فوق تمامی دسترسی به فولدر پروژه را بدهید

سعی کنید این تاپیک رو برای صحبت در مورد مسائل فنی این پروژه نگه دارید و نه برای صحبت در مورد وجود یا عدم وجود لینک دانلود!
    اگر مشکلی برای دانلود دارید، با پیغام خصوصی ایجاد کننده ی تاپیک رو در جریان بگذارید.

متشکرم.

سلام

آقای راد من از طریق پیغام خصوصی نظر شما را در مورد استاندارد بودن این پروژه پرسیده بودم و می خواستم بدونم که میشه به عنوان یک الگو از این سورس کد استفاده کرد یا خیر ؟

که متاسفانه شما جواب ندادید (احتمالا سوال من به دست شما نرسیده !)

لطفا نظر خودتون رو بصورت فنی اعلام کنید تا اعضای گروه هم استفاده کنند

سلام.
    اگر ممکن است در مورد سیستم احراز هویت سایت به خصوص وقتی که ادمین میخواهد لوگین کند توضیح دهید.
    با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    سیستم احراز هویت به این صورت است که تمامی WebForm های مربوطه را در داخل یک فولدر به نام WebAdmin قرار داده ام ودر داخل این فولدر نیز یک فایل Web.config وجود دارد که داخل آن Tag وجود دارد که اگر کاربری بدون اهراز هویت اجازه ورود ندهد البته نیاز است در Web.Config اصلی برنامه هم مدل Authentication را در وضعیت Form قرار دهید و page مخصوص Login هم آدرس دهید با این کار اگر کاربری آدرس WebAdmin رو در وب سایت تایپ کند صفحه login نمایش داده می شود و در صفحه Login هم بعد از احراز هویت Ticket صادر می شود و به صفحه default هدایت می شود البته شما می تونید در مورد ساختار احراز هویت در DotNet در وب سایت جستجو کنید و مطالبی خوبی در موردش پیدا می کنید و من هم از همان روش استفاده کردم.

من هم یه سوال از شما داشتم و مرحمت کنید توضیح بدید !!

مگر اساس لایه BLL بر این نیست که ما در اون اعتبار داده ها رو برسی کنیم ؟(اگه غیر از اینه توضیح بدین) اونطور که من دیدم اعتبار سنجی رو تو شما توی فرم ها تون انجام دادید ! چرا ؟
    و کار خاصی تو لایه BLL انجام نشده !
    (منظور من از اعتبار سنجی تکراری نبون خالی نبودن یا ولید بودن اطلاعات است )

آقای راد من از طریق پیغام خصوصی نظر شما را در مورد استاندارد بودن این پروژه پرسیده بودم و می خواستم بدونم که میشه به عنوان یک الگو از این سورس کد استفاده کرد یا خیر ؟

که متاسفانه شما جواب ندادید (احتمالا سوال من به دست شما نرسیده !)

لطفا نظر خودتون رو بصورت فنی اعلام کنید تا اعضای گروه هم استفاده کنند
    من همون موقع جواب دادم اما سیستم پیغام رسان خصوصی سایت مشکل داشت.
    این پروژه به خوبی نوشته شده و استانداردهای یک پروژه ی خوب رو تا حد ممکن رعایت کرده.
    مگر اساس لایه BLL بر این نیست که ما در اون اعتبار داده ها رو برسی کنیم ؟(اگه غیر از اینه توضیح بدین) اونطور که من دیدم اعتبار سنجی رو تو شما توی فرم ها تون انجام دادید ! چرا ؟
    و کار خاصی تو لایه BLL انجام نشده !
    (منظور من از اعتبار سنجی تکراری نبون خالی نبودن یا ولید بودن اطلاعات است )
    ایشون توضیح دادند که:
    3-در لایه Business که یک لایه میانه است من متدی با همان نام در لایه داده ایجاد و متد موچود درلایه داده را فراخوانی می کنم البته شما می توانید در این لایه عمل اعتبارسنجی داده را نیز انجام دهید
    موفق باشید.

جناب آقای asgari من تاجالا 2 بار برای شما پیغام خصوصی گذاشتم که لینک را تصحیح کنید اما جوابی داده نشد ! به آقا بهروز هم گفتم پیگیری کنند که ایشون هم جواب ندادند گفتم حداقل اینجا مطرح کنم شاید ببینید و لینک ها رو تست کنید .
    موفق و پیروز باشید .

کاربر دائمی آواتار el_abdollahi
    محل زندگی
    شهر قنات و قنوت و قناعت
    با تشکر از آقای عسگری . یه مشکلی در خرید داشتم. در زمان خرید جنس پس از وارد کردن یوزرنیم و پسورد پیغامی مبنی بر ان لاین بودن می گیرم . و از من می خواد که با نام کاربری دیگری وارد شوم . لطفا کمک کنید .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    دوست گرامی سیستم شما زمانی که در local برنامه را اجرا می کنید بهتر است قسمت چک کردن کاربران آنلاین را Comment کنید و در نهایت زمانی که نیاز است Release کنید آنرا را فعال کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا خونه بابام
    سلام با تشکر فراوان از پروژه بسیار عالی تان می خواستم بپرسم گرته برداری علمی از پروژه
    از نظر شما اشکالی ندارد

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    دوست گرامی هرگونه کپی برداری آزاد می باشد فقط ذکر منبع فراموش نشود

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا خونه بابام
    سلام عزیزم من گفتم گرته برداری نه کپی برداری
    باز از زحماتتان بسیار ممنون

کاربر تازه وارد آواتار ali_yousefian19
    محل زندگی
    شهر زیبای خدا(اصفهان)

Smile

سلام،آقای عسگری واقعا از کار زیباتون تشکر میکنم و امیدوارم به اندازه ای که به کاربران این سایت کمک کردین در زندگیتون 100000 برابرش پیشرفت کنین.
    من تازه این سایت را باز کردم و برام خیلی جالب بود(تقریبا یه جورایی نفهمیدم چی به چیه d:)
    در همین ابتدای کار برام یک سوال پیش اوممده و اوون اینه که در تغییر بعضی از صفحات بعضی از قطعات کلی سایت (مثل عکس بالای صفحه با فوتر) تغییر نمیکنه ولی نفهمیدم چطوری اینکار را کردین
    مثلا در تغییر صفحه از به Ecom/WebPages/FormPages.aspx?id=6 به
    Ecom/WebPages/FormPages.aspx?id=4 یا از صفحه دانلود به صفحه اخبار
    دوستانی که اطلاعی راجب اینکه اینکار چطوری انجام میشه لطفا راهنمایی فرمایید.
    با تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •