نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: معنی خریدن پهنای باند !!

کاربر دائمی آواتار online_mansoor2007
    محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

معنی خریدن پهنای باند !!

سلام .
    ببینید دوستان من می دونم که پهنای باند پیه اما منظور از اینکه بریم پهنای باند بخریم را متوجه نمی شم . آخه چند روز پیش یه نفر که ISP داره و من هم می شناختمشا دیدم که داره با دوستش حرف می زنه و داشت می گفت که می خواد بره و از فلان شرکت 512 مگ پهنای باند بخره !!! من واقعاً معنی این را نمی دونم . میشه یکی از دوسنا من را راهنمایی کنه . البته شفاف !!!!!
    مرسی

پهنای باند یعنی میزان اطلاعاتی که در یک ثانیه میتونه رد و بدل کنه
    512 مگ
    یعنی در هر ثانیه 512 مگابیت
    البته فکر میکنم منظورشون 512 کیلو بوده
    You never know what you can do until you try

VIP آواتار raravaice
    محل زندگی
    Tehran
    پهنای باند یعنی میزان اطلاعاتی که در یک ثانیه میتونه رد و بدل کنه
    جسارتا شاید منظورش از 512 مگ ترافیک ماهیانه بوده چون عموما این دوتا رو یکی میدونن و با هم اشتباه میشه.

موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط raravaice مشاهده تاپیک
    جسارتا شاید منظورش از 512 مگ ترافیک ماهیانه بوده چون عموما این دوتا رو یکی میدونن و با هم اشتباه میشه.

موفق باشید
    نه، برای ISP کسی محدود نمیگیره. پهنای باند ISP باید Dedicated باشه

محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

!!!!!!!!!!!!!

سلام . ممنون که جواب دادید دوستان امااااااااااااااااااااااا ااااااا
    من منظورم این نبود . من می خوام بدونم این که میگن پهنای باند بخریم مگه پهنای باند خریدنیه ؟؟؟؟ آخه این یعنی پی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در کل می خوام بدونم فلسفه خریدن پهنای باند چیه ؟؟؟؟؟؟؟
    ضمنا من اشتباهی نوشتم 512 مگ . بابا اینقدرم دیگه بی سواد نیستم !

ببینید دوست عزیز یه بحثی داریم به اسم خرید خدمات
    یکی از خدماتی که میشه خرید پهنای بانده.شما مقداری پهنای باند می خرید در مقابل ماهی .....تومن با شرایط خاص
    حالا این یعنی چی؟یعنی شما می تونید در طول یک ماه(بسه به نوع قرارداد) با پرداخت مبلغ.....تومان از خدمات دسترسی به اینترنت شرکت فلان با سرعت 512 کیلو استفاده کنید.
    الان ISP‌ ها قراردهایی رو با مخابرات یا ISDP ها امضاء می کنند و پهنای باند مورد نیازشون رو از اونا تامین می کنند بعد این پهنای باند رو خرد می کنند و می دند دست مصرف کننده.

محل زندگی
    هلند ایران-گلپایگان

نقل قول نوشته شده توسط herus_deus مشاهده تاپیک
    ببینید دوست عزیز یه بحثی داریم به اسم خرید خدمات
    یکی از خدماتی که میشه خرید پهنای بانده.شما مقداری پهنای باند می خرید در مقابل ماهی .....تومن با شرایط خاص
    حالا این یعنی چی؟یعنی شما می تونید در طول یک ماه(بسه به نوع قرارداد) با پرداخت مبلغ.....تومان از خدمات دسترسی به اینترنت شرکت فلان با سرعت 512 کیلو استفاده کنید.
    الان ISP‌ ها قراردهایی رو با مخابرات یا ISDP ها امضاء می کنند و پهنای باند مورد نیازشون رو از اونا تامین می کنند بعد این پهنای باند رو خرد می کنند و می دند دست مصرف کننده.
    سلام دوست عزیز .
    واقعاً ممنون . ممنوووووووووووون . خیلی کلی و روان بود . اما حالا یه سوال دیگه ؟ اینکه اونا این پهنای باندا په چوری به اونا می دن ؟ با سیم ؟ با تلفن ؟ با وایرلس؟؟ خلاصه با چی ؟

من برداشتم اینه که پهنای باند تنها یه اصطلاحه و در عمل همون خط رائه دهنده اینترنت هست . درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون می شم اگه اینم لطف کنید . جواب بدید

نقل قول نوشته شده توسط online_mansoor2007 مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز .
    واقعاً ممنون . ممنوووووووووووون . خیلی کلی و روان بود . اما حالا یه سوال دیگه ؟ اینکه اونا این پهنای باندا په چوری به اونا می دن ؟ با سیم ؟ با تلفن ؟ با وایرلس؟؟ خلاصه با چی ؟

من برداشتم اینه که پهنای باند تنها یه اصطلاحه و در عمل همون خط رائه دهنده اینترنت هست . درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون می شم اگه اینم لطف کنید . جواب بدید
    پهنای باند بستگی به اینکه شرایط منطقه چجوری هست، از xDSL و خط لیز و بیسیم و ... میتونه باشه. فرمول خاصی هم نداره! من هر سه حالتی که بالا گفتم رو دیدم که استفاده بشه.

پهنای باند یک مفهوم است.
    منظور از پهنای باند حجم دیتای دریافتی و یا ارسالی در واحد زمان است.مثلا پهنای باند 512
    یعنی اینکه شما می توانید 512 کیلو بیت دیتا در عرض 1 ثانیه بفرستید یا دریافت کنید.البته به شرط متقارن بودن پهنای باند.منظور از تقارن پهنای باند برابر بودن حجم ارسال با دریافت است.
    برای نمونه خطوط HDSL‌ متقارن و خطوط ADSL نامتقارن هستند.همونطور که می دانید حرف A‌ در ADSL‌ مخفف کلمه Asymmetric ‌به معنای نامتقارن است.
    همونطور که دوستمون تو پست بالا اشاره کردند بستگی به مقدار پهنای باند درخواستی داره و
    شرایط سرویس دهنده:
    1-مخابرات تا جایی من اطلاع دارم و دیدم روی کابل سرویس می ده حالا یا فیبر یا خطوط DSL
    اگر پهنای باند درخواستی شما زیر 4 مگابیت باشه می تونید روی خطوط DSL این سرویس رو دریافت کنید(به شرط مناسب بودن مسافت با مخابرات و نیز کیفیت زوج سیم مسی).این خطوط به نامهای مختلفی شناخته می شند که البته زیاد صحیح نیستند مانند خطوط لیزد یا خطوط دیتا.
    اما اگر پهنای باند بیشتری نیاز داشته باشید باید فیبر بکشید که شرایط خاص خود را دارد.
    2-ISDP‌ ها شرایط خودشون رو دارند و ممکنه بتونند با تکنولوژی های بالا و نیز روی وایرلس سرویس بدهند.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •