نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: کمک در انتخاب پروژۀ پایان ترم کارشناسی در زمینۀ VM

کمک در انتخاب پروژۀ پایان ترم کارشناسی در زمینۀ VM

سلام
    من ترم آخر کارشناسی نرم افزار می خونم. برای پروژه دوست دارم در زمینۀ سیستم عامل ها کاری انجام بدم (مخصوصا Virtual Machines) ، اما دقیقا نمی دونم چه چیزی باید بنویسم. به عنوان مثال آیا نوشتن یک VM میتونه یه پروژۀ مناسب باشه ، یا این که محدود ترش کنم (مثلا فقط در زمینۀ Memory management یا Scheduling) . آیا حتما باید مسئله ای در دنیای نرم افزار رو حل کنم (مثلا یه روش بهتر برای Garbage Collection یا همچین چیزی) ؟
    آیا کمک به رفع یک bug یا انجام یک feature request در یک پروژۀ os مثل SharpOS یا Bochs میتونه به عنوان پروژه تلقی بشه ؟
    اگه امکانش باشه ، میخواستم دوستان پیشنهاد هایی بکنن ؛ اگه چیزی به ذهنتون می رسه به عنوان پروژۀ پایانی (در زمینۀ OS یا VM) لطفا بگید.
    ممنون

کاربر دائمی آواتار Xcalivorse
    محل زندگی
    Kernel32.dll

انتخاب

می تونی با استفاده از هسته Unix یک سیستم عامل ارائه کنی. در این صورت باید یک شل قدرت مند براش طراحی کنی.

داخل ایران و دوره کارشناسی که خودت بهتر میدونی حتی هیچ-پروژه-ای هم میتونه یه پروژه کاملا ایده آل با نمرهء خوب باشه ! ولی اگر میخوای چیزی یاد بگیری روی مجازی سازی در سطح سخت افزار کار کن . روی rootkit.com یه سری proof of concept برای استفاده از امکانات اینتل و ای ام دی هست ، حتی میتونی از روی همونها شروع کنی . یک امکان سنجی بکن و ببین اگر با توجه به توانائی هات سخت نیست ، برو روی بلو پیل کار کن . مثلا یک جور ابزار برای شناسائیش بنویس ، یا سعی کن از خود بلو پیل یک چیز مفید مثل یه ابزار دیباگ و ... در بیار . ( در این مسیر توفیق آشنائی با J Rutkowska‌رو هم پیدا میکنی ! ) حتما دیدی که یه سری ای پی آی و اسکریپت هست برای خودکار سازی دیباگ از راه دور روی vmware‌؟ حالا انجام چنین کاری روی بلو پیلی که سیستم عامل فعلی رو میبلعه و یک نسخه اون رو داخل خودش اجرا میکنه خیلی کار جالبی میتونه باشه . اینها یه سری کلید واژه بودن خودت چیز بهتری ازشون در میاری
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

با تشکر از جناب Inprise ؛
    اگه غلط میگم ، تصحیح کنید:
    باید برنامه ای بنویسم که قادر به تشخیص Hypervisor rootkit های داخل یک VM باشه.
    منابعی که خودم تا حالا پیدا کردم:
    Windows Internals
    Windows Via C/C++‎
    Rootkits: Subverting the Windows Kernel
    www.rootkit.com
    مقالات خانم Rutkowska
    منبع به درد بخور دیگه ای می شناسید ؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید