نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: اضافه کردن بخشی برا برنامه نویسی سخت افزارها

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

اضافه کردن بخشی برا برنامه نویسی سخت افزارها

سایت برنامه نویس یک سایت کامل در زمینه برنامه نویسی کامپیوتر به زابان فارسیه.
    اما اینجا جایه یه بخش در مورد برنامه نویسی الکترونیک خالیه.
    برنامه نویسی C و Basic و VHDL امروزه بخش مهمی از الکترونیکه . یکی از مهمترین تکنولوژی ها امروز اتصال PC به محیط خارجه. برنامه نویس های الکترونیک مجبور هستند از یک طرف برنامه نویسی IC ها را یادبگیرند واز طرفی برنامه نویسی کامپیوتر رو یاد بگیرند. مثلا واسه یه پروژه کنترول یه خط تولید از طریق اینترنت و آمار گیری باید هم برنامه نویسی PC رو یاد گرفت هم برنامه نویسی WEB و هم Data Baseبرنامه نویسی دستگاه های جانبی خط تولید.
    بیشتر برنامه نویسی ها هم در مورد سخت افزاره مثلا استفاده از com تا استفاده از اسلت های PCI.
    اومدن این بخش به برنامه نویس امکان لینک کردن سخت افزار و نرم افزار فراهم میشه. با این کار میشه پروژه های بزرگ صنعتی رو که در حال حاظر کشور ها دیگه داخل ایران دست گرفتن رو انجام داد.
    در نهایت دوستان زیادی رو میشناسم که همه از این گله میکنن جایه این بخش اینجا خالیه.
    امید وارم مسئولین سایت نسبت به این موضوع نظر مساعدی داشته باشن. برنانه نویس هایه ی بزرگی رو تویه ایران داریم که بخاطر تک منظوره بودن سایت حضورشون کمرنگ شده.
    منتظر جواب هستم

UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

برنامه نویسی الکترونیک

شاید نتونستم منظورم رو دروست به گم.
    تو یه الکترونیک زبان c برای برنامه ریزی IC ها و کنترولر ها استفاده میشه که قواعد با C++‎ یکیه ولی الگوریتم های خاصی داره. مثلا راه اندازی بلوتوث یا GPS.
    یا زبان BASCOM برای AVR که شبیه به بیسیک هست.
    این IC ها درسته برنامه ریزی میشن اما با کامپیوتر در ارتباط نیستن. اصلا سیستم عامل ندارن.
    نرم افزار های Delphi , c builder, mtlab , labview و... این نرم افزار ها هم میتونن با این وسائل در ارتباط باشن. ولی ن اون چیزی که اینجا در موردش بحث میشه.
    مثلا ساخت یه چطوری میشه یه پروگرامر با پورت LPT ساخت. من اینو با delphi نوشتم.
    یا یه کنترل از راه دو با استفاده از پورت COM واسه کامپیوتر ساخت.
    یا با VC++‎ یه array رو رویه سکتو 557 تویه CoolDisk نوشت که بشه واسه یه پیغام گیر استفاده کرد...
    کد نویسی های خاصی مد نظر هستند که نویه این سایت جاشون خالیه.
    این کد ها بسیا ارزش مند هستند.
    شاید واسه خرید هرکدوم از این کد ها مجبور باشید چند میلیون تویه بازار ایران پول داد.
    یه برنامه ساده که یه عکس رو از CoolDisk بهخونه و رویه LCD نمایش بده شاید یک میلیون هم روش بره.
    تا کی باید ما عضو سایت های خارجی باشیم جرا یه پایگاه محکم تویه ایران نداشته باشیم؟
    بازم منتظرم که نظرتون رو بشنوم. نه پیشنهاد برای مراجعه به جایی. سایت های زیادی رو میشناسم که واسه اینکارن. اما جاش اینجا خالیه

مسائل Embedded و کنترلی رو در بخشی که گفتم ، و بقیه مسائل رو در هر بخشی که به اون زبان برنامه نویسی مربوط هست میتونی مطرح کنی . من دقیقا متوجه نشدم که جای چه چیزی خالی هست ؟ عبارتهای برنامه نویسی سخت افزار و برنامه نویسی الکترونیک فاقد معنی فنی هستند ،‌اگر مشکلت عنوان و نام بخش باشه ؛ و اگر نه ، معطل این چیزها نباش . اگر مطلب خاصی داری یا میخوای چیزی رو یاد بدی و بحثی رو شروع کنی کافی هست اونکار رو انجام بدی .
    -- Dennis Ritchie

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

کدام بخش یا بخش جدید

بازم فکر کنم نتونستم درست بیان کنم.
    چند سال پیش که مسابقات روباتیک نایین رو راه انداختیم، یکی از تیم های شرکت کننده یه سایت رو راه اندازی کرد با نام mem.ir که این سایت تالار های گفتگویی رو برای الکترونیک راه اندازی کرد که من هم به همه کسانی که برای مسابقات ثبت نام میکردن اون سایت رو معرفی میکردم. بعد از مدتی تالار های گفتگوی این سایت راه افتادن و شلوغ شد اما چون تویه هر تالار فرد متخصی به انوان مدیر وجود نداشت بد از مدتی اون لینک از اون سایت حذف شد.
    این شد که یکی از جایگاه هایی که میتونست کمک بزرگی برای رشد کشور باشه از کار افتاد.
    خیلی ها می پرسن که واسه سوال کردن تویه این زمینه ها کجا باید برن و سایت هایی که میشناسم همه باید به زبان انگلیسی مطرح کنی...
    هر دفه هم که این سایت رو معرفی کردم نتونستن جایه مناسبی برای سوال هاشون پیدا کنن.
    خود من هم زیاد تویه اینترنت میام و چند ساله عضو سایت هستم ام فقط هر دفه فقط یا مقالات رو میبینم یا جستجو میکنم. پست های زیادی ندارم. آخه میدونم کسانی که عضو سایت هستند اکثرا فقط برنامه نویس کامپیوترن وشاید اگه که سوال کنم چتور با delphi میشه یک بایت اطلاعات رو به روش SPI با LPT انتقال داد جوابی نشنوم.
    منظورم اینه که این سوال وجواب ها نه تویه برنامه نویسی delphi جا میگیره نه تویه Embedded جا میشه. از طرفی با سخت افزار در ارتباط هست و از طرفی با زبانهای سطح بالا.
    برنامه ها و مقلات زیادی در این موظوع ها دارم که میخوام در اختیار دوستان بزارم که خیلی واسم ارزشمنده اما نمیدونم کجا ارائه بدم. نمیخوام جایی بزارم که کسی نینه یا سردرنیاره.
    یه سری کامپوننت و کتابخانه و Dll برای delphi نوشتم که دوست دارم در اختیار دوستان بزارم.
    اینها همه در رابته با الکترونیک هستند. به هر حال چیزی که نیاز امروز کشور به معنی تکنلوژی باشه یه بخش عمدش همین مطالب ارزش منده.
    نمیدونم مسئولین سایت چقدر دوست دارن که این که این بخش ها و این افراد وارد سایت بشه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

Unhappy

به بخشید اگه غلط املایی داشتم.

دوست عزیز ؛ توضیح دادن این نکات ساده برای من نوعی که حداقل لیسانسش سخت افزار بوده باور کن که ضرورتی نداره . افراد دیگری هم در سایت برنامه نویس هستند که یا اینکاره بودن یا از اینکارها کردن . در مورد چیز خاص یا ویژه ای صحبت نمیکنی . اگر مسئله به کنترل یک سخت افزار با دلفی و سی مربوط هست ، در همان بخشها سوال کن . اگر کسی بدونه جواب میده . اگر در مورد نوشتن درایور روی ویندوز یا لینوکس برای تعامل با یک کارت خاص بحثی هست قسمت برنامه نویسی سطح پائین به همین منظور در نظر گرفته شده . برای بقیه کاربردهای Embedded هم بخشی که گفتم وجود داره . تو در مورد چیزی صحبت نمیکنی که ما براش ارزشی قائل نباشیم یا مسئله فرد دیگری نبوده باشه . اینها که گفتی ارتباطی با "الکترونیک" ندارند . برنامه نویسی برای تعامل با سخت افزار ، یا نوشتن کد موبایل و Embedded در بخشهای مختلفی پوشش داده شده . در جواب قبلی هم گفتم که اگر علاقه مند به نوشتن مطلب هستی از همین بخشها شروع کن . اگر سوالی دیدی جواب بده یا اگر دوست داشتی تجربه هات رو بصورت نکته یا مقاله همونجا بذار بقیه هم قطعا استفاده میکنن ( معمولا میتونی از تعداد تشکرهائی که زیرش هست اینو ارزیابی کنی ) بعد هم اگر فعالیتت پر رنگ بشه افرادی که مبتلا به این مسائل هستن با امید بیشتری سوال میکنن و انتظار دارن که یکی جوابشون رو بده .
    -- Dennis Ritchie

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران
    فکر کنم بتزم متوجه صحبت همدیگه نمیشیم. هر دفه پروژه رو واست mail میکنم شاید تفاوت رو احساس کنی.
    ممنون

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •