نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: مشکل با تقویم فارسی بعد از امتحان تمامی کامپوننت های معرفی شده در سایت های مختلف

Cool مشکل با تقویم فارسی بعد از امتحان تمامی کامپوننت های معرفی شده در سایت های مختلف

با سلام خدمت اساتید
    من کلی تو سایت های مختلف گشتم ، از codeproject گرفته تا barnamenevis و developercenter و ....
    یه چند تایی کامپوننت فارسی برای تقویم پیدا کردم، ولی چون تا به حال از کامپوننت ها استفاده نمیکردم اولش نمیدونستم چه جوری باید ازش استفاده کرد،
    توی سایت های شما که هیچ اشاره ای نشده بود،
    توی سایت مایکرو سافت دیدم که نوشته بود باید روی Tools رایت کلیک کرده و Choose Item رو انتخاب میکنیم و فایل .Dll رو انتخاب میکنیم،
    ولی مشکل اینه که بعضی هاش با فرمت های دیگه هستن (مثلا OCX ) که نمیدونم چیه!؟؟؟؟ و بعضی هاش هم فایل .Dll مربوطه اش هم روی toolbox نمیاد،

این بهترین چیزی بود که پیدا کردم، ولی کار نمیکنه:
    http://www.codeproject.com/KB/select...siLibrary.aspx
    من میخوام یه Datetime picker داشته باشم
    حالا 2تا سوال:
    1 )میشه 1 توضیح کلی راجع به استفاده از این کامپوننت ها بدین؟ یعنی کجا باید بزاریمش و چطوری به برنامه اضافش کنیم و ...
    2 )1 کامپوننت توووووپ برای تقویم میشناسین؟ من حدودآ 10 تایی از این ور اونور پیدا کردم، ولی همشوت اغلب یه کانورتور هستن، و datetime picker ندارن
    آخه برنامه من باید برای یوزر امکان انتخاب روز رو مثل Datetime picker خود دات نت بده،

در ضمن farDate رو هم گرفتم، وی همیشه از سال 84 شروع میشه، و تاریخ جاری رو شروع نمیکنه

یه چیز دیگه اینکه من تمام تاپیک ها رو تقریبا مشاهده کردم و یه دفعه نیومدم تاپیک بزنم
    نکته بعدی اینکه زیادی سطح بالا توضیح ندین، در حد معمولی آخه من مثل شما نیستم که ..

کاربر دائمی آواتار __H2__
    محل زندگی
    یک جایی بین Framework و نارمک!
    سلام
    من چند سال قبل یک dll درست کرده بودم، ولی هنوز به ظاهر سالم است و کار میکند، اگر باگی پیدا کردید، به من pm بزنید.
    اصلاً نمیدانم شکلش بدردتان میخورد یا نه؟؟؟؟
    البته رنگ بندی و فونت هایش قابل تغییر هستند.
    حالا دانلود کنید ضرر ندارد، کامپونت تقویم معمولی و بازشو وساعت عقربه ای را دارد.
    برای استفاده کافیست کنترلرها را به Toolbar خود اضافه کنید.
    www.h02.ir/Download.aspx?File=Temp\PersianCalendar.zip
    (اگر دانلود نشد، راست کلیک کنید و Save Target As را بزنید.)

با سلام خدمت H2
    مرسی بخاطر این کامپوننت
    فقط میشه توابعش رو هم یه توضیحی بدین؟ چون من Value رو که بر میگردونم به میلادی نه به هجری شمسی
    ولی آقا خیلی حال داد
    باز هم ممنون

کاربر دائمی آواتار __H2__
    محل زندگی
    یک جایی بین Framework و نارمک!
    سلام
    بله Value میلادی و از نوع Date است و به نظر من بسیار خوب است.
    چون باعث میشود شما به راحتی بتوانید Binding کنید به دیتابیس و یا مستقیماً در داخل برنامه تمام محاسبات و مقایسه ها و... را براساس نوع بومی Date انجام دهید و اصلاً درگیر تبدیل نشوید، یعنی شما یا تاریخ را از دیتابیس میگیرد، که حتماً میلادی و Date است (مگر آنکه خدایی ناکرده String ذخیره کرده باشید) یا دارید به دیتابیس میریزد که باز Date بیشتر به درد میخود.

در اصل خود کنترلر مقدار value را که بدهید شمسی میکند و اگر کاربر هم تغییری دهد تبدیل کرده و باز در Value پس میدهد.

در کل اگر خیلی مشتاق به محاسبات شمسی هستید از خصوصیت IrValue استفاده کنید که نوعی با نام IrDate را پس میدهد که مشابه شمسی شده Date است.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •