نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: استفاده از بانک فاکس پرو در اکسس

استفاده از بانک فاکس پرو در اکسس

سلام
    می خواستم بدونم امکان استفاده از بانک های فاکس پرو بدون تبدیل در اکسس هست ، در صورت مثبت بودن چطوری میشه این کار و کرد؟

واقعا کسی نمی تونه جواب منو بده

واقعا کسی نمی تونه جواب منو بده

کسی راه حلی به نظرش نمی رسه

با سلام من هم همچین مشکلی داشتم با یک برنامه کوچک فاکس پرو dbها رو تبدیل به اکسل کردم و بعد به فایلهای اکسل لینک زدم به صورت مستقیم نتونستم با تیبلهای فاکس لینک برقرار کنم اگه شما راهی پیداکردی به من هم ایمیل بزن ممنون masoudcom1977@yahoo.com

کاربر دائمی آواتار smderfan
    محل زندگی
    OFFICE11\MSACCESS
    سلام
    دوست عزیز من تونستم با هلیا این تبدیل رو انجام بدم و سپس براحتی از جدول اون در اکسس بهره ببرم ..... ولی اگر بشه تبدیل از داخل خود برنامه اکسس انجام بشه خیلی خوب می شه من هم دنبال این موضوع هستم ....
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=84893

نقل قول: استفاده از بانک فاکس پرو در اکسس

با سلام کسی نتونست راهنمایی کنه لطفا کمک کنید

دوست گرامی

مطمئناً از طریق ODBC Connection باید بشه اینکار رو انجام داد ولی من تا حالا اینکار رو در رابطه با FoxPro انجام ندادم .

از این طریق اکسس امکان ارتباط با خیلی از فرمتها رو داره .

موفق باشید

جداول فاکس پرو براحتی به اکسس وارد میشوند فقط مقادیر کارکتری است که وقتی وارد میشوند ناخوانا است ، این هم راه حل دارد برنامه ای است که این تبدیل را انجام میدهد در کمتر از چند دقیقه اگر خواستی برایت بفرستم ادرس ایمیلت را بده تا برایت ارسال کنم.

کاربر تازه وارد آواتار morynf
    محل زندگی
    Ahvaz

دوست گرامي محمد امين با سلام و خسته نباشي
    بهتر نيست اين برنامه رو در اينجا بگذاريد تا اگه دوستان پيگيري كردن بتونن همين جا از برنامه ارسالي شما استفاده كنند . و ديگه اينكه بهتر اسم برنامه كانورتور رو هم بنويسيد تا اگه كسي جستجو كرد به اين لينك هدايت بشه
    ممنون و سپاسگزار

سلام

دوستای عزیزی که پاسخ دادید , فکر نمی کنید که یه مقدار از سئوال فاصله گرفتید !

امکان استفاده از بانک های فاکس پرو بدون تبدیل در اکسس هست
    این دوستمون از شما خواستن بدون تبدیل .

در تاپیک شماره 7 اعلام کردم که از طریق ODBC Connection این کار رو انجام بدید .

اگه قرار باشه که کاربر هر بار با یه نرم افزار کار تبدیل رو به فرمتی قابل فهم تر برای اکسس , انجام بده که دیگه باید کار و زندگی و مشق و درسش رو تعطیل کنه .

نرم افزارهای مبدل تنها به جهت انتقال اطلاعات از فرمت موجود به فرمتی دیگه هستند نه برای کار روزانه .

با تمام این اوصاف من روال کاری رو برای شما توضیح میدم ولی چون تا حالا این کار رو به صورت عملی برای FoxPro انجام ندادم احتمال خطا وجود داره ( به دلیل ریزه کاریهایی که ممکنه در داخل فکس پرو وجود داشته باشه و بنده از اون بی اطلاعم ) . ضریب خطا بسیار پایینه و چهارچوب کلی همینه .

در داخل فایل اکسس در داخل منوی فایل وارد بخش Get External Data و Links Table بشید ( اگه قصد لینک شدن دارید )

در بخش Files of Type گزینه ODBC Databases رو انتخاب کنید

از این قسمت به بعد چون اطلاعاتی که دادید کاملاً ناقصه یه مقدار باید با تست و خطا پیش برید تا اتصال با موفقیت انجام بشه و یا باید از همون اول اطلاعات رو به صورت کاملتری ارائه میکردید )

در صفحه باز شده در بخش روبروی DSN Name بر روی دکمه New کلیک کنید , و گزینه متناسب با وضعیت بانک اطلاعتیتون رو انتخاب کنید . ( هیچ گزینه ای رو قاعدتاً نمیتونم الان اسم ببرم به همون دلیلی که در بالا عنوان کردم )

به هر حال اتمام کار توی همین بخش باید به انجام برسه . پس از پایان کار در صورتی که مراحل رو به درستی طی کرده باشید , برای شما پیغامی مبنی بر انجام موفقیت آمیز پروسه اتصال باید به نمایش در بیاد .

به هر حال این در حد بضاعت من بود .

اگه سئوال یک خطی مطرح نمیشد و نمونه فایل رو هم قرار میدادید , احتمالاً تعداد خطوط پاسخ من هم بیشتر میشد .

موفق باشید

توضیح تکمیلی :

البته ممکنه که با توجه به پروژه شما انجام عملیات در مرحله آخر از داخل صفحه Machine data Source راحتتر هم باشه
    آخرین ویرایش به وسیله nabeel : یک شنبه 27 بهمن 1387 در 20:56 عصر دلیل: توضیح تکمیلی جهت حالت دوم

با سلام روش فوق یک عیب داره و اون اینه که اکسس تیبلها رو لاک میکنه به همین دلیل اگه نرم افزاری تحت فاکس پرو هم بخواد با همون تیبل ارتباط برقرار کنه ارور میده . ضمنا کانورت اطلاعات به اکسل و سپس لینک اون هم ایراد داره چون اگر تیبل اصلی دارای فیلدهای زیادی باشه فقط تا پنجاه هزار دیتا کانورت میشه نه بیشتر . تبدیل نیبل فاکس به اکسس هم زمان بر هست و جالب در نمیاد

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •