نمایش نتایج 1 تا 19 از 19

نام تاپیک: فایل BIN و انتقال به IC

Question فایل BIN و انتقال به IC

دوستان سلام
    یکی از اقوام به من یه برنامه داده که از طریق این برنامه که اسمش لودر است فایلی با پسوند bin را به IC Flash دستگاه منتقل می کنه و تنظیماتی چون شکل منو ها و متن های منو ایجاد می کنه حال من می خوام ببینم آیا این برنامه با وی بی نوشته شده چطور فایل را انتقال می ده و از همه مهمتر ایا می شه شکل منو را خودم طراحی کنم اگر کسی در این زمینه کار کرده من حاضرم هزینه اطلاعاتی را که به من میده بپردازم چون واقعا مساله مهمیه برام ! قابل ذکر است که تمام تنضیمات و شکل منو مربوط به فایل bin در مسیر برنامه است
    دانلود برنامه

سلام
    منتقل کردن فایل که کاری نداره با Winsock‌ انجام میشه
    اما منظورتون از دستگاه چیه ؟
    با توجه به اون دستگاه باید فرمت فایل bin رو داشته باشی تا بتونی تولیدش کنی
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

مرسی vbhamed
    منظورم دستگاه starsat 550 است
    میشه یه نمونه برنامه برای انتقال فایل بگذارید و متاسفانه من هیچ اطلاعاتی راجبه فایل bin ندارم فقط می دونم که کلیه ی اطلاعات مربوط به منو ها در این فایل است و من می خوام الگوریتم اونو بدست بیارم راستی انتقال فایل به ic اگه نامعلوم باشه دستگاه قفل نمی کنه چون من چند بار داخل فایل را تغییر دادم و به دستگاه انتقال دادم و دستگاه قفل کرد

کاربر دائمی آواتار bobrus
    محل زندگی
    Hash Table
    دوست عزیز اون آی سی رو که این فایل روش کپی میشه معادل آی سی bios تو کامپیوتر هستش در واقع اون فایل bin فایل بایوس رسیور که به اصطلاح امروز upgread می کنن
    فایلهای bin هم همه به زبان اسمبلی هستن و برای فهمیدنش باید اسمبلی بلد باشی
    (البته تا اونجایی که من اطلاع دارم)

سلام

معمولا اینطور فایلها با یک نرم افزار واسط ساخته میشه و عکسها و منوها توی اون نرم افزار دستکاری میشه و سپس فایل bin اون generate میشه و به این سختی که شما فایل bin رو بخواهید دستکاری کنید نیست

در مورد کار با winsock هم یک جستجو تو سایت کنی کلی پیدا میشه
    فقط اینکه اطلاعاتت رو باید بصورت باینری بفرستی که اینم winsock انجام می ده
    اگر من و شما هر كدوم يك چيز ياد داشته باشيم و به هم ياد بديم، حالا هر كدوم دو تا چيز ياد داريم ! http://www.ArminaCo.com

دوستان بسیار ممنون
    تغییر منو و عکس های آن هدف اصلی منه حال اگه کسی نرم افزاری را به من بده که بشه منو را جدید کرد و ساخت من هزینه ی آن را می پردازم حالا من مطمئن نیستم که زبان فایل bin اسمبلی هست دوستان اگه می شه چند نرم افزار معرفی کنند که فایل را ساپورت و تغیییرات را اعمال کنه
    راستی من با نرم افزار 010editor می تونم متن بعضی منو ها را تغییر بدم ولی تغییر عکس های منو را نمی تونم

بنده حدس می زنم که فایل مورد نظر با vb طراحی و ساخته شده و سپس با نرم افزار دیگری تبدیل به فایل شده اگر سورسی باشد که بتواند تغییرات لازمی را که ما می خواهیم در فایل بدهد مانند شکل منوها تغییر رنگ و فونت نوشته ها بنده به هر قیمتی باشد خریدارم دوستان عزیز کسی چنین نرم افزاری دارد با تشکر

بنده حدس می زنم که فایل مورد نظر با vb طراحی و ساخته شده و سپس با نرم افزار دیگری تبدیل به فایل شده اگر سورسی باشد که بتواند تغییرات لازمی را که ما می خواهیم در فایل بدهد مانند شکل منوها تغییر رنگ و فونت نوشته ها بنده به هر قیمتی باشد خریدارم دوستان عزیز کسی چنین نرم افزاری دارد با تشکر
    مثل اینکه این چنین نرم افزاری خیلی طالب داره دوستان اگه می شه بیشتر کمک کنند

کاربر دائمی آواتار bobrus
    محل زندگی
    Hash Table
    نقل قول نوشته شده توسط ALI_2008
    نه دوست عزیز حدس شما اشتباهه فایلهای bin یکی از فایلهایی هست که توسط ++C هنگام کامپایل کردن ساخته می شه و حاوی دستورات کامپایل شده به زبان ماشینه و خود فایل bin رو فکر نمی کنم به این آسونیا بشه تغییر داد مگر اینکه کسی زبان ماشین بدونه و با یسری از برنامه ها که این فایلها رو نشون میدن مثلUltraEdit ویرایش کنه من خودم تاحالا اینکار رو نکردم
    یکی از دوستانم با روشهای خاصی به فایل bin برای bios کامپیوترها اطلاعات شخصی خودش رو اضافه می کنه ولی تاحالا به من نگفته چطور اینکار رو می کنه

سلام
    منم به بایوس اطلاعات خودم رو اضافه کردم
    اما نه به فایل bin
    همونطور که گفتم همه اینها یک نرم افزار رابط ویرایشگر مخصوص خودشون دارن

عرض سلام

تا اونجایی که من اطلاع دارم :

به اطلاح به انتقال فایل از pc به رسیور اپگرید کردن رسیور میگن

ممکنه این اپگرید فقط اپگرید key باشه که کدهای جدید واسه کانال های کارتی باشه

یا فایل BIN ! این فایل که معمولا حجمش 1 مگ یا 2 مگ هست که تازگی ها دستگاهی ساخته شده که حجم فلشش 4 مگ و 8 مگ هست !!
    این اندازه مربوط میشه به ظرفیت IC فلش دستگاه

و مثلا نمیشه رو IC فلش 1 مگی فایل فلش 2 مگی ریخت ! البته در صورتی میشه که :
    شما پروگرامر داشته باشید و با اون IC فلش اولیه دستگاه رو بکنید و یه IC فلش 2 مگی به جاش بزارید و بعد اونو با پروگرامر از نو برنامه ریزی کنید که کار سختی هم نیست

حالا مسعله اصلی اینه که چطور باید به فایل Bin دسترسی داشته باشیم و ادیتش کنیم ؟ همین خود من حدود 2-3 سالی میشه که دنبال همین قضیم ! حتی یکی دو سال پیش تو ایرانویج هم در این مورد تاپیک زدم که به نتیجه ای نرسیدم

البته همه دستگاهها فایل های منو و ......... تو فایل Bin یا همون باینری نیست

یا ! به صورت ساده تر برنامه نویسی شده فایل باینریشون که بشه به صورت پابلیک ادیتشون کرد

مثلا من قبلا رو یه دستگاه تست کردم به نامSuper Golden lazer این دستگاه کپی دستگاه Netion box 501 هستش با همون قیافه از بیرون و با همون اماکانات و منو ها و .............

من تونستم یه ادیتور واسه تغییر منو و عکس و اینا براش پیدا کنم که احتیاج منو برطرف میکرد

ولی !!! لامصب فقط میتونست فایل BIN همین یه دستگاه رو بخونه و مثلا نمیتونست فایل bin دستگاهی مثه Starsat 550- super or Ultra یا خیلی از دستگاههای دیگه ..............

البته یه نوع ادیتور های دیگه ای هم هستند که میتونن فایل BIN رو باز کنن ولی فقط میتونن همون کدهای نمایش شبکه های کارتی رو تغییر بدن و بس !!!

من یکی رو میشناسم که تو این ضمینه واقعا استاده اسمش مهدی هستش تمام برنامه های دستگاه samsung 9500 vi ci رو اون مینویسه و همیشه هم زود به زود این کارو میکنه

این ایمیل ادرسش هست

DSR9500_Mahdi_ZK@yahoo.com

به هرحال این بود تجربیات من

و حالا منتظرم ببینم اساتید عزیز در این ضمینه چه نظری دارند.......

فایل Bin چه فایلیه؟
    فایل IC چه فایلیه؟

سلام

فایل Bin یا همون باینتری با فایل پروگرمر IC رسیور یکیه !

البته یه چیزی رو فراموش کردم بگم :

یه کار دیگه ای هم که این دستگاه پروگرامر میتونه انجام بده : ؟ کپی برداری از ای سی فلش ! منظور محتوای ای سی فلش هست که یعنی همون فایل bin !

دوست عزیز سالار اتفاقا این آقا مهدی که فرمودید از دوستان بنده است ایشان سورس سامسونگ را دارند اما برای تغییر در هر فایل bin احتیاج به سورس اصلی همان برنامه است مثلا برای گلدن لیزر باید سورس همان رسیور را دراختیار داشته باشید برای ویرایش و ادیت کدها می شود از ادیتور استفاده کرد اما تغییرات کلی نمی شود داد حالا به نظر شما منبع این سورس ها را می شود جایی پیدا کرد ؟

سلام علی اقا

والا در این مورد که اقا مهدی سورس فایل های BIN دستگاه سامسونگ رو داره یه کم تردید دارم ؟ میدونی چرا ؟

اخه این فایلهای باینری رو خود ایشون واسه دستگاه سامسونگ میزارن !! چون این دستگاه از طرف کارخونش اصلا ساپورت نمیشه !!!
    ایشون با یه ادیتور ساده هم میتونن به فایل BIN دسترسی داشته باشن البته فقط به قسمت کد ها
    ولی ؟؟ چند وقت پیش ایشون یه بخش به خود سورس اضافه کرد به نام gbox که میتونست سرویس جی باکس رو رو این دستگاه راه بندازه و..........

پس مطمعن میشیم که ایشون به سورس دسترسی دارند

من سعی میکنم سورس netion box 501 رو پیدا کنم واسه اعمال تغییرات توسط ما
    (هاردم بدجور بهم ریخته باید کلی بگردم تا پیدا بشه)

سالار جان درسته البته من یک نفر دیگه هم می شناسم که سورس دستگاه 550 را دارد ولی به هیچ قیمتی حاضر نیست بفروشد شما پیگیر مسئله باشید من هم هستم تا البته مهدی سورس را از خود شرکت سامسونگ گرفته و این طور که به من گفت قول داده به این شرکت 9500 را تا موقعی که قابلیت ساپورت داشته باشد ساپورت کند و هیچ مبلغی بابت این کار دریافت نمی کند

باشه علی اقای گل منم به شدت پیگیر این موضوع میشم تا ببینم چی میشه.............

کاربر دائمی آواتار .:KeihanCPU:.
    محل زندگی
    همین اطراف

نقل قول: فایل BIN و انتقال به IC

برای تغییر منوها از Hex Editor استفاده کنید

نقل قول: فایل BIN و انتقال به IC

بنده هم با مشکل باز کردن یک فایل bin دو ماهه شدیدا و فشرده درگیرم که چطور بتونم ادیتش کنم
    اساتید کسی تجربه ای داره لطفا راهنمایی کنه
    حداقل بالای 50 تا برنامه تست کردم باز میکنم ولی ادیت میکنم رایت میکنم روی گوشی ارور میده متاسفانه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •