مشاهده دست آورد نظرسنجی: از کدام ورژن دلفی در حال حاظر استفاده میکنید؟

رای دهنده
172. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • نسخه های قبل از دلفی 7

5 2.91%
  • دلفی7

138 80.23%
  • دلفی2005

1 0.58%
  • دلفی2006

12 6.98%
  • دلفی2007

30 17.44%
نظرسنجی چند گزینه ای
صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمایش نتایج 81 تا 95 از 95

نام تاپیک: از کدام ورژن دلفی در حال حاظر استفاده میکنید؟

نقل قول: از کدام ورژن دلفی در حال حاظر استفاده میکنید؟

اولا یک برنامه قفل اگه تالا دیده باشی ربطی به یه یونیت عمومی نداره که تو همه پروژه ها بخواد استفاده بشه که احتمالا ندیدی یا اگه دیدی قفلت یه پروژه opensource بوده که زحمت کامپایلش رو کشیدی
    LOL، رفتار تو در این تاپیک واقعا جالب توجه هست. با یک نگاه به دو صفحه قبل، میشه به روشنی دید که یک توصیه عمومی و تعدادی نظر درباره انتخاب نسخه دلفی مطرح کردی:

دوستان update یک چیز غیر قابل انکار هست. جدا از باگهای زیادی که دلفی در امنیت قفل های نرم افزارهای شما داره ولی در delphi 7 شما میتونید مدل لود برنامه رو تغییربدین. برای مثال اگه شما برنامه ای مینویسید که از vcl استفاده نمیکنه میتونید برید و call های بیخودی و سرعت گیر رو حذف کنید . در هر صورت در دلفی 2007 جلوی این کار تا حد زیادی گرفته شده

در کل کار با 2007 خوبه ولی بستگی به خط مشی شما داره. در ضمن اگه خواستید برنامتون رو آپدیت کنید با عجله این کار رو انجام ندین چون برخی تفاوت ها در کامپایلر دلفی هست که باید به طور کامل در برخی موارد باگ یابی و آزمایش بشه.

من ترجیح میدم برای کارهای GUI و دارای فرم از 2007 و برای کارهای سیستمی از 7 استفاده کنم چون در سیستم لودینگ برنامه تغییر آنچنانی ندیدم و فقط مواردی اضافه شده به 2007 که در کارهای سیستمی و برنامه های کوچک تفاوتی نداره

البته این به این معنی نیست که visual C رو کنار بزارم ولی با توجه به قشنگی و راحتی در type ها و کار با رکوردها و همچنین متغیرها و کتابخانه هایی که از قبل داشتم دلفی زمان کمتری رو به خودش اختصاص میده

ولی در کل من بشدت از عرضه نشدن نسخه 64 بیت دلفی نا امید شدم و احساس کردم این شرکت قابل اطمینان در بروز رسانی نیست.
    در ادامه، سعی کردی در چندین پست تفسیرهای بهتری از جملات خودت ارائه کنی. حتی در این راه معانی جدیدی هم برای بعضی اصطلاحات مثل Bug مطرح کردی. یک نمونه اخیر از این نوع تفسیرها را میشه در همین پست قبلی ات هم دید:

من گفتم اگه runtime دستکاری بشه user32.dll به فایل اضافه نمیشه!
    از یک جمله عمومی درباره تغییر runtime به اینجا رسیدی که منظورت از تغییر در runtime هر تغییری نبوده، بلکه فقط یک نوع تغییر خاص بوده!

در ادامه، خودت رو زدی به کوچه علی چپ (یک اصطلاحی هست، ما میگیم فلانی خودش رو زده به کوچه علی چپ، نمیدونم شما بهش چی میگید)، و سعی کردی وانمود کنی که اصلا توصیه ایی و بحث عمومی مطرح نبوده، و تو فقط داشتی درباره یک پروژه خاص که نوشتن یک قفل توسط خودت بوده صحبت می کردی، و دامنه صحبت هات هم محدود به همون پروژه بوده! طوری که اگر کسی پست های 6 صفحه اول تاپیک را نمیخواند، و عنوان تاپیک را هم نمی دانست، و از اوایل صفحه 7 شروع به خواندن مطالب تو می کرد، فکر می کرد تاپیکی درباره پروژه ساخت قفل تو زده شده، و در حالی که تو سعی داری درباره پروژه ساخت قفل خودت توضیح بدی، دیگران همچون افرادی که از مریخ آمدند، متوجه بحث تو نمی شوند، و حرف هایی بی ارتباط با موضوع تاپیک مطرح می کنند!

تمام این کارها رو کردی، برای اینکه برات گرون تموم شده بود که از پستت ایراد گرفته شده. البته یک کمی لودگی و مزه پرانی هم چاشنی اش کردی که از تلخی ماجرا برات کاسته بشه.

مثال هایی هم که زدی، سعی کردی این فرض را به عنوان فرض پایه بقبولانی که ما داریم درباره پروژه ساخت قفل تو صحبت می کنیم، که قرار نیست، در آن هیچ کدی بجز کدهای kernel32 لود شود. در حالی که پاسخ هایی که دریافت کردی، مطابق با موضوع تاپیک، و مطالب صفحات گذشته، درباره رهیافت کلی درباره توسعه نرم افزار بود، و انتخاب ابزار مناسب بود.

جواب گرفتی که چرا برای انجام هر کاری باید از ابزار مناسب آن کار استفاده کرد، و چرا تغییر runtime در پروژه های نرم افزاری بجز برای Bug fix توصیه نمیشه، و این کار چه دردسرهایی میتونه برای نگهداری کد، و تیم توسعه دهنده نرم افزار بوجود بیاره. این ها مطالبی عمومی درباره رویکرد نسبت به توسعه نرم افزار بود، نه مطالبی درباره یک پروژه ندیده و ناشناخته ساخت قفل توسط تو. همچنین متوجه شدی که تعریف تو از اصطلاحاتی مثل باگ فقط برای خودت معتبر هست، و این اصطلاحات در علوم کامپیوتر تعریف شده هستند، و نمی توان آنها را به همین راحتی با برداشت شخصی بکار برد.

بعضی از مفاهیم مثل لزوم Test کردن تغییرات اعمال شده در یک سورس، یا اهمیت نگهداری از کد در پروژه های نرم افزاری، یا لزوم پرهیز از بهم ریختن پیش فرض های ثابت یک تیم، هم برات قابل فهم نبودند، که نظر خودم درباره چرایی این قابل فهم نبودند را برات توضیح دادم، و گفتم که یکی از منابع اصلی این نوع از واکنش ها میتونه عدم تجربه کافی در پروژه های جدی، و مشارکت در تیم های نرم افزاری باشه.

گفتی یونیتی بنویسم که متکی به runtime من باشه!

جوابت اینکه من هیج وقت قادر نیستم یونیتی طراحی کنم که متکی به runtime من باشه چون همونطور که گفتم هیچ تاثیری نتنها در این پروژه من بلکه اگه تمام مثالهای موجود رو اینترنت هم بگردی چیزی پیدا نمی کنی. مگه اینکه رو ویندوز 95 ژاپنی اجرا کنی.
    خدا وکیلی، خودت فهمیدی چی نوشتی؟! این چه ربطی به مطلبی که من گفتم داشت؟! فقط خواستی چیزی گفته باشی؟!

امیدوارم روزی به حدی برسی که جای بازی کردن با جملات بی ارزش کمی هم ...
    مرسی از آرزویی که برای من کردی. امیدوارم انشاء الله مطالبی که در این دو صفحه خواندی، بعدا که درگیر پروژه های جدی تر شدی، بدردت بخوره. برای من که حداقل فایده اش این بود که یک مورد رفتار دفاعی بسیار جالب تماشا کردم.

نکته آخر اینکه؛ مطابق قوانین سایت، باید پست های تو در صفحات 7 و 8 این تاپیک را حذف می کردم، چون در آنها سعی داشتی این مطلب را القاء کنی که توضیحات تو فقط درباره پروژه ساخت قفل خودت بوده، که در صورت قبول این مطلب، باید پست های تو تحت عنوان off-topic حذف می شدند.
    پست هایت را به دو دلیل حذف نکردم:
    دلیل اول اینکه مطالب تو، با توجه به پست هایت در صفحه 6، از ابتدا درباره پروژه ساخت قفل خودت نبود، بلکه در ادامه مجبور شدی برای دفاع از خودت همچین سیاستی در پیش بگیری.
    دلیل دوم هم این بود که توضیحاتت را در جواب من می دادی، و اگر پست هایت به عنوان off-topic حذف می شدند، فردا تو یا دیگران مدعی می شدید که به شما ظلم شده، و در این سایت مدیران نظرات خودشان را به دیگران دیکته می کنند، استبداد وجود دارد، و امثالهم. همانطور که در اوایل بحثت هم داشتی به این وادی وارد می شدی:
    شاید هم ایشون دوست دارن فقط مدیران فرومشون جواب کاربرهارو بدن. در هر صورت این سیاست کاری سایت ایشون هست.
    برای همین هم گذاشتم که حرف هایت را بزنی، که هم همچین ادعاهایی نکنی، هم عقده ایی برات بابت این موضوع باقی نمانه.

در هر حال، از آنجایی که هر چه بحث جلوتر میره، تو سعی میکنی بیشتر و بیشتر مواضع خودت را با توجه به پروژه خاص خودت مطرح کنی، نه یک نوع رویکرد عمومی؛ ادامه بحث با این شرایط تو فقط باعث انحراف بیشتر و بیشتر تاپیک از موضوع اصلی آن میشه، و البته احتمال به نتیجه رسیدن آن هم کمتر و کمتر میشه.

موفق باشی

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی آواتار sql_qassem
    محل زندگی
    ایران تهران -

هيچي چي جاي دلفي 7 رو نمي گيره . در نسخه هاي بالاتر همه معتقدند بهتر از .net استفاده كرد.

هيچي چي جاي دلفي 7 رو نمي گيره . در نسخه هاي بالاتر همه معتقدند بهتر از .net استفاده كرد.
    منظور از همه کی هست؟!! اگر برنامه ایی با نسخه های بالاتر دلفی را بشه تحت دات نت نوشت، برنامه با دلفی 7 را هم میشه. دات نت یک زبان برنامه نویسی نیست، یک پلت فرم توسعه نرم افزار هست. کسی که بخواد در پلت فرم دات نت با زبان دلفی برنامه بنویسه، میتونه از Delphi Prism استفاده کنه. دلفی در معنایی که در این تاپیک مورد بحث قرار گرفته، یک ابزار توسعه تحت پلت فرم Win32 هست.

یک حرفی بزنید که یک مقدار جنبه فنی داشته باشه!

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

حرف های شما کاملا بی اساس است چون مطالب مختلفی که بحث شد جواب سوالات شما بود

شما جلب اینکه حرفت رو مخفی می کنی. منم یاداوری میکنم یادت بیاد

کدهایی که تو و امثال تو با تغییر سورس RTL به آنها می رسیدید، بدرد خودتان میخوره، چون اگر قرار باشه برنامه نویس دیگه ایی وظیفه نگهداری کد را برعهده بگیره، یا کد به هر دلیلی برای دیگران ارسال بشه، فرد یا شرکت دریافت کننده سورس با کدی مواجه میشه که با کدهای RTL دلفی خودش سازگار نیست.
    اون وقت یا باید بی خیال مفاهیمی مثل Code Reusability بشه، و برای هر سورسی که از تو دریافت میکنه، یک کپی جدید از سورس های RTL دلفی را در مسیرهای جداگانه ایی در Repository نگهداری کنه، یا تغییرات را مستقیما در سورس RTL دلفی خودش وارد کنه، و باعث ایجاد عدم سازگاری در سایر کدهای خودش و بخصوص کدهای کامپوننت های استاندارد و 3rd party ایی که استفاده می کند، بشه
    از طرف دیگه، من برات مثالی زدم از اینکه کد تو بخواد به عنوان یک بخش از یک نرم افزار بزرگتر که توسط فرد دیگه ایی توسعه داد شده، کامپایل بشه؛ میخوای به کامپایلر بگی که برای این کدها از این فایل System.pas استفاده کنه، و برای مابقی کدها از System.pas دیگه ایی؟!
    دات نت زبون نیست که بخوای باهاش برنامه بنویسی! دات نت یک پلت فرم نرم افزاری هست.
    یک یونیت بنویس که متکی به Runtime تغییر یافته خودت باشه، بعد اون یونیت را به یک پروژه دیگه که قبلا بدون مشکل کار می کرد اضافه کن. پروژه برای درست کار کردن خودش به Runtime استاندارد دلفی نیاز داره، یونیت تو برای درست کار کردنش به Runtime دستکاری شده تو، کامپایلر هم میتونه System.pas را فقط یک بار برای هر پروژه کامپایل کنه، پس یا System.pas تغییر یافته تو کامپایل میشه، و مابقی بخش های پروژه با مشکل مواجه میشند، یا System.pas استاندارد دلفی کامپایل میشه، و یونیت تو درست عمل نمیکنه.
    در مورد runtime خودت گفتی یک یونیت بنویسی متکی به runtime خودت با یونیت دیگران تداخل ایجاد میشه که جوابت رو گرفتیو حرفات عوض شد. شروع کردی به بازی کردن با مطالب. یاد رادیو فردا افتادم که
    با هکرها مصاحبه میکرد بعد حرفاشونو اونجوری که میخواست میچید کنار هم

ایراداتی هم که میگیری همش بی ارزش هست. این مطلب رو بخون برو اونجا همین ایراداتی که از من گرفتی از bardia_dst هم بگیر بیشتر بخندیم

https://barnamenevis.org/showthread.php?t=153571

از دانت نت به عنوان زبان نام برده و گفته با دات نت ننویس. برو دوباره نظر بده بگو اولا دات نت پلتفرم هست نه زبان. دوما فایل های دانت رو میشه پک کرد که سورس در نیاد !!!! سوما جاوا هم به سورس تبدیل میشه پس جاوا هم ننویسیم!

احتمالا ایشون نظراتشون غیر فنی هست و یادشون رفته از فرد فنی و حرفه ای مثل شما کمک بگیرن. یادشون هم رفته که میشه فایل های دات نت رو پک کرد تا نشه سورس رو دید
    (ناگفته نماند بردیا جان استاد هستند. قصد من باز کردن حرفهای آقای کشاورز هست)

راستی decompiler جاوا که خود سورس رو مثل دات نت بده یادت رفت لینک بدی همه ببینن

انتظار داری هر حرفی بزنی کسی هم از خودش دفاع نکنه؟ واقعا که مدیر به شما میگن

اگه پاک میکردی فقط خودت رو بیشتر زیر سوال میبردی که جواب دیگران رو پاک کردی
    آخرین ویرایش به وسیله mithridates : چهارشنبه 19 فروردین 1388 در 19:34 عصر

مدیر بخش آواتار Securebit
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط mithridates مشاهده تاپیک
    از دانت نت به عنوان زبان نام برده و گفته با دات نت ننویس. برو نظر بده
    در آن پست منظورم از زبانهای دات نتی کلی بوده و اشاره دارد به تمام زبانهای که در پلت فورم NET. نوشته می شوند که همه نام این زبانها را می دانند.

من هم همین رو میگم دیگه بردیا جان. آقای کشاورز به همین چیزها گیر میده. شما استاد هستی خودت همه هم میدونن

من هم وقتی بحث سر چیزه دیگه بود از واژه زبون استفاده کردم و ایشون گیر دادند

حالا اینکه از اول اشتباه کردم توی این تاپیک راجب امنیت و ... صحبت کردم یا کامل منظور نرسوندم چیزه دیگس ولی این هارو گفتم که بدونن به چه چیزهایی گیر داده و وقتی هم توضیح میدی مثل الان که توضیح دادی میگه شما احتیاج به مفسر داری !

پست های شما هم دنبال میکنم و استفاده میکنم ولی از اونجایی که این بحث کش دار شده لازم بود از نظرات امنیتی شما هم تو این بحث استفاده بشه که از این بابت شرمنده شما هستم

در هر صورت من همه حرفها مثال هایی که باید میاوردم زدم. دیگه دلیلی هم برا ادامه این بحث نمی بینم. همه پست ها موجود هست. آقای کشاورز هم لطف کردند پست هارو پاک نکردند

اگر چند روزی نبودم نگین ناپدید شد. چون در حال خدمت سربازی هستم نمیرسم بیام و بین پست هام وقفه میفته مثل الان که دو سه روزی نبودم

با تشکر
    آخرین ویرایش به وسیله mithridates : چهارشنبه 19 فروردین 1388 در 19:43 عصر

کاربر تازه وارد آواتار دکمه64
    محل زندگی
    شیراز

با سلام
    وقتی به این نظر سنجی نگاه میکنیم می بینیم که دلفی 7 طرفدارهای زیادی داره
    البته منم از دلفی 7 استفاده می کنم و دوست دارم از ورژن های بالاتر مثل 2007یا 2009 استفاده کنم
    دلیل این که هنوز استفاده نکردم این هست که هنوز موفق به گرفتن این نرم افزار ها نشدم از طرفی فکر میکنم تفاوت های زیادی با دلفی 7 داشته باشه و نیاز به مطالعه و پیدا کردن کتابهای آموزشی باشم.
    الان که نظر سنجی رو می بینم ، نمی دونم آیا باید به سراغ ورژن های بالاتر برم یا نه ؟

در مورد runtime خودت گفتی یک یونیت بنویسی متکی به runtime خودت با یونیت دیگران تداخل ایجاد میشه که جوابت رو گرفتیو حرفات عوض شد.
    کدی که من گفتم را ننوشتی. در پست قبلی بهت گفتم که چیزی که تو مثال زدی کاملا متفاوت با چیزی هست که من از تو خواستم. چند بار هم در چند پست توضیح دادم که منظور من چی هست. فکر نکنم نیاز به تکرار مجدد داشته باشه، و میشه با مطالعه همون پست ها منظور من رو متوجه شد.

از دانت نت به عنوان زبان نام برده و گفته با دات نت ننویس. برو دوباره نظر بده بگو اولا دات نت پلتفرم هست نه زبان.
    این بنده خدا که خودشون توضیح دادند منظورشون چی بوده. شما اشتباه کردی گفتی دات نت زبان هست، من مقصرم؟!!

سوما جاوا هم به سورس تبدیل میشه پس جاوا هم ننویسیم!
    برات توضیح دادم که این یک ویژگی ذاتی محیط های Manage شده هست، جاوا هم همین وضعیت رو داره. برات هم توضیح دادم که اینها باگ نیستند، بلکه طراحان این محیط ها با بررسی نقاط ضعف و قوت یک قابلیت، تصمیم می گیرند که آیا از یک قابلیت استفاده بکنند یا نه، و آیا نقاط قوت آن بر نقاط ضعف آن غلبه داره یا نه. اینطور نبوده که طراحان دات نت یا جاوا نمی دانستند با این کار امکان Decompile کردن سورس افزایش پیدا میکنه، و بعدا یادشان آمده، بلکه تصمیم گرفتند برای بهره مند شدن از قابلیت های یک زبان میانی و محیط Manage شده، این نقطه ضعف را هم قبول کنند، و برای کاهش آسیب پذیری هم یک سری ابزارهای جانبی معرفی کنند.

راستی decompiler جاوا که خود سورس رو مثل دات نت بده یادت رفت لینک بدی همه ببینن
    من جایی ننوشتم که همچین decompilerایی برات در اینجا ارائه می کنم. قراری هم باهات نگذاشتم که همچین چیزی برات بیارم. برات توضیح دادم که مسئله Decompile شدن یک مسئله ذاتی در محیط های Manage شده هست، جاوا هم این نقطه ضعف رو داره، و فقط مخصوص دات نت نیست. تو مدعی شدی که Decompilerهای جاوا اسم متغیرها رو نمیدند. من یادم نمیاد جایی مدعی شده باشم که اسم متغیر میدن یا نمیدند! گفتم کدهایشان به راحتی Decompile میشه. جایی هم از تو ندیدم که ادعا کنی کدهای جاوا به راحتی Decompile نمیشه، که من بخوام مثال نقض بیارم.

آقای کشاورز به همین چیزها گیر میده.
    بله، بحث هایی که در اینگونه تاپیک ها مطرح میشند مهم هستند. اینگونه تاپیک ها با تاپیک های پرسش و پاسخ فرق می کنند. خیلی از مراجعه کنندگان به این تاپیک ها فقط به این دلیل به اینگونه تاپیک ها مراجعه می کنند که بتونند یک راهنمایی درباره مسیر پیش رویشان، و آینده شغلی و تحصیلی شان پیدا کنند.
    اگر همین بحث چند روزه شکل نمی گرفت، و جنابعالی مجبور نمیشدی بگی که منظورت فقط پروژه ساخت قفل خودت و تجربیاتت در آن پروژه بوده، یک کاربر تازه کار دلفی که می خواست راه آینده اش را انتخاب کنه، باید چه نتیجه گیری می کرد؟!
    اون بنده خدا با دیدن پست تو که در آن به باگ های متعدد امنیتی در دلفی پرداخته بودی، از کجا باید می دونست که تو از Bug یک تعریف مخصوص به خودت را داری، و این چیزهایی که تو بهشون میگی باگ، malfunction در نرم افزار نیستند، بلکه توسط طراحان دلفی پیاده سازی شدند؟
    تعداد پروژه هایی که در آنها برنامه نویس ناچار باشه RTL دلفی را تغییر بده (بجز برای Bug fix) شاید به نیم درصد هم نرسه. تازه در همون موارد هم به نظر من باید طرف چند وقت وقت میگذاشت و فکر می کرد که آیا دلفی برای آن پروژه مناسب هست یا نه. وقتی به این کاربران یکی از نکات ضعف نسخه های جدید دلفی را سخت بودن ویرایش RTL در آنها معرفی میکنی، انتظار داری اون بنده خدا که شاید در تمام طول عمرش هم نیاز به همچین چیزی پیدا نکنه، چه تفکری پیدا بکنه؟!

تازه بعد از یک صفحه بحث، کاربر خواننده این تاپیک با خواندن پست های بعدی تو و جواب هایی که در یافت کردی، متوجه میشه که مواردی که بهش اشاره کردی باگ نبودند، و مشکلاتی هم که درباره شان صحبت کردی، فقط برای پروژه تو و محدود پروژه های مثل آن صدق می کنند، و دلفی هم برای همچین پروژه هایی طراحی نشده، هر چند هر کس میتونه به دلخواه خودش از آن برای هر پروژه ایی استفاده بکنه، ولی اینگونه پروژه ها در وظایف دلفی به عنوان یک ابزار RAD مطرح نیستند.
    کسی که در اینگونه تاپیک ها مطلب می نویسه، باید خیلی بیشتر از اینها دقت بکنه. نمونه اش خودت هستی. آقای bardia_dst در تاپیکی اشتباها از دات نت به عنوان زبان نام برده. بعید می دونم که حتی به فکر ایشون هم می رسید که کسی بخواد بر اساس همون یک کلمه در پست ایشون، دات نت را یک زبان بدونه. ولی تو تحت تاثیر همان یک کلمه، برای اثبات گفته ات، به پست ایشون استناد کردی. این یعنی فردی مثل ایشون که در تالار امنیت سایت مشغول هست، باید خیلی دقت بکنه، چون کاربرانی مثل تو در اون تالار، حتی روی کلمات و واژه های ایشون هم حساب باز می کنید.

این بحث ها برای این نیست که به یک نفر بخندیم و دستش بیاندازیم، یا مدعی باشیم که ما استاد دلفی هستیم، و هر فرد دیگه ایی که به این تالار میاد، چیزی سرش نمیشه، یا فقط ما حرف درست و فنی میزنیم، و دیگران بوق هستند! این بحث ها برای اینه که وقتی مطلبی می نویسی، مخاطبت را بشناسی، هدفت از ارسال پست را برای خودت مشخص کنی، و با توجه به این دو فاکتور، مطلبت را مطرح کنی. من اینجا برای ضد حال زدن به این و اون و مزاح و تفریح پست نمیزنم و گیر نمیدم. نه حوصله اش رو دارم، نه وقتش رو.

وقتی به این نظر سنجی نگاه میکنیم می بینیم که دلفی 7 طرفدارهای زیادی داره
    دلفی 2009 در این این نظرسنجی وجود نداره. اگر درست یادم باشه، اون موقع من خودم هم به دلفی 7 رای داده بودم.

البته منم از دلفی 7 استفاده می کنم و دوست دارم از ورژن های بالاتر مثل 2007یا 2009 استفاده کنم
    در تالار مقالات دلفی یک تاپیکی برای مقاله Reasons to Migrate from Delphi 7 to Delphi 2009 هست. پیشنهاد می کنم آن مقاله را حتما دانلود کنید و بخوانید. امکانات مهم اضافه شده به دلفی بعد از دلفی 7 تا کنون را با مختصری توضیح و در صورت لزوم تصویر شرح داده.

نمی خوام بحث رو دیگه کش دار کنم چون تا 100 روز دیگه هم ادامه بدیم حرف و ایراد زیاد میشه گیر آورد تو پست ها

کدی که من گفتم را ننوشتی. در پست قبلی بهت گفتم که چیزی که تو مثال زدی کاملا متفاوت با چیزی هست که من از تو خواستم. چند بار هم در چند پست توضیح دادم که منظور من چی هست. فکر نکنم نیاز به تکرار مجدد داشته باشه، و میشه با مطالعه همون پست ها منظور من رو متوجه شد.
    من هم بارها توضیح دادم برنامه امنیتی با برنامه عمومی فرق داره. یه یونیت تنها نیست و به صورت پروژه ای استفاده میشه. حذف اون کدها به درد چه برنامه ای میخوره؟ فقط به درد برنامه هایی که فرم ندارند و احتیاج به حذف کدهای اضافی دارند. مثل قفل ها. dll های هوک . ویروسها. تروجان ها و این مدل برنامه ها.

تو این برنامه ها استفاده از dcu اصلا مجاز نیست چون هر اشتباه باعث Restart سیستم میشه و یا ایجاد ایراد تو بعضی برنامه ها . بهتره برنامه نویس 100% کد رو در اختیار داشته باشه.

مثلا اگه از کد آقای madshi هم استفاده کنی به مشکل میخوره تو بعضی برنامه ها که راحت میشه اثبات کرد.

این بنده خدا که خودشون توضیح دادند منظورشون چی بوده
    مگه من منظور دیگه ای داشتم؟ کی هست ندونه دات نت تشکیل شده از چند زبان هست و پلت فرم هست. موقع پست دادن ممکنه هر کسی موقع کلی صحبت کردن از واژه زبان استفاده کنه. نمیگم درسته ولی دلیل بر بی اطلاع بودن آدم نیست.

من کی گفتم زبونی به اسم دات نت داریم؟ من هم راجب دیکامپایل صحبت کردم واسه همین از واژه زبان استفاده کردم. ولی شما قصد تخریب داشتی و به عنوان سند استفاده کردی

اینکه حرف بردیا رو اینجا گذاشتم واسه این بود که بگم هر کسی موقع پست تاپیک میتونه اشتباه کنه و با دقت ننویسه. شما هم کم اشتباه نداشتی

بله، بحث هایی که در اینگونه تاپیک ها مطرح میشند مهم هستند
    فقط بحث ها مهم هستند؟ با ادب و احترام صحبت کردن مهم نیست؟

برات توضیح دادم که این یک ویژگی ذاتی محیط های Manage شده هست،
    جاوا درسته که قایل دیکامپایل هست ولی از اونجایی که اسم متغیرها و فانکشن هاشون تو سورس بدست اومده میشه a1, a2 و چیزهایی شبیه به این خیلی نامفهوم و به هم ریخته هست ولی دات نت خود سورس رو تحویل میده که این به نظر من خیلی خیلی فرق داره چون من کلی کد دات نت رو سورس داراوردم ولی واسه جاوا پدرت در میاد بفهمی چی به چیه ! اصلا قابل مقایسه نیست

من فکر میکنم تا وقتی جاوا همینطور به هم ریخته کد هاش دراد از این نظر از دات نت خیلی خیلی جلوتر هست و هیچ وقت کسی که میگه با دات ننویس نمیگه با جاوا ننویس چون اصلا این دو زبان از نظر نوع استفاده در بین عموم با هم فرق دارند و از نظر امنیت سورس هم که توضیح دادم خیلی فرق داره با دات نت.
    آخرین ویرایش به وسیله mithridates : پنج شنبه 20 فروردین 1388 در 20:56 عصر

نتیجه گیری کلی:

تکه اول در پست اول:

من:
    دوستان update یک چیز غیر قابل انکار هست. جدا از باگهای زیادی که دلفی در امنیت قفل های نرم افزارهای شما داره ولی در delphi 7 شما میتونید مدل لود برنامه رو تغییربدین. برای مثال اگه شما برنامه ای مینویسید که از vcl استفاده نمیکنه میتونید برید و call های بیخودی و سرعت گیر رو حذف کنید . در هر صورت در دلفی 2007 جلوی این کار تا حد زیادی گرفته شده

در کل کار با 2007 خوبه ولی بستگی به خط مشی شما داره. در ضمن اگه خواستید برنامتون رو آپدیت کنید با عجله این کار رو انجام ندین چون برخی تفاوت ها در کامپایلر دلفی هست که باید به طور کامل در برخی موارد باگ یابی و آزمایش بشه.

من ترجیح میدم برای کارهای GUI و دارای فرم از 2007 و برای کارهای سیستمی از 7 استفاده کنم چون در سیستم لودینگ برنامه تغییر آنچنانی ندیدم و فقط مواردی اضافه شده به 2007 که در کارهای سیستمی و برنامه های کوچک تفاوتی نداره

ادامه این قسمت:

راجب VCL اگه به sysinit.pas and system.pas نگاه بندازید و EntryPoint برنامه رو با Debugger چک کنید متوجه میشید که Call های اضافی جهت لود VCL و قسمت های دیگه تو تمام برنامه های دلفی انجام میشه
    این پست اول من بود. ایراداتی که به این قسمت گرفته شد:

آقای کشاورز:
    اتفاقا من فایل های system.pas و sysInit.pas مربوط به دلفی 7 و دلفی 2009 را با هم مقایسه کردم، ولی تفاوتی که شما گفتید، در آنها وجود نداره!
    من:
    فقط مواردی اضافه شده به 2007 که در کارهای سیستمی و برنامه های کوچک تفاوتی نداره
    آقای کشاورز:
    اصولا قرار نیست شما فایل های Runtime دلفی را تغییر بدید، غیر از اینکه هدفتان اصلاح یک باگ باشه!

در هیچ نسخه ایی از دلفی، غیر از دلفی 8، شما مجبور نیستید از VCL استفاده کنید، و می تونید کل برنامه را از ابتدا با استفاده مستقیم از APIهای ویندوز بنویسید.

عجب! در پست قبلی که مدعی بودید System.pas و SysInit.pas کدهای VCL را لود می کنند. الان نظرتون تغییر کرد، و منظورتون شد فقط Edit کردند!

عین جمله شما این هست: "اگه madshi به عنوان برنامه نویس قبول دارید" این تفسیری که از جمله خودتان ارائه کردید، در اصل جمله وجود نداره

من چیزی درباره Edit در آن نمی بینم. احتمالا این را هم باید مخاطب خودش حدس بزند

اولا در بالا توضیح دادم که کدها مربوطه فقط در صورتی کامپایل میشند که در سورس ارجاعی به آنها وجود داشته باشه، و گرنه اصلا کامپایل نمیشند

پس در تعریف باگ مشکل داری! باگ چیزی نیست که در کار شما ایجاد مشکل بکنه. با این دیدگاه، باید IL در دات نت هم باگ باشه، File Sharing در ویندوز هم باید باگ باشه، امکان اضافه کردن درایور به کرنل ویندوز هم باید باگ باشه؛ چون هر کدوم از این قابلیت ها مشکلاتی را برای نویسنده یک محافظ نرم افزار، یا آنتی ویروس بوجود میارند!
    باگ یعنی نرم افزار مربوطه نتونه کاری رو که براش در نظر گرفته شده را به درستی انجام بده. Eventهای دلفی هم به همون شکل طراحی شدند، نه اینکه هدف از طراحی آنها چیز دیگه ایی بوده باشه، و اشتباها این نتیجه حاصل شده باشه!

فردا میخواستی بگی Managed Code دات نت باگ داره، چون نمیتونی باهاش درایور Kernel Mode بنویسی!

این حرف شما مثل این هست که کسی بگه IL و Reflection در دات نت باگ هستند، چون با وجود این دو قابلیت، به راحتی می توان کدهای دات نت را Decompile کرد!

برای این مسائل هم ابزارهای مختلفی برای Packکردن برنامه یا به هم ریختن کد وجود دارند.

درایور چی؟ درایور Kernel Mode ویندوز؟! یکی با دلفی بنویس که ما هم ببینیم!

کامپایلر دلفی یک کامپایلر User Mode هست.

اگر جایی دیدی که کسی گفته با کامپایلر دلفی درایور Kernel Mode ویندوز نوشته، باید بخشی از پروژه اش را با کامپایلر دیگه ایی (مثلا BCB) کامپایل کرده باشه، تا به Kernel Mode سوئیچ کنه
    اگه با دقت مقایسه کنیم من تو این قسمت گفته بودم میتونید مدل لود برنامه رو تغییر بدین!

پس منظور من Edit بوده وگرنه چطور میشده دستوراتی که در لود برنامه هست تغییر کنند.

چرا به user32 رسیدیم؟ از اونجایی که ذکر کردم مورد استفاده در برنامه های سیستمی و کوچک بوده پس احتیاجی به تغییر حرفام نبوده چون در برنامه های سیستمی اگه از دستورات user32 استفاده کنید منجر به restart سیستم میشود. نیازی به حدث زدن نبود

تنها ایرادی که میشه گرفت این بود که باید جای کلمه های باگ در زمینه امنیت باید از حفره یا سوراخ امنیتی استفاده میشد.

خوب دیدیم با دلفی کد مربوط به کرنل هم به طور کامل بدون احتیاج به سوئیچ کردن با BCBکامپایلر های دیگه و یا نوشته شدن بخشی از برنامه با زبان های دیگه کامپایل شد.

در جایی گفتم از زبون دات نت چون دیکامپایل میشن استفاده نکردم در پروژه هام. که باید مثل بردیا جان تغییر میدادم و میگفتم تمام زبانهای که در پلت فورم NET. نوشته می شوند

برامون قطعی شد که اگه امنیت سورس و برنامه برامون خیلی مهم هست پکر به درد ما نمیخوره و بهتره با دات نت ننویسیم

ولی در کل من بشدت از عرضه نشدن نسخه 64 بیت دلفی نا امید شدم و احساس کردم این شرکت قابل اطمینان در بروز رسانی نیست.
    با توضیحاتی که راجب نظر خواهی شنیدم بهتر بود افرادی مثل Madshi و ... از ابتدا حدث میزدند که 64بیت مشتری های کمتری داره و نباید از دلفی استفاده میکردند تا تو این چند سال مجبور به تبدیل کدهاشون نشن. (جدا عرض میکنم و قصد توهین ندارم و روی سخن من با برنامه نویسان دلفی هست)

موفق و پیروز باشید

اه ... بابا حاجی کوتاه بیا دیگه... تاپیک داره مثل آدامس کش میاد...واسه چی هی آف تاپیک میدی .. ول کن دیگه

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

من از زمانی که دلفی 7 رو دیدم (سال2002) عاشقش شدم و با اون ازدواج کردم ولی 2 ماه پیش طلاق دادم و دلفی 2007 که واقعا بهتر عمل میکنه رو گرفتم

کاربر دائمی آواتار adinochestva
    محل زندگی
    jre

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    من از زمانی که دلفی 7 رو دیدم (سال2002) عاشقش شدم و با اون ازدواج کردم ولی 2 ماه پیش طلاق دادم و دلفی 2007 که واقعا بهتر عمل میکنه رو گرفتم
    2007 رو هم طلاق بده برو به طرف 2009 تا weaver بياد كه بازم طلاق بگيري و ...

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط adinochestva مشاهده تاپیک
    2007 رو هم طلاق بده برو به طرف 2009 تا weaver بياد كه بازم طلاق بگيري و ...
    بعد از چند تا بچه موفق و پول بیار با 2007
    چشم...

صفحه 3 از 3 اولاول 123

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •