نمایش نتایج 1 تا 40 از 258

نام تاپیک: شروع ساخت پروژه ی آنتی ویروس متن باز ایرانی ...

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

Thumbs up شروع ساخت پروژه ی آنتی ویروس متن باز ایرانی ...

به نام خداوندی خالق که انسان مخلوق را همچون خود خالق آفرید

گارد حفاظتی سایروس ... !

چند سالی هست که برنامه نویسان ایرانی به فکر ساخت یه ضد ویروس کاملا ایرانی هستن ...
    نتیجه ی این تفکر آنتی ویروس های شید و ایمن و دیگر آنتی ویروس هایی هست که هیچ وقت به عنوان یک آنتی ویروس درست حسابی شناخته نشدن
    شاید اطلاعات من درست نباشه ولی تا جایی که میدونم سابقه ی ایمن به 17 سال میرسه که این عمق تفکر برنامه نویسان ما رو در این رابطه نشون میده

اما آنتی ویروس های ایمن و شید هیچ وقت در حد آنتی ویروس های خارجی نشد ... این در حالیه که شید قدرتشو از دو آنتی ویروس خارجی میگیره اما با این حال هنوزم نواقصی داره

یه مدت پیش خیلی روی آنتی ویروس ها تعصب داشتم ... یه جورایی روی آویرا ... خیلی دوست داشتم خودم یه آنتی ویروس بسازم ... (هیچ وقت فکر نمیکردم روزی برنامه نویس بشم و توانایی این کار رو داشته باشم ...)
    حالا که این فکر و علاقه ی من به یه هدف تبدیل شده ... دیگه همه ی کار ها پله پله خودشون طی میشن ...
    برای این کار از دی ماه تا الان دارم در مورد ویروس ها تحقیق میکنم و خودم ویروس نوشتمو حتی ویروس هایی رو دانلود و تحلیل کردم و توانایی نوشتن آنتی ویروس برای این ویروس ها رو پیدا کردم
    وقتی داشتم تحقیق میکردم چشمم به تایپیک (((پروژه ساخت آنتی ویروس))) در این بخش افتاد که از سال 87 تا الان هیچ نتیجه ای نداشته ... این تایپیک 93 پست تا الان داشته که من همشونو خودم و یه نتیجه گیری کردم ... معمولا ما برنامه نویسان ایرانی خلاق هستیم و فکر های بزرگی در سر داریم ... اما خیلی خود خواه هستیم و میخوایم همه ی دنیا به اسممون باشه و خیلی هم پول پرستیم و رایگان هیچ کاری نمیکنیم ... (نمیدونم)

یه نتیجه ای دیگه اینه که ما مدیریت نداریم (مثل ژاپنی ها و چینی ها و ...) ... !
    یه مثال براتون میزنم ... (موزیلا یه شرکت نیست و چنتا نرم افزار بیرون داه که مهمه با نرم افزار هاش آشنا هستید ... این نرم افزار ها متن باز هستن که توسط برنامه نویسان داخلی و خارجی پشتیبانی میشن ... شاید بیشتر برنامه نویسان موزیلا همدیگرو هیچ وقت ندیده باشن و ... اما موزیلا مدیریت داره ... بنیاد موزیلا تونسته با مدیریت خوبش نرم افزاری همچون فایرفاکس رو به وجود بیاره ... اونم کاملا Open Source ... که از این راه درامد هم داره) ... کاش گوگل هم یه شرکت نبود ...

این در حالیه که شرکت هایی مثل مایکروسافت نرم افزار های استاندارد و متن بسته ای رو بیرون میده صرفا برای کسب سود ..

حالا کاری ندارم ... دارم از مبحث اصلی خارج میشم ... !
    اصل مطلب ... یه مدت هست که دارم آنتی ویروس خودم رو مینویسم اما ...
    وقتی شروعش کردم به همه چیزش فکر کردم الا پشتیبانیش ...
    میدونید به چی فکر کردم ... با خودم فکر کردم که امکانداره وسطای کار نتونم کاملش کنم و یا شکست بخورم و یا اینکه نتونه یه محصول خوب باشه و ...
    اما یه ریسک کردم ... یه ریسک برای تمام زمان آزادی که دارم .. زمانی که میره و دیگه بر نمیگرده ... داشتم به این چیزا فکر میکردم که یهویی یه چیزیبه ذهنم رسید (OPEN SOURCE) آره ... اگه متن باز باشه حتی اگه منم نباشم روزی میرسه که برنامه نویسان خلاق ایرانی تکمیلش میکنن و یا پشتیبانیش میکنن و این محصول رو به محصولی در سطح جهانی میرسونن ...
    حالا گذشته از اینا خدایی یه نفره این کار تغریبا غییر ممکنه ...
    حالا واقعا کمک نیاز دارم ... خیلی کمک نیاز دارم ... قرار نیست یه پروژه بنویسیم برای من .... قرای یه پروژه بنویسیم به اسم ایران برای تمام جهان ... نه به اسم ((جمهوری چک)) یا آلمان یا آمریکا یا ...

فینال : ...
    برای این کار من زبان های C++‎‎‎‎‎‎‎‎ و C و ... (زبان های سطح میانه و پایین و بالا منفی زبان های وابسته به فرامورک) رو انتخاب کرم (رابطشو با Qt نوشتم)
    حالا واقعا نیاز به کمک دارم ... کسی هست در این راه منو همراهی کنه ... ؟
    اگر کسی هست لطفا یا در این تایپیک و یا با استفاده از ایمیل اعلان کنه ...

نکته : خوب فکر کنید ... و همینطوری تصمیم نگیرید چون من همه جوره روی تصمیمات شما ریسک میکنم ... !
    نکته : لازم نیست صرفا زبان برنامه نویسی بلد باشی ... برای این کار من نیاز به کراکر ها و گرافیست ها و حتی کسانی که در ریاضیات و الگوریتم نویسی خوب هستن هم نیاز دارم (حتی کسانی که ایده دارن)
    برای این کار به منتقدان هم نیازه ...

با احترام ... :

abbasnaghdi@outlook.com
    آخرین ویرایش به وسیله Abbas Naghdi : شنبه 14 تیر 1393 در 09:06 صبح

تاپیک های مشابه

1. پروژه ساخت آنتی ویروس
    نوشته شده توسط pm_hamze در بخش پروژه‌های Open Source
    پاسخ: 96
    آخرین پست: دوشنبه 22 تیر 1394, 13:18 عصر
  2. چگونه در ساخت پروژه های متن باز مشارکت کنیم؟
    نوشته شده توسط MiniMicro در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 29 تیر 1391, 22:30 عصر
  3. کنسرسیوم مدیریت پروژه های متن باز
    نوشته شده توسط Identifier در بخش پروژه‌های Open Source
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 26 اردیبهشت 1385, 19:39 عصر
  4. جامعه متن‌باز از پروژه openSUSE ناول استقبال کرد
    نوشته شده توسط zehs_sha در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 24 شهریور 1384, 19:39 عصر

برچسب های این تاپیک