با سلام و عرض خسته نباشید
من به تازگی شروع به کار با sql کرده ام
و برایم در ابتدای کار یه مشکلی پیش اومده باید بگم که من تو sql خیلی تازه کارم
تا الانم ساختن یه دیتا بیس به همراه یه جدول رو یاد گرفتم و بلدم با دات نت چجوری محتویات جدولم رو وارد یه دیتاگرید کنم ولی یه مشکلی که دارم اینه که من فقط یه بار به جدولم دیتا اضافه کنم و بعد از اون دیگه نمیتونم و برنامم ارور میده که در زیر کد دکمه اضاف کردن یه سطر رو میزارم و پایینش رجع به ارور توضیح میدم
همونجوری که مشاهده میکنید در زیر کد زیر را در درون یه دکمه قرار دادم

Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
strsql = "insert into jadval1(esm,famil,tt,mt)values('" + TextBox1.Text + "','" + TextBox2.Text + "','" + TextBox3.Text + "','" + TextBox4.Text + "')"
cmd.CommandText = strsql
cmd.Connection = acon
DataGridView1.TabIndex = 2
cmd.ExecuteNonQuery()
ds.Tables("jadval1").Clear()
da.Fill(ds, "jadval1")
End Sub

وقتی جدولم خالیه برای بار اول محتویات هر چهار تکست باکس در جدول قرار میگیره ولی بار های بعدی در خط روبرو ارور میده در

cmd.ExecuteNonQuery()

اینم کد ارور

eror
Violation of PRIMARY KEY constraint 'PK_jadval1'. Cannot insert duplicate key in object 'jadval1'.

The statement has been terminated

من می خوام پس از هر بار کلیک کردن یه سطر یه انتهای جدول اضافه کنه لطفا بگید مشکل از کجاست

و یه سوال دیگه هم اینه که آیا SQL برنامه قوی هست هدف من استفاده از آن در یه هاست هست آیا برنامه SQL برنامه قوی هست و پشتبیانی خوبی داره یا نه در کل نظرتون را راجع به اینکه من SQL رو انتخاب کردم بگید
با تشکر