نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: مشکل نمایش اعداد اعشاری در کریستال ریپورت

مشکل نمایش اعداد اعشاری در کریستال ریپورت

با سلام
    من برای نمایش یک عدد به صورت اعشاری ، در تب number در format editor آن فیلد، مقدار decimal را تعیین کردم ولی از آنجا که تعداد اعشار فیلدم ثابت نیست ، در رکوردهایی که اعشارشان کمتر باشد، به جای مقادیر باقیمانده صفر می گذارد و چون این مقادیر بسیار متفاوت هستند من مجبورم بیشترین تعداد اعشار را برای آن در نظر بگیرم . آیا روشی وجود دارد که گزارش صفرهای اضافی جلوی اعشار را حذف کند؟

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران
    با سلام

بله، برای انجام این کار من از یه روشی استفاده کردم که کار من رو انجام میده، البته شاید منطق اون خیلی درست نباشه و با تعداد خط کدهای کمتری هم قابل استفاده باشه، ولی من فقط تا همین اندازه اطلاع دارم. امیدوارم که برای شما قابل استفاده باشه.

در همون برگه Number در قسمت Format Editor، گزینه Customize رو انتخاب کنید و در قسمت Decimals برروی دکمه X-2 کلیک کرده و این فرمول رو قرار بدید:

If Round({fieldName}, 0) = Round({fieldName}, 1) Then
    0
    Else If Round({fieldName}, 1) = Round({fieldName}, 2) Then
    1
    Else If Round({fieldName}, 2) = Round({fieldName}, 3) Then
    2
    Else If Round({fieldName}, 3) = Round({fieldName}, 4) Then
    3

تعداد این شرطها بسته به تعداد ارقام اعشاری که شما نیاز دارید، هستند و هر چه تعداد اعشار شما بیشتر باشه، باید کنترلهای بیشتری رو قرار بدید.

امیدوارم که این روش برای شما قابل استفاده باشه.
    موفق باشید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

نقل قول: مشکل نمایش اعداد اعشاری در کریستال ریپورت

با سلام

بله، برای انجام این کار من از یه روشی استفاده کردم که کار من رو انجام میده، البته شاید منطق اون خیلی درست نباشه و با تعداد خط کدهای کمتری هم قابل استفاده باشه، ولی من فقط تا همین اندازه اطلاع دارم. امیدوارم که برای شما قابل استفاده باشه.

در همون برگه Number در قسمت Format Editor، گزینه Customize رو انتخاب کنید و در قسمت Decimals برروی دکمه X-2 کلیک کرده و این فرمول رو قرار بدید:

If Round({fieldName}, 0) = Round({fieldName}, 1) Then
    0
    Else If Round({fieldName}, 1) = Round({fieldName}, 2) Then
    1
    Else If Round({fieldName}, 2) = Round({fieldName}, 3) Then
    2
    Else If Round({fieldName}, 3) = Round({fieldName}, 4) Then
    3

تعداد این شرطها بسته به تعداد ارقام اعشاری که شما نیاز دارید، هستند و هر چه تعداد اعشار شما بیشتر باشه، باید کنترلهای بیشتری رو قرار بدید.

امیدوارم که این روش برای شما قابل استفاده باشه.
    موفق باشید.
    در فرمول فوق اگر عدد 4.99 باشد به 5 تبديل ميشود جسارتا بايد يك تغيير كوچك داده شود
    If Round({fieldName}, 0) = fix({fieldName}, 1) Then
    0
    Else If Round({fieldName}, 1) = fix({fieldName}, 2) Then
    1
    Else If Round({fieldName}, 2) = fix({fieldName}, 3) Then
    2
    Else If Round({fieldName}, 3) = fix({fieldName}, 4) Then
    3

کاربر دائمی

سلام دوستان
    من هم همین مشکل رو دارم و از اونجای که برنامه من در مورد طلا فروشی هست روند کردن وزن معنی ندارد. چاره کار چی هست.
    تو طلا فروشی سکه به صورت عدد فروخته می شه و وقتی فاکتور نمایش داده می شه با سه تا صفر اضافه هست چون من از همون ستون برای نمایش وزن طلا(غیر از سکه) استفاده می کنم

کاربر دائمی

کسی جوابی نداره

کاربر جدید آواتار matrixrayaneh
    محل زندگی
    sari

من مشکلی که دارم اینه که تعداد رقم اعشار رو کاربر تعیین میکنه
    چطوری میتونم عددی با رقم اعشار متغیر در جدولی که در کریستال ریپورت نمایش داده میشه تولید کنم؟
    البته یه راه حلی به ذهنم رسیده و اون اینکه تعداد رقم اعشار رو به صورت پارامتر به کریستال ارسال کنم و بر اساس اون تعداد رقم اعشار رو تعیین کنم اما نمیدونم چطوری باید براش تو کریستال فرمول بنویسم

برای اینکه اعداد اعشار در گزارشهایی که با کریستال ریپورت گرفته می شوند به اعداد صحیح تبدیل شوند و رقم های اعشار ان ها نمایش داده نشوند می توان از فرمول زیر استفاده کرد

ToText( ToNumber({variable1}), "#" )

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •