نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: include or require

Tick include or require

سلام خدمت دوستان عزیز
    فرق بین include با require چیه و چه زمانی باید استفاده بشن همچنین include_once و require_once

کاربر دائمی آواتار tabib_m
    محل زندگی
    ایران - قم
    سلام
    ورود شما رو به برنامه نویس خیر مقدم عرض می کنم :)
    -----
    فکر میکنم اگر جستجو میکردی پیدا می کردی
    در هر صورت.
    در include اگر به هر دلیلی، عمل فراخوانی با خطا مواجه شد و در نهایت صفحه ی مورد نظر فراخوانی نشد، تنها یک ارور نمایش داده میشه و سپس ادامه ی برنامه اجرا میشه.
    اما در require در صورتی که عمل فراخوانی با خطا مواجه شد، بعد از نمایش ارور، دیگه ادامه ی برنامه اجرا نمیشه.
    این برای جاهایی هست که فراخوانی شدن فایل مربوطه، واجب هست! مثلا فراخوانی صفحه ای که قراره login بودن کاربر رو چک کنه. خوب اگر از include استفاده کنی، در صورتی که این صفحه به هر دلیلی فراخوانی نشه، برنامه ادامه ی کار رو میده و صفحه ای که نباید نمایش داده بشه، نمایش داده میشه. و وقتی که از require استفاده کنی، بعد از ارور برنامه ادامه پیدا نمیکنه و صفحه ی مذکور نمایش داده نمیشه.

اما زمانی که _once به انتهای هر کدوم از این دو تابع اضافه بشه، یعنی در صورتی که قبلا فایل ورودی تابع، فراخوانی شده باشه، دیگه فراخوانی نشه:

Page A:
    ------------
    include("B");

include_once("C");
    ------------

Page B:
    ------------
    include_once("C");
    ------------

در این کد، وقتی که صفحه ی A فراخوانی میشه، کدهای صفحه ی B داخل صفحه ی A اجرا میشه، یعنی در حقیقت انگار که محتویات صفحه ی A اینجوری باشه:

Page A:
    ------------
    include_once("C"); //Page B Codes

include_once("C");
    ------------

یعنی در حقیقت صفحه ی C دوبار در صفحه ی A فراخوانی میشه. اما از اونجایی که از تابع include_once به جای include استفاده شده، این تابع فقط دفعه ی اول صفحه ی C رو فراخوانی میکنه و در دفعات بعد دیگه این کار انجام نمیشه...

موفق باشید.

فکر میکنم اگر جستجو میکردی پیدا می کردی
    ماتازه کارا رو ببخشید

فکر میکنم استفاده از require مفید تر باشه !

فکر میکنم استفاده از require مفید تر باشه !
    موافقم این دستور برای فراخوانی کدهایی استفاده میشه که در صورت عدم وجود اونها بقیه کد ها اجرا نخواهد شد و این می تونه برای روند صحیح اجرای برنامه فاکتور مهی باشه!

کاربر دائمی آواتار peyman1987
    محل زندگی
    strHome$
    همیشه نمیشه گفت استفاده از require و یا include بهتره. بستگی به نیاز برنامه نویس و شرایط داره. بعضی جاها شما میخواین یه تکه کد کم اهمیت رو اجرا کنین که در صورت اجرا نشدن مساله ای برای کد پیش نمیاد خوب اینجا میتونین از include استفاده کنین.

تاپیک های مشابه

1. مشکل در include کردن فایل js به مستر پیج
    نوشته شده توسط mehrdad201 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 5
    آخرین پست: سه شنبه 06 آذر 1386, 21:15 عصر
  2. تفاوت ارتباط <<uses>> و <<include>> در UML
    نوشته شده توسط anahita_s در بخش تحلیل و طراحی نرم افزار
    پاسخ: 8
    آخرین پست: سه شنبه 30 مرداد 1386, 16:27 عصر
  3. #INCLUDE در گزارش
    نوشته شده توسط Mohammad_Mnt در بخش Foxpro
    پاسخ: 2