نمایش نتایج 1 تا 24 از 24

نام تاپیک: BehooPersianDateValidator - کامپوننتی برای بررسی صحت تاریخ شمسی در ASP.NET

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

Thumbs up BehooPersianDateValidator - کامپوننتی برای بررسی صحت تاریخ شمسی در ASP.NET

کنترل های Validator در ASP.NET، مجموعه ی کاملی هستند اما امکانی برای بررسی صحت تاریخ شمسی ارائه نمیدن.
    از این رو بر آن شدم تا با ایجاد یک کامپوننت، این قابلیت رو برای تاریخ شمسی ایجاد کنم.

چند نکته پیرامون این کنترل:

1) استفاده از این کنترل دقیقاً همانند کنترل های Validation در ASP.NET هست.

2) این کنترل، بررسی رو در دو سطح کلاینت و سرور انجام میده.

3) برای این کنترل، چند قابلیت منحصر به فرد هم در نظر گرفتم. سه خاصیت اضافه ای که علاوه بر خواص معمول کنترل های Validation در ASP.NET برای این کنترل ایجاد کردم شامل:
    - خاصیت FirstWhat: با استفاده از این خاصیت می تونید تعیین کنید که در مقدار تاریخ، ابتدا روز ذکر بشه یا سال. مقدار FirstDay، وجود روز در شروع تاریخ رو بررسی می کنه. مقدار FirstYear، وجود سال در شروع تاریخ رو بررسی می کنه.
    - خاصیت AcceptWithoutZero: این خاصیت مشخص می کنه که آیا پیش از اعداد تک رقمی در قسمت روز و ماه، وجود صفر اختیاری هست یا خیر. به عنوان مثال، آیا علاوه بر عبارت 1387/12/02، عبارت 1387/12/2 نیز صحیح است یا خیر.
    - خاصیت ValidateEmptyText: در مجموعه کنترل های Validator در ASP.NET، فقط کنترل Custom Validator این خاصیت رو داره. این خاصیت مشخص می کنه که آیا کاربر حتماً باید عبارتی رو در کنترل مقصد وارد کنه یا خیر.

4) این کنترل، بررسی سال کبیسه رو هم انجام میده.

5) در حال حاضر، این کامپوننت رو به صورت یک dll منتشر کردم. کدهای اون رو احتمالاً! بعد از مدتی منتشر می کنم.

دوستان عزیز، اگر در رابطه با استفاده از این کنترل به مشکلی برخورد یا باگی مشاهده کردند، در همین تاپیک اعلام بفرمایند.

موفق باشید.

پ.ن: آپدیت اول در تاریخ 1387/9/19: اضافه شدن قابلیت درج سال دو رقمی.

پ.ن: آپدیت دوم در تاریخ 1389/3/17: بر طرف شدن تداخل وجود چند نمونه از کامپوننت در صفحه. و انتشار Source کامپوننت.
    این کامپوننت با VS 2008 و VB.NET نوشته شده است.

تعداد دانلودهای نسخه ی اول تا تاریخ 17/3/1389 برابر با 1219
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله Behrouz_Rad : دوشنبه 17 خرداد 1389 در 22:56 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •