مشاهده دست آورد نظرسنجی: اعلان عمومی ساخت Forum ویژه برای سایت برنامه نویس

رای دهنده
30. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • این Forum ساخته شود و همه همکاری می کنیم

11 36.67%
  • همان vBulletin خوب است و نیازی به تغییر آن نیست

19 63.33%
نمایش نتایج 1 تا 31 از 31

نام تاپیک: اعلان عمومی برای ساخت یک Forum برای سایت برنامه نویس

کاربر دائمی آواتار ir_programmer
    محل زندگی
    خوزستان، استاني كه سرمايه اش در خدمت استانهاي ديگر است.

Question اعلان عمومی برای ساخت یک Forum برای سایت برنامه نویس

همه ما میدونیم که سایت برنامه نویس بر اساس vBulletin ساخته شده.
    میخام با همه دوستان دست به کار بشیم و یکی از بزرگترین سایت های برنامه نویسی ایرانی رو از vBulletin بی نیاز کنیم.
    در ضمن سورس آن بصورت Open Source در یک تایپیک مشخص ورژن می خورد و همه دوستان در بهبود آن مشارکت می کنند.
    به نظر شما این طرح را انجام دهیم و دوستان همکاری میکنند یا خیر؟
    هدف: سایت برنامه نویس مدعی Open Source گردد و بخاطر استفاده از کامپوننت های خارجی ضعیف جلوه نکند!

کاربر دائمی آواتار Bahram0110
    محل زندگی
    شیراز | یاسوج | اهواز
    خیر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    استان فارس
    هدف چیه این وسط ؟ چیزی رو داریم بهینه می کنیم یا صرفا بخاطر یادگیری هست؟ اگر بخاطر یادگیریه چرا می بندین به ریش برنامه نویس ؟

کاربر دائمی آواتار morteza_lll
    محل زندگی
    ايران / اهواز
    خیر همین خوبه
    مشکلی نداره - اگرم داره همینو اصلاح می کنیم

تجربه و تاریخ سایبر نشون داده بولتن وی در مدیریت حجم وسیعی از کاربران و داده ها بسیار موفق تر از سایر رقیبانش عمل می کنه. اگر شما می تونید سیستم قدرتمند تری بنویسید(!) خب شروع کنید؛ در آمد خوبی می تونید داشته باشید!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران، رشت
    من نمی‌دونم چرا در این فروم، با چنین پیشنهاداتی به این شدت مخالفت می‌شه.
    اگر دوستان، دلیل خیلی خاصی دارند لطف کنند بیان کنند.

به نظر من باری یادگیری بد نیست اما دلیلی نداره یه کار رو 2 بار انجام داد وقتی انجام شده

کاربر دائمی آواتار khz-web1
    محل زندگی
    اهواز
    خیر خوب نیست .............

نقل قول نوشته شده توسط sama01 مشاهده تاپیک
    من نمی‌دونم چرا در این فروم، با چنین پیشنهاداتی به این شدت مخالفت می‌شه.
    اگر دوستان، دلیل خیلی خاصی دارند لطف کنند بیان کنند.
    اگر توجه کنید میبینید که چرا مخالفت میشه ، واقعا سیستم وی بی خیلی کامله و نمیدونم منظورتون از ضعیف جلوه دادن چیه . واقعا خوب و کامل و دست مدیران عزیز هم درد نکنه که خیلی زحمت میکشن

محل زندگی
    من می خوام از ارائه پیشنهادم دفاع کنم.
    لطفا اگر کسی مخالف هست منطقی جواب بده.
    به نظر من استفاده کردن از یک فروم عمومی برای سایتی که ادعای داشتن برنامه نویسان ایرانی رو داره خیلی جالبه!!!!
    یعنی این جامعه مهندسان ایرانی قدرت ساخت یک فروم که فقط نیازهای خودشونو نه نیازهایی که در سایت های خرید و فروش میوه هم انجام میشه رو ندارن!
    مطمئن باشین جنبه آموزشی هم داره.
    بعلاوه شاید بشه به سایر فروم های برنامه نویسی غیر ایرانی هم هدیه داد و نام ایران رو بیشتر بشناسونیم.

شما بنویس و به یک جایی برسون شاید شاید کسی پیدا شد تا بتونه باهات همکاری کنه.
    البته اگر در فرومت حرف خاصی برای گفتن داشته باشی نه اینکه برای اشاعه ی نام ایران و از روی تعصب بخوای این کار رو بکنی...
    بی رودربایستی، اینجا معمولا ملت دنبال لقمه های آماده میگردند و حوصله ی انجام کار گروهی اون هم از راه دور رو ندارن! یکیش خودمم...
    در تمام این انجمن بگردی، یک کار گروهی رو پیدا نمی کنی که به سرانجام رسیده باشه...
    شما اهدافت رو عملی کن و کاری به حرف های بقیه نداشته باش. اگر فکر می کنی داری راه درست رو میری و از پیشنهادت دفاع می کنی، پس عملیش کن.

موفق باشی.

محل زندگی
    OK بهروز جان.
    من خودم تنهایی روش کار میکنم. سعی می کنم اولین نسخشو بزارم تو سایت و بعد از اون گروهی ادامه بدم. حتما دوستان بعدا کمک می کنن.
    چون تنهایی چیز بدرد بخوری نمی شه.
    سعی می کنم مخصوص فروم های برنامه نویسی ساخته بشه و عمومیت اونرو حذف می کنم.
    بای

کاربر دائمی آواتار abadanboy
    محل زندگی
    شاهین شهر - اصفهان
    من قبول دارم عیده خوبی است به شرطی که با این چیزی که داریم فرق کنه اگه می خوای همین رو بسازی خوب چه دردیه از همین استفاده می کنیم اما اگه می خوای چیزی فراتر از این که هست بسازی من هستم و کمک می کنم
    در ضمن یادت باشه که این سایت تجزیه تحلیل قدرت مندی می خواد و بنظرم رو تجزیه تحلیل هم باهم کار کنیم و داکومنت های تحلیل رو هم رو سایت بزا
    باتشکر

کاربر دائمی آواتار ali_kolahdoozan
    محل زندگی
    اون سر دنیا
    مگر vb چه ایرادی داره ؟ کلی روز بزنی نمی تونی اینو بسازی . بدترش هم که بدرد نمی خوره . بهتر هم نمی تونی بسازی . اصلا می دونی چند نفر (با چه مخ هایی ) چه مدت روی این کار کردن و دارن می کنن

محل زندگی
    نقل قول نوشته شده توسط ali_kolahdoozan مشاهده تاپیک
    مگر vb چه ایرادی داره ؟ کلی روز بزنی نمی تونی اینو بسازی . بدترش هم که بدرد نمی خوره . بهتر هم نمی تونی بسازی . اصلا می دونی چند نفر (با چه مخ هایی ) چه مدت روی این کار کردن و دارن می کنن
    فکر نمی کنین همه محصولات معروف و خوب لازما تعداد مخ هاشون زیاد نیست؟
    مطمئن هستین که همه امکانات VBulletin بدرد سایت برنامه نویس می خوره؟
    فکر نمی کنین هنوز امکانات ویژه ای که فقط بدرد برنامه نویسی می خوره در VBulletin نیست!
    چه عیبی داره آدم به ایرانی بودنش افتخار بکنه؟

کاربر دائمی آواتار abadanboy
    محل زندگی
    شاهین شهر - اصفهان
    اصلا می دونی چند نفر (با چه مخ هایی ) چه مدت روی این کار کردن و دارن می کنن
    خوب باید وارد بحث های فلسفی شد چون از این جمله اصلاً خوشم نیومد
    خوب فکر نمی کنم انیشتین یا ادیسون یا هر کسی دیگه مخ به دنیا اومدن
    اونا هم می تونستن پا بندازن رو پا و هیچ کاری نکنن می تونستن برن تزریغ کنن ولی این کار رو نکردن از یه جا شروع کردن که ملت همه بشون خندیدن
    کار ندارم که این همه پرسی درست هست یا نه ولی اینو می دونم که هر مخی از یه جایی هرچند خنده دار شروع کرده
    ضمنن ما مخ به دنیا نمیایم بلکه مخ می تونیم باشیم بنظر من فقط با تلاش و پشتکار می تونید مخ بشین هم من هم شما می تونیم با تلاشمون یکی از مخ هایی باشیم که یکی مثل شما بعد ها بیادو مارو مثال بزنه
    بنظره من حالا که این طور شد این پروژه باید شروع بشه تا حداقل اگه به درد نخوره یه چند تا مخ از توش در بیاد
    ضمنن ما همین الان تو این سایت مخ های زیادی داریم که لااقل تو ایران تک هستن
    با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا خونه بابام
    سلام از پیشنهاد جالبتان خیلی خوشم امده دوست دارم همکاری کنم ولی نگفتین با چه زبانی می خواهید بنویسید اگر C#‎ باشه می تواانید روی من حساب کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا خونه بابام
    در ضمن می خواستم بگم که از ادیسون پرسیدن چه طوری این همه اختراع داشتی (نابغه)
    گفت 1% هوش داشتم 99% تلاش و پشکار از این چیزا ! ! !

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران، رشت
    من کلا پایه‌ی چنین کارهایی هستم. هیچ چیزی هم اگر در آخر نصیبمون نشه، کلی چیز یاد می‌گیریم.
    من فعلا با vb کار می‌کنم. اگر خواستید می‌تونید روی من هم حساب کنید.

کاربر دائمی آواتار Bahram0110
    محل زندگی
    شیراز | یاسوج | اهواز
    نقل قول نوشته شده توسط ir_programmer مشاهده تاپیک
    وقتی فروم های بزرگی همچون phpbb, vbulletin, smf, ... با این همه هزینه و متخصص و مدیریت و تجربه و درآمد و پشتیبانی و ... از دست هکرها خواب راحت ندارند چطور می خوای ما بدون برنامه ، بدون هزینه ، بدون مدیریت (و از همه بدتر نبود مکانی خاص برای دور هم بودن و بحث و بررسی و ... ) و ... این کار رو انجام بدیم و به نتیجه هم برسیم؟

خوب ، اینجور که مشخصه میخواهید با ASP.Net این پروژه رو انجام بدید ، حالا به نظر شما ASP.Net مناسب تره یا PHP ، چرا بیشتر Forum ها با PHP نوشته شده اند ؟ چرا تعداد Furum هایی که با ASP.net نوشته شده اند انقدر کمه ؟ و چرا انقدر مشکل دارند ؟ من با YetAnotherForum و DotnetBB کار کردم ، مشکل زیاد دارند . بهتره قبل اینکه شروع به آغاز این پروژه کنید کمی هم در این مورد صحبت کنید ، Yet Another Forum یا همون Yaf اوپن سورس هست و شما میتونید برای پایه کار از Yaf استفاده کنید .

Exclamation

به نظر من استفاده کردن از یک فروم عمومی برای سایتی که ادعای داشتن برنامه نویسان ایرانی رو داره خیلی جالبه!!!!
    من هم با این کار مخالفم وقتی این محصول با هر زبان و یا هر چیز دیگه (من شخصا از vb خوشم نمیاد ) داره به این خوبی کار میکنه چرا این کارو بکنیم یه پیشنهاد اینه که امکاناتی که مد نظر شماست رو به همین محصول اضافه کنیم یا اینکه اگه میخواید فعال تر باشید بیاید به تیم نگهداری و پشتیبانی سایت کمک کنید .
    یه نکته دیگه هم اینکه خیلی از شرکت های بزرگ دنیا که خودشون صاحب تکنولوژی هستند از محصولات Open source که خوب کار می کنند استفاده می کنند و هیچ هم برای خودشون افت نمی دونن چه برسه به ما که در دنیای نرم افزار عددی نیستیم و فقط از تکنولوژی های اونا استفاده می کنیم .

کاربر دائمی آواتار arsalansalar
    محل زندگی
    اتاق آبی
    دوست عزیز مشکلت را رو راست بگو.
    نیاز نداری آسمون و ریسمون کنی.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    ایران

توضیح

دوستان عزیز
    من تمام مطالب شما را خواندم، من نظر موافق یا مخالفی ندارم ولی میخواهم چند نکته را بیان کنم و امیدوارم که به درد شما بخورد .
    در مورد نوشتن یک نرم افزار جدید به سخنی از یکی از مسئولین مایکروسافت اشاره میکنم که گفت :
    ( ما برنامه اکسل را برای پول ننوشتیم ، برای این نوشتیم که بازار را از دست لوتوس دربیاوریم )
    ارائه چنین پیشنهادی (مبنی بر نوشتن یک نرم افزار ایرانی ) نشان از اعتماد به نفس و یا حداقل دلسوزی پیشنهاد دهندگان دارد و اعلام آمادگی بعضی از دوستان هم نشان میدهد که هنوز در بین همکاران ما کسانی هستند که روحیه همکاری و کمک به دیگران را حفظ کرده اند ، (خودمان میدانیم که در بین چند نفر از برنامه نویسهای ایرانی روحیه کار تیمی وجود دارد !!)

دوستان عزیز من ، من الان 31 سال دارم و میتوانم بگویم که از 21 سالگی برنامه نویسی میکنم ، این یک تجربه را ازمن قبول کنید که هر نرم افزاری ارزش هدر دادن عمر و خسته کردن چشم را ندارد .

به نظر من (که ممکن است درست نباشد ) برنامه نویسهای ایرانی اگر میخواهند توان خودشان را در راه مفیدی بکار ببرند ، موضوعات بهتری برای کار کردن و صرف وقت وجود دارد ، شاید بهتر باشد نوشتن این برنامه ها را به برنامه نویسان هندی ساعتی 10 سنت واگذار کنید و عمر با ارزش خودتان را اگر میخواهید صرف برنامه نویسی کنید به نرم افزارهای مهمتری اختصاص بدهید .

نظرتان در مورد نوشتن یک موتور بانک اطلاعاتی ایرانی چیست ؟
    ایرانی ها تابحال چند مرور گر وب نوشته اند ؟
    آیا از اینکه از کدپیج 1256 در اوراکل یا Arabic_CI_AS در Sql Server استفاده میکنید خسته نشده اید ؟

شاید اگر یک برنامه نویس ایرانی کدپیجی با شماره Persian1200 را برای اوراکل بنویسد خیلی افتخار بیشتری داشته باشد .

در عین حال اگرچه درمورد این پیشنهاد نظر مساعدی ندارم ولی به سهم خودم از ارائه دهنده این پیشنهاد تشکر میکنم .

کاربر دائمی آواتار habedijoo
    محل زندگی
    تهران
    این که ایرانی ها در کار گروهی مشکل دارن تبدیل به یک تراژدی شده و مثل یه چماق میمونه برای تمامی ایده های نو .
    اولا که چرخ رو دوبار نمیسازند و اینکه سایت برنامه نویس از vBulletin استفاده میکنه یه ضعف باشه اصلا اینطور نیست . وقتی یه نفر یه کد متن باز نوشته که هزاران جا نصب شده و جواب خودش رو داده به این راحتی نمیشه در برابرش ایستاد.
    ثانیا در ابتدای هر کاری بهتره که هدف خوب تعریف بشه تا به نتیجه برسه .
    از انجایی که هدف و دلیل کار شما خیلی موجه نیست استقبالی هم از اون نمیشه .

محل زندگی

انصراف

من از نوشتن Forum جدید منصرف شدم.
    از نظرات دوستان هم متشکرم.
    شاید ایده های جدید بهتر باشن.
    فقط بدونین همیشه چیزی که الان هست بهترین نیست. بطور نمونه شاید همه بگن رقیبی برای Office مایکروسافت نیست. اما سایت www.zoho.com رو ببینین و ایده بگیرین.
    یا حق

از نظرات دوستان هم متشکرم.
    شاید ایده های جدید بهتر باشن.
    فقط بدونین همیشه چیزی که الان هست بهترین نیست. بطور نمونه شاید همه بگن رقیبی برای Office مایکروسافت نیست. اما سایت www.zoho.com رو ببینین و ایده بگیرین.
    یا حق
    دوست عزیز چرا ناراحت میشی ، همیشه نظرات موافق و مخالف وجود داره و اگر کسی روی تصمیمش مصمم باشه به حرف های مخالف گوش نمیده ، اما شما خودت خیلی زود کنار کشیدی شما اگر واقعا فکر میکنی که میتونید بهترش رو بسازید پس باید کسانی که مخالف هستند را نیز قانع کنید نه که خودتون رو کنار بکشید .
    البته ما هم بد عادت کردیم که همش میگیم نمیشه ، به قول جکسون براون : نگو وقت نداری ، تو دقیقا همان تعداد ساعت در روز را در اختیار داری که پاستور ، میکل آنژ ، لئوناردو داوینچی و آلبرت انیشتین در اختیار داشتند .

کاربر دائمی آواتار m.hamidreza
    محل زندگی
    کره زمین
    بنویس برادر ! نظر سنجی کردن خوبه ! ولی جوانب این نظرسنجی رو با ایده اصلی خودت باید در نظر بگیری دل انگیز ! لزوما کار بدی نیست اگه وقت داری حتما انجامش بده . . .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا خونه بابام
    سلام از اینکه هدفت برای نوشتن این پروژه نامشخص بود متاسفم (از این زود پشیمان شدنت پیدا است) نظر اقای کاوه هم خیلی جالب و در خور تفکر بود ولی مشکل این اینجا است این جور کار ها احتیاج به سرمایه گذاری و و قت دارد که کسی به این سادگی ها انجام نمی دهد (با از هم از نظرات تابلوست) اون برنامه های که گفته شده هیچ کدام برای افتخار ملی ! ! نوشته نشده است و شرکت هایی مثل گوگل فقط فکر داشته ایده داشتند برنامه نویسی شان هم شاید اینقدر ها خوب نبود
    این جور بحث ها از این نظر خوب است که شاید ایده ای در خور توجه داشته باشن که بشود رویش کار کرد
    هر شرکتی چند سال خاک خورده تا توانستند سر در بیاورند اما اینجا البته خودم را می گم خیلی عجول هستیم طاقت چندسال کار مداوم و بدون مزد را نداریم البته هر که می خواهید سریعا بترکاند همه در حال ایجاد طرحای ضربتی هستند ولی هیچ کس به نتیجه نمی نرسد و شرکت های مثل گولد کوئیست با استفاده از این تفکر جهان سومی توانستند میلیاردر شوند چون اصولا این جور ادم ها با خیال زندگی می کنند و اعتقاد به اینده ندارند فقط ارزویش را دارند و هی خارجیها را به رخ می کشند تا خودشان را تبرئه کنند

کاربر دائمی آواتار shahab_ksh
    محل زندگی
    تو اطاقم
    من فکر میکنم این که میگین روحیه کار گروهی در بین ما ها وجود نداره درسته اما باید دنبال دلیلش باشیم

اگه فکر میکنید کسی قدر مخ شما رو نمیدونه !
    یا دولتی کسی نیست که به شما بها بده !
    یا چرا کار گروهی در ایران اصلا نمیگیره !
    یا اینکه چرا ایران در زمینه نرم افزار حرفی برای زدن نداره !

کافی شما تاریخ وقایع و تفاوتها رو در کشور ایران و کشور X پیشرفته در زمینه نرم افزار با هم مقایسه کنید

زمانی که شرکتهای نرم افزاری در کشور X به وجود امدند ما کامپیوتری نداشتیم که بخایم برنامه نویس بشیم چه رسد به شرکتهای نرم افزاری

وقتی ما ایرانیان با برنامه نوسی به صورت حرفه ای آشنا شدیم شرکهای کشور X متخصصینی رو از کشورهای دنیا دور ور خودشون جمع کردن تازه شرکتهای ما یاد گرفتن سی دی کپی کنن !

تا قوانین کپی رایتی که واقع اجرا بشه وجود نداشته باشه انگیزه این کار ها کلا کم میشه

فکر میکنم جواب اینجاست تا شرکتهای نرم افزاری قوی و متعدد در ایران به وجود نیاد مشکل کار گروهی نکردن همچنان پا بر جاست مشکل مدیریته ! و فقط شرکتهای خصوصی توان ایجاد گروه رو به صورت جدی دارن نه یه فرام اینترنتی. برای ایجاد هر نرم افزاری اول باید طرح کلی اهداف وظایف و کم کم جزیتات اون رو مشخص کرد و بعد شروع به کار کرد و هر قسمت رو به گروه خاصی داد که متخصص اون قسمتن

حالا فکر میکنید از چه زبانی استفاده کنیم اهمیتی داره !

کاربر دائمی آواتار m.hamidreza
    محل زندگی
    کره زمین
    نقل قول نوشته شده توسط hamedgh مشاهده تاپیک
    و شرکت های مثل گولد کوئیست با استفاده از این تفکر جهان سومی توانستند میلیاردر شوند چون اصولا این جور ادم ها با خیال زندگی می کنند و اعتقاد به اینده ندارند فقط ارزویش را دارند و هی خارجیها را به رخ می کشند تا خودشان را تبرئه کنند
    ربط این حرف به تاپیک چی بود ؟!! بحث تاپیک رو نمیخوام عوض کنم ولی این حرف رو اصلا قبول ندارم . . .

تاپیک های مشابه

1. سوال: ساخت forum با xml
    نوشته شده توسط archangel در بخش XML و کاربرد آن
    پاسخ: 3
    آخرین پست: پنج شنبه 13 دی 1386, 23:54 عصر
  2. توسعه Yet another forum
    نوشته شده توسط rtech در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 5
    آخرین پست: پنج شنبه 29 آذر 1386, 00:55 صبح
  3. راهنمائی برای خریدن یک Forum ؟
    نوشته شده توسط kianian در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 1