نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: درخواست کمک برای ریست کردن پسورد Root

درخواست کمک برای ریست کردن پسورد Root

سلام

دوستان چطور می تونم پسورد اکانت های Fedora Core 5 رو ریست کنم؟ ( یکی دیگه برام نصب کرده )

با سپاس

کاربر دائمی آواتار rasool_brn
    محل زندگی
    کرمانشاه
    یکی دیگه برام نصب کرده
    پسورد Root رو بهت داده ؟

نقل قول نوشته شده توسط rasool_brn مشاهده تاپیک
    پسورد Root رو بهت داده ؟
    مشکل همینه که پسورد بهم نداده. اگه این سرور ریستارت بشه یا مشکلی براش پیش بیاد چکار کنم؟

مرسی

این بحث قبلا مطرح شده
    بهر حال ، اگر دسترسی فیزیکی داری یک سی دی لینوکس بذار و سیستم رو باهاش بوت کن ( اگر سی دی نداره میتونی اغلب دیسترو ها رو از روی یو اس بی هم بوت کنی ) ، اگر لایو نیست قطعا یک وضعیت Single User Mode داره که باید با همون بیای بالا و اگر لایو هست که کافی هست بوتش کنی . دیسک اصلی یا دیسکی که پارتیشن بوت ات اونجا هست رو مونت کن و بهش سی اچ روت کن و بعد با دستور passwd پسورد روت رو تغییر بده .
    اگر دسترسی فیزیکی نداری ، دسترسی هائی که داری یا وضعیتی که هست رو توضیح بده که راهنمائی کنم
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

محل زندگی
    کرمانشاه
    بهر حال ، اگر دسترسی فیزیکی داری یک سی دی لینوکس بذار و سیستم رو باهاش بوت کن ( اگر سی دی نداره میتونی اغلب دیسترو ها رو از روی یو اس بی هم بوت کنی ) ، اگر لایو نیست قطعا یک وضعیت Single User Mode داره که باید با همون بیای بالا و اگر لایو هست که کافی هست بوتش کنی . دیسک اصلی یا دیسکی که پارتیشن بوت ات اونجا هست رو مونت کن و بهش سی اچ روت کن و بعد با دستور passwd پسورد روت رو تغییر بده .
    اگر دسترسی فیزیکی نداری ، دسترسی هائی که داری یا وضعیتی که هست رو توضیح بده که راهنمائی کنم
    یعنی اینقدر راحت می شه پسورد Root رو عوض کرد؟ البته من پسورد نسخه Desktop رو عوض کردم ولی نسخه سرور فکر نمی کنم که بشه.

نقل قول نوشته شده توسط Inprise مشاهده تاپیک
    این بحث قبلا مطرح شده
    دوست عزیز از لطفتون ممنونم.

کامپیوتر مال خودمه. دسترسی فیزیکی هم بهش دارم. قبلا سیستم عامل کش سرورم Windows Server 2003 بود که حدودا یه هفته پیش عوضش کردیم و فدورا 5 نصب کردیم (یه نفر دیگه برام نصب کرده که الان پیداش نمی کنم ). من هم تازه می خوام با لینوکس کار کنم و تجربه و اطلاعات کافی هم ندارم. ممنونم می شم یکمی بیشتر توضیح بدید.
    راستی دیسک های فدورا رو هم دارم.

با سپاس

یعنی اینقدر راحت می شه پسورد Root رو عوض کرد؟ البته من پسورد نسخه Desktop رو عوض کردم ولی نسخه سرور فکر نمی کنم که بشه.
    بله به همین راحتی و سرور و دسکتاپ هم در این زمینه فرقی نمیکنه . بعد از دسترسی فیزیکی به یه ماشین دیگه امکانات امنیتی مفهوم خاصی ندارن
    -- Dennis Ritchie

محل زندگی
    کرمانشاه
    بعد از دسترسی فیزیکی به یه ماشین دیگه امکانات امنیتی مفهوم خاصی ندارن
    منظور شما دسترسی به ماشینیه که به عنوان سرور کار می کنه یا هر ماشین موجود در شبکه ؟

کاربر تازه وارد آواتار Ali_ix
    محل زندگی
    تهران
    نقل قول نوشته شده توسط rasool_brn مشاهده تاپیک
    منظور شما دسترسی به ماشینیه که به عنوان سرور کار می کنه یا هر ماشین موجود در شبکه ؟
    دسترسی فیزیکی به هر سیستمی که میخواد پسوردشو عوض کنید! چه سرور باشه چه کلاینت!

سلام

لطفا اگه ممکنه کمی بیشتر توضیح بدید.

با تشکر

کاربر دائمی آواتار saeedIRHA
    محل زندگی
    Eclipse
    بعضی موقع ها هم با وجود دست رسی فیزیکی به client نمیشه پسورد رو reset کرد
    مثلاً وقتی که پیاده سازی کامپیوتر هایه شبکه بر
    اساس پرتکل lightweight directory access - LDAP یا +NIS باشه!

لطفا اگه ممکنه کمی بیشتر توضیح بدید.
    لطفا فروم و گوگل رو جستجو کن . واقعا نمیشه برای جواب هر کدوم سوالها یک دوره آموزشی لینوکس برگزار کرد . کافی هست دو سه تا کلمه کلیدی جوابی که گرفتی رو داخل همین فروم جستجو کنی و بعدش اگر مشخص نبود سوال جدید رو دقیقتر بپرسی

بعضی موقع ها هم با وجود دست رسی فیزیکی به client نمیشه پسورد رو reset کرد
    مثلاً وقتی که پیاده سازی کامپیوتر هایه شبکه بر
    اساس پرتکل lightweight directory access - LDAP یا +NIS باشه!
    موارد دیگری هم هست که نمیشه در اون زمان پسورد رو تغییر داد . اما پسورد لبهء امنیت نیست . وقتی گفته میشه دسترسی فیزیکی یعنی خداحافظی با ایمنی سیستم منظور این نیست که لزوما پسورد قابل بازیافت یا تغییر هست . آنچه که راه حل امنیتی قرار هست ازش حفاظت بکنه با دسترسی فیزیکی مورد استفاده قرار میگیره . مثلا ، برای از کار انداختن LDAP فقط کافی هستش که با سی دی بیای بالا و PAM رو Uninstall کنی و بعدش یک Root محلی اضافه کنی و ریبوت . در کل هر کسی که به ماشین دسترسی داره مالک ماشین هست . برای اینکه جلوی سوء استفاده گرفته بشه باید از راه حلهای سخت افزاری هم استفاده بشه مثل وجود نداشتن سی دی و رابط یو اس بی و دوربین مدار بسته و بررسی لاگهای هر کدوم از سیستم ها و ... . تنها چیزی که بصورت نرم افزاری میتونه جلوی سوء استفاده از دسترسی فیزیکی رو نسبتا" بگیره یا واقعا کندش کنه Full Disk Encryption هست .
    -- Dennis Ritchie

لیسانس این Full Disk Encryption چی هستش ؟ من نتونستم لینک دانلودی برای لینوکس پیدا کنم یکی برای ویندوز و لینوکس بود ولی لینک دانلودی نداشت

کاربر دائمی آواتار first_squit
    محل زندگی
    تهران
    با سلام

من نرسیدم پاسخ های دوستام رو در این زمینه ببینم

بنده با توضیع دبیان کار می کنم و این مشکل رو با استفاده از یک live CD مثلا (ParsX) حل می کنم

ابتدا با استفاده از یک live CD سیستم رو boot می کنیم سپس پارتیشنی رو که سیستم عامل روی ان نصب شده رو پیدا می کنیم (با استفاده از دستور )
     CFDisk

مثلا سیستم عامل ما در مسیر
    /dev/sda2
    قرار دارد

حالا از دستورات زیر برای ایجاد یک پسورد جدید استفاده می کنیم

Mount /dev/sda2  X 
    ChRoot X

کاربر دائمی آواتار first_squit
    محل زندگی
    تهران
    البته

یادم رفت که بگم هنگامی که با استفاده از Live CD سیستم رو Boot می کنیم باید برای وارد کردن دستورات در مد Code قرار بگیریم

تاپیک های مشابه

1. در صورت فراموش کردن رمز عبور root به جز نصب مجدد چه میتوان کرد؟
    نوشته شده توسط fotrosi در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 45
    آخرین پست: پنج شنبه 15 آذر 1386, 10:27 صبح
  2. آدرس دهی به root سایت !!؟
    نوشته شده توسط cactuskhan در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 7
    آخرین پست: پنج شنبه 19 مهر 1386, 13:27 عصر
  3. تعریف کاربری با عنوان root
    نوشته شده توسط tux-world در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 16
    آخرین پست: پنج شنبه 28 تیر 1386, 14:53 عصر
  4. اضافه کردن extension بدون استفاده از root