نمایش نتایج 1 تا 25 از 25

نام تاپیک: DataGrid

Tick DataGrid

سلام
    وقتی که در DataGrid بر روی یک رکورد خاص هستیم چگونه میتوانیم کاری کنیم که اطلاعات همان رکورد در بخش جداول آن و یا textbox ها نمایش داده شود ؟ منظورم انتقال اطلاعات نیست.
    * من خیلی با متدهای DataGrid کار کردم ولی موفق نشدم. اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشوم.
    با تشکر

شیء دیتاگرید فقط برای نمایش اطلاعات هست و بطور مستقیم هیچ دسترسی ای روی سطر های این شی ء امکان پذیر نیست.

یه راه حل اینه که به تعداد شماره ردیف انتخاب شده ، توی دیتابیستون حرکت کنید و رکورد موردنظر رو نمایش بدین و یا
    می تونید از vsFlexGrid که خیلی قوی تر هست استفاده کنید.

از راهنمایی شما ممنون هستم.
    در ضمن من برنامه کوچکی را از اینترنت دانلود کردم که کار فوق را انجام میدهد. اما نمیدانم که چگونه این کار را کرد. نه از کد استفاده شده بود و نه از خاصیت های آن. خواستم بگویم که فکر کنم چنین چیزی وجود داشته باشد
    با تشکر

نقل قول نوشته شده توسط mgmreza مشاهده تاپیک
    از راهنمایی شما ممنون هستم.
    در ضمن من برنامه کوچکی را از اینترنت دانلود کردم که کار فوق را انجام میدهد. اما نمیدانم که چگونه این کار را کرد. نه از کد استفاده شده بود و نه از خاصیت های آن. خواستم بگویم که فکر کنم چنین چیزی وجود داشته باشد
    با تشکر
    دوست عزیز شما این نمونه رو که میگین اینجا قرار بدین ، تا ببینیم چیکار کرده.

برنامه ای که قرار بود بفرستم را در لینک زیر قرار دادم.
    همانطور که در برنامه مشاهده مینمایید وقتی که بر روی DataGrid کلیک میکنم رکورد مورد نظر در قسمت بالا نیز نمایش داده میشود .

https://barnamenevis.org/attach...1&d=1201736593

کاربر دائمی آواتار perfeshnal
    محل زندگی
    ایران
    عزیز در این لینک که فایلی نیست !

کاربر تازه وارد آواتار ABERTINO
    محل زندگی
    Bios

این کارت رو را میندازه

این فایلی رو که واست آپلود کردم دقیقاً همون کاریه که می خوای بدوند کدنویسی و دردسر اضافه
    اگه حل شد دکمه حل شد رو بی زحمت بزن
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

آقای ABERTINO کار جالبی بود بهش فکر نکرده بودم

سلام
    وقتی که در DataGrid بر روی یک رکورد خاص هستیم چگونه میتوانیم کاری کنیم که اطلاعات همان رکورد در بخش جداول آن و یا textbox ها نمایش داده شود ؟ منظورم انتقال اطلاعات نیست.
    * من خیلی با متدهای DataGrid کار کردم ولی موفق نشدم. اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشوم.
    با تشکر
    من در تمام پروژه هام از این قابلیت استفاده میکنم خیلی هم ساده هستش:
    یه adodc روی صفحه می زاری و اونو به پایگاه داده ات وصلش می کنی
    بعدش یه دیتاگرید هم روی صفحه می زاری و رکورد سورسش رو adodc انتخاب می کنی
    یک یا چند تا تکست باکس روی صفحه می زاری و اونها رو به فیلدهایی از adodc مارتبط می کنی
    حالا شما هر موقع روی سطری از جدول دیتا گرید کلیک کنی یا بالا و پایین بیای خود adodc بصورت خود کار اطلاعات رو توی تکست باکسها نمایش خواهد داد . کارهایی رو که گفتم انجام بده 100 در صد به نتیجه خواهی رسید .
    موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط ABERTINO مشاهده تاپیک
    این فایلی رو که واست آپلود کردم دقیقاً همون کاریه که می خوای بدوند کدنویسی و دردسر اضافه
    اگه حل شد دکمه حل شد رو بی زحمت بزن
    توی این روش باید روی هر رکورد دابل کلیک کنید تا تکس باکس آپدیت بشه.

کاربر دائمی آواتار bobrus
    محل زندگی
    Hash Table
    آقای mbt925 من که این فایلو دانلود کردم فقط با یک کلیک کار می کرد نه با دابل کلیک
    تازه من هم از این Abertino استفاده می کنم تاحالا مشکل نداشتم

نقل قول نوشته شده توسط bobrus مشاهده تاپیک
    آقای mbt925 من که این فایلو دانلود کردم فقط با یک کلیک کار می کرد نه با دابل کلیک
    تازه من خودم هم از این روش استفاده می کنم تاحالا مشکل نداشتم
    خب پس حالا یه بار دیگه اجراش کنید و ببینید وقتی روی یه رکورد کلیک می کنید چی بهتون نشون میده و وقتی دابل کلیک می کنید چی نشون میده.

کاربر تازه وارد آواتار ABERTINO
    محل زندگی
    Bios
    آقای mbt925 منو به شک انداختین رفتم و دوباره نگاهش کردم هم کلیک و هم دابل کلیک کردم هیچ اتفاقی نیوفتاد یعنی درست کار کرد میشه شما توضیح بدین چی میشه؟

فقط به این که تکس باکس ها تغییر می کنه توجه نکنید ، به محتویات اونا هم توجه کنید.
    توی دوتا تصویری که گذاشتم به محتویات رکورد انتخاب شده و محتویات تکس باکس توجه کنید.
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

نقل قول نوشته شده توسط ali_habibi1384 مشاهده تاپیک
    من در تمام پروژه هام از این قابلیت استفاده میکنم خیلی هم ساده هستش:
    یه adodc روی صفحه می زاری و اونو به پایگاه داده ات وصلش می کنی
    بعدش یه دیتاگرید هم روی صفحه می زاری و رکورد سورسش رو adodc انتخاب می کنی
    یک یا چند تا تکست باکس روی صفحه می زاری و اونها رو به فیلدهایی از adodc مارتبط می کنی
    حالا شما هر موقع روی سطری از جدول دیتا گرید کلیک کنی یا بالا و پایین بیای خود adodc بصورت خود کار اطلاعات رو توی تکست باکسها نمایش خواهد داد . کارهایی رو که گفتم انجام بده 100 در صد به نتیجه خواهی رسید .
    موفق باشید
    مشکلی که در این روش وجود دارد این است که وقتی ، هنگام وارد کردن اطلاعات در پایگاه از ادامه کار منصرف شدیم و دکمه لغو را که حاوی کد adodc1.Recordset.CancelUpdate کلیک میکنیم اطلاعات ثبت میشود در صورتی که اگر از این روش استفاده نکنیم با زدن دکمه فوق اطلاعات ثبت نمیشود.
    آیا راه حلی برای این مشکل وجود دارد ؟
    با تشکر

مشکلی که در این روش وجود دارد این است که وقتی ، هنگام وارد کردن اطلاعات در پایگاه از ادامه کار منصرف شدیم و دکمه لغو را که حاوی کد adodc1.Recordset.CancelUpdate کلیک میکنیم اطلاعات ثبت میشود در صورتی که اگر از این روش استفاده نکنیم با زدن دکمه فوق اطلاعات ثبت نمیشود.
    با تشکر
    با سلام خدمت دوستان عزیزم

فرمایش دوستون درسته من هم خیلی روش کار کردم اما نشد . با وجود این که این روش بسیار روش عالی هست و من شخصا همیشه از این روش استفاده می کنم اما نتونستم از این مشکل رد شم . دوستان اگه بزرگواری کنند و یه راه حلی پیشنهاد کنند ممنون میشم

بازم ممنون

با تشکر
    سلام به همه شما دوستان
    کسی میتواند در مورد مشکل مطرح شده ، راه حلی ارائه دهد. خیلی ضروری است.
    با تشکر

Wink

سلام
    این کار که خیلی راحته اصلا نیاز به کد نداره
    با اجازه من برنامه دوستمونو کمی ویرایش کردم

اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

نقل قول نوشته شده توسط vbhamed مشاهده تاپیک
    سلام

این کار که خیلی راحته اصلا نیاز به کد نداره
    با اجازه من برنامه دوستمونو کمی ویرایش کردم
    با سلام
    vbhamed عزیز ممنون از شما . اما مشکل اینجاست که اگر بخواهی برای کاربر دکمه تایید و انصراف تعریف کنیم همون مشکلی که دوستمون گفتن پیش میاد . یعنی نمی تونیم یک کلید برای تایید و یک کلید برای انصراف تعریف کنیم . درست به مانند تصویر ضمیمه .
    آیا راهی برای حل این مشکل هست ؟

ممنون از محبتتون
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

Wink پاسخ

سلام
    چرا نشه دکمه تایید و انصراف تعریف کرد
    اینم همون نمونه با دکمه تایید و انصراف :
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

با تشکر

سلام
    اگر به جای دستور adodc1.Recordset.CancelUpdate از دستور adodc1.Refresh استفاده کنیم باعث میشود وقتی که از وارد کردن اطلاعات پشیمان شدید و خواستید بر روی دکمه انصراف کلیک کنید ، دستور فوق مانع از ثبت اطلاعات مورد نظر در پایگاه و DataGrid میشود .
    در ضمن این دستور را دیروز امتحان کردم.

سلام
    خب چرا از refresh استفاده کنید ؟
    تازه اگر هم خواستید اول CancelUpdate رو بزنید و بعد Refresh

نقل قول نوشته شده توسط j.farazani مشاهده تاپیک

فرمایش دوستون درسته من هم خیلی روش کار کردم اما نشد . با وجود این که این روش بسیار روش عالی هست و من شخصا همیشه از این روش استفاده می کنم اما نتونستم از این مشکل رد شم . دوستان اگه بزرگواری کنند و یه راه حلی پیشنهاد کنند ممنون میشم

بازم ممنون
    منظورتون رو متوجه نشدم!
    اگه می خواین ثبت کردن رو هم اونجا انجام بدید مشکل خواهید داشت باید این کارو توی فرم دیگه ای انجام بدی و این فرم رو hide کنی.

با عرض شرمندی که پست شما رو دیر مشاهده کردم
    نقل قول نوشته شده توسط ali_habibi1384 مشاهده تاپیک
    منظورتون رو متوجه نشدم!
    اگه می خواین ثبت کردن رو هم اونجا انجام بدید مشکل خواهید داشت باید این کارو توی فرم دیگه ای انجام بدی و این فرم رو hide کنی.

نه من از کد زیر استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم ندارم .
    adoPrimaryRS.UpdateBatch adAffectAll

حالا اگر در UnderlyingValue بخواهیم چیزی شبیه به تصویری که در پستهای قبلی گذاشته بودم داشته باشم بعلاوه جستجو و فیلتر جه کار باید کرد

البته این مشکل رو به طور کامل در تاپیک زیر توضیح دادم
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=95932

ممنون

تاپیک های مشابه

1. کنترل کلیدها در DataGrid
    نوشته شده توسط once4ever در بخش C#‎‎
    پاسخ: 10
    آخرین پست: چهارشنبه 26 آبان 1389, 23:31 عصر
  2. نمایش یک رکورد جدول به صورت دو سطر در datagrid
    نوشته شده توسط zahracomputer در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 11
    آخرین پست: چهارشنبه 12 مهر 1385, 20:22 عصر