صفحه 2 از 5 اولاول 1234 ... آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 194

نام تاپیک: برنامه ای کوچک جهت یادگیری Client / Server

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    به این میگن یک کلاس خوب با کلی بچه های زرنگ :wink:

ولی خالی از شوخی هر وقت زمان نوشتن تریگر یا procedure شد یا اینکه ...
    من هم میتونم کمک کنم

طراحی بانک اطلاعاتی(با اشکال تایپی)

با سلام خدمت تمامی دوستانی که علامقمند به این بحث هستند.
    اگه بقیه هم نظرات خودشان را بگویند ما خوشحال می شویم.
    یک صحبتی که با دوستان داشتم این بود که از بحث های بیهوده دست برداشته و به کار عملی و علمی بپردازند.

کنون وقت کار است و گفتار نیست دوصد گفته چو نیم کردار نیست. حافظا!

حالا چه فرق میکنه که برنامه چی باشه مهم اینه که پاستوریزه باشه.......ببخشید کلاینت سرور باشه.و با SQL SERVER باشه و یه چیزی یاد گرفته باشیم.
    ثانیا من فکر نمیکنم کسی از بچه ها که توبحث شرکت میکنن ویدیو کلوپ داشته باشند.حد اقل من ندارم. :|
    یکی از دوستان برام پیامی فرستاده بود.می خواستم بگم که بابا من هم مثل خیلی ها چیز زیادی بلد نیستم و دارم همینجا یاد میگیرم. باور کنید. :mrgreen:
    خوب دیگه حرف بسه بریم سر عمل بیل و کلنگ هارو بردارید (:D)
    اول جداولی که اقای رامبد فیلد های اونو معرفی کرده اند رو بررسی کنیم که جداولمون درست طراحی شده باشه تابعد پیاده سازی شون کنیم.
    خوب بطور معمول ببینیم که اگه ما یک ویدیو کلوپ داشتیم و یکم منظم بودیم چه چیزایی نگه داری می کردیم؟
    خوب یک لیست از فیلم ها که هم ببینم موجودی خودم چی هست و هم وقتی مشتری اومد اون هم بدونه من چه چیزهایی دارم.
    این جدول شامل چه چیز هایی میتونه باشه؟
    1- کد فیلم 2- نام فیلم 3- کارگردان 4- محصول 5- بازیگر اصلی 6- نوع فیلم(VHS یا سیدی یا ....) 7-قیمت هر عدد 8- تاریخ خرید 9- عکس فیلم(شاید زیاد ضروری نباشد فقط برای اینکه ذخیره عکس تو دیتا بیس رو یاد بگیریم)
    به نظر من چون ما با کامپیوتر میخواهیم این جدول رو درست کنیم وطبق اصول طراحی دیتابیس باید جلو بریم.یکم باید تغیرات توی این جدول بدیم تقریبا همه چی خوب هست فقط نوع فیلم رو اگه از یک جدول دیگه میخوندیم بهتر بود.چرا؟
    ما برای نوع فیلم اگه کد(عددی) را بجای نوع ان وارد کنیم بهتر است اساتید متوجه هستند که عدد بجای کاراکتر کمتر جا در حافظه اشغال میکند.مثلا 100 تا بنویسیم سی دی بهتر است یا 100 بار عدد 1 را وارد کنیم. :?:
    خوب پس جدولی برای نوع هم احتیاج داریم که شامل 1-کد 2- نوع است.
    خوب برسیم به جدول ثبت کرایه فیلم ها ! قبلا از این باید مشتریهای خودمون رو دو دسته کنیم چرا ؟ چون از مشتری هایی که عضو این ویدیو کلوپ هستند چیزی به عنوان رهن دریافت نمیشه مثلا شناسنامه یا گواهی
    ایا ماباید باید برای ثبت هم دو جدول بگیریم یعنی یکی برای مشترکین و دیگری برای افراد غیر مشترک؟
    درجدولی که اقای رامبد زحمتش را کشیده اند فقط یک جدول هست که بنظر بنده حقیر یکم جای اشکال داره با فرض بالا که از مشترکین چیزی به عنوان ودیه گرفته نمیشود اگر مشترکین ما تابه امروز 30000 فیلم از ماکرایه کرده باشند ما 30000 فیلد خالی داریم که توش هیچی ذخیره نشده است یا یک چیزی به اسم مثلا این مشترک است در ان وجود دارد که اضافیست.یعنی یک چنین چیزی را فکر میکنم لازم نداریم.
    ایا داشتن دو جدول جداگانه به منزله ان است که ما دو مکان جداگانه برای ورد اطلاعات باید داشته باشیم؟
    نه ما میتوانیم از یک فرم برای این کار استفاده کنیم یعنی با تشخیص کد مشترک که فقط یک کد برای افراد غیر مشترک داریم میتواند تعین کننده جدول ذخیره کننده اطلاعات باشد.
    خوب جدول مشترکین:
    1- کد مشترک 2-نام 3-نام خانوادگی 4-تلفن 5- آدرس 6-مقدار ودیعه
    جدولی برای ذخیره مشترکینی که فیلم برده اند:
    1-کد مشترک -2 کد فیلم 3- تاریخ گرفتن فیلم 4- تاریخ بازگرداندن فیلم
    (من در اینجا به مشکلی برخورد کردم که دوستدارم باهم راه حل آنرا پیدا کنیم فرض کنیم مشترک ما 5 فیلم میبرد ماباید برای این فرد 5 رکورود ایجاد کنیم ایا راهی برای جلو گیری از این که رکورد اضافی ایجاد نشود نداریم)
    جدولی برای افراد غیر مشترک
    1-کد(این یک فیلدی هست که به طور اتو ماتیک باورد هر رکورد جدید به ان اضافه میشود) 2-نام 3- نام خانوادگی 4-تلفن 5- آدرس 6- مقدار ودیعه 7-
    جدول فیلم های گرفته شده توسط افراد غیر مشترک:
    1- کد(همان کد بالا) 2- کد فیلم 3- تاریخ گرفتن فیلم 7- تاریخ بازگرداندن فیلم
    شاید به نظر شما دو جدول عین هم مشکل داشته باشد(شاید درستش هم همین باشد) یک نکته را باید درنظر گرفت که تعداد افراد غیر مشترک شما انقدر زیاد باشد که روزی باشماره مشترکین شما وارد دعواشود :? مثلا اگه کد مشترک شما 100021 باشد شما بعد از یک سال اگه خوب ویدیو کلوپ را اداره کرده باشید ان عددی که همینجور زیاد میشود به این عدد برسد و باهم مشکل ساز شوند وبنده خدا ببیند که بابا یکی دیگه هم فیلم گرفته و به حساب اون گذاشته :twisted:
    دست اخر یک بانک لازم داریم که کاربرانی که بابرنامه کارمیکنند اطلاعاتشون رو در اون ذخیره کنیم:
    1-کد 2- نام 3-نام خانوادگی 4-نام کاربری 5- رمز ورود
    ما اگه یک فیلد به بانکی فیلم هارو اجاره میدیم اضافه کنیم میتوانیم کاربری که فیلم را کرایه داده است را هم داشته باشیم نظر شما چیه؟
    خوب دیگه چه بانک هایی لازم داریم؟
    اگه کسی چیزی به فکرش میرسد بگه.
    راستی این چیزایی رو که کفتم نقد مفید کنید که این جور انتقادها باعث پیشرفت و بهتر شدن می شود.
    اگه جداول دارای اشکال هست من رو ببخشید چون همین الان که نشستم پای کامپیوتر اونارو نوشتم.بازم میگم اونارو نقد سالم کنید.
    باتشکر
    ببخشید اگه اشتباه تایپی داره چون کار دارم نمیتونم debugش کنم(اصلاح)
    موفق باشید. :)

با سلام دستت در نکه خوبه
    برای کرایه فیلم به تعداد زیاد می تونیم از سه روش استفاده کنیم
    1. اسنفاده از آرایه به تعداد فیلم ها ـ کار بی خودی
    2. استفاده از یک بانک برای ذخیره فیلمها ـ این بهتره با کد به جدول اصلی مرتبط بشه
    3. ذخیره کردن فیلم ها جداگانه و به صورت تکی ـ اشغال حجم اضافی
    موفق باشی
    من تا آخرش هستم پس شما هم باشید

سلام به همه
    استفاده از یک بانک برای ذخیره فیلمها ـ این بهتره با کد به جدول اصلی مرتبط بشه
    اره من دیروز چون خیلی روش فکر نکردم راه حل خوبی پیدا نکردم.
    بابا مشکل من اینجا بود که قرار بود برای تمام افراد غیر مشترک یک کد را درنظر بگیریم.
    مثلا همه افراد غیر مشترک ازکد 10020 استفاده کنند.
    خوب بانک دومی برای کرایه افراد غیر مشترک حذف شد.!

اسنفاده از آرایه به تعداد فیلم ها ـ کار بی خودی
    ذخیره کردن فیلم ها جداگانه و به صورت تکی ـ اشغال حجم اضافی
    اینهارو نفهمیدم :(
    میشه توضیح بدی
    موفق باشی. :)

(من در اینجا به مشکلی برخورد کردم که دوستدارم باهم راه حل آنرا پیدا کنیم فرض کنیم مشترک ما 5 فیلم میبرد ماباید برای این فرد 5 رکورود ایجاد کنیم ایا راهی برای جلو گیری از این که رکورد اضافی ایجاد نشود نداریم)
    درسته که تاریخ بردن فیلم ها یکی است ولی تاریخ برگشت آنها شاید یکی نباشد. پس به نظر من لازم نیست بی جهت به خودمان دردسر بدهیم. :wink:

با سلام
    اقای رامبد چیز جالبی گفته بودند فرض کنیم یک نفر در روز چند بار برای گرفتن فیلم میاد اون وقت چی؟
    چند چیز را باید در نظر بگیریم:
    1- ایا ما اسم افراد را در برنامه ثبت میکنیم یا مشخصات چیزی که اورده مثل شناسنامه یا گواهی نامه برای همین کسی دو شناسنامه ندارد(این برای افراد غیر مشترک هست)
    2- برای افراد مشترک ما به اندازه بیعانه ای که برای مشترک شدن پرداخت میکند یک سقفی تعین میکنیم که او بتواند سی دی ببرد(مثلا 5000 تومان 5عدد سی دی یا 3 فیلمVHS)
    تمام کسانی که فیلم میگیرند محدودیت در بردن فیلم دارند.!
    در ضمن به کسی دوتا فیلم از یک نمونه نمیدیم....

با سلام
    شاید بضی از دوستان از این همه جرو بحث خسته شده باشند ولی اینو بگم که این همه حرف لازمه به این حرفها می گن تجزیه و تحلیل سیستم یعنی ما بفهمیم چه چیزهایی ذو باید به سیستم بدیم و یا چه چیزهایی رو باید از سیستم بگیریم تا در هنگام نوشتن برنامه دچار مشکل نشیم و اونو مرتب تغییر ندیم چون نوشتن برنامه رحت تر از تغییر دادن اون بعد از نوشتن برنامه است بگذریم
    من پیشنهادم اینه که یه بانک برای بردن فیلمها با 6فیلد درست کنیم
    1. کد مشتری ـ به هر مشتری یه کد منحصر بفرد تعلق بگیرد ب2- شماره اشتراک
    3. نام فیلم 4. تاریخ دریافت 5. تاریخ برگشت 6. اجاره هر شب
    پس ما تا اینجا سه بانک داریم
    1. بانک مشترکان
    2. بانک فیلم و سی دی
    3. بانک اجاره
    4. بانک فروش ـ این بانک برای اینه مه اگه یه فیلمی توسط مشتری گم شد یا توسط کلوپ فروخته شد از تعداد موجودی کم شود ـ البته میشه اینو با بان اول یکی کرد حالا هر جوری شما صلاح می دونین عمل کنید
    راستی hotice جواب پست منو ندادی :?: :gift: :flower:

سلام به تمام برنامه نویسان
    شاید بضی از دوستان از این همه جرو بحث خسته شده باشند ولی اینو بگم که این همه حرف لازمه به این حرفها می گن تجزیه و تحلیل سیستم یعنی ما بفهمیم چه چیزهایی ذو باید به سیستم بدیم و یا چه چیزهایی رو باید از سیستم بگیریم تا در هنگام نوشتن برنامه دچار مشکل نشیم و اونو مرتب تغییر ندیم چون نوشتن برنامه رحت تر از تغییر دادن اون بعد از نوشتن برنامه است بگذریم
    دقیقا صحیح هست.50 امتیاز میری مرحله بعد (:D)

مابرنامه رو جوری طراحی میکنیم که برای هر مشترک یک کد خاص در نظر بگبره یعنی بطور اتو ماتیک خودش مثلا از شماره 1001 شروع به تولید کد برای هر مشترک کنه.
    شماره اشتراکی که گفتید به نظر بنده لازم نیست چون کد مشتری یا مشترک همون کافیه تقریبا یکی هست.
    برای افراد غیر مشترک مثلا کد 1000 را در نظر میگیریم که کد ثابت هست.
    بجای نام فیلم هم کد استفاده بشه بهتره چون هم تایپش وقت گیره هم امکان تایپ اشتباه وجود داره.در ضمن به محض ورود کد فیلم برنامه را طوری نتظیم میکنیم که نام انرا نیز بیاورد. (:D)
    اجاره هر شب در بانک باید در بانک نوع فیلم تعبیه شود مثلا سی دی 300 و..... پس همینجا فیلدی به عنوان قیمت اجاره به جدول نوع فیلم اضافه میشود. و در بانک فیلم ها نباشه بهتره چون فیلد جاگیری هست.
    پس ما اینجا چهار بانک داریم:
    1- بانک مشترکین
    2-بانک فیلم ها
    3-بانک نوع فیلم ها
    4-بانک اجاره

درمورد بانک اخری(بانک فروش) چون فعلا در کار فروش سی دی نیستیم بهتره اونو کنار بگذاریم البته دوستان هرجوری را راحتند چون یکم بحث بزرگ ترمیشه
    برای اینکه ما فیلم هایی که اجاره میدیم نمیتونیم بفروشیم. خدارو خوش نمیاد فیلم دسته دو به مردم بدیم. (:D)
    دیگه لازمه که یکم تومایه های خرید فروش برایم که فعلا جالب نیست به نظر من با همین چند جدول شروع کنیم تا به جاهای بالا بالا برسیم.
    جوابتون پست شد اقای رامبد
    دوستان اگه کسی بامن کار داره میتونه به من میل بزنه یا ای دی منو ادد کنه معولا اولاین هستم بغیر از شب ها.
    Mail : creativeperson_ir@yahoo.com
    ID : creativeperson_ir

من به تازگی گروهی ساختم به اسم برنامه نویسان خلاق اگه دوست داشتید میتونید اونو هم ببینید (:D)
    http://groups.yahoo.com/group/Creative_Programmer

خوب موفق باشید. :)

کاربر دائمی آواتار Mahdi_S_T
    محل زندگی
    خراسان رضوی
    با تشکر از دوستانی که فعالانه در این تاپیک کار می کنند تا من و بقیه دوستان از راهنمایی های آنها استفاده نماییم

در صورت امکان اگر یکی از دوستان زحمت بانک ها و برنامه اولیه را متحمل شود و اینجا بگذارد خیلی عالی می شود چون سریعتر بحث به برنامه نویسی Client/Server می رسد.

ظاهرا چون از SQL Server استفاده می شود دوستان جهت کار با آن در دلفی باسیتی کامپوننت SDAC را تهیه نمایند !؟؟

موفق باشید .

با سلام
    اگه به نظر شما بانکش چیزی کم نداره پیاده سازی اونو بگم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    یک پیشنهاد :
    اگه میشه یه فیلد به عنوان نوع فیلم درست کنید که نشون بده فیلم مثلا" کمدی هست یا جنگی یا چیز دیگه

در ضمن با اینکار میشه بعدا" به برنامه امکاناتی اضافه کرد که user با توجه به مباحث مورد نظر خودش دنبال فیلم بگرده

سلام
    ادرس SDAC اما هرچی کردم دانلود نشود
    *** NO Warez Activity ***
    اگه تونستید خبربدید یا ادرس دیگه ای پیدا کردید.

سلام
    اگه میشه یه فیلد به عنوان نوع فیلم درست کنید که نشون بده فیلم مثلا" کمدی هست یا جنگی یا چیز دیگه
    بسیار کار جالبی است .باشه این فیلد هم اضافه شد.

سلام دوست عزیز Hotic
    ـدرس بده تا برایت بفرستم

کاربر دائمی
    نقل قول نوشته شده توسط hotice
    سلام
    ادرس SDAC اما هرچی کردم دانلود نشود
    اگه تونستید خبربدید یا ادرس دیگه ای پیدا کردید.
    No Warez Activity
    با این کارا آخرش در سایتو تخته می کنند اااااا :evil:
    اگه چیزی خواستید Pm بدید تا لینک رو اونجا بهتون بدم :wink:

ظاهرا چون از SQL Server استفاده می شود دوستان جهت کار با آن در دلفی باسیتی کامپوننت SDAC را تهیه نمایند !؟؟
    فکر نمی کنم لازم باشد همان SQL Server Personal 2000 کافی است ضمنا من الان روی سیستمم SDAC نصب نیست ولی به راحتی با SQLServer کار می کنم. :?:

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran
    احتیاجی به SDAC نیست چونکه با ADO هم میشه به آسونی کار کرد و همه نیاز ها را برآورده میکنه

ممنون با شما تماس خواهم گرفت
    انشاء ا... زودتر شروع کنیم طریقا ایجاد بانکها نیز تدریس شود

سلام
    No Warez Activity
    با این کارا آخرش در سایتو تخته می کنند اااااا
    اگه چیزی خواستید Pm بدید تا لینک رو اونجا بهتون بدم
    سایتی که ادرس اون نمیدونم کجارفت. :wink: سایتی نبود که............
    خوب بگذریم.فکر نمیکنم شرکتی برای اینکه لینکی برای دانلود محصولش توی سایت دیگه باشه بخوات سایت ای رو تخته کنه.
    آدرس برای دانلود SDAC
    http://www.devdirect.com/ALL/sqlserv...px?&Show=Files
    خوب بهرحال با همون کمپوننت های دلفی میگیم تا به بروبچ برنخوره.
    انشا الله شروع می کنیم.منتظر باشید که طراحی رو بگم چون الان شب هست.فردا......

محل زندگی
    خراسان رضوی
    دوستان کجاپید :|

یکی بود یکی نبود یه روزی با یکی قرار گداشتیم که یه چیزایی به ما یاد بده قرار بود که یه دو سه تایی بانک توی sql طراحی کنه ولی از بخت بد ما عموه رفت و دیگه بر نگشت ـ رفت و گم شد تو غروب رفت و از همه برید
    به امید دیدار دوستان

دوستان عزیز می بخشید ولی فکر می کنم الان همه درگیر امتحانات پایان ترم و ....... هستند. لااقل من یکی که الان کاملا مشغولم و اصلا وقت سر خواروندن هم ندارم چه برسه به ...... :mrgreen:

سر کاری بود.
    من از اول تا آخر رو خوندم.
    ولی چیزی دستگیرم نشد.
    آخه من هم بلد نبودم .

با عرض سلام و ادب خدمت دوستان
    یکی بود یکی نبود یه روزی با یکی قرار گداشتیم که یه چیزایی به ما یاد بده قرار بود که یه دو سه تایی بانک توی sql طراحی کنه ولی از بخت بد ما عموه رفت و دیگه بر نگشت ـ رفت و گم شد تو غروب رفت و از همه برید
    من تقریبا هر روز به این تاپیک سرمیزدم و می تونستم طراحی تیبل رو بزارم اما با خودم گفتم یکم صبر کن ببین چند نفر مشتاق هستند یاد بگیرند.
    اما تقریبا بعد از چند روز دیدم هیچ کس هیچی نگفت .
    سر کاری بود.
    من از اول تا آخر رو خوندم.
    ولی چیزی دستگیرم نشد.
    آخه من هم بلد نبودم .
    نه سرکاری نبود من امروز عصر طراحی رو میزارم. اما ادامه میدم بشرطی که شما هم نظر بدید و فعال باشید.
    همه دوستان موفق باشند. :)

محل زندگی
    خراسان رضوی
    من قبلا گفتم که بهتر است هر چی سریعتر برنامه نویسی شبکه را شروع کنیم اما تا بحال به طراحی و نظرخواهی گذشت .
    البته این را هم باید بگویم که طراحی بانک ها توسط SQL Server برای من خیلی جالب خواهد بود . دوست عزیزی هم که گفتن هیچ چیزی دستگیرم نشد .ظاهرا خیلی خیلی عجول هستند
    از hotics هم کمال تشکر را دارم :flower: و امیدوارم با حرف های دیگران دلسرد نشه . حتما در به بخش Client/Server که برسیم بحث داغ تر می شود .

مثل اینکه کم کم داریم را میفتیم.
    خوب اگر اجازه میدهید من هم با شما همراه بشوم.
    خیلی عجول نیستم ولی قبول کنید مدت زیادی گذشته ولی هنوز کاری انجام نشده.
    البته بعضی وقتها یک شوک خوبه تا دوباره زندگی جریان پیدا کنه.
    امیدوارم کسی ناراحت نشده باشه.
    من تازه این سایت رو پیدا کردم وعضو شدم و از آشنایی با همه شما خوشحالم.
    تقدیم به همه دوستان عزیز :flower:

سلام
    شرمنده امروز سعی میکنم بفرستم.
    اخه سرور ما خرابه.

باعرض سلام خدمت دوستان
    از تمام شما برای اینکه یکم دیر شد عذر خواهی میکنم خط سرور مون خراب بود.
    خوب از هرچه بگذریم سخن خودمون خوش تراست. (:D)
    جداول مون مشخص شد که به شرح زیر است :

1- بانک مشترکین(tbl_account)
    (1-کد مشترک(کلید)از نوع اضافه شونده (ID)
    2- نام - 20 کارکتر (fname)
    3- نام خانوادگی -30 کاراکتر (lname)
    4- تلفن 10 رقم(tel)
    5- آدرس -50 کاراکتر(add)
    6-مقدار ودیعه از نوع پول(deposit) )

2-جدول فیلم ها(tbl_film)
    (1-کد فیلم از نوع اضافه شونده (ID)
    2- نام فیلم 20 کاراکتر (name)
    3-کارگردان 20 کاراکتر (director)
    4-محصول عدد(2004) (product)
    5-بازیگر اصلی 20کاراکتر (actor)
    6-نوع فیلم عدد (m_type) -> منظور media type هست
    7-قیمت خرید از نوع پول (price)
    8-تاریخ خرید ازنوع کارکتر 8 تایی(18/10/83) (s_date) -> منظور shop date
    9-عکس فیلم از نوع تصویر (pic)
    10- نوع فیلم(منظورم از نوع اکشن یا درام است) - عدد (ftype) منظور film type )

3-نوع فیلم(برای فیلد شماره 6) (tbl_mtype)
    (1-کد اضافه شونده (ID)
    2- نوع 10کاراتر(DVD یا SVCD) ا(mtype) )

4-نوع فیلم برای فیلد شماره 10 (tbl_ftype)
    (1-کد اضافه شونده (ID)
    2- نوع 10کاراتر (ftype) )

5-بانک اجاره فیلم (tbl_lease)
    (1-کد اضافه شونده (ID)
    2-کد فیلم - عدد (fID)
    3-تاریخ گرفتن 8 کاراکتر (tdate) منظور take date
    4-تاریخ باز گرداندن 8کاراکتر (rdate) منظور return date )

6-کد یوزر ها (tbl_user)
    (1-کد از نوع اضافه شونده (ID)
    2-نام 20 کاراکتر (fname)
    3-نام خانوادگی 30 کارکتر (lname)
    4-نام کاربری 20کاراکتر (uname) منظور user name
    5-رمز ورود 20 کاراکتر) (pass)
    توجه تمام کدهای اضافه شونده کلید هستند.
    نام نوع هارا وقت پیاده سازی میگم.
    شما به سه طریق میتوانید دیتابیس های خود را بسازید :
    1-ویزارد Database creaton
    2-برنامه Enterprise Manager
    3-دستور CREATE DATABASE
    من با دومی میگم البته زیاد فرق نمیکنه
    نام تمام جداول و فیلد های آن کنار انها نوشته شده لطفا برای سازگاری با یک دیگر از نام های یک سان استفاده شود.
    خوب حالا چطوری اینارو پیاده سازی کنیم. :wink:
    برای اینکار بهتر است اول SQL SERVER خود را run کنید.(در استارت منو Microsoft SQL Server بعد Service Manager و کلیک روی Start اگه خودش ران هست که هیچی)
    بعد در استارت منو و Microsoft SQL Server روی Enterprise Manager کلیک میکنیم.
    به ترتیب زیر روی گزینه ها عمل میکنیم اول MICROSOFT SQL SERVER بعد SQL SERVER GROUP بعد اسم سرور احتمالا (local wondows nt) بعد DATA BASE خوب اینجا باید دیتابیس خودمونو بسازیم وقتی باز شد شما دیتابیس های پیش فرض زیر را مشاهده میکنید :
    master,model,msdb,.....

ببخشید الان دیگه دیروقته من باید برم لالا (:D) تاهمینجا داشته باشید بقیش بعدا
    چون سرور ماخرابه نمیتونم همیشه به سایت سربزنم سعی میکنم روزی یک بار بیام.انشاالله بقیش فردا اگه زنده ماندیم.
    اگه مشکل املایی داشت ببخشید وقت ندارم.
    بازم میگم نظر بدید........
    همه گی موفق باشید. :)

-4 تلفن 10 رقم(tel)
    ممکنه بعضی ها شماره موبایل بدن: پس حداقل 11 رقم (اگر نخواهیم برای تلفن های ثابت کد شهر هم وارد کنیم) :idea: حالا شاید لازم شد پس از الان کم نگیریم: 15 بهتره.
    8- تاریخ خرید ازنوع کارکتر 8 تایی(18/10/83) (s_date) -> منظور shop date
    کاملا اشتباه (البته می بخشید جناب Hotic) : ده 10 رقم باید باشه دو تا "/" هم داریم.

:wink:

سلام
    یک مدت فکر میکردم کسی این تایپیک رو دنبال نمیکنه.اخه هیچ نظری نبود.
    واقعا از نظرات سازنده شما خوشحال شدم اقا محمد. :wink:
    چشم تغیرات اعمال میشه
    برای تاریخ اگه 10تابزاریم بجای 83 باید بنویسیم 1383 شاید برای روز مبادا بدرد بخورد مثلا برای ایران 1400 به بعد. (:D)
    خوشحال شدم.

یک مدت فکر میکردم کسی این تایپیک رو دنبال نمیکنه.اخه هیچ نظری نبود.
    تا جایی که وقت داشته باشم دنبال می کنم فقط منتظرم این امتحاناتم تمام بشه :shock: :mrgreen:

جسارتا فکر می‌کنم همان طول 6 برای فیلد تاریخ کفایت می‌کند. چرا که وجود // فقط به حجم جدول اضافه میکند؛ در صورتیکه میتوان در فرایندهای ویرایشی این دو اسلش را به صورت دستی اضافه کرد.

با احترام

سلام
    طول 6 یا 10؟
    اگه 6 باشه در بانک 06/10/83 به صورت زیر باید ذخیره بشه 831006 و اگر 10باشه به صورت 06/10/1383.
    اما من میگم 8 تا ! 8-) مایک DB MASK EDIT خودمون مینویسیم(فقط برای یادگیری) که از کلاس BDEDIT مشتق شده باشه که کارمون رو راحت تر کنه.
    پس 8 تا میگیریم چون خود ماسک ادیت / رو فیلتر میکنه در ضمن میتونیم برای تاریخ های شمسی بنویسیم. :wink:
    پس 8 تا بهتره.

محل زندگی
    خراسان رضوی
    اگر دوستان دسترسی به کامپوننت های تاریخ شمسی آقای فراهانی داشته باشند موضوع تاریخ حل شده است و دیگر احتیاج به کارهای بعدی روی تاریخ نیست

سلام
    استفاده از کمپوننت خوبه بشرطی که نخواهی از درونش سر در بیاوری مگه اینکه اپن سورس باشه.
    چون این تاپیک فقط جنبه اموزشی داره توصیه من اینه که خودمون بسازیم.
    البته نظر دوستان هم شرطه.

جسارتا فکر می‌کنم همان طول 6 برای فیلد تاریخ کفایت می‌کند. چرا که وجود // فقط به حجم جدول اضافه میکند؛ در صورتیکه میتوان در فرایندهای ویرایشی این دو اسلش را به صورت دستی اضافه کرد.
    یعنی این دو اسلش این قدر به حجم جدول می افزاید که احتیاج به کار اضافی و شاید هم خطا در برنامه نویسی است؟ :!:
    کامپوننت تاریخ آقای ربیعی مجانی است که البته با سورس هم هست. یک Mask Edit دارای تاریخ را بر روی فرم قرار می دهد.

محل زندگی
    خراسان رضوی
    دوست عزیز hotice

از اینکه تلاش زیادی را در همه موارد از خود نشان می دهی ممنون ولی فکر می کنم این تاپیک که نامش نوشتن برنامه Client/Server بود تبدیل شد به طراحی بانک - آموزش SQL - و حالا نوشتن کامپوننت جهت تاریخ و بعدا هم خدا می داند و اگر بخواهیم اینجوری پیش برویم هیچ وقت به قسمت برنامه نویسی شبکه برنامه نمی رسیم .

البته این نظر بنده بود و حتما نظر دوستان هم شرط است :|

با سلام
    من مدتی نبودم
    بهتره که طراحی بانک رو ادامه بدین و بحث طراحی رو تموم کنید و بعد روی بقیه حرف بزنیم. پس روش طراحی رو کامل کنید در ضمن سعی کنید که بانکها رو داخل یک زیر شاخه درون شاخه برنامه ایجاد کنید تا منظم باشه و بتونیم سال کاری رو نیز به راحتی تعریف کنیم

با عرض سلام
    دوست عزیز جناب مهدی متن شما جالب بود نمی دونم چرا ولی با خوندن این متن لبخند بر روی لبانم نقش بست. :)
    فکر می کنم این تاپیک که نامش نوشتن برنامه Client/Server بود تبدیل شد به طراحی بانک - آموزش SQL - و حالا نوشتن کامپوننت جهت تاریخ و بعدا هم خدا می داند و اگر بخواهیم اینجوری پیش برویم هیچ وقت به قسمت برنامه نویسی شبکه برنامه نمی رسیم .
    و اما جواب :
    برنامه ای که برای Client/Server انتخاب شده یک برنامه بانک اطلاعاتی هست.
    برنامه بانک اطلاعاتی نیازمند طراحی دیتابیس .‌آنالیز آن وپیاده سازی می باشد.از آنجا که بانک مورد استفاده SQL SERVER بود جهت اشنایی دوستان راجع به آن کمی توضیح داده شد . وچون برنامه گروهی بود احتیاج به اظهار نظر دوستان نیز داشت.
    و در مورد طراحی کمپوننت : چه اشکالی دارد که کمپوننت نویسی هم یاد بگیریم! البته دوستان گفتند که کمپوننت آماده برای منظور مورد نظر هست واحتیاجی به نوشنت آن نیست.
    در کل من فکر میکنم منظور شما این بوده که از بحث اصلی خارج نشویم. چشم.
    خوب بقول آقای رامبد بهتر است برویم طراحی بانک رو ادامه بدیم که بحث کلیشه ای نباشه.
    سعی کنید که بانکها رو داخل یک زیر شاخه درون شاخه برنامه ایجاد کنید تا منظم باشه و بتونیم سال کاری رو نیز به راحتی تعریف کنیم
    چون از SQL SERVER استفاده می شود بانک روی سرور است.
    اسامی فیلد ها و هم چنین نام جداول رو مشاهده کردید.
    خوب حالا میرسیم به پیاده سازی.
    چطوری اینارو پیاده سازی کنیم.
    برای اینکار بهتر است اول SQL SERVER خود را run کنید.(در استارت منو Microsoft SQL Server بعد Service Manager و کلیک روی Start اگه خودش ران هست که هیچی)
    بعد در استارت منو و Microsoft SQL Server روی Enterprise Manager کلیک میکنیم.
    به ترتیب زیر روی گزینه ها عمل میکنیم اول MICROSOFT SQL SERVER بعد SQL SERVER GROUP بعد اسم سرور احتمالا (local wondows nt) بعد DATA BASE خوب اینجا باید دیتابیس خودمونو بسازیم وقتی باز شد شما دیتابیس های پیش فرض زیر را مشاهده میکنید :
    master,model,msdb,.....
    برای ایجاد یک بانک جدید در صفحه سمت راست کلید سمت چپ میکنیم و NEWDATABASE را انتخاب میکنیم.
    و نام آنرا FilmDataBank میگذاریم و OK.(چون نمی خواهیم برای موضوعی مثل نام بانک وقتمان گرفته شود من با اجازه دوستان یک نام اختیاری انتخاب کردم).روی علامت بعلاوه کنار نام بانک در سمت چپ کلیک میکنیم و در لیست Table را برمی گزینیم.درسمت راست لیستی از جداولی که خود SS ایجاد کرده می بینیم جداول ما کنار این جداول ایجاد میشود.
    بازدن کلید سمت راست وانتخاب New Table به صفحه ایجاد جدول میرویم.چون نام جداول و نام فیلد ها مشخص است من فقط به توضیح کمی در باره نوع ها بسنده میکنم تا سریع از طراحی دیتابیس خارج شویم و به خود برنامه بپردازیم.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1-نوع اضافه شونده : rowversion
    {با عرض پوزش داده بالا با توجه به مساپلی که در زیر اورده شده تغیر میکند برای اینکه یک داده از نوع افزاینده یا Auto Incrementing Rowverion بسازیم که داده ما از شماره ای دلخواه شروع به افزایش کند نوع داده را int قرار میدهیم و در پایین در تب ستون ها فیلد هویت Identity را Yes (Not For Replication) میکنیم برای اینکه داده ما تکراری نشود .Identy Speed نقطه شروع را تنظیم می کنیم و برای Identy Incerment مقدار افزاینده یا مقداری که با ورود هر رکورد به این فیلد افزوده شود را نتظیم میکنیم}
    2-ما برای کاراکتر از رشته با طول ثابت استفاده میکنیم بجای رشته یا طول متغیر چون کارایی را بالا میبرد.پس Char برای کاراکتر.(اگر توضیحی لازم است در خدمتم)
    3-برای ارقام از Int.
    4-برای پول هم Money
    برای ورود به SS لازم به تعریف کاربرهست که در جدولLogin در Securityتعریف میشود. برای شروع با نام پیش فرض SA که موجود در جدول است وارد می شویم.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    خوب الحمد لله از بحث دیتابیس خارج شدیم و میرویم به طراحی (User Interface) یا UI برای UI بهتیرن UIی که User Frindly باشد انتخاب میشود.
    خوب اگر نظراتی در این مورد دارید مطرح کنید.

نوع اضافه شونده : rowversion
    من از SQL Server 2000 استفاده می کنم ولی همچین چیزی ندارم! :shock:

صفحه 2 از 5 اولاول 1234 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. یک مشکل در ارتباط Client با Sql Server
    نوشته شده توسط free در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 19 آذر 1385, 08:40 صبح
  2. ارتباط دو client بدون وجود server
    نوشته شده توسط milad_11 در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 02 آذر 1385, 08:27 صبح
  3. مشکل درکپی فایل از Client به Server
    نوشته شده توسط razavi_university در بخش C#‎‎
    پاسخ: 8
    آخرین پست: یک شنبه 28 اسفند 1384, 15:01 عصر
  4. مشکل فونت در server و client...... فوری !
    نوشته شده توسط vatal در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 7
    آخرین پست: جمعه 11 اردیبهشت 1383, 16:31 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •