نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: ثبت نام مدرسه

ثبت نام مدرسه

1 - سلام یک برنامه با اکسس برای ثبت نام مدرسه با رتبه بندی و ... می خواستم
    ممنون می شوم اگر دارید نمونه بگذارید
    -----
    2 - یک سوال داشتم و آن اینست که من در یک تیبل نام دانش آموز،نمره،کلاس،سال تحصیلی،درس و ... را نگه می دارم و می خواستم ببینم چطور می شود در کارنامه فرد رتبه چند درس منجمله ریاضی و زبان را در کلاس و در پایه بدست آورد ممنون می شوم کمکم کنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلاً #C
    با سلام در خصوص سوال دوم منظور از رتبه چند درس چیست اگر منظور شما نمره چند درس که می توانید کوئری بسازید و یا در همان کارنامه نمره ها را با هم جمع کنید و معدل را به دست آورید و نمره کلاس را هم می توانید در فیلدهای جداگانه داشته باشید.

رتبه

به فرض در کارنامه دیماه یک دانش آموز جلوی هر درسی، نمره آن را نوشته و در ستون بعد آن به ترتیب بالاترین نمره در کلاس، رتبه در کلاس، بالاترین نمره در مدرسه و رتبه در مدرسه نوشته شده است.
    1 - من می خواستم ببینم چگونه می شود رتبه یک نفر را در کل کلاس با توجه به اینکه ممکن است چندین نفر ، نمره یکجور داشته باشند را حساب کرد ؟
    2 - آیا این امکان در اکسسز وجود دارد که برای جواب یک کوئری ردیف درست کنیم مانند Auto Number و یا به جدولی انتقال دهیم و در آن یک Auto Number قرار دهیم ؟

دوست عزیز

همانطور که دوستمون فرمودن با ساخت کوری و سورت صعودی و یا با دستورات DMAX یا Dlookup این کار براحتی شدنی است امتحان کنید

موفق باشید

نمونه کارنامه

سلام ممنون از راهنماییتون
    من نمونه کارنامه را در ادامه قرار دادم و منظورم چنین کارنامه ای است که چنین محاسبه ای را برای هر دانش آموز انجام دهد.
    ممنون می شوم که اگر ممکنه یک نمونه فایلی برایم قرار دهید
    با تشکر از شما
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار SYNDROME
    محل زندگی
    تهران

با سلام

شمل باید یک جدول با فیلدهای فوق بسازید و برای هر کس مقادیر فوق را به صورت جداگانه محاسبه کنید و در جدول بریزید.
    موفق باشید

ممنون

ممنون از راهنماییتون
    ولی اینقدر سواد دارم که بدانم باید یک جدول بسازم
    سوال من این است که چطور باید رتبه را در بیاورم نه اینکه داده ها را ذخیره کنم
    ممنون می شوم اگر کسی نمونه ای دارد کمکم کند

کمکم کنید

ممنون می شوم که کمک کنید و یک نمونه بگذارید

محل زندگی
    تهران

با سلام

نقل قول نوشته شده توسط 111111 مشاهده تاپیک
    سوال من این است که چطور باید رتبه را در بیاورم نه اینکه داده ها را ذخیره کنم
    ممنون می شوم اگر کسی نمونه ای دارد کمکم کند
    دوست عزیز شما بر اساس نمرات درس ریاضی یک Sort انجام می دهید و سپس به تریب هز بالا رکوردها را پیمایش کنید و با یک متغییر از عدد 1 با بالا حرکت کنید.
    سپس مقدار متغییر را در اجرای هر با حلقه یکی بالا ببرید و آن را در فیلد رتبه هر کس ذخیره کنید.
    البته باید Sort شما نزولی باشد.
    موفق باشید

ممنون از راهنماییتون

ممنون از راهنماییتون
    ببخشید که من حرف شما را متوجه نشدم
    همین راهی را که شما ذکر نموده اید را بنده بلد نیستم. و نمی دانم که کجا باید این متغیر را تعریف کنم و یا کجا این عملیات را انجام دهم.
    اگر ممکن است راهنمایی بفرمائید یا یک نمونه خیلی کوچک برایم ضمیمه فرمایید ممنون می شوم
    اگر ممکن است بفرمائید که کجا باید این متغیر ها را تعریف نمایم
    اگر امکان دارد نونه ارسال نمائید

محل زندگی
    تهران

با سلام

خوب یک ADO را روی صفحه قرار دهید و سپس مثلا بر اساس فیلد درس ریاضی مقادیر را Sort کن.

Select *
    From Tbl_Lesson
    Where Name = 'ریاضی'
    Order By Grade

حالا درس ریاضی را بر اساس نمره مرتب کرده اید.
    حالا بر به ترتیب از بالا مثلا به فیلد "رتبه" عدد یک را به اولین رکورد و به ترتیب به بالا حرکت کن و مقدار را اضافه کن.
    موفق باشید

دوست عزیز چرا سر به سرمان می ذاری
    من آنقدر وارد نیستم که بدونم به یک فیلدی مثل رتبه از 1 به بالا بدم و یا نمی دانم ADO چیست اگر ممکن است یک نمونه خیلی خیلی ساده برایم بگذارید ممنون می شوم

لطفا کمک کنید اساتید

کمک کنید لطفا
    احتیاج دارم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •