نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: تجزیه و تحلیل نقشه

کاربر دائمی آواتار Bahmany
    محل زندگی
    No Where

تجزیه و تحلیل نقشه

سلام
    اگر یک نقشه مثل نقشه یزد داشته باشیم و می خواهیم همراه با یک فرستنده (GPS/GIS) موقعیت شخص را روی نقشه بکشیم و مثل فیلم ها روی نقشه ردپایی از اون داشته باشیم:
    1- از چه نوع فرمت نقشه ای باید استفاده شود ؟
    2- از چه ابزاری باید برای کشیدن خط (گر اشتباه نکنم Vector ) باید استفاده کنم ؟
    3- از چه توابعی باید برای بیرون کشیدن سرعت ، میزان مسافت طی شده و ... استفاده کنم ؟

با تشکر از دوستان عزیز

کاربر دائمی آواتار Valadi
    محل زندگی
    فعلا در خدمت شما
    این سایت ببین
    www.tatukgis.com
    کامپونتشم خواستی هست

در همین سایت به دنبال تاپیک های مربوط به GIS بگردید

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

محل زندگی
    No Where
    سلام
    این سایت ببین
    www.tatukgis.com
    کامپونتشم خواستی هست
    از کجا می تونم این کامپوننت ها رو جور کنم بنده تمام کامپوننت هاش رو دانلود کرده بودم و فقط می تونم نسخه موقت رو داشته باشم. بخاطر همین هم یک پیغام برای آقای کرامتی که در پست های قبلی می کفتند ایشون نسخه کامل رو داره زدم ولی جواب نداند.

در همین سایت به دنبال تاپیک های مربوط به GIS بگردید
    این کار رو کرده بودم ،مطلبی که درباره موضوع درخواستی بنده هست بود ولی متاسفانه کامل نبود و با خوندن اونها کمی گیج شدم

ممنون میشم اگر بیشتر راهنماییم کنید .

کاربر دائمی آواتار Erfanian
    محل زندگی
    مشهد
    با سلام
    1- با دو نوع فرمت رستری و وکتوری می‌توانید کار کنید.برای رستری مثلا jpg. بای در ابتدا آنرا GeoReference کنید یعنی با استفاده از محاسبات - که با جستجوی GeoReference در اینترنت آنرا می‌توانید پیدا کنید- معادل یک پیکسل را با مختصات واقعی پیدا خواهید کرد. بد نیست سری به سایت Franson.Com بزنید.
    2- کشیدن خط هم برروی تصویر نیز که مشکلی ندارد.
    3- این موارد را باید از طریق توابعی که GPS را باز و در هر لحظه می‌خواند ، بدست آورید.
    فرمت اطلاعات GPS ها NEMA است.برای خواندن GPS علاوه بر سایت فوق به سایت geoframeworks.com نیز مراجعه کنید.

کاربر دائمی آواتار Valadi
    محل زندگی
    فعلا در خدمت شما
    کامپونتی که من دارم
    دو قسمته
    1 - TatukGIS DK فقط دلفی 7
    TatukGIS Editor- 2

محل زندگی
    No Where
    1- با دو نوع فرمت رستری و وکتوری می‌توانید کار کنید.برای رستری مثلا jpg. بای در ابتدا آنرا GeoReference کنید یعنی با استفاده از محاسبات - که با جستجوی GeoReference در اینترنت آنرا می‌توانید پیدا کنید- معادل یک پیکسل را با مختصات واقعی پیدا خواهید کرد. بد نیست سری به سایت Franson.Com بزنید.
    2- کشیدن خط هم برروی تصویر نیز که مشکلی ندارد.
    3- این موارد را باید از طریق توابعی که GPS را باز و در هر لحظه می‌خواند ، بدست آورید.
    فرمت اطلاعات GPS ها NEMA است.برای خواندن GPS علاوه بر سایت فوق به سایت geoframeworks.com نیز مراجعه کنید.
    متشکرم جناب عرفانیان خیلی خوب و کامل بود.

بنده از مورد 1 شما نتیجه گرفتم که مختصات شخص مورد نظر را بوسیله GPS میگرم و سپس آنرا با استفاده از محاسبات و فرمول های مربوطه روی نقشه Jpg یا هر فرمت دیگری مشخص می کنیم.

آیا به نظر شما استفاده از فایل های اتوکد در این گروه از پروژه ها لازم است ؟
    به نظر شما اگر بخواهیم نام و یا آدرسی را بروی نقشه Search کنیم باید چه کنیم یعنی با استفاده از چه چیزی مختصات محل مورد نظر را پیدا کنم ( بانک اطلاعاتی یا نقشه های Vector )

با تشکر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •