صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 49 از 49

نام تاپیک: یه حقیقت غیر قابل انکار که خوندنشو به همه توصیه میکنم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    30/11/53
    خب این که مسئله ای نیست یه نمونه بر خلاف این شما بگید . آقا ناظم ( خط کش اینا که خبری نیست :wink: )

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Bürgermeister-Reuter Str. 34 - 28327 - D - Bremen
    چشم عزیز دلم ( در ضمن خط کش هم خبری نیست ) :)

نمونه اون همین NET Framework

ولی من اصلا به جان شما حال و حوصله بحث دوباره راجع به میکروسافت و ... رو ندارم ولی فقط اینو میگم که :

توی نمایشگاه سالانه کامپیوتر که در هانوفر برگزار شد از Josef Narings که داشت سخنرانی میکرد پرسیدن که دات نت تکونی به دنیای برنامه نویسان داده آیا شما هم در نظر دارین مثل اون چیزی رو به بازار بدین؟

گفت که دات نت چیزی نیست که میکروسافت 1 هفته پیش شروع به درست کردن اون کرده باشه و امروز تموم شده باشه. دات نت چکیده تجربه سالیان سال برنامه نویسی است و به نظر من برای دات نت نظر شخصی هزاران هزار برنامه نویس پرسیده شده (مثال زد) و حاصل در این مجموعه گرد اومده. بورلند درسته که با میکروسافت رقابت میکنه ولی هدف ما جلب رضایت مشتری هاست . برای همین ما سعی بر ایجاد بسته ای بالاتر از دات نت نمیکنیم . بعدش اشاره ای به سی شارپ کرد که به SQL SERVER مجهز شده و ....

به نظر من منظورش این بود که ول معطلن اونایی که الکی بحث میکنن که کدوم بهتره. راجع به میکروسافت و خوبی هاش و بدی هاش و .... 100000 تا فیلم و کتاب و داستان و شعر و ... هست . به نظر شما وقت تلف کردن نیست اگر ما بخوایم شب و روز راجع به این موضوع بحث کنبم ؟

هر برنامه ای که توی بازار هست که تا حدی معروف شده پشت اون چندین و چند سال کار گروهی و تیمی خوابیده. هیچ کدوم از اونها چه برنامه های میکروسافت و چه برلند و چه .... الکی و یک شبه بیرون نیامدند. پس راجع به هر کدوم اونها میشه ساعتها بحث کرد.

به نظر من این بحثهای بیهوده و الکی رو بگذاریم کنار و به حقیقت کار نگاه کنیم. با بحث کردن من و شما روی محصولات این شرکتها نه اوراق اونها توی بورس از بین میره و نه چیزه دیگه ای. وقت و فقط وقت ما هدر میره.

شرکت ما درسته که با میکروسافت کار میکنه ولی به خدا توی شرکت بچه ها هم بعضی موقع ها از دست بعضی چیزها شاکی میشن و چند دقیقه ای بد بیراه میگن. نمونه اون بین برنامه نویس VB ما و وب دیزاینر ما که با PHP کار میکنه پیش میاد ولی هیچ کدوم از این بحثها بیشتر از 5 دقیقه طول نمیکشه. چون همه میدونیم که نتیجه ای نداره .

خواهشا از بچه ها میخوام که از مطرح کردن سوالهای بچه گونه مثل : کدوم بهتره : ASP یا PHP و ... جلوگیری کنن.

موفق باشین.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    30/11/53
    با این حرفات موافقم ولی یادمون باشه که باید چند تا شرکت باشن تا رقابت داشته باشن . و اینجوری دست ما کاربرها توی حنا نمی مونه ( داس 4 رو یادت هست ؟ )

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Bürgermeister-Reuter Str. 34 - 28327 - D - Bremen
    اگر برنامه نویس برنامه نویس باشه با GWBASIC هم کار خودش رو راه میندازه :lol:

حرف من اینه : رقابت اون شرکتها نباید بشه مایه وقت هدر دادن ما.

من می خوام خدمت دوستان چند نکته عرض کنم.

یکم:
    هر کس هر زبانی رو که مسلط تره، ادعا می کنه که بهتره.

دوم:
    هر کاری تو دلفی می شه کرد تو وی بی هم می شه کرد و برعکس. فقط روش انجامش فرق می کنه. ( بنده قویاً روی این ادعا پا فشاری می کنم و مخالفان این موضوع رو عموماً کسانی می دونم که فقط فکر می کنن وی بی رو بلدن)

سوم:
    وی بی یک بلک باکس است؟ بصورت معمول بلی، اما می شه ساز و کار اجرای برنامه رو با ترفند هایی که بیشتر مربوط به نکات فنی برنامه نویسی تحت ویندوز است (بطور مثال خیل عظیم API ها ) کاملا در دست گرفت که من به این می گم وایت باکس. برنامه آب بخوره می فهمین :wink:

چهارم:
    مایکروسافت کپی کننده نیست. بلکه خیلی از محصولات رو 'هلو بیا برو تو گلو' کرده. بماند که همین کپی ناقص(ویندوز) در حال حاضر (در کل عرض می کنم نه خاص) از خیلی از اصلها بهتر کار می کنه.
    http://www.itiran.com/artic/show_use...des=8109&id=17

پنجم:
    تنوع کار مایکروسافت فوق العاده است . اگر طرفداران جاوا این نو آوری به ذهنشان می رسید ، خودشان انجام می دادند. می خواهم مثالی بزنم که می دانم اغراق آمیز است ولی مفهوم را می رساند.
    آیا ما می توانیم بگوییم مخترع اتومبیل شخصی است که طرحش را از گاری دزدیده است ؟ بسیاری از اصول ساخت گاری با اتومبیلهای اولیه یکسان بود. ولی گاری به انتهای ظرفیت پیشرفتش رسیده بود و نیاز بود تا تهولی در آن روی دهد.به نظر من جاوا گاری و دات نت اتومبیلهای نسل اول است.

ششم:
    اونا اونطرف دنیا با هم کنار اومدن . ما چرا درگیریم ؟ :wink:

موفق و پیروز باشید. با هر زبونی که دوست دارید :flower:

نقل قول نوشته شده توسط Mohammad_Mnt
    همین که همین جواب رو هم بهت دادن خیلیه ! انگار یادت رفته ما داریم تمام محصولات این شرکت ها رو مفتی مفتی کپی می کنیم عزیزم :evil:
    آقا خداییش اقتصادمون ، اجازه نمی ده. وگرنه از این کپی کردن و کرک کردن و ... کسی خوشش نمیاد :roll: :(

نقل قول نوشته شده توسط VBS_Master
    آقا اصلان به من چه خودتون میدونین ولی من بازم میگم دلفی اصلا عددی نیست ببینید من برادرم تو شرکت رمیس تهران برنامه نویسه این شرکت 9 میلیون تومان روی مهندساش سرمایه گزاری کرده که این VB.NET رو یاد بگیرن و این در حالی بود که زبان برنامه نویسی قبلی اونها دلفی بود دو تا مهندس از ایتالیا برای این کار استخدام شدن حالا شما بگین یعنی یه شرکت به اون بزرگی بهتر میدونه یا شما که بترکه 8 یا 9 ساله برنامه نویس هستین البته اینو هم بگم که هر برنامه نویسی تو ایران آرزو داره که تو این شرکت کار کنه شما اصلا در باره ی VB.NET چی میدونین در باره ی امکاناتش نه شما هیچی نمیدونین تنها دارین برای خودتون رو هوا تیکه میپرونین همین کار ها رو میکنین که همیشه ایران یه جهان سومی باقی میمونه برای من زبان برنامه نویسی هیچ اهمیتی نداره بخدا اگه همین الان به من بگن پاسکال بهتره میرم پاسکال رو یاد میگیرم برای من فرقی نمیکنه ولی وقتی میبینم که چند نفر بدون اینکه چیزی بدونن همینطوری تیکه میپرونن فقط برای اینکه حرفی زده باشن افسوس میخورم برای خودم برای شما که با عرض پوزش عقلتون به چشمتونه!!!!!!!!!! زمان همه چیز رو مشخص میکنه دلفی کارا سیه خودشون ما هم سیه خودمون
    بعضی جاهاش رو راست گفتی ( نه همش رو ) ولی بد گفتی.
    خودت رو نگاه نکن. ما تو همین مملکت خودمون برنامه نویسهای قدر زیاد داریم. فکر نکن او طرف جه خبره !!! دو نفر از دوستان و همکاران من رفتن به آمریکا و کانادا. یکی از اونها ( به همراه خانمش) وارد مایکروسافت شدن ( خودش می گفت مدیرش مخترع زبان GWBasic هست :lol: ) و جزو برنامه نویسهای ارشد MsMoney شده. لازم به ذکر است که این پروژه در خال حاضر با CSharp انجام میشه. اونیکی دوستم هم تو یکی از ۷ پارتنرهای سان کار میکنه و بخشی از پروژه های سان زیر دست تیمی است این آقا مدیرش هست. همین مازیار دانشجوی دکترای کامپیوتر بود (با گرایش هوش ) . و مثل این دوستان (فقط من حقیر) افرادی رو میشناسم ( البته اون دو تا با من رفیق بودن. بقیه رو فقط در کار و یا پروژه های خاص با هاشون برخورد داشتم)
    ایتالیا ایتالیا گفتن دلیل نمی شه از تواناییهایی که تو همین برو و بچ خوب ایرانی است غافل بشیم. در ضمن بنده هیچگونه علاقه ای به کار کردن تو اون شرکتی گفتی ندارم ، چون با سه تا شرکت دیگه به صورت مشاوره ای کار میکنم که کمتر از فرموده شما نیستن. ( اینو گفتم که فکر نکنی دوستانی که اینجا هستن بچه دبیرستانین)

مهمان
    میتونم باهاتون شرط ببندم که این بابا یه جوجه وی بی کاره همه میدونن که وی بی 3-soot programing هست ضمنن اصلا احتیاج به مسابقه و این حرفا نیست
    چیزی که عیان است..... 8-)

میلاد جان ادامه این بحث رو به صلاح شما بخش دلفی و آرامش سایت نمی بینم.

لذا این تاپیک رو قفل می کنم. :)

صفحه 2 از 2 اولاول 12

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •