نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: سوال: دیتابیس چند فایلی و بک آپ

کاربر دائمی آواتار پرواز
    محل زندگی
    شیراز

Tick سوال: دیتابیس چند فایلی و بک آپ

سلام.

من یه دیتابیس دارم که حجم عکسها وفایلهایی که توش ذخیره میشه زیاده و باعث شده که دیتابیس سنگین بشه. می خواستم ببینم میشه جوری طراحیش کرد که جداولی که شامل عکس هستن رو تو یکی از فایلهای دیتابیس ذخیره کرد که موقع بک آپ گیری ازشون بک آپ نگیرم؟ یا مثلا تاریخ بک آپ گیری از اون رو طولانی تر بذارم؟

دوست عزیزم،
    نه تنها جداول، بلکه فیلدهای خاصی رو (Large Objects) میتونین از جدول اصلی جدا کنین و روی فایلهای دیگه قرار بدین. این کار توسط Filegroupها انجام میشه. امیدوارم نخواین یکی براتون اینجا Filegroupها رو تشریح کنه! لطفا مطالعه لازم رو در Books Online بفرمایید، بعد اگر سوالی وجود داشت پست کنین. بعد از ساختن Filegroupهای مورد نیاز، میتونین جداول رو به این شکل تقسیم کنین روی FG1 و FG2:

CREATE TABLE Students(
    ID INT,
    LastName NVARCHAR(100),
    Picture IMAGE,
    Description NTEXT) ON FG1 TEXTIMAGE_ON FG2

در این مثال، دو فیلد اول روی FG1 و دو فیلد آخر روی FG2 قرار میگیرند

کاربر دائمی آواتار پرواز
    محل زندگی
    شیراز
    ممنونم آقای ثباتی.
    لطف کردین. در مورد Filegroupها هم چشم. خودم تحقیق می کنم.

کاربر دائمی آواتار پرواز
    محل زندگی
    شیراز
    یه سوال:

تو مثال آقای ثباتی راهی وجود داره که بگیم مثلاً یک فیلد رو تو FG1 ذخیره کن و سه فیلد رو تو FG2 ؟
    یا اینکه خود SQL SERVER عمل تقسیم فیلدها رو انجام میده؟

و یا اینکه اگه دیتابیس ما بیشتر از دوفایل داشت و خواستیم یک جدول رو در بیشتر از دوفایل ذخیره کنیم چیکار کنیم؟

نقل قول نوشته شده توسط پرواز مشاهده تاپیک
    یه سوال:

تو مثال آقای ثباتی راهی وجود داره که بگیم مثلاً یک فیلد رو تو FG1 ذخیره کن و سه فیلد رو تو FG2 ؟
    یا اینکه خود SQL SERVER عمل تقسیم فیلدها رو انجام میده؟

و یا اینکه اگه دیتابیس ما بیشتر از دوفایل داشت و خواستیم یک جدول رو در بیشتر از دوفایل ذخیره کنیم چیکار کنیم؟
    میشه lob رو جدا کرد ولی تک تک فیلد ها رو نه. مثلا" میشه بگیم عکسها و متنها و .. که حجمشون بالاست توی یک FG باشد و بافی فیلدها(نمیشه جداشون کرد) توی یک FG دیگه.
    شما FG رو مشخص میکنید و باقی کار ها بر عهده خود sql server هستش. شما میتونید یک FG ایجاد کنید که حاوی چند فایل باشه و مشخص کنید که کدوم جدوال روی این FG باشند. در این صورت شما جدولتون رو روی بیش از یک فایل ذخیره کردید ولی نمیتونید بگید که روی کدم فایل ذخیره بشه

کاربر دائمی آواتار پرواز
    محل زندگی
    شیراز
    نقل قول نوشته شده توسط mhadvi_mahmaood مشاهده تاپیک
    میشه lob رو جدا کرد ولی تک تک فیلد ها رو نه. مثلا" میشه بگیم عکسها و متنها و .. که حجمشون بالاست توی یک FG باشد و بافی فیلدها(نمیشه جداشون کرد) توی یک FG دیگه.
    شما FG رو مشخص میکنید و باقی کار ها بر عهده خود sql server هستش. شما میتونید یک FG ایجاد کنید که حاوی چند فایل باشه و مشخص کنید که کدوم جدوال روی این FG باشند. در این صورت شما جدولتون رو روی بیش از یک فایل ذخیره کردید ولی نمیتونید بگید که روی کدم فایل ذخیره بشه
    ممنونم.
    خوب چطور می تونیم بگیم اونایی که حجمشون بالاست رو تو یه FG دیگه بذار؟ یعنی تمایز فیلدهای با حجم پایین و حجم بالا چطور انجام میشه؟

اینگونه فیلدها دارای دیتاتایپ مشخص و محدودی هستند مثل:
    کارکتری:
    Text
    NText
    varchar(max)
    Nvarchar(Max)
    باینری
    Image
    Varbinary(max)

فکر کنم XML هم باشه

کاربر دائمی آواتار پرواز
    محل زندگی
    شیراز
    من بالاخره متوجه نشدم SQL میاد فیلدهای با دیتاتایپ خاص رو تو FG دوم ذخیره می کنه یا میاد مثل مثال آقای ثباتی به دو قسمت تقسیم می کنه و دوتای اول رو در FG1 و دوتای دوم رو در FG2 قرار میده؟

اگه یکی منطقش رو توضیح بده ممنون میشم.

فیلدی که از جنسهای نامبرده در پست هفتم باشه، چنانچه از عبارت TEXTIMAGE_ON در ساخت جدول استفاده کرده باشین، به Filegroupی منتقل میشه که بعد از TEXTIMAGE_ON قید کردین.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •