نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: تبدیل زبان یک فایل متنی توسط VB

کاربر جدید
    محل زندگی
    Iran

Question تبدیل زبان یک فایل متنی توسط VB

سلام.
    آقا من یک برنامه ای نوشتم که فایلهایی را به صورت TEXT از چند شرکت از طریق رسیور و پورت سریال دریافت می کنه. تا اینجا مشکلی نیست.

اما وقتی زبان فایلهای ورودی عربی باشه ، کلماتی چون bJdJ GeQCJGf HdLjcjJGf GVGaI نشان میده.

جالب اینجاست یه بنده خدایی که مرحله دوم کار را انجام میده و آنها را وارد دیتا بیس می کنه با فایلهای من مشکلی نداره و اونها را به عربی تبدیل و در دیتا بیس قرار میده (البته دلفی کاره).
    حالا اگه بخواهم خودم این کار را انجام بدم چه باید بکنم ؟ ؟ ؟
    (البته متن دریافتی کد شده یا رمز شده نیست، تو مایه های استانداردهای ANSI وUTF-8 یا یه چیزی مثل تغییر فونت است)
    خواهش می کنم کمک کنییییییید.

کاربر دائمی آواتار vahidm
    محل زندگی
    اردکان
    با سلام دوست عزیز فایلها به صورت txt است یعنی متنی هست یا درون کنترل text قرار داره ؟
    مشخص کن شاید بشه حلش کرد

نقل قول نوشته شده توسط اکبری مشاهده تاپیک
    سلام.
    آقا من یک برنامه ای نوشتم که فایلهایی را به صورت TEXT از چند شرکت از طریق رسیور و پورت سریال دریافت می کنه. تا اینجا مشکلی نیست.

اما وقتی زبان فایلهای ورودی عربی باشه ، کلماتی چون bJdJ GeQCJGf HdLjcjJGf GVGaI نشان میده.

جالب اینجاست یه بنده خدایی که مرحله دوم کار را انجام میده و آنها را وارد دیتا بیس می کنه با فایلهای من مشکلی نداره و اونها را به عربی تبدیل و در دیتا بیس قرار میده (البته دلفی کاره).
    حالا اگه بخواهم خودم این کار را انجام بدم چه باید بکنم ؟ ؟ ؟
    (البته متن دریافتی کد شده یا رمز شده نیست، تو مایه های استانداردهای ANSI وUTF-8 یا یه چیزی مثل تغییر فونت است)
    خواهش می کنم کمک کنییییییید.
    TextBox و Label توی ویبی ، برای نمایش متن ، فرمت نمایش اونرو از Unicode به ANSI تغییر میدن.
    ANSI فرمت نمایش استاندارد کاراکتر توی همون کامپیوتر مشخص هست.
    با این فرض ، اگه یه متنی که به یه زبونه دیگه هست رو بخواین توی ویبی نمایش بدین ، کاراکترهای نامفهموم خواهید دید.
    برای اینکه متن با فرمت تعیین شده نمایش داده بشه ، باید Script اون TextBox یا Label ای که قراره نمایشش بده رو به زبون مربوطه تغییر بدین.

نمونه (نمایش یه متن به دو صورت)

مرجع:

کاربر جدید
    محل زندگی
    Iran

Exclamation تشکر و توضیح

دوستان مرسی از راهنمایی هاتون
    اما باید بگم که اطلاعات من بصورت فایل متنی است و معلوم هم نیست یونیکد باشه. من نمیدونم کدوم یکی از مدیرها زحمت کشیدند و عنوان پست منو عوض کردن، اما من نگفتم یونیکد ، گفتم تو مایه های اونه. موضوع از این قراره که یک سری اطلاعات از پورت خوانده میشد و طبق کاراکترهایی که از قبل مشخص شده و اول و آخر فایل را نشان میداد ، در فایلهای مختلف Save میشد. مثلا شرکتی گفته من در اطلاعاتی که براتون ارسال می کنم کد 01 اسکی را به منزله شروع و کد 13-10-04 را به منزله پایان فایل قرار میدم.
    دو برنامه هم وجود داشت که اولی ، کدها یا کاراکترهای سر و ته فایل را تشخیص میداد و در مسیر خاص Save میکرد و دومی زبان آنها را تبدیل میکرد و در دیتا بیس ذخیره میکرد.(البته زبان را هوشمند تشخیص نمیدهد و باید براش تنظیم کنی در فلان مسیر فایلهای فلان زبان است).
    حالا نکته اینجاست که من برنامه اول را کامل نوشتم و مشکلی نیست و برنامه دوم اون شرکت تبدیلش میکنه.
    می خواهم برنامه دوم را هم خودم بنویسم ولی روش تبدیل اون متن را به زبان اصلی(مثلا عربی نمی دانم).
    ضمنا بگم هیچ رابطه ای بین شرکت فرستنده دیتا و شرکت نویسنده برنامه ها وجود نداره و هیچ رمزنگاری در کار نیست.نمونه متن تبدیل نشده به عربی را در پست اول گذاشتم. ممنون میشم اگه کمک کنید.

کاربر جدید
    محل زندگی
    Iran

Unhappy یعنی اینقدر پیچیده است؟

بابا جون هرکی دوست دارید کمک کنید. مردم از سردرگمی !!!

یه نمونه از فایل تونو اینجا قرار بدین.

کاربر جدید
    محل زندگی
    Iran

این هم نمونه یک فایل به زبان عربی

یک نمونه از فایل TEXT مربوطه را به همراه یک خروجی XML از دیتابیس ارسال نمودم . البته اکثر فیلدهای XMLاز فایل TEXT مربوطه استخراج شده است.
    Thanks.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

سلام
    اون تیکه از برنامت که فایل رو دریافت می کنه کجاست ؟
    اشکال از همون جاست
    این فایل Text واقعا خرابه و با تبدیل کد پیج درست نمیشه
    شما احتمالا در مرحله ذخیره فایل Text از فایلهای متنی استفاده کردی که این کار اشتباه است و باید از فایلهای binary استفاده شود تا تغییری در کدپیج شما داده نشود
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

کاربر جدید
    محل زندگی
    Iran

Smile

نه دوست عزیز، خراب نیست. اگر خراب بود برنامه دوم نمی توانست XML فوق را ایجاد نماید.
    فیلدهای این XML دقیقا از روی این فایل TEXT ساخته شده است.
    ممنون میشم اگر کمک نمایید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •