دوستان سلام

بنده یک پروژه دارم که با سی شارپم میخوام بنویسمش و دیتابیسش sqlite هست
این پروژه دو تا برنامه داره یکی برای مدارس که نسخه کوچیک و با امکانات محدود هست و یک برنامه بزرگتر که روی سیستم اداره نصب میشه

توی این پروژه یک موضوع مهم وجود داره که چالش اصلی این پروژه هست و بقیه کارهاش مثل ساخت گزارش های مختلف و ثبت و نگهداری اطلاعات درون دیتابیس مشکلی خاصی نداره و همگی قابل اجراست

و اما چالش برنامه : توی این پروژه یک ارتباط یک سویه وجود داره و اون هم ارسال اطلاعات از برنامه کوچک (مدارس) به برنامه بزرگ (اداره) هست
بنده هر چقدر تلاش کردم که مسئولین رو متوجه کنم که باید برای این برنامه یک فضایی رو اینترنت خریداری بشه (ببخشید اینقدر عامیانه میگم میخوام ذهن تون رو متوجه فضای موجود در ادارات دولتی بکنم) که بشه اطلاعات اونجا ذخیره بشه و بابت این فضا باید اجاره سالیانه داد متاسفانه موفق نشدم اون ها رو متقاعد کنم بنابراین تصمیم گرفتم به روش ها و ترفند هایی که بلدم این کار رو انجام بدم (امیدوارم هیچ وقت گرفتار همچین انسان هایی با این طرز نگرش نشوید ... بلا به دور !!!!) این نکته رو هم بگم که من هر طور شده باید این پروژه رو بگیرم و دلایل منطقی خودم رو دارم

خب برای اینکه از اطاله کلام بپرهیزم میرم سراغ اصل مطلب

کار مهمی که من باید انجام بدم اینه که توی برنامه کوچک(مدارس) من میخوام فرم های مختلف بگذارم که توی فیلدهای مختلف یکسری اطلاعات دریافت میشه
خب به یک نحوی من باید این اطلاعات رو برسونم دست کاربر توی اداره تا این اطلاعات رو دریافت کنه
از اونجایی که کاربر توی اداره قطعا ناشی و کارنابلد هست باید اینکار رو به ساده ترین روش ممکنه براش انجام بدم

خب چیزی که من خودم با فشار آوردن به مغزم بهش رسیدم اینکه من بیام وقتی کاربر توی برنامه کوچک (مدارس) اطلاعات رو وارد کرد این اطلاعات رو درون یک فایل تکست ذخیره کنم و اون رو ارسال کنم برای کاربر برنامه بزرگ (اداره) و البته همین این کار ها رو در پشت پرده و بدون اطلاع کاربر ها انجام بدم

و مهم تر از همه اینکه نحوه ارسال فایل ها رو چگونه انجام بدم که در واقع این روش به ذهنم رسید
توی همین انجمن من روش ارسال فایل به وسیله ربات تلگرامی به کانال تلگرامی رو یاد گرفتم
خب من بیام یک کانال تلگرامی بزنم (البته برای فرم های مختلف یک کانال بزنم فکر کنم بهتر باشه تا فایل های مختلف باهم قاطی پاتی نشن تا کاربر برنامه بزرگ گیج نشه)
و فایلی تکستی که در برنامه کوچک (مدارس) ساخته میشه رو از طریق ربات بفرستم کانال تلگرامی و از این طرف هم کاربر برنامه بزرگ کارش این باشه که فایل ها رو از کانال بگیره و درون برنامه بزرگ توی قسمتی که براش تعبیه کردم دریافت کنه

ذکر چند تا نکته مهمه که میگم
1- توی هر ارسال فقط یک خط رکورد توی فایل تکست ذخیره و ارسال میشه که شامل مواردی مثل نام مدرسه و کد مدرسه و تاریخ ارسال هست
2- برای هر فایل تکست خروجی از برنامه کوچک یک نام منحصر به فرد تولید می کنم که توی برنامه بزرگ چک کنم اگر این فایل قبلا دریافت شده دوباره دریافت نشه و خطا بده تا از دریافت فایل تکراری جلوگیری بشه

خب با اینکه میدونم متوجه شدید تقریبا توی این پروژه میخوایم چکاری انجام بدیم باز یک اشاره بهش می کنم
ما در واقع داریم یک سری اطلاعات رو از مدارس دریافت می کنیم که بعدا توی برنامه بزرگ وقتی این اطلاعات دریافت میشه انواع و اقسام مختلف گزارش گیری رو میخوایم انجام بدیم

در پایان از همه دوستان ممنون هستم که متن طولانی بنده رو تحمل کردند و خوندند و سوال خودم رو اینطوری می پرسم که :
با عقل ناقص من و یا تجربه اندکی که دارم این روش به ذهن من رسیده ... ممنون و سپاسگزار میشم که اگر کسی روش دیگه ای که راحتی و اطمینان بیشتری درش هست رو به ذهنش میرسه بهم معرفی کنه
قطعا دوستان و اساتیدی که سالیان سال تجربه کار و پروژه های مختلف رو دارند ذهنشون آماده تر و بهتر پروژه ها رو تحلیل می کنه بنابراین ممنون میشم از راهنمایی های خودتون دریغ نکنید
بی نهایت سپاسگزارم