سلام

من يه مدتي به صورت خودجوش تصميم گرفتم اصول زبان سي پلاس پلاس رو يكم ياد بگيرم بعد به صورت اصولي برم سراغ ويژال سي !

تو اين سيستم خود جوش و جستجو اينترنتي به سوالي بر خوردم كه هر جور فكر مي كنم ، نمي دونم چجوري بايد تو زبان برنامه نويسي تعريفش كنم سرچم كه كردم دقيقا نفهميدم با چه چيزي مي شه اينو عملي كرد ...

به عنوان مثال ما سه تا راس داريم به نام هاي a , b , c كه به صورت زير با هم ارتباط دارن :

مي خوام برنامه طوري باشه كه از ما اسم دو تا راس رو بگيره مثلا مي زنيم a , b و اگه مسير وجود داشت يه كاراكتر مثل y چاپ كنه و اگرم نداشت مثلا بزنه n ! خوب من اگه اشتباه نكنم براي ساخت همچين چيزي بايد يه ماتريس سه در سه تعريف كنيم به صورت زير :

a b c
a 0 1 1
b 0 0 1
c 0 0 0

خوب باز اشتباه نكنم اين ماتريس رو بايد تو يه آرايه تعريف كنيم ، و بعدش دو تا ورودي بگيريم كه اسم راس هاست بعد بايد يه شرط تعريف كنيم كه مثلا اگه ورودي بود a و b اگر برابر يك شد يعني يال وجود داره و اگه برابر صفر بود يعني يالي وجود نداره ...تو سرچ هايي كه كرده بودم اينا رو گفته بودن .....

حالا من كلا يه سوال دارم كه اينو مي شه با استفاده از آرايه درست كرد يا من كلا سركارم اينقدر دارم با آرايه رو اين فكر مي كنم ؟!؟
يه سوال ديگه هم دارم برا اينكه واقعا بتونم اين زبان رو ياد بگيرم چه كتابي رو پيشنهاد مي دين ؟!؟

با تشكر