نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: آیا فایل بانک اطلاعاتی بزرگ مشکل ساز است یا خیر ؟

کاربر دائمی آواتار MOHSEN731
    محل زندگی
    Iran

آیا فایل بانک اطلاعاتی بزرگ مشکل ساز است یا خیر ؟

با عرض سلام خدمت دوستان
    من یک بانک با 500 فیلد و چهار صد هزار رکورد باید برای برنامه ام طراحی کنم و بعد از آن در برنامه ام استفاده کنم مشکل من این است که اولا چه بانکی بهترین کارایی را برای این کار دارد و بعد اینکه آیا همه فیلدها را در یک فایل بانک قرار دهم بهتر است یا اینکه فیلدها را در چند فایل بانک قرار دهم و بعد آنها را به هم لینک کنم چون حجم این بانک من حدود 5/1 گیگابایت می باشد
    در کل منظور این است که حجم بالای فایل بانک بعدا در بازنمودن و ویرایش بانک مشکل ایجاد نمی کند البته قابل ذکر است که برنامه در هر مرحله فقط ده رکورد از این بانک را باز می کند و نمایش می دهد و از Table و Query در دلفی برای دسترسی به رکوردها و بانک استفاده می شود .
    ممنون :)

:shock: این چه بانکیه که 500 تا فیلد داره؟! به نظر من اگه طول رکوردهات و کم کنی بهتره. البته من که نمیدونم چه اطلاعاتی میخوایی ذخیره کنی. ولی ندید میگم باید بشه رکوردهات و بشکنی. یعنی از چند تا جدول به جای یکی استفاده کنی.
    به هر حال اگه نمیشه این کار و بکنی با بانک اکسس که اصلا پیاده سازی نمیشه. چون حداکثر تعداد فیلدها تو اکسس 256 تاست. شاید هم 255 تا. :P

VIP آواتار رضا عربلو
    محل زندگی
    تهران
    1 - با اکسس محدودت 2 گیگاایت حجم فایل بانک اطلاعاتی را داری
    2 - با پارادکس حداکثر می توانی بانک اطلاعاتی بت 4 گیگابایت داشته باشی
    3 - بهتره بری سراغ oracle که میگویند خیلی بانک قویی است و بهترین نوع بانک برای بانک های اطلاعاتی بزرگ در حد ابعاد اطلاعات یک شهر و یا کشور است. . بیش از 50 درصد بانک های اطلاعاتی از نوع اوراکل است. من خودم هنوز نمی دونم که چگونه می توان با دلفی برای بانک های اوراکل برنامه نوشت و یا از اونها استفاده کرد....... ولی می خواهم به این سو حرکت کنم
    اگر Net. نمی دانید وارد نشوید.

کاربر دائمی آواتار MOHSEN731
    محل زندگی
    Iran
    من برای این کار از بان Dbbase با پسوند Dbf استفاده کرده ام شنیدم که تا 2 میلیون رکورد را باحجم بالا ساپورت میکنه
    فعلا تا 200 هزار رکورد مشکلی ندارم ولی هنگام باز نمودن بانک در دلفی با آنکه فیلتر هم می شود و فقط 100 رکورد را نمایش می دهد مدتی طول میکشد تا لود شود ولی بعد از لود مشکلی ندارم
    می خواستم ببینم آیا می شود یک نوار پیشرفت برای لود بانک قرار داد تا در هنگام لود نوار پیشرفت progressBar یا یک پیغام مبنی براینکه کاربر صبر کند قرار داد
    ممنون

من فکر کن اگر شما از بانک اطلاعاتی SQL استفاده کنی بد نباشد اولاً به راحتی میتوانی توسط Database Desktop خود دلفی اطلاعات خودت را به SQL ببری و راحت بشکنی و در یک Diagram فایلها را به هم مرتبط کنی
    در مورد ORACLE هم بگویم که درست است که بانک خیلی قوی میباشد ولی کار کردن با آن کی پیچیده و نیاز به دوره های پیشرفته دارد و پشتیبانی در ایران فقط توسط یک یا دو شرکت که خود مدعی بر نماینده بودن است انجام میگرید.
    و مشکلی که در Oracle وجود دارد این است که بیشتر توسط Disiner کار انجام میگرید که پس از طراحی ساختار اطلاعاتی خود جداول را میسازد و اگر بخواهیم تغییراتی در ساختار دهیم کل کار به هم میریزد و با توجه به اینکه در ایران کارها سلیقه ای است و زمانی که مدیر واحد عوض میشود سیستم کار هم با خود عوض میکند من پیشنهاد میکنم از Oracle استفاده نکن چون الآن همین بلا سر ما آمده است
    با احترام
    ع.و

من فکر کن اگر شما از بانک اطلاعاتی SQL استفاده کنی بد نباشد اولاً به راحتی میتوانی توسط Database Desktop خود دلفی اطلاعات خودت را به SQL ببری و راحت بشکنی و در یک Diagram فایلها را به هم مرتبط کنی
    در مورد ORACLE هم بگویم که درست است که بانک خیلی قوی میباشد ولی کار کردن با آن کی پیچیده و نیاز به دوره های پیشرفته دارد و پشتیبانی در ایران فقط توسط یک یا دو شرکت که خود مدعی بر نماینده بودن است انجام میگرید.
    و مشکلی که در Oracle وجود دارد این است که بیشتر توسط Disiner کار انجام میگرید که پس از طراحی ساختار اطلاعاتی خود جداول را میسازد و اگر بخواهیم تغییراتی در ساختار دهیم کل کار به هم میریزد و با توجه به اینکه در ایران کارها سلیقه ای است و زمانی که مدیر واحد عوض میشود سیستم کار هم با خود عوض میکند من پیشنهاد میکنم از Oracle استفاده نکن چون الآن همین بلا سر ما آمده است
    با احترام
    ع.و

ببخشید فراموش کردم دوماً من بالا را بگویم
    دوماً شما اگر از Viewهای در بانک SQL استفاده کنید چون اطلاعات از خود بانک برداشته میشود سرعت آن به مراتب بیشتر از مواقعی است که شما Query در دلفی بسازید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •