صفحه 5 از 5 اولاول ... 345
نمایش نتایج 161 تا 180 از 180

نام تاپیک: نمونه های کاربردی و آموزشی VBA

کاربر دائمی آواتار mahdytaherian
    محل زندگی
    مشهد

نقل قول: نمونه های کاربردی و آموزشی VBA

سلام
    با توجه به تايپيك شماره 22 مي خواستم در صورتي كه ركوردهاي سابفورمم صفر بود (سابفرم نتيجه يك كوئري ميباشد) مقدار يك تكس باكس در فرم را صفر كند در غير اينصورت مقدار تكس باكس برابر كانت سابفرم شود مثلا اگر 10 ركورد داشت تكس باكس عدد 10 را نشان دهد و اگر خالي بود عدد صفر را نشان دهد
    با تشكر

نقل قول نوشته شده توسط mahdytaherian مشاهده تاپیک
    سلام
    با توجه به تايپيك شماره 22 مي خواستم در صورتي كه ركوردهاي سابفورمم صفر بود (سابفرم نتيجه يك كوئري ميباشد) مقدار يك تكس باكس در فرم را صفر كند در غير اينصورت مقدار تكس باكس برابر كانت سابفرم شود مثلا اگر 10 ركورد داشت تكس باكس عدد 10 را نشان دهد و اگر خالي بود عدد صفر را نشان دهد
    با تشكر
    درود دوست عزیز طبق قوانین شما باید سوالتون رو تو قسمت تایپیک های معمولی تالار اکسس مطرح کنید .
    ولی با این حال فایلتون رو اصلاح کردم
    بدرود
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله ali.m.a : چهارشنبه 18 بهمن 1391 در 03:18 صبح

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    تهران

استفاده از انیمیشن (تصاویر متحرک ) در فرم بدون اکتیوایکس:

Private Sub Form_Load()
    Me.ocxWebBrowser.Object.Navigate CurrentProject.Path & "\NamePicture.gif"
    End Sub
    Private Sub ocxWebBrowser_NavigateComplete2(ByVal pDisp As Object, URL As Variant)
    Me.ocxWebBrowser.Object.Document.Body.Scroll = "no"
    End Sub

تذکر:
    بجایNamePictureنام تصویر متحرک خود را وارد نمائید.
    تصویر متحرک هم باید در کنار برنامه باشد.
    موفق باشید

سلام دوستان
    من یک وبسایت در زمینه آموزش های تخصصی اکسس پیدا کردم که مطالب جالبی داره و فکر کنم که براتون مفید باشه
    http://www.fardanesh.ir

سلام کسی میتونه اینو انجام بده
    سلام
    یک نمونه برنامه انبارداری از آقای عطا امینی کابر همین سایت رو دراینجا گذاشتم با اجازه آقای امینی چندتا سوال داشتم اگه از عزیزان کسی میتونه تغییراتو روش انجام بده . رمز برای کاربر عطا امینـﮮ ™ : 7086
    دوستانی که از 2007 و بالاتر استفاده می کنند منوهای برنامه در Add-Ins قابل دستیابی می باشد. بازدن کلید f11
    1- در تب انبارداری-تعریف کالا دو فیلد (تکست باکس) دیگر اضافه شود یکی عمرانباری(مدت زمان نگهداری در انبار) و دیگری عمر خدمتی(مدت زمانی که یک جنس می تواند کار کند) که این دو فیلد وقتی کالای جدید تعریف می شود توسط کاربر وارد شود.به ماه باشد مثلا عمر انباری یک پیچ 120 ماه و عمر خدمتیش 80 ماه
    2- در تب تولید/ورود کالا یک تکس باکس اضافه شود که تاریخ تولید کالا را بتوان وارد کرد (تاریخی که روی جنس نوشته میشود توسط کارخانه)
    3- در تب گزارشات یه لیست تنظیم شود که تاریخ انقضا کالا را نشون دهد بدین صورت که تاریخ تولید را به عمر انباری اضافه کند و به صورت شمسی تاریخ انقضا را نشان بدهد.
    4- اگر در تب ورود کالا یک جنس به تعداد ده عدد خواستیم وارد کنیم به طوری که این ده جنس ده سریال مختلف دارن اگر بخواهیم ده سریال را وارد کنیم چگونه وارد کنیم باید یک فیلد ساخته شود؟بعد ده تا را چگونه وارد کنیم.
    عزیزان هرکسی میتونه تغییراتو انجام بده اصلاح شده رو بزاره تو سایت واسه استفاده همه ، خودم زیاد وارد نیستم لطفا خودتون کاملش کنید
    با تشکر از تمامی دوستان
    لینک دانلود برنامه اینجا گذاشتم
    https://barnamenevis.org/attachment.p...8&d=1421185291
    https://barnamenevis.org/attachment.p...9&d=1421185303

کسی نمیتونه کمک کنه
    من خودم ابتدا تو جدول کالاها دوتا فیلد ساختم با نام عمر انباری و عمر خدمتی ..و بعد در فرم معرفی کالا این دو فیلد رو اضافه کردم اما مشکلی وجود داره که اطلاعاتی که وارد میکنم در اخر میخوام فرمو ببندم پیام میده که the primarycode cannot null در صورتی که این دو فیلد پریمری نیستند و نام کالا پریمری می باشد و در ضمن هرچی تو تین دو فیلد وارد کردم در فرم داخل جدول نیومده چرا؟؟؟

در قسمت انبارداری- تعریف کالا یک کالای جدید که اضافه میکنم و مدت زمان نگهداریش رو هم وارد میکنم موقع بستن فرم این ارور میده idex or primry key cannot contain a null value
    در صورتی که اگر مدت زمان نگهداری رو وارد نکنم یعنی خالی بمونه موقع بستن هیچ اروری نمیده

http://s6.picofile.com/file/8266945500/anbar1.rar.html

بخشید نتونستم بفرستمش اینجا لینک دانلودشو گذاشتم
    ممنون

نمونه هایی از جدول را میتونین توی لینک زیر ببینید

سه راهی گازی

سلام دستور ایجاد رکورد جدید در vb می خواستم
    لطفا راهنمایی نمایید

سلام
    کدی هست که اگه کاربر رکوردی رو تغییر داد یا حذف کرد توی یک تیبل دیگه تغییرات را ثبت کنه
    (در واقع تمامی فعالیت های کاربر رو ثبت کنه)

کدی برای قفل نمودن سلول های حاوی فرمول در اکسل
    منبع :https://softpluse.ir/

With ActiveSheet

خارج کردن شیت جاری از حالتprotect
    .Unprotect
    غیر فعال کردن قفل تمام سلول ها ‘
    .Cells.Locked = False
    تنظیم قفل سلول های دارای فرمول’
    .Cells.SpecialCells(xlCellTypeFormulas).Locked = True.Protect AllowDeletingRows:=True

نقل قول: پرسش از کاربر جهت ذخیره اطلاعات

سلام
    ار بخواهیم بعد از ذخیره فرم بسته بشه،docmd.close را در کدام خط باید بنویسیم؟

نقل قول: تغییر رنگ سطرهای ریپورت بصورت یک در میان

سلام با استفاده از ابزار زیر به راحتی می توانید پیغامهای فارسی را یونیکد کرده و از در برنامه های خود از مسیج باکسهای اختصاصی بهره ببرید

https://officebaz.ir/unicode/

سلام
    وقت دوستان بخیر
    سوال مهمی دارم اگر امکانش هست راهنماییم کنید:
    کدی دارم که به وسیله آن در اکسس و از طریق وب سرویس امکان ارسال پیامک دارم.
    شخصا در بخش vba توانمند نیستم، اما تونستم این کد رو برای یک دکمه تنظیم کنم و از مقدار فیلد "تلفن همراه" در فرم جهت ارسال پیامک استفاده کنم. مشکلم در بخش متن این پیامک هست که باید در کدنویسی تغییر بدم. یعنی باید متن ثابتی باشه و از فیلد "نام" فرم در متن استفاده بشه. بطور مثال: مشترک گرامی "نام"
    با سلام....
    چند هفته ای هست که امکان استفاده از وب سرویس پیامک در اکسس رو دنبال می کردم و دیگه ناامید شده بودم و میخواستم برم سراغ برنامه های روز، اما با این پیشرفتی که داشتم خیلی امیدوار به اکسس شدم و سعی دارم این تجربه رو هم انتقال بدم.
    اگر در این مورد راهنمایی کنید ممنون میشم.
    با سپاس از متخصصین این حوزه

سلام
    وقت دوستان بخیر
    سوال مهمی دارم اگر امکانش هست راهنماییم کنید:
    کدی دارم که به وسیله آن در اکسس و از طریق وب سرویس امکان ارسال پیامک دارم.
    شخصا در بخش vba توانمند نیستم، اما تونستم این کد رو برای یک دکمه تنظیم کنم و از مقدار فیلد "تلفن همراه" در فرم جهت ارسال پیامک استفاده کنم. مشکلم در بخش متن این پیامک هست که باید در کدنویسی تغییر بدم. یعنی باید متن ثابتی باشه و از فیلد "نام" فرم در متن استفاده بشه. بطور مثال: مشترک گرامی "نام"
    با سلام....
    چند هفته ای هست که امکان استفاده از وب سرویس پیامک در اکسس رو دنبال می کردم و دیگه ناامید شده بودم و میخواستم برم سراغ برنامه های روز، اما با این پیشرفتی که داشتم خیلی امیدوار به اکسس شدم و سعی دارم این تجربه رو هم انتقال بدم.
    اگر در این مورد راهنمایی کنید ممنون میشم.
    با سپاس

کاربر دائمی
    محل زندگی
    البرز

نقل قول: شمارشگر رکوردها Navigation Records

نقل قول نوشته شده توسط مهدی قربانی مشاهده تاپیک
    با این کد ساده شما قادر هستید بدون استفاده از Navigation Bar خود اکسس یک شمارشگر رکورد رو در فرمتون به نمایش بگذارید .
    یک Text Box در فرم مورد نظر ایجاد کنید و نام اونرو txtRecordCounter بگذارید و کد زیر رو در رویه On Current فرم کپی کنید :

Dim rst As DAO.Recordset
    Dim lngCount As Long

Set rst = Me.RecordsetClone

With rst
    .MoveFirst
    .MoveLast
    lngCount = .RecordCount
    End With

Me.txtRecordCounter = "رکورد" & Me.CurrentRecord & " از " & lngCount
    ضمناً فراموش نکنید اگر در References وی بی ای ، گزینه Microsoft DAO 3.6 Object Library چک نخورده حتماً فعالش کنید .

سلام
    برای تیک زدن رفرنس یاد شده پیغام زیر ظاهر می شود

Doc1_1.jpg سلام لطفا راهنمایی فرمائید

با سلام : در تصویر بالا می خواهم هر وقت frmsearch را اجرا می کنم در قسمت جستجوی آن مقدار عددی داخل Tbl_search و رکورد shenase قرار بگیرد.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است پنجره -فکر- هوا- عشق- زمین مال من است.

تابعی که مقدار یک کلید دیکشنری در قالب استرینگ رو بر میگردون
    Public Function get_value_by_keydic(ByVal strKeyValues As String, ByVal key As String) As String
    Dim strArgument() As String
    strArgument = Split(strKeyValues, ",")
    Dim i As Integer

For i = 0 To UBound(strArgument)
    If InStr(strArgument(i), key) And InStr(strArgument(i), ":") > 0 Then
    If Left(strArgument(i), InStr(strArgument(i), ":") - 1) = key Then
    get_value_by_keydic = Mid$(strArgument(i), InStr(strArgument(i), ":") + 1)
    Exit Function
    End If
    End If
    Next
    get_value_by_keydic = ""
    End Function

مثال زیر نمره هریک از اشخاص رو که بصورت دیکشنری در قالی استرینگ تعریف شده پیغام میده
    Private Sub Command89_Click()
    Dim strdic1 As String

strdic1 = "reza:20,ali:19,asghar:18,amir:17"
    MsgBox "reza :" & get_value_by_keydic(strdic1, "reza")
    MsgBox get_value_by_keydic(strdic1, "ali")
    MsgBox get_value_by_keydic(strdic1, "asghar")
    MsgBox get_value_by_keydic(strdic1, "amir")

End Sub

کاربر دائمی آواتار Mehr@ban
    محل زندگی
    بچه محله امام رضا

Exclamation نقل قول: نمونه های کاربردی و آموزشی VBA

نقل قول نوشته شده توسط hosseinwww مشاهده تاپیک
    سلام کسی میتونه اینو انجام بده
    سلام
    یک نمونه برنامه انبارداری از آقای عطا امینی کابر همین سایت رو دراینجا گذاشتم با اجازه آقای امینی چندتا سوال داشتم اگه از عزیزان کسی میتونه تغییراتو روش انجام بده . رمز برای کاربر عطا امینـﮮ ™ : 7086
    دوستانی که از 2007 و بالاتر استفاده می کنند منوهای برنامه در Add-Ins قابل دستیابی می باشد. بازدن کلید f11
    1- در تب انبارداری-تعریف کالا دو فیلد (تکست باکس) دیگر اضافه شود یکی عمرانباری(مدت زمان نگهداری در انبار) و دیگری عمر خدمتی(مدت زمانی که یک جنس می تواند کار کند) که این دو فیلد وقتی کالای جدید تعریف می شود توسط کاربر وارد شود.به ماه باشد مثلا عمر انباری یک پیچ 120 ماه و عمر خدمتیش 80 ماه
    2- در تب تولید/ورود کالا یک تکس باکس اضافه شود که تاریخ تولید کالا را بتوان وارد کرد (تاریخی که روی جنس نوشته میشود توسط کارخانه)
    3- در تب گزارشات یه لیست تنظیم شود که تاریخ انقضا کالا را نشون دهد بدین صورت که تاریخ تولید را به عمر انباری اضافه کند و به صورت شمسی تاریخ انقضا را نشان بدهد.
    4- اگر در تب ورود کالا یک جنس به تعداد ده عدد خواستیم وارد کنیم به طوری که این ده جنس ده سریال مختلف دارن اگر بخواهیم ده سریال را وارد کنیم چگونه وارد کنیم باید یک فیلد ساخته شود؟بعد ده تا را چگونه وارد کنیم.
    عزیزان هرکسی میتونه تغییراتو انجام بده اصلاح شده رو بزاره تو سایت واسه استفاده همه ، خودم زیاد وارد نیستم لطفا خودتون کاملش کنید
    با تشکر از تمامی دوستان
    لینک دانلود برنامه اینجا گذاشتم
    https://barnamenevis.org/attachment....8&d=1421185291
    https://barnamenevis.org/attachment....9&d=1421185303
    سلام دوستان

من تاپیک مربوط به این برنامه رو پیدا نکردم
    دوستان میتونن کمک کنند؟

صفحه 5 از 5 اولاول ... 345

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید