صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 99

نام تاپیک: نوشتن سیستم عامل

کاربر دائمی آواتار qazwsx
    محل زندگی
    زاهدان

نوشتن سیستم عامل

با سلام ما تا کی باید از ویندوز یا لینوکس استفاده کنیم با این همه برنامه نویس چرا خدمون یک سیستم عامل نداشته باشین اومدن از روی لینوکس سیستم فارسی بنویسن
    ابروی هر چی برنامه نویس بود بردن بقه هم که میخوان سیستم عامل بنویسن از هسته لینوکس استفاده میکنن خوب چرا ما یک هسته جدا نداشته باشیم .

من تازه شرمع کردم وارد این بحث شدم از تمامی دوستان که مایلند کمک کنن دعوت میشه تا از همین حالا شروع کنن تمام هزینه های که ممکنه پیش بیاد من پرداخت میکنم پس منظر هستم دوستان سایتهای زیادی برای این کار هست ولی من این سایت رو دوست دارم
    دوستانی هم که مخالفن لطفا جواب بدم و اعلام مخالفت هم نکنن بزارن برن ممنون
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    زبان : فقط اسمبلی نه سی یا چیز دیگه همه چیز بر پاییه اسمبلی

نرم افزار مربوط : Emu8086

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران
    لازم نیست دوباره سیستم عامل بسازیم همین هسته لینوکس فعلی کلی مشکلات دارد بیایید روی همین کار کنیم
    مهم دادن الگوریتم است کد نویسی کاری ندارد چه با c و یا اسمبلی

مثلا برای پروسس های مرده ناحیه بحرانی
    الگوریتمی بگویید که چگونه می توانیم پروسسی را که مرده از ناحیه بحرانی در آوریم

محل زندگی
    زاهدان
    خوب خوبه که خودت داری میگی مشکل داره آخه تا که ما باید از روی اینو اون بنویسیم
    ولی اگه به راستی به این نتیجه رسیدید که اونو تکمیل کنید خیلی خوب بسم الله

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران
    دوست عزیز من دو ساله که دارم روی این قضیه کار می کنم و بسم الله را هم گفته ام

جناب آقای تننبام در کتاب سیستم عامل شان خط به خط مینیکس را توضیح داده اند و می تواند مرجع خوبی برای شما که می خواهید از پایه سیستم عامل بنویسید باشد

وسلام

میشه حاصل کارتون تا اینجا رو نشون بدین تا ببینیم که چه کردین؟

محل زندگی
    زاهدان
    درست میگویند اگر شروع کردید تجربیات خود را در اختیار ما قرار دهید دوست عزیز

نقل قول نوشته شده توسط qazwsx مشاهده تاپیک
    با سلام ما تا کی باید از ویندوز یا لینوکس استفاده کنیم با این همه برنامه نویس چرا خدمون یک سیستم عامل نداشته باشین اومدن از روی لینوکس سیستم فارسی بنویسن
    ابروی هر چی برنامه نویس بود بردن بقه هم که میخوان سیستم عامل بنویسن از هسته لینوکس استفاده میکنن خوب چرا ما یک هسته جدا نداشته باشیم .

من تازه شرمع کردم وارد این بحث شدم از تمامی دوستان که مایلند کمک کنن دعوت میشه تا از همین حالا شروع کنن تمام هزینه های که ممکنه پیش بیاد من پرداخت میکنم پس منظر هستم دوستان سایتهای زیادی برای این کار هست ولی من این سایت رو دوست دارم
    دوستانی هم که مخالفن لطفا جواب بدم و اعلام مخالفت هم نکنن بزارن برن ممنون
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    زبان : فقط اسمبلی نه سی یا چیز دیگه همه چیز بر پاییه اسمبلی

نرم افزار مربوط : Emu8086
    چون وقتی نرم افزار آزاد با کیفیت خوب هست دلیلی نداره. بقول نرم افزار آزادیها: چرخ رو دوباره اختراع نمیکنن!!
    مگر اینکه شما ایدهء جدیدی داشته باشید و اختراعی چیزی که یک سیستم واقعا بهتری رو تحویل بدید.
    وگرنه سیستم عامل نوشتن کار ساده ای نیست و کار یکی دو نفر هم نیست. بنظرم آدمهای طراز اول و طبق استاندارد جهانی میخواد (نه داخلی!!).
    وقتی گنو/لینوکس هست و هستهء لینوکس هست و تحت لایسنس جی پی ال هم هست؛ یعنی مالکیت و اختیار و امکاناتش برای من و شما هیچ فرقی نداره با هیچ کس دیگه در هرکجای جهان. ولو خود لینوس توروالدز باشه یا ریچارد استالمن. تنها فرقش اینه که اونی که نوشته و بیشتر روش کار کرده خب بهش خیلی مسلط تره. و اینو دیگه نمیشه با لایسنس انتقال داد!! اما راه جدایی که ما بخوایم بریم جز مضاعف کردن کار خودمون چیز دیگری نیست بطور معمول.
    ما اگر نتونیم همین رو باوجود سورس و اینهمه منبع و رفرنس و پشتیبان، درک کنیم و توسعه بدیم و سفارشی کنیم، دیگه حرف از سیستم عامل درست کردن (البته در حدود کاملش و برای یک پی سی حداقل) معنی خاصی نداره؛ کاملا بی پایه و بدون پشتوانه هست.
    دقیقا مثل حرفی که یک متخصص تغذیه راجع به فیزیک اتمی بزنه و بگه بیاین خودمون یه نیروگاه اتمی با طرح جدید درست کنیم!!
    یعنی راه و روش دیگری وجود نداره اصلا در چنین وادی ای اینقدر پیچیده و سنگین و دقیق. اگر افرادی با پتانسیل این کار باشن، بعد تازه باید تمام دوره های مربوطه رو گذرونده باشن. شما حداقل باید با هسته های ساده یا بخشهای کوچکی از هسته کار کرده باشی و بخوبی و با تمام جزییاتش درکش کرده باشی و بتونی بطور موفقیت آمیز تغییرش بدی، سفارشیش کنی، حداقل تستش کنی ! و کارهای مربوط دیگه.
    اگر هم در این حد باشی، معمولا دیگه به فکر هستهء جدید درست کردن نمی افتی و عمرت رو میذاری روی هضم کارهای عظیمی که قبلا انجام شده و نصف راه برات آماده هست. بعد تازه شاید به سرحد نوآوری برسی و ایده هایی داشته باشی.

محل زندگی
    زاهدان
    دوست عزیز تمام سیستم عامل ها رو یک یا دو نفر در ابتدا نوشتن بقیه اونو توسعه دارن

بله فکر میکنم حدقل بقدر شما از اینطور مسایل اطلاع دارم.
    اما فکر میکنم منظورتون هسته بوده؟ چون سیستم عامل کامل خیلی گسترده تر از این حرفهاست و مثلا هستهء لینوکس الان بخش کوچکی از سیستم عاملی بنام گنو/لینوکس هست (از نظر حجم کار).
    هسته درسته که تقریبا قلب هست، اما قلبی بدون بدن!
    هستهء لینوس توروالدز هم بعدا بوسیلهء بسیاری افراد دیگه توسعه داده شد؛ اینقدر کار که یک نفر نمیتونه به تنهایی انجام بده.
    بقیهء بخشهای سیستم عامل هم که دیگه مشخصه چقدر کار حجیم و عظیمی هست.
    شما یک هستهء بدوی هم مثلا درست کردی؛ کیا میخوان روش کار کنن و توسعش بدن؟ برنامه های اون سیستم عامل چی میشه؟ میخواید یونیکسی درست کنید که برنامه های اون روش کار کنه؟ خب کار تکراری چرا؟ این یه دور بی معناست.
    میدونی اینا چقدر کار و چند نفر ساعت وقت و انرژی و چقدر هزینه هست؟ فکر میکنی اصلا چنین افرادی اینجا پیدا میشن به تعداد کافی؟
    اوه یه داستانیه که نگو...
    همونطور که گفتم این ادعاها بدون پایه و پشتوانه و توجیه منطقی معنای خاصی نمیده. اینم که میبینی بنده جوابت رو دادم و باهاتون بحث میکنم، بخاطر روشن کردن شماست.
    شما چیز بیشتری داری ما رو روشن کن.

من تازه شرمع کردم وارد این بحث شدم از تمامی دوستان که مایلند کمک کنن دعوت میشه تا از همین حالا شروع کنن تمام هزینه های که ممکنه پیش بیاد من پرداخت میکنم پس منظر هستم
    من یه سیستم عامل کامل دارم ! همین الان از سورس فورج دانلود کردمش ! خیلی خوبه
    همه جاش با اسمبلی نوشته شده ! اگه میخای میتونم برات ریمارکش کنم به اسم خودت هر کاری خواستی باهاش بکنی . کرنلش بر اساس لینوکس نیست . کل هزینه ای که باید بدی 10 میلیون تومن هست . خیلی تخفیف دادم ! میشه تقریبا حقوق شش ماه کار تمام وقت خودم ! حالا اگه پایه سیستم عامل هستی و هنوزم فکر میکنی حاضری همه هزینه هاش رو بدی با من تماس بگیر که دوست بشیم :-)

;)

نقل قول نوشته شده توسط salimipour مشاهده تاپیک
    نقل قول نوشته شده توسط someCoder مشاهده تاپیک
    میشه حاصل کارتون تا اینجا رو نشون بدین تا ببینیم که چه کردین؟
    و من هم هنوز منتظر نتیجه زحمات دوساله این دوست عزیز هستم...

من متعجبم از اینکه ویندوز و لینوکس و دیگر سیستم عامل ها میلیونها برنامه نویس و هکر دارن هنوز ایرادهایی دارن و هر روز به روز میشن و مشکالتشون حل میشه . اون هم چند میلیون نفر .
    شما تنهایی می خوایین هسته ای بنویسین که ایرادی نداشته باشه . بهتره این همه خودتون رو درگیر نکنین . این موضوع اصلا منظقی به نظر نمی رسه . شما می تونین هسته لینوکس رو خودتون تا مرز 100% تغییر بدین . عوض اینکه از تجربیات شخصی و چند نفر استفاده کنین از تجرباتی که سالهای سال با زحمت و مشقت بسیار زیاد به دست اومده چرا استفاده نمی کنین ؟ به جرات میشه گفت از تجربیات میلیونها نفر برنامه نویس و هکر و اشخاصی که تو تست و توسعه و الگوریتم و بازسازی و بروز آوری کمکتون خواهند کرد .
    لینوکس چرا پیشرفت کرد ؟ چون لینوس دید که واقعا اگه تنهایی کاری بکنه شکست می خوره برای همین سورس رو در اختیار جوامع اپن سورس گذاشت و به سرعت داره پیشرفته می کنه .
    دیگه نیازی به سیستم عامل دیگه ای واقعا وجود نداره !!
    با چند تا سیستم عامل کار کردین تا حالا ؟ تعداشون و نکات صعف و قوتشون رو می دونین ؟ اگه تحقیقی بکنین 100% متوجه میشین که کار شما واقعا نیاز نیست .
    کمی با فکر باز برید جلو

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران
    نقل قول نوشته شده توسط someCoder مشاهده تاپیک
    و من هم هنوز منتظر نتیجه زحمات دوساله این دوست عزیز هستم...
    من بیشتر روی بهینه سازی الگوریتمهای اگراوال و اگراوالا که در مورد ناحیه بحرانی می باشد کار کرده ام اگر شما هم در این زمینه کار کرده اید خوشحال می شوم با من تماس بگیرید
    تا بتوانیم با هم همکاری کنیم.

Don't Reinvent Wheel .

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار Delphi Coder
    محل زندگی
    c:\windows\system32
    من فکر می کنم شما کار رو خیلی کوچیک فرض کردین نوشتن یه سیستم عامل توی این سایت forum ممکن نیست اما اگر خواستید پروژه open source ای رو برای این کار شروع کنید حتما اعلام کنید فکر می کنم کسایی پیدا می شن که کمک کنن. من خودم یکی.

دوست عزیز ممنون از این فکر بسیار خوبت من خیلی دوست دارم تو این پروژه ها شرکت کنم من همه جوره آماده همکاری هستم

کاربر تازه وارد آواتار miradli
    محل زندگی
    تهران
    با سلام به دوستان عزیزم .
    من چند سالی هست که با سیستم عامل ها از نظر ساختار آشنا شدم و حدود 4 سال هست که دارم تحقیق میکنم و تنها سیستم عاملی که کار نکردم مکOSX هست .
    در اوایل کارم ویندوز اکس پی رو فارسی کردم که خجالت میکشم از گفتنش ( البته فارسی کردن من مربوط به کلیه ی مراحل نصب هم میشد .) و در ادامه با لینوکس آشنا شدم و جالب بگم قبل از این که طرح سیستم عامل ملی مطرح بشه من نسخه ی لینوکس خودم رو داشتم با امکانات فارسی که یک رمسترینگ از نسخه ی ناپیکس بود .و هدفم ایجاد بستری برای اجرای برنامه های ویندوز در محیطی اپن سورس بود و میخواستم رو لینوکس این کار رو انجام بدم که البته با برنامه ی wine این امر ممکن بود اما من می خواستم لینوکس خودش فایلهای exe رو بشناسه و البته چه بس راه بیهوده ای رفتم و بعد ها کارهای بیشتری انجام دادم و الان یک مجموعه از کارهام جمع کردم که روی یک دی وی دی قابل عرضه هست که اون رو تشریح میکنم :

1 - سیستم عامل لینوکس ( با امکانات فارسی و اجرای زنده و قابلیت نصب )
    2 -یک سیستم عامل متن باز بر پایه ی ویندوز ان تی با قابلیت اجرای اکثر برنامه های ویندوز و نصب درایورهای ویندوز برای سخت افزار .( در 2 نسخه 1-اجرای زنده و 2 نصب ) شما نیازی به تغییر نرم افزارها تون ندارید فقط سیستم عامل تغییر میکنه با تمام امکانات ویندوز تنها فرق این هست که به دلیل اپن سورس بودن مثل ویندوز باگ نداره .
    3 -یک سیستم عامل کوچک و کامل و سریع که تماماً با اسمبلی نوشته شده

اینها که گفتم خروجی بیش از 4 سال کار مداوم من بود و نمیدونم کسی تو ایران بابت این کار پول میده ؟ 4 سال از عمر من که پای این کار رفته رو کسی بهم پس میده ؟
    البته این 4 سال فقط کارکردم و اگر بخوام طول آموختنم رو به اون اضافه کنم ....... بخاط این که بیشتر کارهایی که بلدم رو خودم یاد گرفتم ( تجربی ) بدون رفتن به کلاس ، البته تازه درس خون شدم و رفتم دانشگاه .!
    خوب حالا شما میخواید رو این پروژه ها سرمایه گذاری کنید ؟

از دوستای عزیز که بیشتر با بازار کا آشنا هستند در خواست میکنم به من نظر بدن ، برای این کاری که کردم چقدر پول باید بگیرم ؟ خودم این مجموعه رو منتشر کنم یا با یک شرکت قرار داد ببندم ؟ میدونم کار نرم افزار تو ایران از بیکاری بدتره .
    اما خواهش میکنم کمکم کنید و راهنمایی کنید چون من اصلا با مراحل تجاری کار آشنا نیستن و همش تو خونه پای کامپیوتر بودم و نیدونم اون بیرون چه خبره !.

در مورد طراحی سیستم عامل هم به شما دوست عزیز بگم عمرت رو مثل من دور نریز .
    با امید موفقیت روزافزون برای تمام دوستان .

کاربر دائمی آواتار Delphi Coder
    محل زندگی
    c:\windows\system32
    جناب miradli به نظر من یه تاپیک جدید باز میکردید بهتر بود. نمیدونم چی بگم ولی ببخشید من آدم رکی هستم این قسمتو نمیشه باور کرد:
    2 -یک سیستم عامل متن باز بر پایه ی ویندوز ان تی با قابلیت اجرای اکثر برنامه های ویندوز و نصب درایورهای ویندوز برای سخت افزار .( در 2 نسخه 1-اجرای زنده و 2 نصب ) شما نیازی به تغییر نرم افزارها تون ندارید فقط سیستم عامل تغییر میکنه با تمام امکانات ویندوز تنها فرق این هست که به دلیل اپن سورس بودن مثل ویندوز باگ نداره
    یه قسمتهایی از سورس ویندوز تو نرم افزارای FileSharing P2P منتشر شده بود ولی کامل نبود اگر واقعا همچین کاری رو به تنهایی انجام دادید که اصلا قیمت نداره میتونید تیم خودتون و شرکت خودتونو تشکیل بدید و سیستم عاملتونو Release کنید. ولی به هر حال من که دوست دارم بیشتر در موردش بشنوم. لطفا اگه ممکنه با جزئیات بیشتری توضیح بدید.

محل زندگی
    تهران
    باز هم سلام
    حق دارید باور نکنید این کار خیلی خیلی غیر ممکن و سخت هست اما این کار به تنهایی و بدست من انجام نشده . فقط می تونم بگم وقتی کفتم 4 سال عمرم رو گذاشتم تا بفهمم تو دنیای سیستم عامل چه خبر هست حقیقت رو گفتم .....
    خوب من سیستم عامل های زیادی رو تست کردم و با خیلی از اون ها ور رفتم اما این که گفتم ویندوز اپن سورس دارم هم حقیقت هست اما من نساختم و حاصل جستجو و تحقیق من هست که زود تر از شما اون رو پیدا کردم و روش کار کردم و با گروه گسترش اون همکاری کردم و الان دارم روی اضافه کردن امکانات فارسی به سیستم عامل کار می کنم . البته اون حتی از عربی هم پشیبانی نمی کنه .
    این سیستم عامل کار یک گروه هست نه تنها کار من !
    بله دوست من نوشتن یک سیستم عامل از پاییه کار بسیار وقت گیر و سختی هست و اما پر شور و هیجان ، وقتی حتی یک بوت بنویسی و بالا اومدن سیستم رو با اون ببینی کلی حال می کنی و همیشه لذت ها با سختی هم راه هستن .. من هم با هدف ساختن یک سیستم عامل جدید وارد دنیای سیستم عامل ها شدم اما هنوز خیلی از کامل کردن یک سیستم عامل کامل توسط خودم دور هستم و این دقیقا مساوی با تمام عمر من خواهد بود . البته من یک پروژه رو خودم شروع کردم که حالا حالاها کرنل هم کامل نمیشه تا از خط فرمان سیستم عامل خودم استفاده کنم ، این کار واقا طول میکشه اون هم برای من که باید 10 بار یک قسمت رو بنویسم تا بفهمم مشکل کجا هست و باید چیکار کنم .

ROS is an effort to create a Free Software replacement for Microsoft Windows(TM) that is compatible with existing hardware and software!
    حالا یک عکس از سیستم عاملی که گفتم میذارو تا بیشتر لمس کنید :

این همون سیستم عامل اوپن سورس هست که بر پاییه ی ویندوز ان تی نوشته شده و تو عکس میبینید که در حال نصب ویژوال استودیو روی سیستم عامل هست و این حقیقت داره .

راستی یک پیشنهاد " دوست من ، من هزار کوچه و خیابون و کوه و کویر رو رد کردم تا بفهمم باید چیکار کنم اما شما می تونید به تجربیات دیگران اعتماد کنید و راه کوتاهی رو در پیش بگیرید . " خوب شما میتونید از کتاب تانن باوم (( اصول طراحی و پیاده سازی سیستم های عامل )) همون کتاب معروف که شامل کدهای minix هست با توضیح کامل و به فارسی ترجمه شده و البته همراه کتاب سی دی هم هست که محتوی اون minix هست ، این کتاب برای درک کامل از چگونگی ساخت سیستم عامل نوشته شده و حتما میدونید که لینوس ( سازنده ی لینوکس ) هم از این کتاب یاد گرفت چطور باید این کار رو انجام بده و یادتون باشه این سیستم عامل ( minix ) در حال حاضر نسخه 3 هست و کتاب ویرایش سوم رو بخرید تا به روز باشید .

راستی من رو ببخشید که از اول کامل توضیح ندادم و باعث شما اینطور بنظر برسه که من خودم اون سیستم عامل رو نوشتم ! با عرض معذرت سعی می کنم بیشتر توجه کنم به نوشته هام و کامل بنویسم .

با تشکر و آرزوی موفقیت برای تمام ایرانیان . " مسعود میرعدلی "

کاربر دائمی آواتار unix_svr4
    محل زندگی
    Karaj
    1-اگر یک ایرانی بتواند سیستم عاملی مانند Dos را خلق کند ( یعنی خط به خط کدهای آنرا خودش بنویسد ) یک افتخار محسوب می شود! ولی اینطور که معلوم است همه فقط ادعا می کنند! مثلا آقایانی که طرفدار لینوکس هستند ( من با لینوکس هیچ مشکلی ندارم، اگر چه بیشتر وقتم با FreeBSD و سایر خانواده قدرتمند یونیکس می گذره ) و دوست دارند به جای خلق یک سیستم عامل، لینوکس رو توسعه بدن! میشه بگن تا حالا چی کار کردن؟؟؟
    به کجا ها رسیدن؟؟؟ Parsix و Sharif و یا Karamad هم شدن سیستم عامل!!!
    2-پروژه ای که شما از آن حرف می زنید یعنی ReactOS ابتدا به FreeWin95 معروف بود ولی پس از شکایت شرکت مایکروسافت (مثلا غول نرم افزاری دنیاست با اون محصولات پر از باگش) به ReactOS تغییر نام یافت!
    که می توانید در آدرس http://www.reactos.org اطلاعات بیشتری بدست آورید!
    3-من هم به فکر ساختن سیستم عاملی (فعلا برای کامپیوتر خودم) هستم! البته می دونم که دانش بسیار زیادی لازم داره! می دونم که کار ساده ای نیست! می دونم که ممکنه حتی موفق به ساختن چنین سیستم عاملی هم نشم! ولی تلاشم رو می کنم. آقایانی همه که ادعا می کنند لینوکس رو توسعه می دن برن توسعه اش بدن! (پس از گذشت چندین سال از نظر من لینوکس بهتر نشده هیچ تاز بدتر هم شده! اصلا چیزی به اسم ISO در این سیستم عامل وجود نداره! واین چیزی است که من رو حرص میده که چرا لینوس اجازه داد هر کس که از جاش پاشد بره سورسش رو دانلود کنه، کامپایل کنه، بعد یک سیستم عامل به اسم خودش بسازه، و بگه چون اپن سورسه بهترین سیستم عامل دنیاست! در صورتی که می تونست باشه )
    4-خواستن، توانستن است!!!

محل زندگی
    تهران
    دوست عزیزم unix_svr4 من مطالب شما رو در مورد reactos تایید می کنم و قبول دارم که ساختن سیستم عاملی مثل داس توسط یک ایرانی (اگر کاملا خودش ساخته باشه ) واقعا افتخار هست چون تو ایران آموزش خوب وجود نداره ( به زبان فارسی ) در مورد لینوکس هم درسته و قبول دارم که وقتی هر کسی بیاد و کاری بکنه و سیستم عامل خودش رو که بر پاییه لینوکس هست رو بیرون بده فقط دلش خوش بوده که یک سیستم عامل به اسم خودش بیرون داده ( البته اگه واقعا اون رو از نظر کد های کرنل ویرایش کنه میشه گفت یک کاری کرده ) به نظر من نمیشه گفت تو ایران توضیعی از لینوکس هست که واقعا روش کار کرده باشن بجز اضافه کردن امکان تایپ فارسی و منوی فارسی ، توضیع های مبتنی بر debian مثل ناپیکس رو میشه به سادگی رمستر کرد و با اسم جدید منتشر کرد مثل shabdix که فقط فارسی به ناپیکس اضافه شده و توضیع های مبتنی بر slax که به وفور یافت میشن چون خیلی راحت تر از ناپیکس رمستر میشه و واقعا کار رو ساده کردن که Karamad و learnux هر دو روی این توضیع رمستر شدن که به نظر من کار بزرگی نیست . اما sharif که دیگه از همه باحالتره من نمی دونم روی این نسخه از لینوکس چیکار کردن که به اسم خودشون و اون هم با قیمت جالب میفروشنش ! من با اون کار نکردم اما چیزی که دیدم ظاهرا fedora 4 بود و جالبتر اینه که بیشتر توضیع ها مثل fedora read hat و ... قبلا توسط علاقه مندان لینوکس فارسی شده بودن البته محیط کاری kde و gnume منظورم بود و این خیلی جالبه که من هنوز نفهمیدم تو ایران ( طرح سیستم عامل ملی ) قرار چه معجزه ای روی لینوکس انجام بشه ! در مورد پارسیکس هم لازم به گفتن نیست و فکر میکنم بیشتر شما اون رو دیدید ...
    اما کاری که من رو لینوکس کردم اگرچه شامل امکانات فارسی میشد اما هدفم چیز دیگه بود یعنی ایجاد بستر ویندوزی در لینوکس که گفتم wine این کار رو میکنه و react os هم ... اما من واقا علاقه به ویرایش لینوکس داشتم و نه به این که یک توضیع با اسم من وجود داشته باشه و به همین خاطر هنوز کاری رو که کردم منتشر نکردم !
    آشنایی من با این سیستم عاملها باعث شد تا بهتر بفهمم که داخل یک سیستم عامل چه خبر هست و تازه قصد کردم خودم کاری انجام بدم ...
    بله نوشتن سیستم عامل اطلاعات زیاد و وقت و صبر میخواد ولی خیلی هم دلچسب و لذت بخش هست که بتونی نتیجه ی کار خودت رو ببینی ( باور کنید من وقتی گفتم حال میکنی وقتی بوتی که خودت نوشتی رو ببینی که سیستم با اون بالا اومده ( یعنی کار میکنه ) دروغ نگفتم )
    اقای unix_svr4 امیدوارم موفق باشی ، همچنین من هنوز نتونستم سیستم عامل کوچیک خودم رو کامل کنم و شاید هنوز راه زیادی مونده تا به نتیجه برسم شاید هم نرسم ولی کلی از این مراحل رو گذروندم مثل بوت ... خوشحال میشم اگه سوالی داشتی بپرسی و بتونم به شما کمک کنم چون خوشحال شدم از واقع بینی و همت و هدفداری شما و همچنین من هم به مشکلاتی بر خوردم که سعی میکنم بعدا مطرح کنم و دوستان کمک کنن .

خواستن + همت + هوش ایرانی = توانستن * 100

کاربر دائمی آواتار unix_svr4
    محل زندگی
    Karaj
    من هم برای شما دوست عزیز آرزوی موفقیت می کنم.

موفق باشید.

سلام دوستان بنده هم استارت نوشتن یک سیستم علمل را بر پایه اسمبلی زده ام
    ولی با مشکل کمبود اطلاعات روبه رو هستم و از دوستان برای همکاری دعوت می کنم
    در ضمن سیستم عامل بنده OPEN SOURCE است.
    (البته بعد از تکمیل شدن)
    با این آدرس لطفا تماس بگیرید: ABDY_F@YAHOO.COM

کاربر جدید
    محل زندگی
    تبریز

یه کتاب خوب و مفید

اسم این کتاب system programers bible است که به فارسی هم ترجمه شده
    راستی از افرادی تجربه نوشتن کرنل دارند یه سوال دارم اگه جواب اون رو میدونین به منم یاد بدین : من میخوام به مود محافظت شده سوییچ کنم ولی نمیدونم چه طور

کاربر دائمی آواتار ICEMAN
    محل زندگی
    Hyper-V
    نقل قول نوشته شده توسط bozqurt مشاهده تاپیک
    اسم این کتاب system programers bible است که به فارسی هم ترجمه شده
    راستی از افرادی تجربه نوشتن کرنل دارند یه سوال دارم اگه جواب اون رو میدونین به منم یاد بدین : من میخوام به مود محافظت شده سوییچ کنم ولی نمیدونم چه طور
    میشه بیشتر در مورد این کتاب توضیح بدید !
    حداقل بگو کدوم انتشارات !

کاربر جدید
    محل زندگی
    تبریز

سلام

این کتاب از انتشارات ناقوس است
    در این کتاب به مباحثی مثل معماری گذرگاه eisa و micro channel ها اشاره شده سرویس های bios رو هم به طور کامل توضیح داده

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران
    سلام،من در مورد محیط های شبیه سازی سیستم عامل یکسری اطلاعات لازم دارم،ولی گیر نمیارم،اگر کسی میدونه بگه.
    مرسی

فعلا اینو داشته باش :

http://www.codeplex.com/cpuss/

(شبیه ساز زمانبندی سی پی یو)

کاربر دائمی آواتار ICEMAN
    محل زندگی
    Hyper-V
    نقل قول نوشته شده توسط bozqurt مشاهده تاپیک
    این کتاب از انتشارات ناقوس است
    در این کتاب به مباحثی مثل معماری گذرگاه eisa و micro channel ها اشاره شده سرویس های bios رو هم به طور کامل توضیح داده
    مطمئنی دوست عزیز که همچین کتابی وجود داره
    http://royacity.com/books/nagoos.htm
    آخه کتابی به نام system programming bible وجود نداره

کاربر دائمی
    محل زندگی
    esfahan
    سلام ،
    اگه راهنما برای نوشتن سیستم عامل میخواهین من میتونم بهتون "سعید بیکی" رو معرفی کنم .
    یکی از بهترین هکرهای ایران و در سطح دنیا هست .
    مدرک افتخاری СCIE از شرکت cisco داره . بخاطر ایده ای که داخل cisco داره .
    همچنین یکی از اعضای شرکت intel هست چون یک ایده جالب در مورد microprocessor ها ارائه داده .
    20 سالش هست .
    اسم مستعارش هم Cephexin هست.
    یک سیستم عامل اختصاصی نوشته که من هم دیدمش .
    با یک کراکر با نام Y0da هم که یکی از دوستانش هست یک سیستم عامل نوشتن .
    در هر صورت ... این شخص میتونه کمک خوبی باشه .
    موفق باشید .

سلام
    من تازه شروع به کار کردم اونم برای پروژه آز سیستم عامل.
    پروژه ما درباره menuet os هست یه سیستم عامل کوچیک و جمع و جور که برای شروع کار میتونه کمک خوبی باشه به زبان اسمبلی نوشته شده .
    به نظر من اگر کسی میخواد از اول شروع به نوشتن سیستم عامل کنه نیازی نیست بره سورس ویندوز رو ببینه یا لینوکس برای شروع باید از کد های کوچیک استفاده کرد و از سیستم عامل های کوچیک اکه یه search بکنید کلی سیستم عامل های کوچیک و جمع و جور می بینید که همه توسط افرادی مثل خودتون نوشته شده به هر حال من در حال جمع آوری اطلاعات اولیه هستم اگه اطلاعاتی دارید منون میشم برام به این آدرس بفرستید
    mamoosh_1990@yahoo.com

راستی یه آدرسی هم پیدا کرده که مراحل نوشتن یه سیستم عامل رو به ترتیب توضیح میده
    http://www.osdev.org/osfaq2/

راستی یه آدرسی هم پیدا کرده که مراحل نوشتن یه سیستم عامل رو به ترتیب توضیح میده
    http://www.osdev.org/osfaq2/

نقل قول: نوشتن سیستم عامل

من هستم
    خوشم امد از این اعتماد به نفس
    chi2010mdj@yahoo.com

سلام
    من حدودا 1 ساله روی این موضوع کار می کنم و قبلا هم در فروم persianos فعالیت می کردم
    اگر کمکی خواستید بگید شاید منم کاری ازم بر اومد

نگاه عزیزان من دوستم توی سن 12 سالگی شروع کرد فارسی کردن ویندوز میلینیوم و 13 سالگی ویندوز فارسی پردیس داد بیرون حالا ما اینطور استعدادای داریم ولی بازم داریم از محصولات دیگران میکنیم همین دوستم توی سن 15 سالگی میهن بلاگ راه انداخت الان هم که 18 سالشه فکر کنم مثل دوسته من توی ایران خیلی هستن ولی کسی بهشون توجه نمیکنن جز خودشون حالا نوبت ماست که اونا ازمحصولات ما استفاده کنند
    آخرین ویرایش به وسیله mehrdadmehrvarz : پنج شنبه 24 مرداد 1387 در 17:14 عصر

سلام بر دوستان عزیز
    من هم با شما هستم
    خیلی وقت هست که روی نوشتن سیستم عامل کار می کنم
    به نتایج مهمی هم رسیده ام و دوست دارم به صورت گروهی این پروژه عظیم را راه بیندازیم

دوستان ببخشید یادم رفت هیچکس منبعی در مورد نوشتن درایورها ندارد
    خیلی ممنون

کاری نداره کافیه اطلاعات سخت افزار رو داشته باشی و همچنین آدرس پورت که اینها هیچ کدوم به منبع احتیاج نداره
    مثلا شما دستگاهی دارید که به شبکه مجهزه و می خواید ار اون استفاده کنید خب حالا باید آدرس پورت lan رو داشته باشی که ED00 تا EDFF هست و در ضمن شما برای نوشتن و خواندن از این پورت به یک بافر احتیاج داری که LAN یک بافر 256 بایتی داره به آدرسهFB002000 تا FB0020FF حالا با ساخت یک ساختمان در زبان برنامه نویسی مورد نظر این داده های 8بیتی رو تجزیه و تحلیل کنید
    موفق باشی

راستی در ضمن اگر واقعا می خواید سیستم عامل درست کنید بگید که کار رو جدی بگیریم و تشکیل تیم بدیم و تقسیم وظایف کنیم

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •