نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: آقا چه چیزایی با javascript قابل حل هست چه چیزایی با .net

آقا چه چیزایی با javascript قابل حل هست چه چیزایی با .net

سلام

یکی لطف کنه بگه کهچه چیزایی با javascript قابل حل هست چه چیزایی با .net .....

آدم گیج میشه والا

کاربر دائمی آواتار shahab_ksh
    محل زندگی
    تو اطاقم
    دات نت یه زبان سمت سروره یعنی کارهایی که شما میخاین با سرور انجام بدین رو ساپورت میکنه مثل فرمهای مربوط به بانک اطلاعاتی در کجا ذخیره بشن یوسر به یوسر کردن کاربران و از این دست کارا کد ها رو هم شما نمیبینه فقط یه خروجی HTML برای شما میسازه

javascript یه زبان سمت کلاینته یعنی کداش در داخل کامپیوتر شما قابل مشاهده و همونجا اجرا میشه کارهایی مثل ماشین حساب و ادیتور و از این دست کارا رو میشه با javascript انجام داد

ببین آخه یه سری کارا مثل اینکه کاربر نتونه غیر عدد وارد کنه رو هم میشه Client ای انجام بدیم و هم Server ای. حالا اینکه به فکرمون برسه که Javascript میتونه فلان کارو انجام بده یا نه و اگه میتونه چطوری با کدهای سرور قاطیش کنیم و بهم بچسبونیم خودش مساله ایست!

کاربر دائمی آواتار shahab_ksh
    محل زندگی
    تو اطاقم
    این که زبانها بتونن کارهای متعددی رو موازی هم انجام بدن که بد نیست
    اگه منظورتون اینه که نمیدونید کدام چه کاری رو انجام میده و کجا باید از هر کدام استفاده کرد
    راهش اینه که هر دو زبان رو یاد بگیرید تا با چهار چوب کار آشنا بشید در طول کار وقتی به دو راهی انتخاب استفاده از این دو زبان رسیدید خودتون بسته به شرایط میدنید از کدام استفاده کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Web
    با سلام به همه دوستان
    هر کاری که سمت Client انجام میشه نیازی به post back نداره میشه با javascript انجام داد البته مجوزهای لازم رو باید مرورگر در اختیارت بذاره تا بتونی انجامشون بدی ولی کارایی که مجمز نداری نمیتونی انجامشون بدی و کلا تمامی کارها رو میشه سمت سرور انجام داد تمامی کارهای برنامه نویسی پس تقریبا یه فرق مهمش همینه و کلا پردازشهای client رو cpu client انجام میشه و پردازشهای سمت سرور همگی رو cpu سرور
    موفق باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا خونه بابام
    ببین آخه یه سری کارا مثل اینکه کاربر نتونه غیر عدد وارد کنه رو هم میشه Client ای انجام بدیم و هم Server ای. حالا اینکه به فکرمون برسه که Javascript میتونه فلان کارو انجام بده یا نه و اگه میتونه چطوری با کدهای سرور قاطیش کنیم و بهم بچسبونیم خودش مساله ایست
    خوب این که می شه اجاکس !!!!!!
    اگر از کنترل های اجاکسی استفاده کنی انها این کار برایت می کنند
    شما سمت سرور می نویسی ولی تحت کلاینت اجرا می شود (البته به ظاهر تحت کلاینت اجرامی شود)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Web
    نقل قول نوشته شده توسط hamedgh مشاهده تاپیک
    خوب این که می شه اجاکس !!!!!!
    اگر از کنترل های اجاکسی استفاده کنی انها این کار برایت می کنند
    شما سمت سرور می نویسی ولی تحت کلاینت اجرا می شود (البته به ظاهر تحت کلاینت اجرامی شود)
    با سلام به همه دوستان و با عرض پوزش از دوستم
    اگه برید و وارد ajax بشید بدون استفاده از کنترلهای آماده ajax که همون کارارو انجام میدن ولی خیلی ساده تر میبینید که مبحث اصلا تغییری نکرده کدهای server رو سرور اجراء میشه و کدهای کلاینت رو کلاینت که کدهای کلاینت هنوزهم با javascript و vbscript نوشته میشن
    تنها چیزی که تغییر کرده نوع ارتباط هست که شما میتونید تو background برنامه یه قسمت اطلاعات رو به سرور ارسال کنید البته با کدهای کلاینت و اطلاعات پس از پردازش رو سرور البته با کدهای سرور اطلاعات ارسالی از سرور رو گرفته و فقط جاهایی که لازم هست رو update بکنه اونم باز با javascript یا vbscript من فکر میکنم میان این دو از زمین تا آسمون تفاوت هست ولی متاسفانه کنترلهای آماده مثل غذای حاضری هستند شما نمیدونید چه خبره
    فقط نتیجه می گیرید و این باعث سردرگمی از یه طرف و باعث ضعیف تر شدن برنامه نویسا میشه

کاربر تازه وارد آواتار Poorang
    محل زندگی
    رشت - تهران
    با سلام پیرامون مسائل مطرح شده منهم چند سوال واسم از قبل پیش اومده بود که می خواستم بپرسم. اول از همه باید بگم که من با این زیانها و تکنولوژی ها کاملا آشنا نیستم و چیزهایی که میدونم از همین سایتهاست و هر جا که اشتباه کردم لطفا متذکر شوید.

1-آیا ASP.NET قابلیت اینو داره که Validate رو همزمان هم سمت کلاینت انجام بده و مثلا همونجا بگه آقا شما این فیلد رو پر نکردی و بعد که فرم ارسال میشه بازهم Validate رو سمت سرور انجام بده. خوب چون نمیخوام بخاطر پر نکردن یه فیلد فرم ارسال بشه، بعد خطا گرفته بشه این وقت میگره و عکس والعمل سریعی نیست پس من فکر میکنم اگه من Validate رو توسط Javascript سمت کلاینت هم انجام بدم ولی خوب نمیتونم کاملا مطمئن باشم چون کد Javascript رو کاربر میتونه تغییر بده. پس میام سمت سرور هم یا ASP.NET مجددا چک میکنم. حالا من میخوام بدونم ASP.NET از آنجا که یک تکنولوژی سمت سرور هست میتونه خودش اینکار رو بکنه (یعنی در عین حالی که سمت سرور چک میکنه سمت کلاینت هم چک کنه و دیگه از Javascript استفاده نشه) یا من باید ASP.NET رو با Javascript باهم خودم قاطیشون کنم تا به اون نتیجه ای که مطلوبمه و ذکر کردم برسم؟؟؟؟؟؟
    یا اینکه کلا در اشتباهم من!!!؟؟؟

2- تا جاییکه من با AJAX آشنام این تکنولوژی میاد از زمان تاخیری که شما دارید یه صفحه رو نگاه میکنید استفاده میکنه و صفحات بعدی رو لود میکنه. ولی بارها پیش اومده قبل از لود شدن صفحات سایتهایی که از AJAX استفاده کردن (مثل Gmail یا Yahoo Mail جدید) پیغامی مبتنی بر کند بودن سرعت داده میشه و به کاربر پیشنهاد میشه یا خواسته میشه از همون روش قدیمی استفاده کنن. این اتفاق در همون اول میفته یه همین لحاظ من فکر میکنم برای لود کردن AJAX Engine می بایست کمبود Bandwith باشه. حالا اگه و اگه همه این تصورات من درست هست (و اگه نیست لطفا روشنم کنید) آیا در ایران که تعداد زیادی از کاربرانمون از اینترنت پر سرعت بی بهره اند درسته که از AJAX استفاده کنیم؟؟؟؟

بسیار ممنونم!!!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Web
    نقل قول نوشته شده توسط Poorang مشاهده تاپیک
    با سلام پیرامون مسائل مطرح شده منهم چند سوال واسم از قبل پیش اومده بود که می خواستم بپرسم. اول از همه باید بگم که من با این زیانها و تکنولوژی ها کاملا آشنا نیستم و چیزهایی که میدونم از همین سایتهاست و هر جا که اشتباه کردم لطفا متذکر شوید.

1-آیا ASP.NET قابلیت اینو داره که Validate رو همزمان هم سمت کلاینت انجام بده و مثلا همونجا بگه آقا شما این فیلد رو پر نکردی و بعد که فرم ارسال میشه بازهم Validate رو سمت سرور انجام بده. خوب چون نمیخوام بخاطر پر نکردن یه فیلد فرم ارسال بشه، بعد خطا گرفته بشه این وقت میگره و عکس والعمل سریعی نیست پس من فکر میکنم اگه من Validate رو توسط Javascript سمت کلاینت هم انجام بدم ولی خوب نمیتونم کاملا مطمئن باشم چون کد Javascript رو کاربر میتونه تغییر بده. پس میام سمت سرور هم یا ASP.NET مجددا چک میکنم. حالا من میخوام بدونم ASP.NET از آنجا که یک تکنولوژی سمت سرور هست میتونه خودش اینکار رو بکنه (یعنی در عین حالی که سمت سرور چک میکنه سمت کلاینت هم چک کنه و دیگه از Javascript استفاده نشه) یا من باید ASP.NET رو با Javascript باهم خودم قاطیشون کنم تا به اون نتیجه ای که مطلوبمه و ذکر کردم برسم؟؟؟؟؟؟
    یا اینکه کلا در اشتباهم من!!!؟؟؟
    بسیار ممنونم!!!
    با سلام خدمت همه دوستان و دوست عزیز
    تو asp کنترلهایی به نام validation کنترلها هستند که حتما شما هم آشنا هستید اینا کار validation رو بر روی اطلاعات هم بر روی کلاینت و هم روی سرور البته تو asp.net2 انجام میدهند البته تو asp.net1 هم این کارو میکنند یا برای کلاینت یا بر روی سرور البته نوشتن validation بر روی سرور نسبتا راحتتر از رو کلاینت هست از این رو اگه این validation کنترلها رو بر روی کلاینت تنظیم کنید و خودتون رو سرور کار validation رو انجام بدید مطمئن تر خواهد بود کاری که من همیشه انجام میدم
    موفق باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Web
    2- تا جاییکه من با AJAX آشنام این تکنولوژی میاد از زمان تاخیری که شما دارید یه صفحه رو نگاه میکنید استفاده میکنه و صفحات بعدی رو لود میکنه. ولی بارها پیش اومده قبل از لود شدن صفحات سایتهایی که از AJAX استفاده کردن (مثل Gmail یا Yahoo Mail جدید) پیغامی مبتنی بر کند بودن سرعت داده میشه و به کاربر پیشنهاد میشه یا خواسته میشه از همون روش قدیمی استفاده کنن. این اتفاق در همون اول میفته یه همین لحاظ من فکر میکنم برای لود کردن AJAX Engine می بایست کمبود Bandwith باشه. حالا اگه و اگه همه این تصورات من درست هست (و اگه نیست لطفا روشنم کنید) آیا در ایران که تعداد زیادی از کاربرانمون از اینترنت پر سرعت بی بهره اند درسته که از AJAX استفاده کنیم؟؟؟؟

بسیار ممنونم!!!
    اما در مورد این فرمایشتون باید بگم اولا این تکنولوژی یا به گفته شما ajax engin که نوعی activex هست بر روی مرورگرها به صورت default وجود داره فکر کنم ورژن 5 یا 5.5 به بعد باشه و اصلا لودش نمیکنه و ثانیا اتفاقا تکنولوژی ajax به سرعت بخشیدن به load صفحه کمک میکنه چون تو این تکنولوژی دیگه نیازی به load تمامی صفحه نیست و خیلی سریعتر انجام میشه البته باید چند نکته رو یادآوری بکنم زمانی که شما نیاز دارید فقط قسمتی از صفحه شما بازآوری بشه استفاده از این تکنولوژی خوبه ولی زمانی که میخواهید تمامی صفحه تون بازآوری بشه نیازی به استفاده از این تکنولوژی نیست چون به عقیده شخصی بنده یا هیچ فرقی نمیکنه یا دیرتر از روش معمولی طول خواهد کشید البته این یک نظر تجربی هست و پاییه علمی نداره و تا حالا مقاله ای در این مورد نخوندم
    موفق باشید

محل زندگی
    رشت - تهران
    نقل قول نوشته شده توسط scorpion_man مشاهده تاپیک
    نوشتن validation بر روی سرور نسبتا راحتتر از رو کلاینت هست از این رو اگه این validation کنترلها رو بر روی کلاینت تنظیم کنید و خودتون رو سرور کار validation رو انجام بدید مطمئن تر خواهد بود کاری که من همیشه انجام میدم
    موفق باشید
    این نکته فقط در مورد ASP.NET 1 صدق میکنه و در ASP.NET2 هر دو Validation انجام میشه ؟

و در مورد AJAX اینکه پس اون پیغام که بعضا از طرف این سایتها داده میشه واسه چیه ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Web
    این نکته فقط در مورد ASP.NET 1 صدق میکنه و در 2 هر دو Validation انجام میشه ؟

و در مورد AJAX اینکه پس اون پیغام که بعضا از طرف این سایتها داده میشه واسه چیه ؟
    در مورد asp.net2 عرض کردم validation هر دو سو میتونه انجام بگیره توسط همون کنترلها validation
    در مورد اون سایتها باید عرض کنم من تا حالا چنین پیغامی نگرفتم ولی تا جایی که من تو google دیدم درسته که از تکنولوژی ajax استفاده میکنه ولی تمامی صفحه به این صورت load میشه البته در ابتدای ورود بعدش تو قسمت mail قسمتها به صورت مجزا کار میکنن
    البته تا جایی که یادم هست رو عرض میکنم ولی به هر حال فلسفه تکنولوژی ajax اتفاقا برای افزایش سرعت load هست نه کاهش اون
    موفق باشید

محل زندگی
    رشت - تهران
    نقل قول نوشته شده توسط scorpion_man مشاهده تاپیک
    در مورد asp.net2 عرض کردم validation هر دو سو میتونه انجام بگیره توسط همون کنترلها validation
    در مورد اون سایتها باید عرض کنم من تا حالا چنین پیغامی نگرفتم ولی تا جایی که من تو google دیدم درسته که از تکنولوژی ajax استفاده میکنه ولی تمامی صفحه به این صورت load میشه البته در ابتدای ورود بعدش تو قسمت mail قسمتها به صورت مجزا کار میکنن
    البته تا جایی که یادم هست رو عرض میکنم ولی به هر حال فلسفه تکنولوژی ajax اتفاقا برای افزایش سرعت load هست نه کاهش اون
    موفق باشید
    عذر میخوام پافشاری میکنم Validation که شما میفرمایید در هر دو سو انجام میگیره برای یک فرم هست؟ منظورم اینه که میشه هر دو رو با هم برای یه فرم و در یک زمان بکار برد و نیاز نیست که شما وقتی Validation سمت سرور استفاده میکنی Validation سمت کلاینت رو منحل کنی یا بر عکس ؟ چون من میخوام هر دو در یک زمان برای یه فرم داشته باشم.

فلسفه تکنولوژی ajax اتفاقا برای افزایش سرعت load هست نه کاهش اون
    کاملا موافقم!!

پیغامی که بعضی موقع Gmail میده اینه :

.his seems to be taking longer than usual

If you are using a slow Internet connection, you can wait a bit longer
    for this page to finish loading, or just use basic HTML view for now.
    If you are using your normal Internet connection and you usually get
    past this loading step without any problems, please refresh this page
    in your browser. If you continue to have trouble loading your accountplease visit the help center for roubleshooting information

البته من یه سرچ کوچیک کردم مثل اینکه به AJAX ربطی نداره و باید Cache رو خالی کرد. به هر حال.

بسیار ممنونم!!!

کاربر دائمی آواتار eAmin
    محل زندگی
    Node.js
    سلام.

نخیر به کش هم ربطی نداره! گوگل با استفاده از زبان سرورساید این کار رو می کنه که همون php هست.

یه قطعه کد می نویسه که آی پی و سرعت اینترنت شما رو چک کنه و بعد اگه از سرعت خوبی برخوردار بودید به حالت استاندارد راهنمایی می شید.

تاپیک های مشابه

1. تقاضایی راهنمایی و کمک در کار با Dreamweaver
    نوشته شده توسط احمد کاوه در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 29 مهر 1389, 12:41 عصر
  2. طراحی فرمهایی با تعداد کنترلهای زیاد
    نوشته شده توسط omid_Ahmadi در بخش برنامه نویسی مبتنی بر Microsoft .Net Framework
    پاسخ: 8
    آخرین پست: پنج شنبه 30 شهریور 1385, 15:31 عصر
  3. دوستانی که با interbase آشنایی دارند لطفا راهنمایی کنند
    نوشته شده توسط mehdi_moosavi در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 01 بهمن 1384, 14:11 عصر
  4. نمونه برنامه هایی زیبااز JavaScript توی این تاپیک وجود داره
    نوشته شده توسط nasr در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 7
    آخرین پست: دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 23:11 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •