نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: شیوه محاسبه پهنای باند مصرفی برای یک برنامه منتشر کننده دیتا

VIP آواتار raravaice
    محل زندگی
    Tehran

شیوه محاسبه پهنای باند مصرفی برای یک برنامه منتشر کننده دیتا

با سلام

برنامه ای تهیه شده که دیتایی رو به صورت استریم روی یکی از پورتهای tcp شبکه میفرسته و هر کاربری که با این پورت ارتباط برقرار کنه میتونه این دیتا رو دریافت کنه.البته این دیتا به صورت زنده هست.
    مثال قابل درک : یک رادیو اینترنتی که اطلاعات رو یه صورت زنده روی پورت میفرسته.

نکته مبهم :
    با فرض اینکه در هر ثانیه 24kbps دیتا روی پورت پخش میشه و در یک لحظه 10 اتصال داریم آیا پهنای باند مصرفی میشه 24kbps * 10 یا همون 24kbps?

اگر پاسخ سئوال مورد اول هست " اگر من از UDP استفاده کنم بازم همین اطفاق میافته" ؟

با سپاس

سلا عزیز

پهنای باند همان ظرفیت یا استعدادی از فضای تخصیص یافته است که شبکه آن را به شما اختصاص می دهد.لذا با داشتن پهنای باند 24Kbps، شما اگر 100 تا Connection هم داشته باشید پهنای بادتان همان 24Kbps است.
    اگر از UDP استفاده کنید، چون اتصالی غیر مطمئن است از فضای پهنای باند بیشترین استفاده را می کند، اما ممکن است میزان اطلاعات دریافت شده نسبت به اطلاعات ارسالی کمتر از یک باشد، که اغلب همینطور هم هست.

VIP آواتار raravaice
    محل زندگی
    Tehran
    پهنای باند همان ظرفیت یا استعدادی از فضای تخصیص یافته است که شبکه آن را به شما اختصاص می دهد.لذا با داشتن پهنای باند 24Kbps، شما اگر 100 تا Connection هم داشته باشید پهنای بادتان همان 24Kbps است.
    ممنون از جواب شما من احتمال میدم منظور من درست بیان نشده.

من میزان ترافیک مصرفی توسط این 100 کاربر فرضی رو که در آن واحد کانکت شدن رو میخوام.
    یعنی همون 24kbps یا همون 3.5Kbyte در صورت کلی در هر ثانیه مصرف میشه یا 2400Kbps یا 300Kbyte?
    فرض بر اینکه این کاربرا بخوان یه فایل رو دانلود کنن خوب ترافیک مصرفی میشه حجم فایل در تعداد درخواست.

ولی این مورد که دیتا داره به صورت استریم روی پورت فرستاده میشه و درخواستها همه میاد دیتا رو به صورت live از روی پورت بر میداره آیا بازم محاسبه به صورت مثال دانلود انجام میشه یا خیر.

متشکرم

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/
    بستگی به سیاستی داره که توسط bandwidth manager اعمال می شه.
    ولی در حالت عادی تا جایی که من می دونم فرقی نمی کنه.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •