نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: <protectedData> در web.config

Tick <protectedData> در web.config

من درباره این المان یه چیزایی خوندم و گفته شده از امکانات جدید framework 2.0 هست
    1- پس چرا در intellisense نمیاد؟ و اگه همینجوری هم بنویسم ارور میده!
    2- کاربردهای اصلیش چیه؟

یکی از امکانات جدیدی که در ASP.NET 2.0 وجود داره، امکان کد کردن برخی مقادیر Web.Config هست.
    یک راه کد کردن، استفاده از متد ProtectSection کلاس ConfigurationSection هست.
    متد ProtectSection از یک سیستم کد گزاری که همراه با Windows XP و به بالا وجود داره، با نام DPAPI استفاده میکنه.
    توابع DPAPI در فایل crypt32.dll وجود دارن.
    این سیستم یک کلید برای رمز گشایی نیز به طور خودکار تولید می کنه که البته از دید برنامه نویس پنهان هست و این کلید در LSA قرار میگیره.
    یکی از مجوزهای جدید که در ASP.NET 2.0 عرضه شده، مجوز DataProtectionPermission هست که مشخص می کنه چه داده هایی میتونن از DPAPI استفاده کنند.
    دلیلش هم واضح هست! به این دلیل که کدهای دیگه به اشتباه اون قسمت هایی که کد شده هستند رو دستکاری نکنند...
    المنت <protectedData> بعد از کد کردن و به شکل خودکار تولید میشه و مشخص کننده ی یک حوزه ی محافظت شده هست که در اثر فراخوانی متد ProtectSection تولید شده.

موفق باشید.

چند تا چیزو دقیق نفهمیدم!
    1- یعنی باید با متدهای تعریف شده web.config رو ساخت؟و دستی نمیشه این کارو کرد؟
    2- بهترین راه برای encrypt کردن connection string در web.config استفاده از همین المان و المانهای مربوطه هست؟ یا راه امن تر و ساده تری هم هست؟

1- یعنی باید با متدهای تعریف شده web.config رو ساخت؟و دستی نمیشه این کارو کرد؟
    سوالت واضح نیست... اگر منظورت در مورد همون المنت هست که در موردش توضیح دادم.
    2- بهترین راه برای encrypt کردن connection string در web.config استفاده از همین المان و المانهای مربوطه هست؟ یا راه امن تر و ساده تری هم هست؟
    همین خوبه.
    از aspnet_regiis هم میتونی استفاده کنی.

موفق باشید.

نقل قول نوشته شده توسط Behrouz_Rad مشاهده تاپیک
    المنت <protectedData> بعد از کد کردن و به شکل خودکار تولید میشه
    منظور من اینه که چرا نمیتونم این المان رو مثل بقیه المانها برم در web.config و واردش کنم
    (وقتی در داخل <configuration> هستم intellisense برای من <protectedData> رو نمیاره)

نقل قول نوشته شده توسط mahani مشاهده تاپیک
    منظور من اینه که چرا نمیتونم این المان رو مثل بقیه المانها برم در web.config و واردش کنم
    (وقتی در داخل <configuration> هستم intellisense برای من <protectedData> رو نمیاره)
    همیشه با دقت یک پاسخ رو بخون:
    المنت <protectedData> بعد از کد کردن و به شکل خودکار تولید میشه و مشخص کننده ی یک حوزه ی محافظت شده هست که در اثر فراخوانی متد ProtectSection تولید شده.

نقل قول نوشته شده توسط Behrouz_Rad مشاهده تاپیک
    همیشه با دقت یک پاسخ رو بخون:
    من در پست قبلیم نقل قول کردم از اینکه باید خودکار(بوسیله متد) تولید شه منظورم اینه که این المان رو چرا نمیشه مثل بقیه المانها نوشت و چه ویژگی داره که باید حتما خودکار تولید بشه؟(بالاخره همه اینها قراره در web.config و به فرمت xml ذخیره شه پس روش نوشتنش نباید فرقی بکنه ولی انگار میکنه!)

واقعا برای من جای تعجبه که همچنان با این موضوع مشکل داری!
    به هر حال من فکر نمی کنم توضیح اضافه ای وجود داشته باشه و از این واضح تر بتونم توضیح بدم.

موفق باشی.

تاپیک های مشابه

1. مشکل با App.Config
    نوشته شده توسط سار در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 23 خرداد 1386, 10:35 صبح
  2. یه مشکل گزارش گیری البته در web.config
    نوشته شده توسط ssmehizadeh در بخش گزارش سازی با Crystal Report
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 06 شهریور 1385, 06:38 صبح
  3. web.config
    نوشته شده توسط papa_fal در بخش ASP.NET Web Forms